forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 S.COM - Novinarska patrola
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Shaner
Advanced Member

Croatia
6942 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/01/2021 : 15:12:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Prebačeni smo na sticky, ali znači na podforumu stripovi.

Očekujem uskoro i preostale intervjue, nekoliko ih je predano, ali nisu svi. Molim kandidate da uskoro pošalju svoje intervjue, ne moraju pisati eseje, Shaner se zezao. ;)


Nisam! Molio bih poštovane recenzente da ne šalju odgovore ukoliko svaki nema bar karticu teksta!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7022 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 22/01/2021 : 17:02:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Jerry Krause

Pa ne znam, svejedno, po temi više pripada ovdje. Znaš li gdje je posjećenost veća, moram izreklamirati sljedeće intervjue..



Ne znam, mene je Spock onomad lijepo počastio svakakvim pridjevima kad sam u šali priupitao zašto izbor recezenta godine nije u Bonelli pdf-u



Ispričavam se još jednom. Mislio sam da si jedan od bezumnih provokatora, ali poslije sam shvatio da sam te krivo procijenio.

Činjenica je da su skoro svi recenzenti "Bonellijevci", ali isto tako je i činjenica da se povećao broj ne-Bonelli recenzija čak i od tih istih "Bonellijevaca".
Stoga je ovaj podforum bolje mjesto za ovaj topic od Bonelli pdf-a.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 22/01/2021 : 17:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Hvala na isprici, sorry na upadici, ajmo dalje ;)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/01/2021 : 21:46:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Imam već nekoliko godina nedovršenu recenziju za Gospođicu Nedirku i svako toliko se sam sebi prijetim kako ću srediti i poslati, ali svaki put se iznevjerim. Mogao bih to nekad ovih dana (u 2021.). Kako to ide sada, kome šaljem recenziju i slike? Svojedobno sam slao DeeCayu ako se ne varam.


željno isčekujem!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/01/2021 : 15:27:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Kako sam već bio i najavio, ne bi bilo u redu da Jerry samo pita pitanja, a da ne odgovara na njih. Zato dragi kolege forumaši, donosim vam...


S.COM - Novinarska patrola SPECIJAL!

Jerry Krause



1. Jerry, s obzirom da si sve nas natjerao da kažemo nešto o sebi, čini mi se da bi bio red da čujemo i nešto o tebi, šta kažeš?

Bojao sam se da će nekome pasti ova ideja, ali sad se ne mogu povući. ;) Ništa posebno, već pomalo sredovječni zubar u ranim četrdesetima. Kažu u sretnom braku, otac troje djece, puno radi, ali nađe se i vremena za hobije za izbacivanje negativne energije. Obožavam sport, igram redovno nogomet s ekipom, a u zadnje vrijeme se prebacio i na tenis. Prije pratio sva moguća natjecanja i utakmice, sad ipak samo one glavne sportove. Volim čitati, stripovi velika ljubav bila i ostala kao i ovaj sajt na kojem pokušavam pratiti samo pozitivne teme i postove.

2. Nathan je, pretpostavljam, strip koji kod tebe zauzima prvo mjesto. Kako se rodila ljubav prema avanturama Specijalnog Agenta Alfe?

Je, Nathan je duša, esencija i sve što se može poželjeti od jednog stripa. Ljubav se rodila gotovo od početka kad je Slobodna Dalmacija krenula sa stripovima. Tada sam sve živo kupovao, pa tako dao priliku i Nathanu. U samom startu nisam bio siguran da li ga skupljati, ali nakon šeste, sedme epizode toliko me je zarazio ovaj serijal da više nije bilo nedoumica. Nathanov povratak kroz Libellusova izdanja me je i vratio u svijet stripa i puno mi pomogao kao ispušni ventil u onim stresnim danima između posla i mijenjanja pelena kod djece.

3. U posljednje vrijeme se može primjetiti da lagano širiš vidike s nekim ne-Bonelli naslovima. Kako je došlo do toga i što te privuklo npr. Fibrinim stripovima?

Pa iskreno rečeno, nakon povratka stripu prije nekih 11-12 godina dugo vremena je bio samo Nathan i ništa više. Čak niti ostale Bonellijeve junake nisam pratio, a kamo li tamo neku Fibru. Jednostavne uz obiteljske i poslovne obaveze svjesno sam sve ostalo reducirao. Tek kad su se neke stvari posložile u životu i djeca porasla, zadnje 2 godine sam krenuo s drugim stripovima, većinom Fibrama. Prvo sve s SF tematikom, onda klasike i hvaljena djela, a sad tražim i manje razvikane naslove koji bi me mogli zanimati. Kad sad gledam malo s odmakom stvarno je istinit onaj slogan "samo dobri stripovi" (Markose, poslije ćeš mi platiti ovu reklamu ;)).

4. Čovjek si od 108 recenzija i sve su iz univerzuma Nathana Nevera. Oćemo li ikako vidjeti osvrt nekog stripa van Bonellija?

Ja neću kao tex2 reći odlučno da ću samo jednog junaka recenzirati. Nikad ne reci nikad mada trenutno ne osjećam inspiraciju za bilo što drugo pisati. Nemam u zadnje vrijeme inspiracije niti Nathana pisati. Pala je ona mladenačka energija za pisanje recenzija. Rasula je se sva ona dobra NN ekipa za pisanje, zadnjih par godina pišem nekako silovno, samo da Nathan ima koju recenziju (možda jedina friška inspirativna je bila za epizodu "Poslije apokalipse"). Imam želju napisati koju Kenovu recenziju (koji mi je nakon pročitanog serijala također vrh) kao i koju Fibrinu kolorku, pa ćemo vidjeti što će vrijeme donijeti.

5. Za koju bi svoju recenziju rekao da je najbolje napisana, a za koju da je najlošije?

"Beskonačni univerzumi" je definitivno na prvom mjestu. Jedna od mojih najdužih recenzija, ali i najbrže napisanih, toliku sam veliku inspiraciju imao. Odmah do nje bih po strasti s kojom sam ih pisao izdvojio i "Broj sto", "Hadiju", "Ukradena sjećanja" i "Poslije apokalipse". Najlošija? Sigurno neka od ovih zadnjih, možda ona "Svijet Nancy Porter", ono kad pišeš kratku recenziju po mjesec dana i svaki tjedan napišeš po 2-3 rečenice preko one stvari.

6. Čitaš li recenzije na sajtu i ako jesi, za čije smatraš da su kvalitetno pisane, odnosno da ih je uvijek drago pročitati?

Kako ne, pročitam prije ili poslije svaku. Evo baš si mi ti Paka u zadnje vrijeme in, nisam ljubitelj američkih stripova, ali eto, postajem ljubitelj recenzija američkih stripova. ;) Također volim energiju i strast u Spockovim recenzija, DeeCayevu rutinu, Gilovu lakoću pisanja, Parinu britkost i jasnoću, Solarovu metodičnost, Goingovu ljubav prema stripu u recenzijama. A od svih je ipak na vrhu nikad prežaljeni Thekide.

7. Kako ti izgleda uobičajno popodne kada čitaš stripove? Imaš li ikakav "ritual" pri čitanju? Mir i tišina, šalica kave, muzika u pozadini, išta slično?

Ništa od toga, eh da mi je ovako kako si napisao u zadnjoj rečenici. Čitam kad stignem i u bilo koje doba dana i noći. Nekad rano zorom prije posla, nekad u ponoć kad svi odu spavati. Dnevno čitanje je gotovo nemoguće, djeca povlače stalno za rukav, žena uvijek mrgodna kad me vidi s "romanom za djecu" (dobro, sad je malo omekšala;)), tako da sam znao neku Nathanovu epizodu čitati i po 3 dana. Uglavnom, utopija je imati neki mir pri čitanju.

8. Kojeg bi scenarista i crtača volio vidjeti na Nathanu, a da do sada nije radio na tom stripu (i zašto baš njih)?

Kako bih volio Berardija kao scenarista na Nathanu. Nevjerojatana talent za emocije i prikaz ljudskih sudbina. Ne treba uopće tu biti sf elemenata, samo da napiše nešto na temu Nathanove melankolije i emocija. Bila bi to milina za čitati.Od crtača volio bih vidjeti kako bi se DD crtački staff snašao s Nathanom, u prvom redu mislim na Stana, Brindisija i Ambrosinija.

9. Top tri Bonelli priče, a da nisu vezane za Nathana Nevera i top tri stripa koji nisu Bonelli. Go!

Uh, teško pitanje, pogotovo ovaj prvi dio. Uzet ću tri priče od junaka koje sam najviše pratio: Kena, Mister Noa i naravno, Zagora. Ken ima brdo fantastičnih epizoda, ali izdvojit ću onu koja me se najviše dojmila, a to je "Štrajk". Mister No nema dileme, to je priča "Bilo jednom u New Yorku". A Zagor također težak izbor, ipak neka bude "Zimska Zmija".Ne Bonelli, također nije lako izabrati, ali recimo: "Universal War One", "Spaghetti Brothers" i "Živi mrtvaci" (Aldebaranski svjetovi prva rezerva).

10. Još par riječi za kraj i to je to!

Neću završiti klasičnim pozdravom "volite i čitajte stripove" već ću najaviti jedno iznenađenje koje će, nadam se, ići uskoro. O čemu je riječ, strpite se još kroz koji tjedan.

Bonus pitanje: Kažu da se u Ljubuškom može kupiti najbolji burek ispod peke/saća? Ima li istine u tome?

Svakako da je istina. Kad sljedeći put dođeš kupovati rokersku opremu u Ljubuški javiš mi se u ordinaciju. Pojedemo burek ispod peke, pa ti gratis očistim kamenac. I onda na pivo da sve zalijemo. ;)

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 23/01/2021 15:27:49
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 23/01/2021 : 15:57:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Odličan intervju! Znači s vremenom se se nađe vremena?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7022 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 23/01/2021 : 21:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Bravo za Paku i Jerryja na zanimljivom intervjuu!

Jerry, baš me zanima to iznenađenje!?

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 23/01/2021 21:37:26
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11351 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/01/2021 : 01:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Odlican intervju!
Odlican izbor za najdrazu Mister NOovu epizodu!

Moram priznati da se plasim ovog nedostatka vremena, sto spominje Jerry, za citanje stripova i gledanja filmova u buducnosti! Mada to je zbog 2020. u kojoj sam pogledao brdo filmova i procitao dosta stripova zbog okolnosti koje su nas sve pogodile, a secam se da je 2019. bilo slabije po tom pitanju jer je bilo dosta druzenja sa drustvom uz pivo, a mamuran citati stripove je nemoguce misija.
Ali izgleda da sto si stariji, to manje imas vremena za hobije.

Edit: Inace bas sam se pitao gde se nalazi ovaj topic jer ga nisam video u Bonelliju odavno i tek sam danas provalio da stoji ovde ali u stickyu. Nadam se da su i ostali to primetili i da ce intervjui nastaviti da budu citani kao sto su bili i do pre premestanja.

Edited by - going going on 24/01/2021 01:49:54
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6942 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 24/01/2021 : 09:57:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Super intervju. I ja željno iščekujem to iznenađenje.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 24/01/2021 : 13:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Jerry nam je uvalio cliffhanger
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7029 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 24/01/2021 : 18:25:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Hvala ekipa. A ovaj cliffhanger kao što supermark reče, nema veze s ovim topicom, ali nadam se skorom objavljivanju na forumu.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7029 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 24/01/2021 : 18:31:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Inače, za razliku od prve ekipe za intervjue koji su se svi odmah odazvali, ovaj drugi set se i nije baš pokazao. Polovicu još čekam da mi pošalju. Lijenost ili nešto drugo, ne znam, ali vidi se kako slabije pišu recenzije tako im se vjerovatno i ne da pisati odgovore iako su svi pristali na intervju.

Vidjet ću, ako večeras većina pošalje kačim odmah prvi intervju.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/01/2021 : 18:40:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sjajna tema,sjajni intervjui,a posebno zadnji sa Džerijem - pogotovu što vidim da sa njim neverovatno sličan u mnogim stvarima;jedino što je njemu alfa i omega Natan,a meni Trondhajm!
(i što on cepa fudbal i tenis,a ja košarku i vaterpolo).
((i što ga imam jedno dete više ))

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/01/2021 18:45:12
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/01/2021 : 18:43:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nego,pitah za Solara skoro,a kako sam u nekim ludacima zadnjih deset dana,nisam mogao podrobnije istražiti šta je sa njim;a ćutanje na moj upit mi je govorilo da se nešto gadno desilo.

Ali kad ono,još jedna idiotska forumaška prepirka,i nekoliko njih ko uvređene frajle;a najveći magarac,iskreno,solar.Čuj,napustio forum zbog malo žešće forumaške rasprave sa ljudima koje uopšte ne poznaje.

Mislim,solar mi je izuzetn,ali izuzetno drag forumaš,ali stvarno je ispao teški šupak.

izvinjavam se na oftopiku.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 24/01/2021 : 19:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Eh, moram ovako melankolicno kad procitam svi obiteljski tipovi sa omanjom djecom moraju nazalost procitati jedan strip u tri dana.Tako je i sa filmom.Evo planiram veceras ostalo 20 minuta filma od sinoc.
Jerry,svi vise-manje imamo te boljke s vremenom, Nathana vec pripremio za citanje od pocetka,kad mi dodju 5 knjiga kompletiracu rupu od knjiga 27 do 33. Pa od nule,doslovce od broj "nule".


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/01/2021 : 22:07:29  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Koji svi? Ja nisan obiteljski tip

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 25/01/2021 : 07:59:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Moram priznati da se plasim ovog nedostatka vremena, sto spominje Jerry, za citanje stripova i gledanja filmova u buducnosti! Mada to je zbog 2020. u kojoj sam pogledao brdo filmova i procitao dosta stripova zbog okolnosti koje su nas sve pogodile, a secam se da je 2019. bilo slabije po tom pitanju jer je bilo dosta druzenja sa drustvom uz pivo, a mamuran citati stripove je nemoguce misija.
Ali izgleda da sto si stariji, to manje imas vremena za hobije.


Kasnije ćeš se s nostalgijom sjećati i tih pijanstava :D

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12930 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 25/01/2021 : 11:07:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Opa, znači ovdje je završila novinarska patrola...
Da vidimo šta Jerry kaže.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 25/01/2021 : 11:37:37  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

a mamuran citati stripove je nemoguce misija.



E sad, Tom Cruise, jesi li zaista probao?
Ja sam do ljeta 2020. imao, otprilike, dvogodišnju fazu vikend terevenki.
Napio bih se u petak navečer, tako da bih prvo kod kuće složio glazb. listu, ovisno o raspoloženju, i na balkonu popio što mi se pilo, ovisno o raspoloženju.
Prestao sam piti s društvom jer mi je društvo postalo gubitak vremena.
Onda bih otišao u birtiju pa, najčešće uz povremeno čitanje Bukowskog, pio i promatrao što se događa oko mene - uvijek se nešto događa - dok ne dobijem ideju za pisanje, katkad manje katkad više uspješno.
Onda bih se u subotu probudio i odmah od 6 ujutro bacio na opijanje, a najčešće bih to popratio pisanjem, jer nekako mi se sve najbolje sakupilo subotom ujutro.
To mi je nekako bilo, pa i ostalo, najslobodnije razdoblje u tjednu.
Popodne bih malo odspavao i onda zaokružio vikend uz piće, obavezno s kakvom knjigom, blokom i nalivperom pri ruci.
A u nedjelju, kad bih bio poprilično razvaljen, uzeo bih strip, većinom bonelli, i tako bih dolazio k sebi, izvaljen u krevetu, samo da rasčistim misli i opustim se.
Istina, katkad bi mi se ta nedjelja malo izjalovila, ako bih i dalje imao ideja za pisanje, pa bih pio još malo jer sam naučen pisati uz vino i pivo.
Ali, u svakom slučaju, uz čitanje stripa izliječio sam mnoge mamurluke.
Mada, to je i stvar navike i iskustva. Naučiš kako piti - to je isto određena vrsta umjetnosti koju sam dugo svladavao - i glavobolje jutro poslije onda nisu nešto strašne, katkad ih čak i nema; više si ošamućen, malo potresen i nekoordiniran... možda katkad na rubu nesvjestice...
Ali sve je to doživljaj.
U svakom slučaju, mamurno čitanje stripova nikako ne ubrajam u nemoguću misiju.
Čak štoviše, meni je to došlo skoro kao ibuprofen, put ozdravljenja.
Malo vitamina, dobar ručak i strip i u ponedjeljak sam bio skoro kao novi.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7029 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/01/2021 : 11:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Večeras krećemo s novim setom intervjua. Većina je poslala tako da ćete svaku večer ovaj tjedan moći malo pobliže upoznati jednog od naših forumaša recenzenata.

Odmah krećemo s jednim jakim adutom. O kome je riječ saznat ćete večeras u još jednom zanimljivom intervjuu...
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7029 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/01/2021 : 19:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
S.COM - Novinarska patrola

King Warrior




1.King Warrior, jednom riječju King. Kralj, faca, frajer, car i mnogo još toga. Ali kako bi sam sebe King predstavio forumu, tko je u stvari King Warrior?

Ah, Jerry...Zacrvenio sam se kao sok od jagoda. Da sam kojim slučajem dobra pička, pomislio bih da mi se nabacuješ. Nisam nikakav kralj, faca ili slično, običan sam smrtnik kao i svi ostali. Volim stripove, sport, filmove i serije, koje baš dosta gledam. Oca mu jebem i ko izmisli taj prokleti netflix, baš sam se navukao na to sranje. Polako zalazim i ja u godine, ali kada dođem na forum i vidim kakvih pantelija ovdje ima, odmah mi bude malo lakše, tako da mogu reći da mi ovaj forum dođe kao terapija. Što se tiče mene kao osobe, ne znam kako je do toga došlo ali imam osjećaj da sam se s vremenom pretvorio u Zagora, sa svim njegovim vrlinama i manama.

2. Znaš što ću ti reći, ti si meni zakon! Tvoji postovi su nekad za umirati od smijeha, kao da su ih nadrealisti pisali. Često ne znam razliku jesi li smrtno ozbiljan ili veliki zajebant. Razjasni nam napokon što je od svega ovoga istina.

- U suštini, forum bi trebao da bude mjesto za opuštanje. Vidim da je u posljednje vrijeme bilo nekih svađa, znam i sam kako je to. Zakačiš se sa nekim, onda stalno proviruješ šta ta osoba o tebi piše, razmišljaš o stvarima o kojima ne bi trebao. Prije ili kasnije sam presjekao i, iako i forum i dalje shvatam ozbiljno, jednostavno imam opušteniji pristup. Imamo svi mi dovoljno sranja u svakodnevnom životu, ne treba nam još to i na mjestu gdje smo došli da se malo zabavimo i opustimo. Ukratko, na forumu sam smrtno ozbiljni zajebant.

3. I ti si jedan od brojnih gastarbajtera na ovom forumu. Možeš li nam malo iz svog kuta napisati kakav je život jednog gastarbajtera u Švicarskoj?

- Ne mogu za sebe reći da sam gastarbajter, to u suštini nikad nisam ni bio. Druga sam generacija u Švici, ovo je moj život, za drugi ne znam. Došao sam kao dječak ovdje, pobjegavši od onog prokletog rata. Švica je u suštini ono za šta govore da je SAD, zemlja beskrajnih mogućnosti. O tome kako će ti tu biti, sve zavisi kako se postaviš prema ljudima i samom životu.

4. Sinonim si za Zagora, čak si postao i strip junak po uzoru na njega. Objasni meni kao bivšem Zagorovcu kao i onima koji ne vole Zagora što za tebe predstavlja ovaj junak?

- Baš sam nedavno napisao na jednoj drugoj temi, Zagor je za mene magija, kada uzmem strip ovog junaka u ruke, za mene se otvore čarobna vrata jednog drugog svijeta, sve drugo nestane. To je nešto što sam uspio da prenesem iz djetinjstva u ovo doba, zato mogu još uvijek da uživam u Zagorovim stripovima.

5. Odavno si stao s recenzijama i to znakovito s brojem 100. Je li to tvoj kraj s recenzijama ili se imaš namjeru nekad ponovo aktivirati?

- Za sada nemam namjeru da se vratim recenzijama, ali nikad ne reci nikad. Prije nekoliko godina sam se aktivirao jer sam mislio da imam nešto da kažem na recenzijama, nešto što drugi do tada nisu. Onda, s vremenom, tražio sam nekoga ko bi mogao da me naslijedi, za oko mi je zapao Igor12. Na početku smo uporedo pisali recenzije, kada je on stasao u dobrog recenzenta ja sam se na miru i čiste savjesti povukao. Ja sam Igorov Miyagi, iako je on stariji od mene. Vjerovao ili ne, to što sam stao sa brojem 100 je čista slučajnost, nikada nisam jurio brojke sa reckama.

6. Koje Bonellijeve junake još cijeniš osim Zagora i koje autore i škole stripa još čitaš?

- Nisam ljubitelj Bonellija, Zagor je izuzetak. Cijenim Dylana Doga, jer mislim da ima epizoda na koje može da bude ponosan i to na svjetskom nivou. Najdraža škola stripa, još iz tinejdžerskih dana mi je američki strip, tu ne mislim samo na superheroje. Volim mange, dok druge škole stripa kao BD i autorske stripove takođe gotivim, pa tek na zadnjem mjestu mi je Bonelli.

7. Tvoj top 5 recenzenata na ovom sajtu.

- Trenutno postoji ta ekipa na sajtu oko spocka, igora, reema, hercula, solara... svi se divno slažu i sarađuju, nikad nismo imali tim koji bolje funkcioniše. Svaka im čast, zadovoljstvo ih je viditi kako sarađuju. E sad, da ti malo uzvratim na komplimentima, recenzent broj jedan si definitivno ti. Napisao si toliko recenzija o jednom junaku, u tebi prepoznajem istu tu ljubav koju ja imam prema Zagoru, samo što je to u tvom slučaju Nathan. Bio sam svjedok tvojih kriza i frustracija jer ljudi slabo komentarišu recenzije, pokušaja mobilizacije, pa si ipak ustrajao i dalje si aktivan jer ti je ljubav prema Nathanu jača od bilo kojeg problema. Naklon do poda, majstore.

8. Što bi poručio novim recenzentskim nadama i kakav im savjet dao s obzirom na tvoje golemo iskustvo?

- Pišite recke dokle god vam to predstavlja zadovoljstvo. Ne jurite nikakve brojke i ne radite ništa na silu, nije vam to posao na koji morate da idete. Samo ako pišete iz zadovoljstva, zadržaćete određen nivo i tako će svi biti zadovoljni.

9. Sam si u kući i zavalio si se na kauč. Kucaju ti dva gosta na vrata, Zagor i Druuna. Možeš primiti samo jednog gosta. Koga ćeš primiti i objasni zašto?

- Naravno da bih primio Zagora u kuću. Poslije bih se do kraja života kajao što sam propustio priliku da opalim Druunu. Šta da se radi, budala ostaje budala.

10. Poruka ili završna misao za kraj ovog intervjua.

- Još jednom, manite se svađa i uživajte na forumu piskarajući na temama koje volite. Ne pišite ništa negativno o Zagoru, nemojte da se nerviram, mislite malo na moje zdravlje.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12930 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 25/01/2021 : 19:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Antologijski!
Uživao sam čitati, King je King, a čestitke i Jerryu na pitanjima, fino se razmahao kvalitetnim upitima. Mogao bi zamijeniti i Nina Raspudića u onim njegovim kolumnama.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6942 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/01/2021 : 20:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Sad napokon znam što mi to cijelo ovo vrijeme ne da pisati negativno o Zagoru - moja podsvjesna briga za Kingovo zdravlje.

Svaka čast na intervjuu momci!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7022 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 25/01/2021 : 20:21:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
King & Jerry

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 25/01/2021 : 21:38:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Samo je jedan King...

King Warrior

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000