forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 S.COM - Novinarska patrola
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

ivanl
Advanced Member



Croatia
15695 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/01/2021 : 08:30:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

quote:
Originally posted by going going

a mamuran citati stripove je nemoguce misija.



E sad, Tom Cruise, jesi li zaista probao?
Ja sam do ljeta 2020. imao, otprilike, dvogodišnju fazu vikend terevenki.
Napio bih se u petak navečer, tako da bih prvo kod kuće složio glazb. listu, ovisno o raspoloženju, i na balkonu popio što mi se pilo, ovisno o raspoloženju.
Prestao sam piti s društvom jer mi je društvo postalo gubitak vremena.
Onda bih otišao u birtiju pa, najčešće uz povremeno čitanje Bukowskog, pio i promatrao što se događa oko mene - uvijek se nešto događa - dok ne dobijem ideju za pisanje, katkad manje katkad više uspješno.
Onda bih se u subotu probudio i odmah od 6 ujutro bacio na opijanje, a najčešće bih to popratio pisanjem, jer nekako mi se sve najbolje sakupilo subotom ujutro.
To mi je nekako bilo, pa i ostalo, najslobodnije razdoblje u tjednu.
Popodne bih malo odspavao i onda zaokružio vikend uz piće, obavezno s kakvom knjigom, blokom i nalivperom pri ruci.
A u nedjelju, kad bih bio poprilično razvaljen, uzeo bih strip, većinom bonelli, i tako bih dolazio k sebi, izvaljen u krevetu, samo da rasčistim misli i opustim se.
Istina, katkad bi mi se ta nedjelja malo izjalovila, ako bih i dalje imao ideja za pisanje, pa bih pio još malo jer sam naučen pisati uz vino i pivo.
Ali, u svakom slučaju, uz čitanje stripa izliječio sam mnoge mamurluke.
Mada, to je i stvar navike i iskustva. Naučiš kako piti - to je isto određena vrsta umjetnosti koju sam dugo svladavao - i glavobolje jutro poslije onda nisu nešto strašne, katkad ih čak i nema; više si ošamućen, malo potresen i nekoordiniran... možda katkad na rubu nesvjestice...
Ali sve je to doživljaj.
U svakom slučaju, mamurno čitanje stripova nikako ne ubrajam u nemoguću misiju.
Čak štoviše, meni je to došlo skoro kao ibuprofen, put ozdravljenja.
Malo vitamina, dobar ručak i strip i u ponedjeljak sam bio skoro kao novi.



Famozan upis. Zaista.

Samo mali savjet... ako vec znas da ces bas zaruzit neku vecer sa cugom, onda unaprijed popij jedan Kafetin. Sutra ujutro zagarantirano nema glavobolje. Provjerena metoda! Radi-pali-vrijedi.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 26/01/2021 : 10:35:18  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
Ma, crta koke i ko novi si!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7800 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 26/01/2021 : 11:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
Samo mali savjet... ako vec znas da ces bas zaruzit neku vecer sa cugom, onda unaprijed popij jedan Kafetin. Sutra ujutro zagarantirano nema glavobolje. Provjerena metoda! Radi-pali-vrijedi.



Prije sto godina ja se dižem jedno jutro mamuran, glava rastura, kopam po ladici, tražim kafetin, mater nešto prigovara - opet tabletine tražiš, bla , bla... a stari onako u prolazu iskusno šapće: dva popij, dva.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4872 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 26/01/2021 : 11:13:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ja sve to prehodam, tablete su za žemske.

Eventualno klin klinom.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 26/01/2021 : 11:24:55  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Ja sve to prehodam, tablete su za žemske.

Eventualno klin klinom.



To je to!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15695 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/01/2021 : 12:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by ivanl
Samo mali savjet... ako vec znas da ces bas zaruzit neku vecer sa cugom, onda unaprijed popij jedan Kafetin. Sutra ujutro zagarantirano nema glavobolje. Provjerena metoda! Radi-pali-vrijedi.



Prije sto godina ja se dižem jedno jutro mamuran, glava rastura, kopam po ladici, tražim kafetin, mater nešto prigovara - opet tabletine tražiš, bla , bla... a stari onako u prolazu iskusno šapće: dva popij, dva.



Zavisi... o destilatima, gradaciji, kolicini...
Ali ne valja ujutro. Kasno je vec, iako Kafetin,(ko ga je izmislija u Makedoniji, Nobela bi mu da), pomogne i tad. Navecer, prije posla treba ga uzesti. Vrijedi zaista.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15695 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/01/2021 : 12:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Ja sve to prehodam, tablete su za žemske.

Eventualno klin klinom.


To prije bez problema. Danas, vec i ne. Reprezentativni i olimpijski treninzi su vec polako iza mene...
Ali slogan; Vise/brze/jace jos uvijek slijedim.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15695 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/01/2021 : 13:00:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

Ma, crta koke i ko novi si!


Dugo traje cerupanje svog perja, jbg.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7046 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 26/01/2021 : 13:06:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Još jedna najava, vjerujem osobito zanimljivog intervjua. Večeras svi pred monitore.

Edited by - Jerry Krause on 26/01/2021 13:06:46
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 26/01/2021 : 13:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by grofica Varga

Ma, crta koke i ko novi si!


Dugo traje cerupanje svog perja, jbg.


Ajde, glavni si Al Pacino, plivaš u parama, pa da ti je teško? Ti to rješavaš s tukama iz Dicma, već operušano. Sipaš po pašti umisto parmezana.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15695 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/01/2021 : 15:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by grofica Varga

Ma, crta koke i ko novi si!


Dugo traje cerupanje svog perja, jbg.


Ajde, glavni si Al Pacino, plivaš u parama, pa da ti je teško? Ti to rješavaš s tukama iz Dicma, već operušano. Sipaš po pašti umisto parmezana.


The world is yo... (mine)

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7046 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 26/01/2021 : 19:54:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
S.COM - Novinarska patrola

grofica Varga




1. Predstavljamo groficu Vargu, jednu od rijetkih dama u moru testosterona na ovom forumu. Kako je grofice broditi na ovoj testosteronskoj oluji svih ovih godina?

Pa ono, već imam iskustva s tim. Kada bi dečkima falio jedan za nogomet uvijek sam bila ona djevojčica koja je morala stajati na golu. Dosađivati se i čupati travu iz asfalta. Tako me evo i na forumu i branim Zagorovu mrežu.

Inače, nije mi ovdje loše, obazriviji ste prema meni nego jedan prema drugom. Voljela bih da ima više žena koje aktivno pišu. Netko poput bivše članice s nickom Bilja. Nisam bila na forumu kada je ona bila aktivna, ali sam viđala njene komentare na DD. Napisala je i dvije recenzije. Bilo bi dobro da je više takvih. Općenito bi bilo dobro kad bi se članovi više bavili stripom, a pogotovo da je još to društvo mješovito.

Al što je tu je, sami muški, žena nema, Druuna je najčitanija recenzija. Ala je bilo kliktanja!

2. Možeš li nam ti iz svog ženskog ugla reći što se dešava s ovim muškarcima na forumu? Stalno se svađaju, bildaju ega, prostače, napuštaju forum. O čemu je tu riječ?

Riječ je o tome da je svaki peti upis trolerska udica. Teško je o tome pričati u kontekstu nekih nazovi muškaraca, to više ide u smjeru djeca u dječjem vrtiću. Svi oni koji se ne bave stripom, su tu upravo da bi mogli podjetinjiti do mile volje. Na muškom forumu, daleko od mrkih i začuđenih ženskih pogleda. Sve je to meni jasno, nema ništa loše kod povremenog glupiranja. Nekad ljudi trebaju baš to. Problem nastaje kada se prijeđe granica dobrog ukusa, a to se ovdje vrlo često prijeđe.

3. Sad kad smo riješili muškadiju, okrećemo se tebi. Možeš li nam se ukratko pobliže predstaviti, tko je u stvari grofica Varga?

Za razliku od izvorne grofice, ne pijem krv. Ok, tu i tamo volim pojesti teleću jetricu, a i krvavi biftek. Smatram da sam vesela po prirodi i druželjubiva. Najviše volim kada okupim prijatelje/obitelj, pa nešto kuhamo, grilamo u parku, otvorimo koju bocu, pričamo... Volim kuhati. (Sva sreća da volim i trčati.) U onom vremenu kojeg imam samo za sebe čitam stripove.

Plašim se morskih pasa. Nije toliko snažan strah, otplivam i u duboko, ali mi bude nelagodno. Jednom smo išli brodom na neku otočku feštu. Naravno da smo lokali pivu po putu. Piva je odradila svoje i morala sam skočiti u more na pola kanala. U ono tamno-modro more koje izgleda zločesto. Sa špicastim valovima, koji šuškaju na sve strane i rade pjenu. Zbog količine pivi u meni, proces je trajao i trajao. Nikad prestati! Na svaki šušanj sam očekivala megalodona, a budale u brodu loču i krevelje mi se. To je bio tipičan početak horora, mladi se zezaju, sve super, pa odjednom morski pas otkine nekom glavu. Za upišati se u gače od straha!

4. Možeš li nam iz svog gastarbajterskog iskustva malo opisati kakav je život u Njemačkoj u kojoj živiš poslednjih godina?

Došla sam u Njemačku s dobrim planom. Biti na socijali, voziti Mercedesa i stavljati lavove na ogradu od kuće u Hrv.

Živim u Berlinu, a to nije tipična Njemačka. To je ogromna gradusina, puna života i događanja, manje uštogljen od gradova klasične Njemačke. Izbor što raditi u slobodno vrijeme je ogroman. Bilo to glazba, kultura, umjetnost, film, sportska događanja, gastronomija, rekreacija u parkovima. Sve je na dlanu i ne traži mnogo novca. Naravno, ako će se otiči na koncert Adele ili Coldplay, to se mora platiti, ali ima veliki izbor intimnijih barova u kojima se za sitnu paru mogu uživo poslušati neki anonimci, koji se nemaju što sramiti svojih glasova i talenata. Film, od festivala Berlinale gdje možeš vidjeti Meryl Streep na crvenom tapetu, pa do onih malih kina s jednom dvoranom od jedva 50 sjedala. Koja izgledaju kao iz 80-tih, s izblijeđenim plakatima starih filmova. (Npr. Ralje!) Što god nekog zanima on se može naći negdje, za svoj džep, za svoj ukus. Prvih nekoliko godina mi je bilo stvarno dobro, pogotovo kada je sve to bilo novo i imala sam volje istraživati okolo.

Negativna strana je previše droge. Teže je nabaviti glavicu kupusa za sarme nego MDMA-a. Grad je prljav, a o vlasnicima pasa koji ne kupe za psima neću ni pričati. Toliko lijepih parkova, s koševima, stazicama za šetnju, stolovima za stolni tenis, poligonima za skejtanje, teretanama na otvorenom, golovima, mjestima za grilanje i onda oni ne kupe za psima. Još jači su mi oni biseri koji stave to u vrećicu i onda zavijore vrećicu u grm. Pa osim izmeta na podu imamo i vrećice s izmetom koje vise po grmovima. Božićna drvca iz pakla.

Sada, s ovom pandemijom stvari postaju nesnošljive. Sve to zbog čega volim živjeti u Berlinu nemam, sve je ugašeno. Ovako kako sada živim, mogu živjeti i u nekoj najvećoj zabiti od tri kuće, u Patagoniji. Ljudima u malim sredinama je teško percipirati koliko je depresivno kada se tako veliki i živ grad od jednom ugasi. No svemu dođe kraj, pa će i tome.

5. Nije baš čest slučaj da su žene veliki Zagorovi fanovi. Što za tebe kao njegovog velikog fana i još s titulom dr. Zagorologa znači Zagor i njegov simbol?

Zagor mi dođe kao neki dobri stari frend koji je uvijek bio tu i na kojeg uvijek mogu računati. On mi je balzam za dušu, što se kaže.
Stariji brat je skupljao stripove, toga je bilo svugdje po kući. Baš taj simbol i njegova majica je ono za što sam se zalijepila. Šareno je, estetično, privlačno, otvarao je svijet mašte. Njegov mi je simbol i dan danas simbol svijeta mašte.

Orao iza kojeg je sunce, može biti interpretiran na nekoliko načina. U spiritualizmu i šamanizmu raznih civilizacija, simbolika orla uvijek nosi pozitivno znakovlje. Uvijek se to vrti oko slobode, snage, moći, neslućenih dostignuća... Nije čudo da se orao nalazi na mnogim grbovima, od starog Rima pa ovamo. Lijepa je to životinja i izaziva poštovanje. Čak ako i u Gloriji riješiš kviz „Spiritual animal – otkrijte koja je životinja vaš simbol!“, bit ćeš sretan ako si ispao orao. Kazat ćeš – To! Izašao mi je orao! Ako ti ispadne zlatna ribica, kazat ćeš – Ma, koji glupi kviz! Sve su pogriješili! Meni paše ono što kažu za orla.

6. Napisala si dosta raznolikih recenzija, ali te u zadnje vrijeme slabo viđamo. Što je razlog tome i da li možemo očekivati ponovnu aktivaciju s pisanjem i recenzijama?

Nisam više studentica koja ima sve vrijeme ovog svijeta, a kad odem na forum nekako mi je draže komunicirati s članovima. Također, počelo mi je smetati što i radno vrijeme i slobodno vrijeme provodim ispred ekrana. Možda da počnem slati Deeju recenzije u pismu...

Kad očekivati aktivaciju? Evo, poslala sam one dvije recenzije koje sam obećala. Bio mi je bed živjeti na staroj slavi, pa eto bar nešto. Hoće li ih biti više, to ćemo vidjeti.

7. Napiši svoj top 5 najrecenzenata na sajtu i objasni svoj izbor.

Ne čitam svaku recenziju na sajtu, čitam uglavnom recenzije onog što sam pročitala. Zato ni ne glasam za recenziju mjeseca, niti sam kompetentna pričati o najrecenzentima. Tu bi iz kombinacije letjeli mnogi ljudi samo zato što ne pišu recenzije Zagora. Točku 7. ću radije iskoristiti da se zahvalim Deeju i Kingu koji su mi dosta pomogli u mojim prvim recenzentskim koracima.

8. Izdvoji svoje najdraže recenzije koje si napisala i napiši koja bi 3 stripa ponijela na pusti otok.

Većina njih je pisana prije 10 godina, a ja sam ipak u godinama koje su prošle nešto i sazrela. Standard recenzija je danas poprilično visok, tako da mi sve te recenzije djeluju dosta lošije od onih koje sam napisala kasnije. Ako moram nešto izdvajati to je prva povratnička nakon 4 godine, DD Kamena Klepsidra. Kontrarecenzija na Zagorovog Vukodlaka, bio je gušt vratiti mu se nakon toliko godina. I PSDZ – Pustolovi, zato što taj serijal zahtijevaju ekstra trud. Sve se to treba sagledati kroz prizmu povijesnih činjenica, a to traži guglanje o ratovima, o zemljopisnim položajima, stvarnim ličnostima koje se tamo pojavljuju...

Tri stripa koje bih ponijela na pusti otok!

Crni Brod, prva samostalna epizoda grofice Varge. Tamo je ona zaglibila na nekom otoku i postala domorodačka božica. Za svaki slučaj ako se od nekud stvore domorodci treba imati takvo štivo. Onako, za malo proučiti kako ih izmanipulirati. Upalilo je njoj i Jacku Sparrowu, što ne bi i meni.

Obavezno neku Sclavijevu gdje je svijet pokvaren, ništa nema smisla, svi su ljudi zločesti, životinjice su dobre... To je stvar obrnute psihologije. Uživala bih na pustom otoku misleći kako je sve ono drugo nešto tamo gdje su svi zločesti i meni je lijepo, samoj s papigama, pronalazeći smisao života u tuckanju kokosovih oraha.

Neku VČ Tex debeljucu. Ima tamo teksta za razvlačiti mjesecima. Taman bi došao spasilački brod, a ja bih „Kud ste prije stigli?! Upravo mi zlikovci nasrnuše na Texa!“

9. Top 3 omiljenih scenarista i crtača.

Nolitta, kao pisac evergreena. Čovjek koji zna pričati priče držeći se ekspresije, malo kad krene u neke svoje brije. Pisao je mnogo toga što je odoljelo zubu vremena i još uvijek ima svoju vrijednost. Boselli, kao netko tko ima smisla za dramaturgiju i zna dati dušu likovima. To su trenutci u kojima neki bezvezni lik u nekom bezveznom almanahu, vesla brod i priča o nekoj vlasnici bara koja izgovara francusko „r“, pa na sljedećoj strani dobije strijelu u leđa. Tada on iz običnog topovskog mesa, postane lik za kojeg ti je žao što je mrtav i više nikad neće sjediti u baru i slušati to francusko „r“. Castelli, imam prvih stotinjak epizoda MM. On je jedan od najšarmantnijih likova Bonelli svijeta.

Ferri, volim ga kao jednog jedinog i naporan mi je svaki njegov kopirant. Nakon što sam riješila Ferrija teško mi je reći. Chiarolla zbog svog osebujnog stila, a njegov Zagor ima u sebi neku ljepuškastu divljinu. Rubini jer lijepo crta face likova, jako su uvjerljivi. Laurentti zbog žena. Stano zbog umjetničkog dodira. Mari zbog sanjivosti. Andreucci zbog svega. Ma ima Bonelli crtača kojima se radujem.

10. Zahvaljujemo na intervjuu i za kraj da nam napišeš koju završnu riječ, misao ili poruku.

1. Nosite maske... na očima, kada prolazite kroz svaštaru.
2. Držite razmak... od trolova.
3. Perite ruke... prije čitanja. Glanceri se cijene.

Hvala i tebi gospodine Krause!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22159 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 26/01/2021 : 20:12:26  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ovu sam trebao da ozenim na vrijeme...
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 26/01/2021 : 20:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Lijepo.

Grofica je u dva odlomka podsvijesno izbacila svoje strahove od morskih pasa.
Sto spominje modro-plave dubine i film "ralje".

I ja se ono laganica jezim tih "ribica".

Simpa tekst, a pogotovo odgovor na pitanje broj 10. :-)

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7040 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 26/01/2021 : 20:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Nisam ni sumnjao da će groficin intervju biti posebno zanimljiv i mudar.

Usput, koje si to obećane recenzije poslala? Jesi poslala možda prije godinu dana rezerviranog Brada Barrona?

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 26/01/2021 : 20:34:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Grofica Varga,

udaj se za mene!

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/01/2021 : 20:43:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Teško je o tome pričati u kontekstu nekih nazovi muškaraca, to više ide u smjeru djeca u dječjem vrtiću


Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9219 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 26/01/2021 : 20:52:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Bome, lako moguće najbolji intervju.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 26/01/2021 : 21:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je da vas je intervju zabavio i ostavio dobar dojam. Što kazati, Deers prosipa komplimente. Tutta baca bračne ponude. King će se noćas opiti pivom od jagoda. Emirem dijeli strahove sa mnom. Spock produktivan kao i uvijek. (Btw - Poslala sam Velika Dolina PSDZ i BB Košmar povratnika.) Supermark stoički podnosi moje šale na račun forumskih muškaraca.
Hvala dečki!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5615 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 26/01/2021 : 21:17:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Grofice, jesi čitala Lutesov Berlin? Mogao bi ti biti zanimljiv.

Dobri su ovi intervjui, samo naprijed Jerry!

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7046 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 26/01/2021 : 21:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Ma grofica je za 5, inspirativan intervju, nisam ni sumnjao da će odgovori ispasti dobri.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 27/01/2021 : 08:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
Hvala Jerry.
@Beva - nisam čitala. A ti, o čemu se radi?
Imam strip Berliner Mythen. Dobila sam ga za rođendan. Simpatičan koncept. Neki taksist priča urbane legende, povezane u puno malih priča
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5615 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 27/01/2021 : 08:57:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

@Beva - nisam čitala. A ti, o čemu se radi?



Radi se o životima nekoliko ljudi u Berlinu u razdoblju kraja 1920-ih i početka 1930-ih. Glavnih likova ima pet-šest, i radnja prati njihove živote u tom razdoblju kad je puno frakcija pokušavalo doći na vlast u Njemačkoj. Ima dosta politike tog vremena, društvenog života Berlina, spor je ritam pripovijedanja ali meni se svidjelo. Mislim da bi tebi moglo biti zanimljivo u kontekstu društvenog života Berlina prije gotovo 100 godina. Crtež likova mi je dosta slab, ali ima puno prikaza Berlina tog doba koji su jako zanimljivi. Imaš ovdje Fibrin preview pa vidi je li ti zanimljivo:

https://www.fibra.hr/preview/BerlinPreview.pdf

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 27/01/2021 : 09:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Ukoliko više voliš stripove od TV serija ond apročitaj:
https://titan-comics.com/c/1352-babylon-berlin/

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 27/01/2021 : 09:44:12  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
Pa čini se zanimljivo. Crtež nije neki, ali priča bi mogla biti. Trebala bih ga uzeti. Hvala na sugestiji!
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000