forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Potpuno novi filmski izazov: 10x10 u 2021
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 09/09/2021 : 15:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Bravo Ernie, izazov drugu godinu zaredom savladan :)

Je li Ernie prvi i jedini koji je zasad završio izazov? Ako ima još tko neka se javi.

Ernie svraćaš li do ZG katkad? Riješimo detalje oko nagrade preko PM-a ;)



Pusti nagrade. Važno je igrati se.
Meni je zanimljivo tražiti filmove koji se računaju u izazov. Uvijek se tu nađe stvari koje inače ne bih pogledao ili se nađe starih favorita koje sad imam razloga ponovo pogledati.
Ovogodišnji primjeri su kratki ciklusi Kurosawe i Leni Riefenstahl.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 09/09/2021 : 16:43:48  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Čestitke Ernie!
Mene adrenalin trese danima jer mi se vukozec približio na pet filmova razlike.
Borba za drugo mjesto će biti napeta.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/09/2021 : 11:41:02  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Bravo!
Mene muku zadaje zasad samo kategorija 2021. Azijske sam negdje na pola. Ostalo što nije riješeno plan je popuniti ovaj vikend.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 17/09/2021 : 07:54:56  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Bravo, kolega!

Ja sam ovih dana gledao i pogledao Shou, iz izazova naseg dobrog dotura vice, a onda mi je nakon toga trebalo malo zabave pa je na red dosla Peninsula. Prvi je definitivno remek-djelo, ali treba stvarno puno koncentracije i predanosti da se izvuce maksimum. Drugi film meni barem ima nepravedno nisku ocjenu, ona trka na kraju je super.

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/09/2021 : 12:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec


- 10 filmova mjesečno u prosjeku (drugim riječima 120 ukupno u godinu dana) 76/120



Ovo je upravo postalo ozbiljno.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 17/11/2021 : 09:09:12  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
------------------------------------------------------
- 10 domaćih (yu ili ex-yu) filmova 10/10 RIJEŠENO
- 10 azijskih filmova 10/10 RIJEŠENO
- 10 filmova iz 2021. i/ili 10 filmova pogledanih u kinu (možete kombinirati) 10/10 RIJEŠENO
- 10 crno-bijelih filmova 10/10 RIJEŠENO
- 10 filmova koje su režirale žene 10/10 RIJEŠENO
- 10 glazbenih filmova (računaju se i mjuzikli i filmovi na temu glazbe, odnosno svi filmovi koji pod žanr imaju navedeno "music") 10/10 RIJEŠENO
- 10 ratnih filmova 10/10 RIJEŠENO
- 10 dugometražnih (60+ min) dokumentaraca 10/10 RIJEŠENO
- 10 filmova sa IMdB ocjenom manjom od 6.0 (uz minimalno 1000 pojedinačnih imdb ocjena) 10/10 RIJEŠENO
- 10 filmova mjesečno u prosjeku (drugim riječima 120 ukupno u godinu dana) 120+/120 RIJEŠENO

- dodatna kategorija - 10 filmova iz TOP 250 na IMBD-u 10/10 RIJEŠENO

-siječanj - 49
-veljača - 47
-ožujak - 52
-travanj - 36
-svibanj - 38
-lipanj - 31
-srpanj - 26
-kolovoz - 10
-rujan - 34
-listopad - 30
-studeni - 37
-prosinac - 39

Još 1 glazbeni, i onda 2021. --> edit - sad još 2021.

Edited by - hrvoje23 on 31/12/2021 16:55:01
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 17/11/2021 : 13:45:36  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango



... malo zabave pa je na red dosla Peninsula. Prvi je definitivno remek-djelo, ali treba stvarno puno koncentracije i predanosti da se izvuce maksimum. Drugi film meni barem ima nepravedno nisku ocjenu, ona trka na kraju je super.




U potpunosti se slažem; Oba sam bio pogledao jedan za drugim. kao što kažeš, baš za zabavu!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/11/2021 : 15:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hrvoje23

quote:
Originally posted by fandango



... malo zabave pa je na red dosla Peninsula. Prvi je definitivno remek-djelo, ali treba stvarno puno koncentracije i predanosti da se izvuce maksimum. Drugi film meni barem ima nepravedno nisku ocjenu, ona trka na kraju je super.




U potpunosti se slažem; Oba sam bio pogledao jedan za drugim. kao što kažeš, baš za zabavu!


Pogledajte i Seoul Station.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 27/11/2021 : 22:57:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sam večeras "My Darling Clementine" na HRT3. Uz to što sam uživao u odličnom westernu, ispunio sam i samonametnuti cilj da riješim Vukozecov izazov bodujući filmove u samo jednoj kategoriji.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 29/11/2021 : 21:28:05  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
ts
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by hrvoje23

quote:
Originally posted by fandango



... malo zabave pa je na red dosla Peninsula. Prvi je definitivno remek-djelo, ali treba stvarno puno koncentracije i predanosti da se izvuce maksimum. Drugi film meni barem ima nepravedno nisku ocjenu, ona trka na kraju je super.




U potpunosti se slažem; Oba sam bio pogledao jedan za drugim. kao što kažeš, baš za zabavu!


Pogledajte i Seoul Station.



Tako je, ima i taj! A ajme majko, sta sam gore to pisao, ne znam se sastaviti sam sa sobom... Da malo komentiram pogledano zadnjih mjeseci, sto god sam pogledao u kategoriji c/b, nije omanulo. Jedino je Suddenly slabiji, vrijeme ga je dobro pregazilo, ali meni nije smetalo.

Komentirali su se i Pakleni poslovi tj. Infernal Affairs, pa sam ih ponovio i ovjerio dvojku i trojku. Bolje da nisam. Dvojka jos kako-tako funkcionira, ali trojka je bezveze skroz. Preporucam i finski film Neznani vojnik.

Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 06/12/2021 : 12:42:51  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Popunjava se lagano i 2021.
U subotu sam s klincima pogledao ovo
https://www.imdb.com/title/tt10689606/?ref_=rt_li_tt

a jučer se razočarao s Godzilom i Kongom
https://www.imdb.com/title/tt5034838/?ref_=rt_li_tt

Vidim da je HBO stavio free i novi mortal kombat
https://www.imdb.com/title/tt0293429/?ref_=nv_sr_srsg_0

Pa planiram onda 1 prigodni, jer ionako sam trenutno u samoizolaciji
https://www.imdb.com/title/tt13061914/?ref_=nm_flmg_act_8

A onda su mi pod željama novi Wrong turn i Dune.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/12/2021 : 20:43:32  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ispunio 10 crno belih filmova i 10 muzickih filmova. Uskoro cu azurirati spisak pogledanih filmova.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 21/12/2021 : 11:07:11  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Izazov rijesen, biljezim se sa stovanjem (vidi str. 7 na topiku).

Hvala, vukozece, sto si me "natjerao" da pogledam neke filmove koje sam vec godinama htio. (Nisam vodio preciznu evidenciju, ali mislim da sam vjerojatno rijesio i onu kategoriju od 10 filmova mjesecno.)

Sto se tice zadnjih pogledanih, Iz sapa pasjih sam vec komentirao na topiku o filmovima, a onda sam pogledao domacice. Zemlja meda je vrlo dobar, ali vidi se da je iskonstruiran, o cemu na Pescaniku ima dobar clanak. Svejedno, nemam nista protiv takvih konstrukcija, film je zasluzeno uspio vani.

Dvostruki obruc ima prejaku ekipu i ispred i iza kamere, i dobar je film, a Skupljaci perja su klasika, koju prije nisam stigao pogledati. Za kraj mi ostao jedan NZ, dvoumio sam se izmedju Killer Sofa i Mahana, odabrao ipak Mahane. Film je radila skoro pa do u navlas ista ekipa kao i Bili jednom ratnici, a jako me ugodjajem i porukom podsjetio na Whale Rider, sto i nije cudno jer su oba napravljena po romanima istog pisca. Pa kome se svidio Whale Rider, bit ce mu i ovaj dobar.

Nadam se da se gledamo i iduce godine!


Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 21/12/2021 : 15:56:11  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Čestitke fandango :)

Ako sam dobro pratio, WoF trenutno izgleda ovako:

*** WALL OF FAME ***:
(svladali izazov)
- Ernie Pike (2020, 2021)
- Tinton (2020)
- Vukozec (2020)
- Fandango (2021)

Edited by - vukozec on 21/12/2021 15:59:05
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 22/12/2021 : 10:24:56  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Hvala! Rijesio bih ja to vjerojatno i ranije da nisam ljetos bio na bolovanju mjesec i pol (nije bila corona), a jesenas sam se namjeracio na fakat duge filmove, trosatne i Shou od 9h. Skroz me interesira koje si kategorije pripremio za iducu godinu :)

Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 22/12/2021 : 12:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Skroz me interesira koje si kategorije pripremio za iducu godinu :)



Već imam više manje gotovo ideju za dogodine, pa zbog velikog interesa fanova () evo sneak peek u radnu verziju:

- 10 domaćih (yu ili ex-yu) filmova 0/10
- 10 latinoameričkih filmova 0/10
- 10 filmova iz 2022. i/ili 10 filmova pogledanih u kinu (možete kombinirati, filmovi pogledani u kinu mogu biti stariji) 0/10
- 10 filmova istog redatelja/ice
- 10 filmova po stripu
- 10 remake + original kombinacija (priznaje se ako ste prethodno (prije ove godine) pogledali ili remake ili original, ali oba morate pogledati) 0/10
- 10 sportskih filmova 0/10
- 10 direct-to-video/dvd/blu-ray filmova
- 10 filmova sa Sight & Sound top 100 liste - NAPOMENA: priznaju se filmova sa novog izbora koji bi trebao biti objavljen u nekon trenutku u 2022. i oni sa prošlog izbora iz 2012. (možete kombinirati critics i directors listu, odnosno treba pogledati 10 od ovih filmova: https://en.wikipedia.org/wiki/The_Sight_%26_Sound_Greatest_Films_of_All_Time_2012)
- 10 filmova iz kategorije po vlastitom izboru

BONUS: možete eliminirati jednu od gornjih kategorija ako pogledate 10 filmova mjesečno u prosjeku (drugim riječima 120 ukupno u godinu dana)

Edited by - vukozec on 22/12/2021 12:33:44
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/12/2021 : 13:12:26  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Dobro je, ovdje nekoliko kategorija ni ne razumijem što znače.
Ove godine sam skroz popustio na kraju i otkad sam došao doma više ni ne bilježim što sam pogledao, tako da definitivno spadam na wall of shame ove godine.
Za sljedeću još moram odlučiti hoću li sudjelovati.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 22/12/2021 : 14:44:26  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Neckam se, a mame me neke kategorije :) Kako si zamislio ovaj direct to video, jel se racuna direct to streaming ili ne?

Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 22/12/2021 : 17:42:08  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Neckam se, a mame me neke kategorije :) Kako si zamislio ovaj direct to video, jel se racuna direct to streaming ili ne?





Vidiš to je dobro pitanje. Direct-to-video distribucija je prije bila rezervirana za filmove B i Z produkcije, no u zadnje vrijeme su streaming servisi promijenili pravila igre pa sad ima i A produkcije koja preskače kino distribuciju (trend koji je pandemija još ojačala). Što znači da je to danas dosta drugačije, umjesto kultnih akcijskih, horor i erotskih filmova i nastavaka kultnih akcijskih, horor i erotskih filmova (), sad tu imamo i mainstream. Ne znam, mislim da ću ostaviti svakome da odabere svoju varijantu: hard-core varijanta = samo direct-to-vhs/dvd/blu-ray dolazi u obzir, soft varijanta = može i streaming.

Ps: ako je nejasno o čemu je riječ: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Direct-to-video

Edited by - vukozec on 22/12/2021 17:42:32
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/12/2021 : 21:51:15  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by fandango


Skroz me interesira koje si kategorije pripremio za iducu godinu :)



Već imam više manje gotovo ideju za dogodine, pa zbog velikog interesa fanova () evo sneak peek u radnu verziju:

- 10 domaćih (yu ili ex-yu) filmova 0/10
- 10 latinoameričkih filmova 0/10
- 10 filmova iz 2022. i/ili 10 filmova pogledanih u kinu (možete kombinirati, filmovi pogledani u kinu mogu biti stariji) 0/10
- 10 filmova istog redatelja/ice
- 10 filmova po stripu
- 10 remake + original kombinacija (priznaje se ako ste prethodno (prije ove godine) pogledali ili remake ili original, ali oba morate pogledati) 0/10
- 10 sportskih filmova 0/10
- 10 direct-to-video/dvd/blu-ray filmova
- 10 filmova sa Sight & Sound top 100 liste - NAPOMENA: priznaju se filmova sa novog izbora koji bi trebao biti objavljen u nekon trenutku u 2022. i oni sa prošlog izbora iz 2012. (možete kombinirati critics i directors listu, odnosno treba pogledati 10 od ovih filmova: https://en.wikipedia.org/wiki/The_Sight_%26_Sound_Greatest_Films_of_All_Time_2012)
- 10 filmova iz kategorije po vlastitom izboru

BONUS: možete eliminirati jednu od gornjih kategorija ako pogledate 10 filmova mjesečno u prosjeku (drugim riječima 120 ukupno u godinu dana)



Svidja mi se ovaj novi izazov! Pogotovo 10 filmova sa Sight & Sound top 100 liste i 10 remake + original kombinacija, a ja bas sad u decembru pogledao zaredom Cat People 1942 i Schraderov rimejk iz 1982. godine, aaargh. A taman bi mi lepo legli u januaru da sam ih pogledao za ovaj izazov.

Inace za ovogodisnji izazov mi fali po jedan film da bih upotpunio kategorije 10 domacih ili Ex YU filmova, 10 gilmova iz 2021. i 10 dugometraznih dokumentaraca.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 26/12/2021 : 23:51:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec


...

- 10 remake + original kombinacija (priznaje se ako ste prethodno (prije ove godine) pogledali ili remake ili original, ali oba morate pogledati) 0/10

...




Kao primjer, to bi značilo da ako pogledam Fistful of Dollars ne moram ponovo pogledati Yoyimba?
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 27/12/2021 : 00:06:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Logistički, novi izazov će biti teži od ovogodišnjeg. To se pogotovo odnosi na direct-to-video kategoriju (u staro doba videoteka to bi bilo više nego jednostavno :-) ).
Nije baš jednostavno ni doći do 10 filmova istog redatelja.
Na prvi pogled, bit će i teže naći filmove koji se mogu koristiti u više kategorija (osim kategorija S&S i redatelji ako se izabere Coppola, Fellini ili Hitchcock).

Bit će zabavno.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/12/2021 : 00:23:26  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Logistički, novi izazov će biti teži od ovogodišnjeg. To se pogotovo odnosi na direct-to-video kategoriju (u staro doba videoteka to bi bilo više nego jednostavno :-) ).
Nije baš jednostavno ni doći do 10 filmova istog redatelja.
Na prvi pogled, bit će i teže naći filmove koji se mogu koristiti u više kategorija (osim kategorija S&S i redatelji ako se izabere Coppola, Fellini ili Hitchcock).

Bit će zabavno.




Ja cu tu da uzmem Skorsezea. Taman nisam pogledao 10ak njegovih filmova od valjda ukupno 24, a taman mogu i da obnovim neke koje sam davno gledao (Raging Bull).
A ova ideja za Sight and sound listu je odlicna!

I evo prvog predloga za original i rimejk. U naše bioskope krajem januara stize Del Torov rimejk čuvenog noir filma Nightmare alley, tako da taman u janauaru moze da se pogleda original i onda rimejk u bioskopima, vidim da su odlicne kritike za rimejk jer je film vec izasao u SAD.

Edited by - going going on 27/12/2021 04:38:06
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 27/12/2021 : 12:18:52  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

quote:
Originally posted by vukozec


...

- 10 remake + original kombinacija (priznaje se ako ste prethodno (prije ove godine) pogledali ili remake ili original, ali oba morate pogledati) 0/10

...




Kao primjer, to bi značilo da ako pogledam Fistful of Dollars ne moram ponovo pogledati Yoyimba?




To bi značilo da je sramota da dosad nisi pogledao Za šaku dolara :)

Ali da, točno tako kako si napisao.

Naravno, ako ste već ranije pogledali cijelu kombinaciju, u sklopu izazova je dovoljno pogledati samo jedan ponovo (sumnjam da će takvih primjera biti kod mene, ta kategorija prvenstveno zamišljena da pogledam ono što nisam dosad).
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 27/12/2021 : 19:12:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Rasprave o Leoneu su me taman potaknule na ponovno gledanje njegovih westerna, pa izazov dolazi u pravo vrijeme. Yoyimbo sam ponovo pogledao prije koji mjesec pa ga ne bih još jednom ponavljao tako brzo.
Mislim da ću izabrati Hitchcocka za izazov, nisam pogledao puno ranih filmova koji su sad dostupni na Netflixu. Prilika je i da ponovo razmotrim zašto mi Vertigo nije ni među najboljim Hitchcockovim filmovima, a kamoli najbolji film svih vremena.
Kako je jedan od zadataka i gledanje remakea, Hitchcock je i tu zahvalan, ima dosta redatelja koji su radili remake njegovih filmova. I Hitchcock je radio remake Hitchcockova filma, The Man Who Know to much (1934 i 1956).
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000