forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Samo za matore
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

kifi
Junior Member

432 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 16/01/2021 : 14:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Ken mi je i prije bio super, Tex i Zagor klasici, Dylana skupljam, Mark mi služi za liječenje depre, lagana zabava sa hapy endom, bleka sam prije volio sad mi je naporan i nečitljiv.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 16/01/2021 : 15:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Ken Parker je definitivno najbolje ostario... Ko vino, što sam stariji to mi je Ken Parker sve bolji i bolji.
Nažalost, Zagora sam nekad gledao kao u Boga, a danas ne mogu epizodu pročitat u komadu. Skupljam ga ko poštanske marke. Kupim i stavim na policu. Svi ostali su nekako između. Teks je zadržao kvalitetu, Dylan Dog i Marti Misterija s epizodama iz tog vremena su mi i danas odlični. Današnje epizode su mi krš. EsseGesse junaci su mi kao klincu bili ok, danas ih ne mogu očima vidjet, ne bi više od 10 strana izdržao. Ne znam pod šta spada ono govno od Bele i Bronca, ali mi ni onda nije bilo neš, a sad je užas...
Dakle...
1) Ken Parker
2) Dylan Dog
3) Tex Willer
4) Marti Misterija
5) Nick Raider
6) Mister NO
7) PSDZ
8) Kit Teller
9) Komadant Mark
10) Kapetan Miki
11) Veliki Blek
120)Bella i Bronco




756) Zagor
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/01/2021 : 17:35:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
756 dobra!
Hm, jos bi ti i povjerovao da ne znam kako imas cak i turska izdanja Zagija...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 16/01/2021 : 17:38:02  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Pazi, ja imam Zagora u svim mogućim edicijama i izdanjima. Ako kažem da mi je najgore ostario od svih ostalih ne znači da ga ne volim ili da mislim da je loš strip, već pokušavam da sagledam situaciju realno...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/01/2021 : 17:57:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ja to razumijem. Evo rekao sam kakav mi je impresij nakon nedavno iscitanih prvih 200 epizoda u komadu. Nije mi vise to...a i dalje kupujem. Sto reci? Sad zamisli koja je to magija/droga za nekog tko ga jos uvijek istom snagom voli i postuje. Koliko sam ga se puta pokusao otarasiti i nisam. Vjerovatno i necu, ali stvarno ide sve losiji i losiji...
(A u ormaru imam dvije njegove maijce jbg. , a nije mi vise to-to, pa sad zamisli) da ne pricam o originalima. Iako nedavno sam prodao jednom sugradaninu kolekcionaru lijepu tablu Donatelija. Previse je toga po kuci...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 16/01/2021 : 18:01:38  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Pa upravo to. Zagor se od ovih najviše strovalio u provaliju.

Mister No, Ken, Martin i Dylan su tu negde, ostali na svojim pozicijama (ne računam ove epizode kasnije, tu je tek tuga u šta se pretvorio MM, a i DD ne zaostaje), sačuvali su neki svoj kvalitet i magiju, a Zagor, čak i onaj najjači period nije više to. O novim epizodama nećemo trošiti reči.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/01/2021 : 18:24:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma u 'cencu' isto mislimo i dozivljavamo razvoj ili pad tih junaka, (kako se vec uzme), evolucija ili nazadovanje... slazem se s tobom. Samo sto, priznajem o pilotu bas i ne mogu pricati, stao sam ga citati vec onda u LMS, iako mi kolege kolekcionari dan danas tvrde da sam pogrijesio jer da je on odlican. Cak mi je i supruga jako voljela i citala Mr, No-a. Ja sam eto, stao davno s njim, iako se spominjem mnogih epizoda, ne mogu se konzultirati jer ih doma imam samo par. (Revolution mi se jako svidio). Ostale sam junake sve iscitao visekratno, dobro ih 'isecirao' kroz proteklo vrijeme, i sa nekima se bogme dobro izgnjavio, nekad i sad, ali iscitao do kraja, pa zato i mogu govoriti o njima. Kako god uzmes Bonelli nekad, je bila masovna djecja razbibriga i tvornica zabave, iako su kod svakog serijala i junaka imali blistave epizode, ponekad kao u novijem danasnjem konceptu kracih i zavrsenih serijala to im bolje ide. Po meni su evoluirali kao izdavacka kuca i ozbiljniji su. A opet po meni to im i jest samo plus, sto se ne odricu tradicije. Politiku poslovanja/izdanja do kraja su pametno artikulirali i u pravom smislu rijeci, ponudili ponesto za svakoga. Volio sam tu Bomelli doktrinu nekad a volim ih i cijenim i danas. Neizostavni je to dio nasih zivota i dusa. Kako to negirati i zaboraviti?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 16/01/2021 : 20:42:52  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

756 dobra!
Hm, jos bi ti i povjerovao da ne znam kako imas cak i turska izdanja Zagija...


Odnedavno imam i mađarsko izdanje😊, ali to ne mijenja činjenicu da ga više ne doživljavam istim žarom kao kad sam bio klinac. Napisao sam da ga skupljam doslovno kao što netko skuplja markice. Jednostavno mi je mučenje i skupljam ga isključivo zbog nostalgije. Zato realno i mislim da mi je Zagor najviše pao u očima kako sam ostario, postao zreliji u odnosu na onog sedmogodišnjaka koji se prvi put sreo sa njim.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11084 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 16/01/2021 : 21:29:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Budući da je na ovom forumu samo Viskić ( nema ga ali naravno da je sa svojih nekoliko tisuća godina i dalje u top formi ) stariji od mene... ovako...

Ken Parker... onda, od druge epizode... prva je bila onako, nisan zna di će ali od druge sve bolje i bolje. Uvik će ostati broj jedan u Bonelliju.

Priče sa divljeg zapada... ma lipo je to. Usrali su u Dnevniku sa početnim epizodama ali jbga progutali smo i većih... grešaka pa ajde... Opet nešto što je bilo moguće na surovom zapadu. Najs! Bolje su danas, zbog kvalitete tiska i brzine kojom smo dobili cilu seriju. Scenaristički i crtački variraju ali ovo je BUM!!! serijal.

Marti je u samom startu otpuva konkurenciju ka' šta bura nosa Ćehe na dušecima. Sjajan, zanimljiv serijal u prve dvi trećine ( od onih 107 ) a kasnije se ( razumljivo ) razvodnija. Kasnije je količina teksta ugušila sve tako da nisan zna jel' čitan Princa Valijanta ili Martija... Ipak u vrhu.

Mister No, nekad kolega po frizuri, kao poprilično realan lik koji otprilike dobije po pi.ci onoliko puta koliko ih dobije u krevet lipo se uklopija u "fala Bogu, napokon nešto što je moguće u životu" pa je jedno vrime bija obavezna lektira... uživa san u iščekivanju hoće li udarac nogom u Pajper uroditi plodom ili ne... Ritko napeta situacija, mi lajk it

Dylan je ako se dobro sićan ima bolje crtače nego što je bija prosjek u Bonelliju a strip koji za kulisu ima moderno doba također je... ma koga lažen, samo se čekalo 'oće li kresnit bar dvi cure sa velikim sisama. Čudovište!

Tex mi je bolji danas nego onda mada i dalje "iđu i jašu" no crtači se jako dobro drže u sedlu. Villine naslovnice koliko god pozerske veliki plus, skoro ko sise Dylanovih cura.

Uvik mi je Marcello bija drag, a vizionari iz Dnevnika su suptilno najavili njegov dolazak u Bonelli dvadesetak godina ranije objavljivanjem Svemirskog patroldžije.

Karabina Slim je nepravedno zapostavljen... ako ni zbog čega bar zbog majstorse ideje kako izbjeći u westernu crtanje konja... ubaciš parnu diližansu i gonjaj, konje nek crtaju luzeri. Potez kojeg se nebi posramija ni Romero koji Axi nikad nije nacrtao stopala ( skoro nikad ), ali zato je vrhunski pažnju usmjerija na njene veeelike... oči

Komandant Mark je bija također super... moga san ka' klinac zamisliti ( znaš da postoji ) jezero Ontario i neke čombulince koji se bore protiv Brexitovaca ( znaš da je to povijesna činjenica )... Malo naivno što je većinu duela riješio sa onim svojim ražnjem ali... bi ku.ac da je naletija na Indijanu Džonsa..

Blek, koliko god glupasto bilo, pojavija se Mitton sa par antologijskih i Kerac sa samo dvi ali nenadjebive pa mora biti spomenut kao i Plavšić, drag, krasan čovik koji je uradija par licencnih epizoda. Aj' sad ima li starijih ili informiranijih... jesu li to prve licencne priče nacrtane u ex YU?
Dakle službeno, ne ono... joj nisu nam Ameri poslali dvi table Tarzana pa ajde Mate, Ante, Frane nacrtajte to u takvom stilu.

Mislim da je to to.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter

Edited by - Renky on 16/01/2021 21:32:20
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 16/01/2021 : 21:59:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Miki, Blek i Mark - nema teorije da mogu da čitam više... Možda je Mark nijansu iznad, ali trebam se naći u zaista ekstra raspoloženju da pročitam

Mali rendžer, ubjedljivo najbolji junak iz djetinjstva, sa naglaskom na prvim epizodama... Danas ne mogu da ga pročitam ni kad se potrudim. Svako malo me uhvati poriv da skupljam LMS epizode, ali ne znam šta bih sa tolikim starim papirom. Ludensov mi nije to to, mada kupim povremeno neki broj i stalno se trudim da se nakanim da pročitam, ali teško :(

Mister no je bio mnogo bajkovitiji kad sam bio dječak. Volio bih imati odabrane priče, nikako cijelu kolekciju. Afrički ciklus pod obavezno, taj sam zapamtio po dobru, a valjda ima i do toga što mi je, uz Zagorov Potop u Darkvudu, jedan od prvih stripova bio onaj s ljudima - leopardima, Krvna braća, kako li bi... Ove nove epizode što VČ izdaje su mi nečitljive.

Marti je solidno ostario, mada u vrijeme interneta nije lako održati pažnju njegovim misterijama. Mislim da su ljudi nepravedni prema novijim epizodama, nisu one toliko drugačije od starih, samo je 300 brojeva prošlo, pa se osjeti zamor materijala.

Dilana ne čitam.

Kena nisam gotivio kao mlađi, pa ga nisam puno ni pokušavao čitati. Danas mi je otkrovenje, nije mi čak ni jasno kako je uopšte on mogao i nastati pored ostalih junaka u to vrijeme.

Karabina Slim, Kočiz, Traper Keri, Džudas i ekipa, to nisam čitao ima 20 godina, pa ne znam kako su ostarili :)

Teks je ostario odlično, ne računajući početni užasni period. I nove epizode mi leže, skroz mi je gotivno čitati Teksa, a posebno što ga danas obasipaju najboljim crtačima u SBE. Ne mogu reći da sam ga pretjerano volio kao klinac, najviše zato što je većinom iz više nastavaka, koje nije bilo uvijek lako naći.

Zagor je ostario dobro, ali čini mi se da mi nismo :) Meni se čini da je on pisan za mlađi uzrast u Nolitino vrijeme, a mi se tripujemo da nije, i tu leži osnovni problem. Sa uživanjem kupujem ekstre, a rado ih sve pročitam, iako znam da neće izazvati ni približno uzbuđenje kao nekad. Početni period slobodne dalmacije, od Nestalog istraživača pa sve do krvne braće u ludensu mi je nenadjebiv, tu ima stripova koji će mi uvijek biti za 10 i tu govora o lošem starenju nema. Nakon toga, iskopa se jednom godišnje pokoji biser, i sasvim sam zadovoljan sa tim, svaku novu epizodu rado pročitam, pa čak i kad su ekstremno razočarenje kao Buratinijev Helingen ili Kjaverotijev Kandraks.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/01/2021 : 02:55:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by ivanl

756 dobra!
Hm, jos bi ti i povjerovao da ne znam kako imas cak i turska izdanja Zagija...


Odnedavno imam i mađarsko izdanje😊, ali to ne mijenja činjenicu da ga više ne doživljavam istim žarom kao kad sam bio klinac. Napisao sam da ga skupljam doslovno kao što netko skuplja markice. Jednostavno mi je mučenje i skupljam ga isključivo zbog nostalgije. Zato realno i mislim da mi je Zagor najviše pao u očima kako sam ostario, postao zreliji u odnosu na onog sedmogodišnjaka koji se prvi put sreo sa njim.


Pobogu, nisam znao da je i u Madarskoj izlazio Zagor...
Ostalo sto kazes potpuno mi je razumljivo. Ja to radim s Alan Fordom.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/01/2021 : 06:59:21  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Ken Parker je definitivno najbolje ostario... Ko vino, što sam stariji to mi je Ken Parker sve bolji i bolji.
Nažalost, Zagora sam nekad gledao kao u Boga, a danas ne mogu epizodu pročitat u komadu. Skupljam ga ko poštanske marke. Kupim i stavim na policu. Svi ostali su nekako između. Teks je zadržao kvalitetu, Dylan Dog i Marti Misterija s epizodama iz tog vremena su mi i danas odlični. Današnje epizode su mi krš. EsseGesse junaci su mi kao klincu bili ok, danas ih ne mogu očima vidjet, ne bi više od 10 strana izdržao. Ne znam pod šta spada ono govno od Bele i Bronca, ali mi ni onda nije bilo neš, a sad je užas...
Dakle...
1) Ken Parker
2) Dylan Dog
3) Tex Willer
4) Marti Misterija
5) Nick Raider
6) Mister NO
7) PSDZ
8) Kit Teller
9) Komadant Mark
10) Kapetan Miki
11) Veliki Blek
120)Bella i Bronco




756) Zagor



Zagor iza Marka, Mikija i Bleka!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4988 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 17/01/2021 : 11:26:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
Uglavnom dobro, dosta realno sročen uvodni post s dobrim osvrtima.

Dao bih slične ocjene uz neznatne promjene redoslijeda, dok se za posljednja tri u potpunosti slažem, i s 12 god su mi posljednja tri navedena junaka osobno bila također među posljednja tri te sam ih u LMS/ZS često i preskakao (ne kupujući) bez obzira što jako držim do numeracije.
Teško mi je biti objektivan za "starenje" zadnja tri junaka jer ih "nisam dobro probavljao" niti u djetinjstvu.

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •

Edited by - DOMI on 17/01/2021 13:59:32
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 17/01/2021 : 13:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Zagor iza Marka, Mikija i Bleka jer se gleda koji junak je najlošije ostario. Ova tri su mi i kao klincu bila najviše za ocjenu ok, onako... Može proć, a sada su mi te epizode nečitljive. Zagor mi je bio pojam, sam vrh moje ljubavi prema stripu pa je zato i pad najveći...

Edited by - sumohrvat on 17/01/2021 14:06:00
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10365 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 17/01/2021 : 15:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Ma uopće nema sumnje, kako je i sam Ljudolovac napisao, da je Zagor najveće razočaranje u tom smislu.
Naravno da nije lošiji od imbecilna Mikija ili Marka, taman posla, ali njegov je pad, kako stvaran tako i u našim očima prolaskom vremena, uistinu katastrofalan.
Spašava ga tih desetak izvanrednih priča, no to spada u statističku pogrešku, nažalost.
To je, onako, objektivno koliko se to uopće može.
A subjektivno, Zagi je samo jedan, ostalo su stripovi

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/01/2021 : 16:48:35  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Zagor iza Marka, Mikija i Bleka jer se gleda koji junak je najlošije ostario. Ova tri su mi i kao klincu bila najviše za ocjenu ok, onako... Može proć, a sada su mi te epizode nečitljive. Zagor mi je bio pojam, sam vrh moje ljubavi prema stripu pa je zato i pad najveći...


Da, naravno stvarno ima smisla ako si ga volio toliko vise od drugih. Meni su pojedine epizode pale, ali ne bas toliko da bi bio na dnu.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 17/01/2021 : 17:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Jedini strip od navedenih, za koji osjecam da sam ga prerastao, je Kit Teller. Kao djecaku mi je bio zanimljiv, danas nazalost necitljiv.

Tex mi je prije bio dosadan, pucacina i trkacina, pa da zlo bude vece izmedju nepotrebni kilometarski dijalozi. Danas ga isto dozivljavam kao i nekada, dosadan mi je. Novije epizode su nesto bolje od starih, ali tema nisu te novije price vec kako dozivljavamo starije s danasnje tacke gledista.

Ken Parker mi je bio proljev od stripa, dosadan sa tu i tamo losim crtezom. Danas mi je jos dosadniji nego nekada, uzasno patetican sa satro ozbiljnim temama kao npr. strajk i jedna prostituka, tako neke teme koje vidimo u svakoj drugoj Dylanovoj prici. Ken je jednostavno jos uvijek proljev i vise ce me zabaviti Miki ili Mark nego ova prevara od stripa. Da je bio dobar, itekako bi jos uvijek izlazio i to u mjesecnom ritmu, ali hvala Bogu pa vecina ljudi ima bolji ukus nego ovdje neki forumasi, koji ovaj ispodprosjecni strip dizu u nebesa.

Mr.NO, nikada ga gotivio nisam, nije mi bio dovoljno zanimljiv. Isti osjecaj imam i sada. Revolution mi se dopao, takvog Mr.Noa bih mogao da citam, pa cak i da ga zgotivim.

Miki, Mark i Blek su bili stripovi koje sam uzimao u ruke kada nisam imao sta drugo. Jos kao malom klincu su mu bili nezanimljivi, to je i danas tako ostalo.

PSDZ i K.Slim su teski smor, bili i ostali.

Dylan Dog je liga za sebe, strip koji je nastao u poznijem dobu od ostalih ovdje, to se itekako vidi. Prvih nekoliko desetina epizoda su vanvremenske price i mogu u bilo koje doba da im se vratim i da uzivam u njima kao nekada. Inteersantno je to da Dylana kao lika nikada nisam gotivio, tip je jednostavno teski supak, ali DD stripovi su mi uvijek bili zanimljivi.

Marti Misterija, prve epizode sam gotivio, tada se nesto iz tih prica moglo i nauciti. Bio mi je ok, neke epizode mogu i danas sa uzitkom da procitam , ali tih je nazalost premalo.

Zagor, eh Zagor. Nekad i sad:
Kada uzmem jednu od tih starih prica u ruke, za mene se otvore posebna vrata, vrata koja me vode u jedan prelijepi carobni svijet. Te price su kao ekstaza, uzivam u svakom trenutku. Za mene je citanje tih epizoda cista magija, sada isto kao i nekada prije.

Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 17/01/2021 : 17:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by sumohrvat

Zagor iza Marka, Mikija i Bleka jer se gleda koji junak je najlošije ostario. Ova tri su mi i kao klincu bila najviše za ocjenu ok, onako... Može proć, a sada su mi te epizode nečitljive. Zagor mi je bio pojam, sam vrh moje ljubavi prema stripu pa je zato i pad najveći...


Da, naravno stvarno ima smisla ako si ga volio toliko vise od drugih. Meni su pojedine epizode pale, ali ne bas toliko da bi bio na dnu.


Da se razumijemo, ja sam i danas toliki fan Zagora da je to valjda dijagnoza... Kao što Ivanl kaže, skupljam ih u svim oblicima i izdanjima od albanskog, finskog do mađarskog i nizozemskog... Da, naravno i američki je uredno na policama pa da iskoristim priliku i pohvalim izdanje...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 17/01/2021 : 19:41:28  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Ma uopće nema sumnje, kako je i sam Ljudolovac napisao, da je Zagor najveće razočaranje u tom smislu.
Naravno da nije lošiji od imbecilna Mikija ili Marka, taman posla, ali njegov je pad, kako stvaran tako i u našim očima prolaskom vremena, uistinu katastrofalan.
Spašava ga tih desetak izvanrednih priča, no to spada u statističku pogrešku, nažalost.
To je, onako, objektivno koliko se to uopće može.
A subjektivno, Zagi je samo jedan, ostalo su stripovi



Ja ne bih ni tih desetak mogao da se spontano setim. Ja razmišljam po principu "šta bih preporučio čoveku koji nikad nije čitao Bonelli stripove, a koji ima 30+ godina i određeno obrazovanje"? Naravno, važno je i da epizode ne traže neko veliko predznanje iz opusa tog junaka.
E sad, kod Zagora mi padaju na pamet Demoni ludila, Vuk samotnjak i Ki-Noah kao ozbiljne epizode. Kod MNoa ih ima i više, kod MM prvih 12 svakako. Ken "bilo koja".

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10365 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 17/01/2021 : 21:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
A dobro ako tražiš da nema predznanja, onda recimo fenomenalna "Hiljadu lica straha" otpada.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 17/01/2021 : 21:36:25  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Na stranu to što ona meni nije fenomenalna, mislim da može da se čita bez nekog velikog predznanja.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10365 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 17/01/2021 : 21:42:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Ono što mi je drago je da su i tebi "početni" MM nenadmašni.
Toliko mi zadovoljstvo ne priušti ni Ken (i ne, nije bilo koja njegova odlična, ima teških bezvezarija i tamo, barem 20%).
Naprosto inteligentan i "obrazovan" strip.
Ali samo prvih 12 priča? Ma daj. A Kristalna kugla, komarci, Tunguska, Sclavijevo Ludilo (opet), Druidov srp...
Rekao bih prvih 30ak priča. Dapače, baš najbolje ipak nisu u prvih 12.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10365 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 17/01/2021 : 21:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Na stranu to što ona meni nije fenomenalna, mislim da može da se čita bez nekog velikog predznanja.



E, tu griješiš, i valjda ti zato i nije fenomenalna. Upućujem te na Patkov esej.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 17/01/2021 : 21:49:10  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Ono što mi je drago je da su i tebi "početni" MM nenadmašni.
Toliko mi zadovoljstvo ne priušti ni Ken (i ne, nije bilo koja njegova odlična, ima teških bezvezarija i tamo, barem 20%).
Naprosto inteligentan i "obrazovan" strip.
Ali samo prvih 12 priča? Ma daj. A Kristalna kugla, komarci, Tunguska, Sclavijevo Ludilo (opet), Druidov srp...
Rekao bih prvih 30ak priča. Dapače, baš najbolje ipak nisu u prvih 12.



Ne, ne, pogrešno si razumeo. Prvih 12 za nekoga ko se prvi put sreće sa MM. Meni su skoro sve genijalne do nekog 75. broja. Čovek koji je otkrio Evropu, Osveta boga Ra, Mač kralja Artura (!), Kristalna lobanja, Tunguska, Večiti rat, Agarti.. Stvarno genijalne epizode.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 17/01/2021 : 21:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by manhunter

Na stranu to što ona meni nije fenomenalna, mislim da može da se čita bez nekog velikog predznanja.



E, tu griješiš, i valjda ti zato i nije fenomenalna. Upućujem te na Patkov esej.



Do te epizode sam sve od Zagora pročitao i ona mi je bila nekako "već viđeno" , ne znam zašto. Znam da je mnogi vole, a ja ne razumem zašto, ali i mnogi ne razumeju zašto je meni Vuk samotnjak možda i najomiljenija priča iz Zagorovog opusa. I to je sve u redu.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 17/01/2021 21:52:41
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000