forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 BATMAN 10 Što se dogodilo s Maskiranim zaštitnikom
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/11/2019 : 19:46:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


"'Što se dogodilo s Maskiranim zaštitnikom?' veličanstveno je ljubavno pismo liku Batmana i promišljanje o tome što ga čini toliko fascinantnim tolikim generacijama čitatelja. Čak i ako to nije posljednja priča o Bruceu Wayneu/Batmanu ikad ispričana – a sigurno neće biti – ipak će ostati jedna od najvažnijih priča o Batmanu svih vremena. Ako ste obožavatelj Batmana, željet ćete je pročitati više puta i ponovno iskusiti magiju."

„Jesam li mrtav?“
„Ne još.“
„Onda mi reci što se događa.“
„Ti si najbolji detektiv na svijetu, Bruce. Zašto sam ne otkriješ?“

On je zaštitnik Gotham Cityja, njegov duh osvetnik, njegov Mračni vitez. Godinama je sam vodio rat kako bi njegove ulice očuvao sigurnima. Ali večeras je taj rat uzeo svoju posljednju i najveću žrtvu...

Samog Batmana.

Maskirani zaštitnik leži u lijesu u Ulici zločina, mjestu gdje se rodio. Njegovi najbliži prijatelji i najsmrtonosniji neprijatelji okupili su se kako bi mu posljednji put odali počast. Svatko od njih priča vrlo različitu priču o Batmanu kojeg su poznavali: kako je živio... i kako je umro. Poput sjene u noći, mračna figura promatra ovaj jezivi ispraćaj. Zna da proturječne priče koje ovi junaci i zlikovci pričaju nikako ne mogu sve biti istinite. Prije nego noć završi, prije nego se poklopac zauvijek zatvori nad Batmanom, mora odgovoriti na pitanje:

ŠTO SE DOGODILO S MASKIRANIM ZAŠTITNIKOM?

Ispreplićući desetljeća povijesti Mračnog viteza u jednu nezaboravnu priču, autor bestselera Neil Gaiman (SANDMAN, Koralina, Američki bogovi) i stripovska zvijezda Andy Kubert (X-Men, Captain America, BATMAN) daju dirljiv pogled na američku ikonu.

Batman 10 • Što se dogodilo s maskiranim zaštitnikom? • 128 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Neil Gaiman • Crtež Andy Kubert • Prijevod Josip Sršen • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 12.11.2019. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/batman-10-sto-se-dogodilo-s-maskiranim-zastitnikom/597/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/11/2019 : 01:53:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kakav desant bat knjiga...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 09/11/2019 : 20:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Dosadni Gaiman. Ovo je samo nešto za njegove fanove, čitao prije nekoliko godina. Da ne spojlerujem, uglavnom naslov i naslovnica su navlakuša.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 09/11/2019 : 20:16:14  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ovo je ono što je objavljeno u Stripoteci?
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/11/2019 : 20:32:22  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Ovo je ono što je objavljeno u Stripoteci?



Jeste.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 23/12/2019 : 10:04:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Nije loše, ali mislim da je ipak samo za najveće fanove Batmana, koji dobro poznaju povijest serijala, događaje i likove. Batlerova priča sjajna. Od ostalih priča, najjača je sa Bisleyem dok su ostale tako-tako.
Crtački jako dobro, sviđa mi se kako je Kubert mijenjao stil i odavao počast mnogim crtačima koji su obilježili Batmana.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 17/03/2020 : 11:10:51  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Gaiman je umjetnik kojeg jako poštujem i cijenim njegovu iznimnu svestranost. Vrlo je znakovito da je baš njega dopalo da radi ovaj strip i mislim da DC nije pogriješio s odabirom.
Ovo izdanje na svojih 128 stranica sadrži naslovnu priču, skice i još 4 kratkih priča. Što se tiče glavne priče meni je ona fenomenalna, od početka je jasno što se događa, čak i čitajući uvodnik dosta se toga otkrije. No, ono što općenito vrijedi za priču je da napetost i šokantnost nisu primarni cilj. Kao što se može vidjeti po širokoj galeriji likova i imitacijom raznih stilova iz raznih doba ovo je prije svega hommage Batmanu, liku koji je obilježio svijet stripova. Ideja da se razni likovi iz Gothama prisjećaju Batmana i daju svoje varijante događaja je sjajna. Koliko vidim mnoge nije impresionirao, ali meni je ovdje sve funkcioniralo. Nakon Azzarella i Bermeja konačno je ovdje na red došao malo klasičniji stil, a i ne pokušava se ovdje neka nova filozofija ili zaokret u smjeru, jednostavno punokrvni klasični, old school Batman.
Što se tiče ostalih kratkih priča, Crno-bijeli svijet je dojmljiva i duhovita priča, Pavana je dobar uvid u jednog od negativaca koji je dosta zanemaren inače. Iskonski grijesi i Kad vrata su zapravo jedna cjelina i zanimljivi su, ali ne dolaze do razine glavnog Gaimanovog uratka.
Sve u svemu, čestitke Fibri na ovom izdanju, prelijepa naslovnica i jako lijep skup radova o Batmanu jednog od najznačanijih autora današnjice. Možda nije tipični Batman strip, ali u ovome sam našao nešto što je dalo značaj i dubinu svijetu kojeg volim i dao mu još jednu posebnu pohvalu. 5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39127 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/12/2020 : 09:12:48  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Kakav uzas!!! Ocena 1/10. Osim kvaliteta samog izdanja ovde nema apsolutno nista sto mi se svidelo.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/12/2020 : 21:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Kakav uzas!!! Ocena 1/10. Osim kvaliteta samog izdanja ovde nema apsolutno nista sto mi se svidelo.


hmmmmm
živo me interesuje šta ćeš dati Arkamu?
ali iskreno.

verovatno -5/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39127 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/12/2020 : 22:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
To cu mozda sutra kupiti pa cemo videti :) Sad je na redu Bijeli vitez
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 14/01/2021 : 16:55:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ono za Alfreda i glumačku družinu je odlična ideja, ali usprkos tome mi je glavna priča dosadna, kako scenaristički tako i crtački. U oba pogleda su mi puno zanimljivije kratke priče koje su tu uvrštene, posebno ona s Riddlerom.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 11/04/2021 : 13:03:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ovo bi na kraju ispalo puno bolje da se sam strip proširio za još stotinjak stranica
Da je svaki od sporednih likova imao više stranica za ispričati svoju priču, kao Alfred i Selina
Ovako je sve to nekako zbrzano, bez pravog kraja
Crtež odličan
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 11/04/2021 : 14:43:23  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Ja mislim da je priča ispričana na baš dovoljnom broju strana - tj. ovo je u potpunosti dovoljno da nam Gejman prenese svoju ideju i viziju. Da je pričao još 10tak priča unutar ove priče onda bi se u potpunosti izgubila suština. Meni je ovo jedan od omiljenih Betmena, jedva čekam da ga ponovo pročitam, ovog puta na velikom formatu.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 11/04/2021 : 15:32:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo u vrhu Batman uradaka, rame uz rame sa Millerovim uspješnicama. Ako kolekcija Batmana treba početi sa prvom godinom , onda treba završiti sa što se dogodilo s maskiranim.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1672 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 31/10/2021 : 23:08:35  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Nisam nešto oduševljen ovim Betsom. Razumem viziju Gejmana, njegovu želju da oda neku počast nekim ljudima koji su stvarali šišmiša. Čak je i ideja solidna. Onaj deo sa kolima koja liče na vlasnike, parkiranje, okupljanje, različite priče na bdenju... Sve to funkcioniše super. Do trenutka kad se završava.
Nekako mi ostalo nešto da fali u priči... Da li je to broj strana, neki novi govor, još nekih likova, bogatiji epilog...

Resistance is futile.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 06/11/2021 : 20:51:43  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Gaiman je napisao bdenje o Sandmanu, a ovde je napisao opelo o Batmanu. Svaki lik u ovom stripu prepričava drugačiju priču o Batmanu jer ga je doživljavao na drugačiji način, kao što i svaki čitalac doživljava stripove o Batmanu na neki sebi svojstven način jer to je snaga Batmana kao lika, i ideje koju nosi sa sobom. Kadrovi sa bat signalom nude jedan emotivan i upečatljiv kraj priče jer sve se kreće u krugu i zarobljeno je u vremenskoj petlji, jer to je Batmanova karma koju je on izabrao za sebe, pre nego što nauči da konačno oprosti i krene dalje, i da poslednje zbogom. Odličan je Gaimanov maskirani zaštitnik

Kjubert sjajan i nisam mogao odoleti Fibrinom formatom gde njegov crtež dolazi do punog izražaja. Što se tiče dodatnih priča, ona o Poison Ivy je OK, poslednje dve su za zaborav, dok je ona c/b jedno pravo malo presmešno napisano i nacrtano remek delo i pruža jedan mali uvod u to kako izgleda c/b Batman i nadam se da nećemo morati dugo da čekamo na Black & White u deluks izdanju
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/11/2021 : 21:26:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Virujem da će prije ili kasnije Fibra objavit B/W Batmana i baš sad gledam, biti će nekih neminovnih preklapanja s već objavljenim radovima. Do sada je od crno-bijelog Batmana kod Fibre objavljeno sljedeće:

- An Innocent Man (Brian Bolland)
- A Black & White World (Neil Gaiman & Simon Bisley)
- Broken Nose (Paul Pope)

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 06/11/2021 21:26:28
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 06/11/2021 : 22:22:05  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
To je 2/16 vol. 1 i 1/16 vol. 2, nije strašno 🙂
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/11/2021 : 22:48:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Dogodine.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/11/2021 : 23:06:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Dogodine.



Ka bog Četiri zasebne knjige ko u amerikanaca ili će ići nekakvi integrali?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/11/2021 : 00:01:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Markos

Dogodine.



Ka bog Četiri zasebne knjige ko u amerikanaca ili će ići nekakvi integrali?


Dvije!

Trouble will find me
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/11/2021 : 00:08:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Super, po mom mišljenju najbolje rješenje. Uzima se pod obavezno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 07/11/2021 : 00:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Eto do sada smo saznali koji su 8 od 10 planiranih Batmana za iducu godinu. Za preostale 2 su neke zelje Cult i Ego, ali ne sumnjam da ce izbor biti na razini.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/11/2021 : 01:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Šest Morrisona i dva B&W, jel to to? Ego svakako zaslužuje biti objavljen, Cult je po meni bezveze. Ako bih morao birati, Broken City mi se čini kao logičan izbor i Noel eventualno zbog Bermeja koji očito super prolazi kod publike. Vampir Moencha i Jonesa također djeluje izgledno...

Od nekih mojih favorita bi još volio vidjeti Demon trilogiju koja ima fantastičan crtež, zatim Dinijeve nastavke na Hush (skroz zabavna superherojska priča s meni dragim Nguyenovim crtežom) ili recimo Under the Red Hood.

No na kraju mi se čini da će ipak jedan od naslova vjerojatno biti Last Knight on Earth kao neki epilog Snyderovog runa.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 07/11/2021 01:11:46
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 07/11/2021 : 01:35:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Dinijev Dark Knight - A True Batman Story bi bio moja želja, iako znam da neće.
Očekujem Mad Love i Last Knight on Earth, mada ovaj potonji ne zaslužuje ni pomen kamoli objavljivanje.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/11/2021 : 01:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Da, zaboravih skroz na Mad Love, to će garant kad-tad ići. Dark Night još nisam pročitao, ali stoji na listi. Kad već spominjemo, sad me sjetilo da mi i Busiekov Creature of the Night predugo čeka na čitanje.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000