forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 S.COM - Novinarska patrola
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 27/01/2021 : 09:46:42  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Ukoliko više voliš stripove od TV serija ond apročitaj:
https://titan-comics.com/c/1352-babylon-berlin/


Sorry, odgovarala sam bevi, a ti si se ubacio. Jesi li pročitao ovo? Koliko stripova o Berlinu, pa majku mu što ga Zagor ne posjeti.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 27/01/2021 : 09:49:20  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by BeaGea

Ukoliko više voliš stripove od TV serija ond apročitaj:
https://titan-comics.com/c/1352-babylon-berlin/


Sorry, odgovarala sam bevi, a ti si se ubacio. Jesi li pročitao ovo? Koliko stripova o Berlinu, pa majku mu što ga Zagor ne posjeti.



Jesam, meni je odlično. Baš zanimljiva detektivska priča smještena u međuratni Berlin. Ne treba te čuditi toliko materijala o Berlinu jer Berlin je uz London i Pariz, jedina prava svjetska metropola. Sama si uostalom primjetila koliko sadržaja ima u gradu i kako se razlikuje od ostatka i drugih gradova.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 27/01/2021 : 09:53:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

Pa čini se zanimljivo. Crtež nije neki, ali priča bi mogla biti. Trebala bih ga uzeti. Hvala na sugestiji!



Palo mi je na pamet kad sam pročitao tvoj odgovor na četvrto pitanje. Znam da bi meni bilo zanimljivo čitati nešto takvo i uspoređivati koliko se grad promijenio.

Kod Fibre je preview baš obiman, preporučio bih ti da ga pročitaš cijelog i odlučiš je li za tebe.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7014 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 27/01/2021 : 15:00:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Večeras intervju s ..., pa bit ćete pomalo iznenađeni.
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 27/01/2021 : 15:26:15  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Darkwood Devil

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/01/2021 : 18:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Odlicni intervjui i Kinga i Grofice, sto je bilo i za ocekivati kada sam video njihova imena na vrhu intervjua.

U Berlinu nikad nisam bio ali zvuci lepo pogotovo taj filmofilski aspekt. Bio je jedan moj drug bas zbog zurki i droga u Berlinu i kaze da je bilo vrhunski, ja bas i nisam ljubitelja rejv zurki. Bio sam samo u Drezdenu na kratko-jedva pola jednog dana, jos u 3. razredu sredne skole sto je dosta davno i nije me nesto dojmio. Na toj ekskurziji je odusevljenje Pragom, njegovom arhitekturom, Kafkom, osecajem misterije, lepim devojkama i naravno pivom bila glavna stvar!

U svakom slucaju i King i Grofica, kao i svi ostali intervjuisani su ljudi s kojima bih rado seo na pice i upoznao se uzivo.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 27/01/2021 : 19:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RadioClash

Darkwood Devil




odakle si njega izvukao?
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7014 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 27/01/2021 : 20:06:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
S.COM - Novinarska patrola

acestroke




1. Posebno mi je drago predstaviti jednu osobu koju dugo nismo vidjeli na forumu, dragog forumaša i recenzenta, acestrokea. Ace, molim te možeš li se za ove mlađe forumaše predstaviti, gdje živiš, šta radiš i tako to?

Trenutno sam u Srbiji sa suprugom (prije par dan smo se vjencali), inace vecinu vremena provodim u Kini predavajuci Engleski, ali zbog epidemije covida-19, zadnjih 8 mjeseci uglavnom predajem preko interneta na raznim stranicama i platformama. Takodje citam puno, pokusavam ostati u formi i ne udebljati (iako je to skoro nemoguce ovdje na balkanu, sa velikim porcijama mesa uz svaki obrok) se previse sto sam sve stariji, i naravno jos uvijek pisem kad god stignem.

2. Baš mi je žao što te već gotovo 5 godina nema na forumu. Možeš li nam iz svog gledišta objasniti zašto si napustio forum?

Forum sam napustio jer sam posljednji put nepravedno dobio ban, iako je svaki moj ban prije toga bio opravdan. Neki moderatori koji su jos uvijek tamo jednostavno nisu fer, ali nema veze. S.com je pun dobrih ljudi i vjernih stripofila, ali dovoljno je jedna ili dvije osobe da totalno pokvare neciji dojam. U sustini sam vise produktivan otkad sam otiso, jer vecinu vremena na forumu sam ionako zbog dosade tamo provodio i ulazio u glupe rasprave zbog onog ili ovog van stripovskih tema.

3. Vidljivo je da i dalje ostavljaš komentare ispod stripova i recenzija. Ipak je to znak da se rado vraćaš ovom sajtu. Znam da si čvrst u svojoj odluci da se ne vraćaš, ali postoje li bar male šanse da se nekad vratiš na forum?

U slucaju da par specificnih osoba zauvijek napusti S.com, moguce da bi se vratio. Ali sumnjam da ce se to desiti, tako da najvjerovatnije... nista od toga.

4. Pisao si raznolike recenzije. Koji ti je junak bio najdraži za pisanje i općenito nabroji nam svoj top 5 najdražih strip junaka?

Od recenzija koje sam pisao, najvise sam uzivao pisajuci o Ken Parkeru. To je vrhunski serijal, inteligentan i veoma zanosan, gdje svaka epizoda vrijedi 10 Texovih ili 4-5 Zagorovih. Top 5 junaka su mi Ken, Dylan, Zagor, Mister No i Nathan Never.

5. Ponosni sam vlasnik prva 3 NN giganta na engleskom koja si ti preveo, napravio i poslao mi. Radiš li na još kojim strip projektima posljednjih godina?

U posljednjih par godina uglavnom prevodim Zagor i Dylan epizode na Engleskom, ali uopste nisam u stanju da puno toga vise stampam, tako da ce vecina ostali u digitalnom obliku. Moguce da cu jednog dana kompletirati Ken Parkera ne Engleskom (trenutno imam prvih 35 epizoda obradjenih). Sve manje i manje imam volje da i dalje prevodim stripove, a takodje i manje vremena.

6. Napisao si 35 recenzija za sajt i stao na tom broju već nekoliko godina. Da li i kad možemo očekivati neku novu tvoju recenziju na sajtu?

Dokle god deecayu ne smeta uredjivanje mojih recenzija, moguce da cu ih jos napisat (iako mi lakse ide pisanje na Engleskom nego na Srpskim/Hrvatskim/Bosanskim).

7. Što čitaš u posljednje vrijeme i koja bi 3 stripa ponio na pusti otok?

Od kad je pandemija pocela, uglavnom citam knjige, fikciju i nefikciju. Nekad tu i tamo bacim pogled na nove Dylanove epizode, i poneku Zagorovu, ali to je manje-vise to. Na pusti otok bi ponio "Locke & Key" (Lokot i Kljuc), "Thorgala" i "Watchmen".

8. Pratiš li nove recenzente na sajtu, što misliš o njima i napiši koji su ti recenzentski uzori?

Sto se tice trenutnih recenzenta, najvise mi prijaju radovi clana Paka01, jer je jedini koji uglavnom pise o Americkim i stranim djelima o kojima se ne zna previse na nasim prostorima. Koresh je takodje veoma aktivan u posljednje vrijeme, sto je stvarno sjajno.

9. Ovdje na forumu su se uzburkale velike strasti oko izbora u Americi. Iz tvoga ugla gledanja kakav je zbog toga trenutno društveni život i stanje u Americi?

U Americi sam bio u Septembru i Oktobru, i stanje sa covidom je stvarno bilo lose. Sad je jos gore nego sto je ikad bilo. Kad je predsjednik onakav maloumni imbecil, nista drugo se nije moglo ni ocekivat. Mnogo ljudi je ostalo bez posla, ali zato sto Americko drustvo nije socijalno, malo pomoci su dobili od drzave, tako da je broj nezaposlenih (a takodje i beskucnih) sve veci i veci. Biden ce imati pune ruke posla u naredne 4 godine da popravi sve sto je onaj orangutan unistio.

10. Možeš li nam za kraj ostaviti kakvu poruku, završnu riječ ili misao za naše čitatelje?

Citajte sto je vise moguce, i to ne samo stripove. Drzite se dalje svadja sa budalama na mrezama, jer tamo nisu u manjini. I naravno, zelim S.com forumasima sve najbolje, lijep pozdrav svima.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 27/01/2021 : 20:12:30  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Vidi,vidi!😀

Cestitke Aceu i njegovoj dragoj na ulazak u bracne vode!

Lijepo procitati da si jos tu negdje oko "maticnog" sajta.
Pozdrav!


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 27/01/2021 : 21:04:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Acestroke, sjećam se njegovog entuzijazma oko širenja evanđelja po Bonelliju preko bare

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 27/01/2021 : 21:12:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Acestroke, sjećam se njegovog entuzijazma oko širenja evanđelja po Bonelliju preko bare



Da, to i tenis :D

Dobra stvar ovi intervjui, mogli bi se kasnije proširiti i na ostale članove.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 27/01/2021 : 21:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Uf, Acestroke šteta šta ga više nema na forumu, al vidim da tu i tamo ostavi pokoji komentar na mojim recenzijama. Drago mi je da ih čita

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 27/01/2021 : 21:29:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

2. Baš mi je žao što te već gotovo 5 godina nema na forumu. Možeš li nam iz svog gledišta objasniti zašto si napustio forum?

vecinu vremena na forumu sam ionako zbog dosade tamo provodio






BeaGea, vidi ti to
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6926 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/01/2021 : 23:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Čestitke na vjenčanju, acestroke!

Lijepo je, bar na ovaj način, čuti koju riječ i od tebe.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/01/2021 : 06:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Čestitke na vjenčanju, acestroke!

Lijepo je, bar na ovaj način, čuti koju riječ i od tebe.




Potpisujem!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 28/01/2021 : 07:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Shaner

Čestitke na vjenčanju, acestroke!

Lijepo je, bar na ovaj način, čuti koju riječ i od tebe.




Potpisujem!



Čestitam i ja, iako to znači privremeno smanjivanje vremena, a najčešće i budžeta za stripove - barem dok draga ne digne ruke od namjere da te odgovori od tih djetinjarija!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
587 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 28/01/2021 : 10:13:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
Kada neupućen neko čita ove intervjue lako pomisli da ovdje svime dirigira televisa presenta :D
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7014 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 28/01/2021 : 12:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je Ace odgovorio potvrdno na moju zamolbu na intervju i vrlo brzo vratio odgovore. Još jednom šteta što ga više nema, baš je veliki zaljubljenik u strip. Ali eto, često dođe vrijeme da čovjek ne može stati na kočnice u nekim komentarima i zakači se.
Nadam se da ovako neće biti sa solarom, ako je itko bio predan za ovaj sajt to je bio on.

Večeras na red ide još jedan poznati, prekaljeni forumaš i recenzent...
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7014 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 28/01/2021 : 13:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Dobra stvar ovi intervjui, mogli bi se kasnije proširiti i na ostale članove.


Što se mene tiče može. Svatko može biti dio novinarske patrole. Slobodno neka se prijavi ako netko želi glumiti novinara i da odabere koga će intervjuirati.
Mislim da nije loša ova formula s prikupljanjem određenog broja intervjua, pa onda kroz tjedan kačiti svaku večer.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7014 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 28/01/2021 : 18:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
S.COM - Novinarska patrola

paro




1. Interview with paro, part II. Intervju sa začetnikom ovakvog načina komunikacije na forumu, samo što sam ja to malo komercijalizirao. Prođe 3 godine od našeg prvog intervjua, šta kažeš paro, kako ti se čine ovi intervjui, jesu li više ozbiljni ili tabloidni? ;)

Intervjui su odlični, dobro je ovako svakih par godina malo bolje upoznat kolege.

2. Možeš li nam se u kratkim riječima malo predstaviti?

Visok, vitak, zgodan.

3. Daj nam malo pobliže predstavi svoju profesiju arheologa. Što si sve iskopao zanimljivo u svojoj dugogodišnjoj praksi, ima li kakvog materijala za strica Martija?

Iskopao sam svašta nešto...reumu, išijas, leđa vrište, koljena preklinju i tako... Za Martija nema brige, puno bolje kotira od mene.

4. Prošle godine si se vratio s recenzijama nakon gotovo trogodišnje apstinencije. Što je bio razlog prekida i da li te u ovoj godini možemo očekivati aktivnijeg u pisanju?

Pa glavni razlog je bio pandemija i prvi lockdown, našlo se vremena. Prošla godina mi je bila preužasna, prepuna strahova i borbi, te bolesti u obitelji tako da sam opet malo stao na kočnicu, al moram ispoštovat i završit tekstove koje sam odavno započeo.

5. Prije 3 godine si u intervjuu vapio za DeeCayem da se aktivira. U međuvremenu se svašta izdogađalo, boom s recenzijama, pa odlazak solara... Kako sve to komentiraš?

DeeCay pretpostavljam ima dosta obiteljskih obveza, a koliko mi je poznato piše i za druge portale tako da jbga. Boom recenzija pripisujem opet pandemiji i lockdownu. Odlazak solara ne želim komentirat. Velika šteta zbog na kraju krajeva jedne velike gluposti.

6. Kao veliki ljubitelj Alan Forda reci nam što tebi znači sami taj serijal, po čemu je tako poseban da ga toliko voliš?

Pa to mi je bio prvi strip, strip čije sam epizode najviše čitao. Sentimentalna veza iz djetinjstva.

7. Tvoj top 5 najboljih recenzenata na sajtu.

Pa prvo mi na pamet padaju igor12 i Paka01...al zapravo ne bi bilo fer ikoga izdvajati. Svima nam je zajednička ljubav prema stripu i to je ono što je bitno.

8. Jedan si od rijetkih koji ne preferira Bonellijevu školu. Koje škole stripa voliš čitati i argumentiraj zašto baš te.

Pa zapravo nije istina da su rijetki oni koji ne preferiraju Bonelli, a još manje da ja ne preferiram Bonelli. Volim Dylana, Kena, Mr.No, Marti...Ima ovdje itekako odličnih priča.
Trudim se biti ne isključiv po pitanju bilo čega u životu, pa tako i stripu, jer na kraju svaka isključivost vodi u glupost i kretenizam.

9. Što bi poručio mladim recenzentskim nadama kako da pišu? Znamo da ne voliš predugačke recenzije.

Neka pišu, ako trebaju savjet neka pitaju, neka čitaju ostale recke. Iskustvo je bitno.

10. Završna riječ ili misao za kraj.

Kako bi rekao globinjo, nas kad više ne bude, stripove će i dalje čitat.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/01/2021 : 18:16:27  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Minimalisticki ali šarmantno!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/01/2021 : 18:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Za mene jedan od najboljih recenzenata uopće. Čovjek od kojeg sam svojevremeno kupio trejdove Preachera

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 28/01/2021 : 19:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Intervju u kojem najvise receno. Živio paro!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 28/01/2021 19:06:53
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46522 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/01/2021 : 19:26:10  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Kad će €uro i supermark?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46522 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/01/2021 : 19:26:43  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Intervju u kojem najvise receno. Živio paro!



+1

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000