forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Samo za matore
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 15/01/2021 : 19:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Pitanje za nas matore, koji su odrastali uz ZS//LMS: koji vam je junak najbolje ostario? Ovako sa distance, kad pogledate unaza, ko je najbolje išao s vremenom i za koga možete da kažete da su te priče i danas čitljive i dobre kao i tada? Ne radi se o tome da uzdižete svog omiljenog junaka, već da pokušate da sagledate situaciju relano.


Meni bi išlo otprilike ovako:

Martin Mystere
Te epizode iz LMS su mi veoma dobro ostarile. Bavile su se univerzalnim temama, koje se i danas obrađuju u medijima (Ancient aliens i sl) i čitljive su i sto kao i tada. 9/10

Ken Parker
Tada je većini Ken bio nezanimljiv, a u međuvremenu se poimanje promenilo, pa dobija pohvale sa svih strana. Jedini koji je napravio "zaokret" kako je publika odrastala i koji je čak i bolji nego tada. 10/10

Dlan Dog
Period iz ZS mu je valjda i najbolji period. Neke priče koje su nam tad bile veoma cool pri ponovnom čitanju se vidi da su pisane za publiku tinejdžera i adolescenata, pa beleže pad tokom vremena. Uopšteno gledajući, dobro je izdržao zub vremena. 8/10

Mister No
Neke priče su prilično naivne posle toliko vremena, ali one najbolje su još uvek odlične. 8/10

Tex
Arhetipski western, klasik koji ne stari. Ko voli da gleda i danas Tragače ili Rio Bravo, može i da čita Texa sa uživanjem. One prve epizode su nažalost meni nečitljive. Ni tada ih nešto nisam voleo, ali sada su baš naivne, i icrtački i scenaristički. 8/10

Kit Teller
Slično kao Tex. One epizode iz najboljeg perioda su i danas prilično čitljive, scenaritički zanimljive, a crtački ok. Naravno, one prve su mi više karikaturalne i više nego naivne. 7,5/10

Zagor
Hmmm.. Možda i najveće razočaranje, kada se pogleda unazad. Svi smo ga voleli, obožavali, neke epizode uzdizali u nebesa. A neke od tih legendarnih epizoda su baš loše ostarile. Teror šeste planete, Horde zla, Čovek munja mi spontano padaju na pamet...Većina zapleta mi je prenaivna, izgubila se ona magija koja je postojala tada. Dosta epizoda dobija prelaznu ocenu samo zbog snažne nostalgije i starih vremena. Naravno, ima desetak epizoda koje bi mi i danas ušle u Top 50 svih Bonellija ali mislim da je to premalo, uzevši u obzir čitav Zagijev opus. 7/10

Komandant Mark
Naivan tada, naivan danas, ali za divno čudo ne toliko kao što sam očekivao da će biti. Ima taj svoj prepoznatljivi šmek i može da se zabavi uz neke od legendarnih epizoda. 6,5/10

Veliki Blek
Nekako mi je uvek išao u paru sa Markom, tako i ovde. Isto važi i za njega. Samo što mi je ipak za nijansu naivniji. 6/10

Kapetan Miki
Prvi strip od Bonellija koji sam pročitao, evo pa ima već 40 godinaod tada, pa mi je baš žao što mi je najlošije ostario od svih. Nečitljivo i samo mogu da ga uzmem u ruke da se podsetim koliko sam ostario. 5/10

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 15/01/2021 20:02:04

adriano
Advanced Member

Croatia
4322 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 15/01/2021 : 19:58:00  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Ken, Tex i Marti su i danas odlicni kad citam Stare epizode. Zagorove epizode kao supermajk, zimska zmija Jos bolji Ali neke kao Horde zla ili demoni su losije. Komadant Mark je ugodno iznenadenje, kao Sto manhunter kaze moze da zabavi i danas. Dilan se pokvario. Kad Sam Bio dijete fascinirale su me takve teme, Ali vise ne
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/01/2021 : 20:28:34  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Smijemo li i mi mladići da učestvujemo?
Zajebi to „matori“, mozda za dvadesetak godina da se tako osjećam. Mozda.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 15/01/2021 : 20:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
1) Zagor (Zagor je Zagor, jučer-danas-sutra)
2) Martin Mystere (prije odlično ali i sad mi je vrlo dobro)
3) Ken Parker (prije ako se baš nema drugog, sad jako dobro, ne i odlično)
4) Tex (dobro prije, dobro sad)
5) Mister No (dobro prije, solidno sad)
6) Blek (odlično prije, jedva čitljivo sad)
7) Komandant Mark (vrlo dobro prije, jedva čitljivo do nečitljivo sad)
8) Kit Teller (dobro do vrlo dobro prije, jedva čitljivo do nečitljivo sad)
9) Dylan Dog (jedva čitljivo onda, nečitljivo sad) SUBJEKTIVNO mišljenje jer nisam fun takvog tipa stripa
10) Kapetan Miki (nečitljivo prije, poslije, sad, sutra, prekosutra...)
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15669 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/01/2021 : 20:33:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pa prva tri koja si postavio su i meni u top 3. Ali;
Ken je neprikosnoveno na prvom mjestu. Jos onda, ko klincu mi je bio nevjerovatno odlican strip. Milazzo me je vec onda kupio zauvjek. Berardi je samo to dobro zacementirao kroz sve svoje price. Tu se uopce ne trebaju vise trositi rijeci.

Dylan numero due pozicija. Kad se sjetim kako je taj strip uletio u zivot kao saka u solarni plexus. Pa u tim prvim pricama ima remek djela ravnih najboljoj BD skoli. Hvala Sclaviu i Stanu na ovom stripu za vjecnost. Ne bi ni tu previse polemizirao, sve se zna.

I onda Martin. Na trecem mjestu jer tad u tom dobu, one teme prvih pedesetak brojeva su izgledale nevjerovatno zanimljive i avanturisticki izazovne. (unatoc, sto vec onda nisam cijenio crtace dobrog strica Martina, osim vec tada fenomenalnog Casertana i Ville)

Ostalo pobrojano, nazalost me danas ne zanima, vec ih se sjecam samo kroz prizmu nostalgije. Zagora cak mislim stati kupovati, iako to i dan danas radim. Sto cu? Veliki je to problem.

Sa Kenom ni dan danas nemam nikakvih problema ni dilema, vracam se tom stripu/serijalu redovito kroz dekade, i stavljam ga recimo u rang Blueberrya.

Dylan dobrano kaska danas u kvaliteti, ali ga se ne odricem. Jos uvijek mi je bolji od ostalih dugovjecnih Bonellijana.

Sa stricem Martyem se debelo mucim sa kvazi/satro/pseudo znanstveno povijesnim teorijama, ali ga takoder redovno uzimam, mada se mislim i s njim stati.

Ali poceci su poceci, to se ne zaboravlja!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 15/01/2021 : 20:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Dosta dobro si to sve opisao , uglavnom je to to.Kena nisam mogao smisliti u vrijeme kad sam ludovao za Zagorom kojeg i danas volim.Nije mi se svidio ni crtež ili mu jednostavno nisam dao šansu i to sve dok ga Ludens/SA nisu izdali u trobrojevima.Imam ih sve i još moram pročitati zadnjih 5.Iznenadio sam se pozitivno serijalu bih dao ocijenu 7,5/8 od 10.Tex je takđe jedan od onih koje nisam do 90-tih niti pogledao sad mi je jedan od najčitanijih, stim da one prve epizode ne uimam u obzir to mi je zamorno do bola, ocijena 8/9. Mister NO je uvijek dobro došao u mojim rukama i to je jedan od rijetkih junaka kojeg čitam a nisam nabavio tu se nadam da će nas Ludens jednom iznenaditi i izdati od početka u bilo kojem obliku, ocjena 7/8 isto to bih mogao reći i za MM. V. Blek nikada mi nije bio prioritet čitao sam samo ono što mi je dolazilo pod ruku dodao bih samo da su mi novije priče i crtež bolji od onih dosadnih u početku. ocijena 5. K. Mark ovaj junak mi je uvijek bio drag i rado čitan, stoga mi je žao što je presta izlaziti zbog tih nekih prava ako se ne varam. Uvijek mu se rado vraćam , ocjena 7. Kit Teler , junak kojeg rado čitam i zaista jedva čekam one novije epizode uz koje sam ga i zavolio, ocjena gledano od LMS broja 300 pa nadalje 8. K. Miki jedini kojeg nisam siguran da ću opet čitati iako priznajem da imam prvih 30 brojeva od Ludensa koje još nisam otvorio. Junak koji me je ponajviše razočarao a kojeg sam sa užitkom čitao u prvih 80-90 epizoda uz dakako poneku novu je Dylan Dog. Čitam ga i danas ali to nije to.Od Libellusa ću nabaviti prvih 25-30 brojeva i njima se mogu vratiti opet, ostalo ne.Posebno mi se nije svidjelo starenje Dylana Doga. Ne znam kako drugima ali strip junak mora ostati unutar nekih okvira, ovo je mučenje i izvlačenje nečeg iz već umornog Dylana.Sama tema oko koje se vrti Dylanov svijet ne pruža toliko mnogo mogućnosti kao npr. Zagor , Tex koji su se sukobili sa ne znam čim sve tj. neiscrpan izvor priča pa opet pomalo štekaju. ocijena prvih 100 priča 7 gledajući cijeli serijal 5. stim da se, kažem, rado vraćem starim epizodama tipa Dama u crnom.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 15/01/2021 : 20:35:47  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Smijemo li i mi mladići da učestvujemo?
Zajebi to „matori“, mozda za dvadesetak godina da se tako osjećam. Mozda.



Mogu ja da se osećam kako hoću, ali prvi strip sam pročitao pre 40 godina.. Hteo sam samo da ograničim diskusiju na one koji su čitali prvenstveno ZS/LMS, a tek onda SD i VČ, a ne obratno.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4322 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 15/01/2021 : 20:52:19  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Kenu Puno djece vrsnjaka nije Dalo sansu zbog crteza. Pretproslo ljeto Sam poluslucajno uzeo neki Komplet trobroj na kiosku i Bas se ugodno iznenadio
quote:
Originally posted by Anto_123

Dosta dobro si to sve opisao , uglavnom je to to.Kena nisam mogao smisliti u vrijeme kad sam ludovao za Zagorom kojeg i danas volim.Nije mi se svidio ni crtež ili mu jednostavno nisam dao šansu i to sve dok ga Ludens/SA nisu izdali u trobrojevima.Imam ih sve i još moram pročitati zadnjih 5.Iznenadio sam se pozitivno serijalu bih dao ocijenu 7,5/8 od 10.Tex je takđe jedan od onih koje nisam do 90-tih niti pogledao sad mi je jedan od najčitanijih, stim da one prve epizode ne uimam u obzir to mi je zamorno do bola, ocijena 8/9. Mister NO je uvijek dobro došao u mojim rukama i to je jedan od rijetkih junaka kojeg čitam a nisam nabavio tu se nadam da će nas Ludens jednom iznenaditi i izdati od početka u bilo kojem obliku, ocjena 7/8 isto to bih mogao reći i za MM. V. Blek nikada mi nije bio prioritet čitao sam samo ono što mi je dolazilo pod ruku dodao bih samo da su mi novije priče i crtež bolji od onih dosadnih u početku. ocijena 5. K. Mark ovaj junak mi je uvijek bio drag i rado čitan, stoga mi je žao što je presta izlaziti zbog tih nekih prava ako se ne varam. Uvijek mu se rado vraćam , ocjena 7. Kit Teler , junak kojeg rado čitam i zaista jedva čekam one novije epizode uz koje sam ga i zavolio, ocjena gledano od LMS broja 300 pa nadalje 8. K. Miki jedini kojeg nisam siguran da ću opet čitati iako priznajem da imam prvih 30 brojeva od Ludensa koje još nisam otvorio. Junak koji me je ponajviše razočarao a kojeg sam sa užitkom čitao u prvih 80-90 epizoda uz dakako poneku novu je Dylan Dog. Čitam ga i danas ali to nije to.Od Libellusa ću nabaviti prvih 25-30 brojeva i njima se mogu vratiti opet, ostalo ne.Posebno mi se nije svidjelo starenje Dylana Doga. Ne znam kako drugima ali strip junak mora ostati unutar nekih okvira, ovo je mučenje i izvlačenje nečeg iz već umornog Dylana.Sama tema oko koje se vrti Dylanov svijet ne pruža toliko mnogo mogućnosti kao npr. Zagor , Tex koji su se sukobili sa ne znam čim sve tj. neiscrpan izvor priča pa opet pomalo štekaju. ocijena prvih 100 priča 7 gledajući cijeli serijal 5. stim da se, kažem, rado vraćem starim epizodama tipa Dama u crnom.

Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 15/01/2021 : 20:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Pa-dajem Teksu prvo mjesto po tom pitanju. I danas čitljiv kao i prije 40 godina.
Iako sam kao klinac obožavao Bleka, u essegesse izdanju. Najviše sam volio Bleka i Marka. Najviše me oni vežu za sretno i neopterećeno djetinjstvo.
Ali ovdje je pitanje- i onda i sada-a to je po mome bez konkurencije Teks.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 15/01/2021 : 21:07:29  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
Teks - ono što valja je klasika, izdržava test vremena
Zagor - ono što valja je pop, hitovi za sva vremena
Mister No - ono što valja je rock n' roll, prljavo, glasno, emotivno
Ken Parker - ono što valja je punk, nije za svakog, ima emociju, ima poruku
Marti Misterija - ono što valja je evergreen, nostalgično, lepo, setno
Dilan Dog - van konkurencije, bezvremeno, večno
Nik Rajder - ono što valje je metal sa velikim uticajem hard-core-a, težak, jak, brz, brutalan

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15669 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/01/2021 : 21:11:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
I zaboravih nadodati na ovaj tvoj popis Judasa. Tada mi je bio, pa malo je reci fenomenalan. No nedavno sam ga ponovo iscitao i nije to vise to. Iz one euforije nekad, danas mi je samo bilo drago kroz slike i oblacice sjetiti se nekog prohujalog vremena i tadasnjeg djetinjeg stanja uma.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 15/01/2021 : 21:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

I zaboravih nadodati na ovaj tvoj popis Judasa. Tada mi je bio, pa malo je reci fenomenalan. No nedavno sam ga ponovo iscitao i nije to vise to. Iz one euforije nekad, danas mi je samo bilo drago kroz slike i oblacice sjetiti se nekog prohujalog vremena i tadasnjeg djetinjeg stanja uma.



Da, Džudasa sam i ja obožavao. Čitao sam ga skoro i imao pomešana osećanja. Nije baš dobro ostario, ali mi je bolje ostario od Zagora, na primer.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 15/01/2021 : 22:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Ken mi je uvijek bio strip koji sam čitao samo kad nije bilo ničega drugog za čitanje a sad mi je to najbolji strip svih vremena. Svako malo ga čitam od početka.

Kad mi stignu novi stripovi prvo čitam Dilana, još uvijek ga volim kao prvog dana, bez obzira na sve.

Marti mi je uvijek zadovoljstvo.

Zagora, Pilota i Teksa čitam više po inerciji ali ne bez izvjesnog zadovoljstva, ipak je puno lijepih uspomena vezano za ove likove. A ponekad iznenade dobrom pričom...

Bleka, Marka, Kita, Mikija sam davno batalio - njima me ništa ne vuče.

...
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39305 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 15/01/2021 : 22:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Meni to nista nije ostarilo. Sve mi ima isti smek kao ranije, mozda i jaci sad jer ima ogromnu dozu nostalgije. Kena nisam voleo ni davno a ni sad mi ne pase. Jedino se promenio Teks koji mi je sad omiljeni, a nisam ga bas mnogo voleo zbog puno teksta :) A mislim da cu Bleka ponovo uzeti da citam. Imam ceo Ludensov komplet. I sumnjam da cu se razocarati.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 15/01/2021 : 22:42:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Prestravljen sam da mi je sve identično kao u Ljudolovca
S izuzetkom onog jednog Zagija koji tuče sve odreda, i još 3-4 koji tuku većinu.
Ali kako si rekao, to je premalen udio.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 15/01/2021 : 22:54:19  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Prestravljen sam da mi je sve identično kao u Ljudolovca


Nisi očekivao da imaš tako dobar ukus, ili šta?

quote:

S izuzetkom onog jednog Zagija koji tuče sve odreda, i još 3-4 koji tuku većinu.
Ali kako si rekao, to je premalen udio.



A dobro, ako bismo gledali pojedinačne epizode, možda bi i moja lista malo drugačije izgledala. Ali ovde mi se više radilo o ukupnom utisku, retrospektivno.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 15/01/2021 : 23:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Nisam očekivao da mi je tako loš

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

DinkoJ
New Member



233 Posts

Member since 09/11/2018

Posted - 15/01/2021 : 23:44:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DinkoJ a Private Message  Reply with Quote
Ja mislim da nije pitanje koliko su oni ostarili nego koliko smo mi toga pročitali, vidjeli, neki i proživjeli. Ja sam pored stripova veliki ljubitelj i filmova ali na žalost u 90% slučajeva nakon pola sata gledanja filma već znam kako će završiti i tko je ubojica. Tako je i sa stripovima, likovi kao Marti i Dylan nisu ograničeni ovozemaljskim zakonitostima pa imaju veće mogučnosti iznenađenja a time i ugode čitanja. Zagor i Mister No imaju tu svoju draž te mi predstavljaju zadovoljstvo u čitanju, dok ostale kao Blek, Miki, Mark, Kit koje sam volio kao dijete ipak više ne mogu čitati ali kao što sam rekao nije u pitanju strip nego ja.

U kategoriju da je strip loše ostario ja bih samo naveo Alan Forda. Dakle stare epizode i dan danas čitam sa guštom dok nove (recimo od pojave Minuett) ne mogu smisliti.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37325 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/01/2021 : 00:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote







Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 16/01/2021 : 00:48:39  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
Kao i većina Kena nisam mogao nikako čitati kad sam bio mlađi. Neki art crtež, neko crnilo, u biti sam mislio da je neka loša kopija Texa, a ni većina prijatelja koja je volila strip nije ga gotivila. Ali danas kada ga već četvrti put čitam to je genijalan strip koji ne da nije ostario već je čisti evergreen. 10/10
Dylan Dog. Znači prvih 50ak epizoda su remek djela. Prije 30 godina napisati priče koje su i danas aktualne, osim šta je dokaz da se svijet vrti u krug, a upakirati ih u horror je genijalno. 10/10
Zagor ne stari, Zagor je vječan!!!! Jebiga u svetinju se ne dira;)) 100/100
Pilota sam, također, nedavno opet čitao i osim nekoliko epizoda malo je izgubio na čaroliji. Čak su mi bolje legle epizode iz razdoblja SD-e. 7/10
Tex. Da govorimo iz perspektive današnjih strpiova o Texu rekao bih da se čak pomladio. Ipak, ima puno priča koje su mi ostale u odličnom sjećanju iz zs dana koje i danas volim pročitati 8/10
Detektiv nemogućega nije ostario u stripu pa zašto bi i u stvarnosti 9/10
Kit Teller. Kao djetetu dosta dobar, danas ću se teško natjerati uopće okrenuti prvu stranicu 4/10
Mark, Blek, Miki. Uz iskrenu ispriku ako ću nekoga uvrijediti, sranje nekad još gore sranje danas. -10/10

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11201 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 16/01/2021 : 00:51:19  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Zakačio sam, recimo, Pilotov period nešto pre Afrike, kad je LMS u pitanju. Meni kao klincu je to bilo brutalno dobro. :) Posle toga je sve išlo silaznom putanjom. Ovaj period koji VČ trenutno izdaje je čisto silovanje. S druge strane, ni te afričke epizode, koje sam ponovio pre par godina, nisu bile baš tako brutalno dobre. :) Jbg, to je onaj Dnevnikov šmek koji smo verovatno svi mi imali.

Tex koji sam zakačio pred kraj Dnevnika mi je bio odličan. Ovaj današnji je tu negde.

DD nekad i sad, neupedivo. Nove epizode čitam reda radi, većina se vari na silu.
Kod MM slična situacija.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/01/2021 : 06:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Zagor i dan danas mogu s guštom pročitat većinu njegovih starih epizoda. Na Mm se nikad nisan navuka,vrlo rijetko to mogu danas pročitat. Blek i Miki su totalno nečitljivi. Tex isti ka i prije, uglavnom naporan. Ken prolazi,Kit solidan,Dd prigazilo vrime i scenaristi,NR čitljiv,Mr No kako koja epizoda,danas ni blizu toliko dobar osim kultnih epizoda. K.Mark dobar, opuštajući.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 16/01/2021 : 07:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Evo i mojeg (subjektivnog) mišljenja:Zagor je odlično ostario, odnosno Zagor ne stari, Zagor jest:))
Marti Misterija mi je poslije Zagora bio najdraži strip u djetinjstvu i odlično je ostario, baš kao i Dylan Dog. I dan danas želim da se po tim prvim epizodama (MM do LMS 100, DD do br.50) snime kvalitetne serije - to bi bio jbeni uspjeh. Mislim, može i dalje ali ovo je tad (a i sada) bio top Bonelli produkcije.
Mister No je isto odlično ostario. Kangačeirosi, Makakaraua, Karipune...Odlično i dan-danas.
Od ovih "dječjih":Mali rendžer je dobro ostario, i dan danas čitam ove njegove novije epizode (Markus & co)
Marka više ne mogu čitati, kao ni Bleka ni Mikija s tim da moram napomenuti da mi je MIki još kao klincu bio najmanje zanimljiv. Ono, čitao sam ga ali jedino ako nije bilo ništa bolje.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4804 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 16/01/2021 : 08:27:39  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
ZAGOR i danas zanimljiv i drag , mislim prvenstveno na period od BOŽIĆ KALIBRA 45 pa do VELIKE UROTE .

KEN PARKER , danas odličan ,nekad ispod prosjeka.

DILAN DOG , i danas početni period odličan kao i nekada , i neke priče na preskok ali većinom loše ovo šta izlazi.

MISTER NO , poćetni period dobar kao i nekada a poslje lošije kao i nekada.


KIT TELER , drag mi je danas ,naravno kasniji period .


TEKS VILER , kao i nekad više- manje period od ZS SAMOUBILAČKI ESKADRON pa do ZS MESKALEROSI , naravno i poslje neke priče na preskok.


VELIKE BLEK , nekad odličan danas ne ,mada me nasmiju pojedine priče npr. LMS ZAVERA ........... u principu ni sjena kao nekada .


KOMADANT MARK , nekad odličan danas ne , ali pojedine priče volim i danas, npr. ZS MARK PROTIV MUMUJE ,ZS SREBRENI TANJUR , ZS TOPOVNJAČA NAD ONTARIJEM .........,ali u principu ni sjena kao nekada.

KAPETAN MIKI , nekad odličan danas ne , priča o TAVEGI mi je i danas draga i neke pojedine početnog perioda , ali u principu ni sjena kao nekada.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15669 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/01/2021 : 10:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by ivanl

I zaboravih nadodati na ovaj tvoj popis Judasa. Tada mi je bio, pa malo je reci fenomenalan. No nedavno sam ga ponovo iscitao i nije to vise to. Iz one euforije nekad, danas mi je samo bilo drago kroz slike i oblacice sjetiti se nekog prohujalog vremena i tadasnjeg djetinjeg stanja uma.



Da, Džudasa sam i ja obožavao. Čitao sam ga skoro i imao pomešana osećanja. Nije baš dobro ostario, ali mi je bolje ostario od Zagora, na primer.


Pa po ovom bas nedavno sto sam ponovo procitao, nije lose ostario, kako kazes, ali nije mi onako 'jak' kao kad sam bio mulac. Tad mi je bas bio impresivan medu usabloniziranim kliseiziranim ostalim westernima,(osim Kena, on mi je bio predobar inda kao i danas) Okej, bolje je ostario od Zagora, ali Alan Scott ima samo 16 epizoda, dok se jadni Patrick borio sa svim i svacim, mozda cak i vise od cpt. Americe, pa je to otislo u krajnju naivnost sve skupa. Na neki nacin Zagor i jest superheroj i superherojski strip sto ga automatski cini naivnim jbg. Dzudas je brzo bio prekinut, crtali su ga brzo, nisu puno polagali na kvaliteti i nisu se autori ni nadali nekom uspjehu, ali tad je bio skroz drugaciji lik od ostale Bonelli brace. Bas drugaciji sa svojom mrzovoljnoscu, tugom, cinizmom, kolege ga nisu voljele...dobijao je batine,(i masu ih davao), nije niposto bio heroj bez mane, dapace... to ga je cinilo skroz neobicnim medu stoickim i pravednim ostalim rendzerima i cuvarima zakona. Prosle godine sam recimo, u prvom locdownu kroz mjesec dana procitao ponovo prvih 200 epizoda Zagora, bit ce neke i deseti put u zivotu, moram reci da sam se mentalno umorio cineci to. Prevazislo ga je vrijeme i ne vjerujem da cu ga ikad vise ponovo iscitavati, dok primjerice Kena i nasumicno birana neka epizoda sa police po ko zna koji put u zivotu me zadivi. Uglavnom da neko objavi ponovo cijelog Dzudasa (ili Judasa), kupio bi ga sigurno. Bila je cak neka nelose odradena hc piraterija, vidio sam slike onomad...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Milac
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
90 Posts

Member since 27/06/2003

Posted - 16/01/2021 : 13:14:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Milac a Private Message  Reply with Quote
Zagor je uvijek Zagor, van svih klasa, mada ne čitam nove epizode, a i starije znaju biti naivne ali sa najboljom namjerom.

Blek Stena - nekad neprikosnoveni i nepobjedivi junak, traperski Supermen bez mane i straha, danas se može čitati sa stajališta sprdnje. Kako se ne smijati kad lik drži top velikog kalibra od tonu i po u rukama i puca iz njega, skače 6m uvis (bez motke), laganim šamarom obara 20tak GB vojnika, sve je "nema priče, šaka-nos-patos-gotovo", itd. Dobro je ostario, sad je vrhunska zezancija.

Teks Viler, standardni vestern, uvijek solidan. Puno priče, logike, dogovora, pregovora (za razliku od Bleka), zna biti dosadna sva ta kombinatorika. Kao djetetu me znalo živcirati nedostatak akcije: "daj potegni revolver šta pričaš sa njim" ali je bilo i fenomenalnih epizoda koje su važile i za vrijednije od većine Zagora. I sad zna biti naporan ali je mnogo bolji nego dječaku iz 80 i neke godine prošlog vijeka.

Kit Teler - nekad spadao u "nižu ligu" ZS/LMS, sad izuzetno dobar, posebno epizode iz zrelijeg perioda kad više nije Mali Randžer već mladić od 20 i nešto godina - "Teror pod maskom", "Markus", "Pobratim Kajova" i druge iz tog perioda su vrhunac vestern stripa.

Kapetan Miki - dječacima od 7 godina uzor, dječacima od 11 i više godina kretenizam. Petnaestogodišni dječarac svojom nejakom šakicom u salunu obara desetak odraslih prekaljenih sirovina nakon što za šankom naruči mlijeko (neka neko uđe u birtiju sa zajebanim likovima dan danas i glasno naruči čašu mlijeka :-))))), desetkuje pleme Apača odraslih u divljini i borbi za opstanak, sa konja u trku pištoljem poizbija puške iz ruku banditima u zaklonu da nikog ne povrijedi itd itd itd. Atak na razum.

Komandant Mark - nekad jako dobar, danas onako, epizodice koje obavezno završavaju na 66. stranici, šta god da se dešava, šablon isti: dobri rodoljubi, zli Englezi, izdaja, borba, na kraju sve bude super, pobjeda good guysa, svi sretni i veseli. Blaf, Žalosna Sova i Flok opale koji štos, ima i danas epizoda koje se mogu čitati ali to je to, uklopljena šema. Ima svoju nostalgiju.

Dilan Dog - prvih 50 epizoda (ZS period), remek dijela, apsolutna životna filozofija jednog tinejdžera, pojam, uzor. Dan danas važe za vrhunac stripa. Sadašnje epizode (zadnjih 20 i malo više godina) su blijeda sijenka, nešto kao Alan Ford u prvim epizodama i u skorašnjim izdanjima.

Met Meriot - grupa stripova u koju je spadao Met, zatim Ken Parker, PSDZ, Bil Adams i dr su početkom 80-tih kod tadašnje djece spadale u klasu "sra..a" u usporedbi sa Zagorom , Blekom i drugim. Do mene je tada došao jedan Met Meriot i iz dosade sam ga pročitao i stvarno mi se svidio, odličan strip, malo podcijenjen kako tada, tako i danas.

Marti Misterija - stari dobri Marti, uvijek dobar i smirujući i nekad i sad - teorije urote, alternativna istorija, izgubljeni svijetovi. 80-tih nije bilo interneta, discovery kanala i desetina teorija urote na udaljenosti dva klika kojima ne možeš pera odbiti pa je Marti pokrivao tu oblast. Danas malo prevaziđen.

Mister No - prvi Boneli antijunak, luzer, dobije batina, napije se, prevare ga svako malo, a njega boli briga, goni dalje (koji napredak u odnosu na Bleka ili budaleštinu Mikija). Uvijek dobar i nekad i sad.

Ken Parker - uvijek mi je bio odbojan, pokušao sam ga čitati ponovo ali džabe. Svaka čast svima koji ga vole, meni jednostavno ne leži.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000