forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ZS/LMS kolekcionari
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/01/2021 : 10:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Pošto cijene ove dvi edicije skaču i skaču, zanima me koliko ima kolekcionara.

Daklem, pitanje je:

Skupljate li stripove iz LMS/ZS edicija?


Choices:

Da
Ne (niti me zanima niti ih imam)
Ne (Imam odredenu kolicinu ali ne skupljam)


Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11200 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 24/01/2021 : 10:55:17  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Ne (Imam odredenu kolicinu ali ne skupljam)
Dodao bih - ne zanima me jer sve to se može naći na boljem papiru, bez kasapljenja, sa originalnim naslovnicama. Uz to, ono što imam, ljubomorno čuvam. :)

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 24/01/2021 : 11:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Imam Zagora želju ispeglat sve što je izašlo...
Ostalo me ne zanima previše ili me ne zanima uopće...
Eventualno komadanta marka skupit od kud je stao strip agent i ako mi baš bude dosadno možda skupim od 600 do nekih 800 zs jer me to razdoblje vuče na djetinjstvo... OLms, blek, kit... 0 bodova
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2342 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 24/01/2021 : 11:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Ne (Imam odredenu kolicinu ali ne skupljam)
Dodao bih - ne zanima me jer sve to se može naći na boljem papiru, bez kasapljenja, sa originalnim naslovnicama. Uz to, ono što imam, ljubomorno čuvam. :)


+1

Carpe diem
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7734 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 24/01/2021 : 11:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Ne. Iman negdi 2-3, mislin da mi ih je netko odavno poklonio.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16867 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 24/01/2021 : 11:11:51  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Treća opcija... Bilo bi super imati to, ali ne ide. Nešto me puca da skupim onaj "moj" period ZS 600+ i LMS 700+, no sumnjam.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 24/01/2021 : 11:37:41  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
fali NE jer nemam para još i za TO


draže mi je kupiti stan pa izdavati neko skupiti kolekciju ZS LMS

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/01/2021 : 11:45:13  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Ne (Imam odredenu kolicinu ali ne skupljam)
Dodao bih - ne zanima me jer sve to se može naći na boljem papiru, bez kasapljenja, sa originalnim naslovnicama. Uz to, ono što imam, ljubomorno čuvam. :)

tu kategoriju san i stavija radi sebe jerbo znam da nas ima dosta takvih

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/01/2021 : 11:47:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

fali NE jer nemam para još i za TO


draže mi je kupiti stan pa izdavati neko skupiti kolekciju ZS LMS


Draže ti je kupit stan nego kolekciju ZS LMS?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24617 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/01/2021 : 11:55:25  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Sakupljam, primarni cilj mi je popuniti rupe u kolekciji od brojeva 500-1000+.

Za ostatak kako ispadne. Ne pada mi na pamet da učestvujem na aukcijama gde uvek jedni te isti drugima podižu cene, a i inače su cene otišle u nenormalne visine. Čini mi se da nikada nije bilo više odlično očuvanih stripova, što mi je prilično čudno, a pošto sam tek odnedavno ponovo krenuo sa sakupljanjem posle duže pauze, čini mi se da su cene za 50% veće nego tada. Bez mene, iako bih sebi čak i mogao priuštiti tako nešto.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

kifi
Junior Member

432 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 24/01/2021 : 11:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Nije zeljko ni u krivu. Koliko pojedini brojevi do stižu cijenu mogao bi se i kupiti stan izvan ZG.
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 24/01/2021 : 12:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
ZS do 700 i LMS do 600,to skupljam,ali lude cifre ne dajem.Imam oko 1000 komada i nesto mi se vrti u glavi da se rjesavam,ali o tom potom.Ono sto mogu skupit skupim,sto ne i necu vjerovatno,ali i ne lomim glavu za to.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7611 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 24/01/2021 : 12:11:17  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
Serije kao takve ne skupljam, jer puno je tu izbacenih stranica, krivih naslovnica, ponavljanja epizoda, a na sve to skupo, a slab materijal, ali pojedine junake koje nisam imao prilike nabaviti u drugom izdanju: mister no, ken parker, tex, miki, judas, marti, nik, mark, sam skupio u dnevnikovom izdanju, ali sad pojavom novijih i kvalitetnijih izdanja mi je sad ovo od dnevnika visak, ali ne planiram se toga rjesavati..
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/01/2021 : 12:14:26  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Sakupljam, primarni cilj mi je popuniti rupe u kolekciji od brojeva 500-1000+.

Za ostatak kako ispadne. Ne pada mi na pamet da učestvujem na aukcijama gde uvek jedni te isti drugima podižu cene, a i inače su cene otišle u nenormalne visine. Čini mi se da nikada nije bilo više odlično očuvanih stripova, što mi je prilično čudno, a pošto sam tek odnedavno ponovo krenuo sa sakupljanjem posle duže pauze, čini mi se da su cene za 50% veće nego tada. Bez mene, iako bih sebi čak i mogao priuštiti tako nešto.



stavija san u ovom topicu pred par miseci:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=49988&whichpage=2

evo opet:

https://www.youtube.com/watch?v=71cg47Dy2UM&feature=youtu.be

zanimljivo

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 24/01/2021 : 12:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
da jedni te isti prodaju... jedni drugima
ne bi me cudilo da nisu u talu da samo plate porez
onda opet za godinu prodaju da uleti neka naivčina

ništa me ne čudi
tako je na OLX.ba

i naivčina sretna što kupi za samo 5000 jer je prošle otišao za 8000

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

motorista
New Member



Serbia
256 Posts

Member since 16/02/2019

Posted - 24/01/2021 : 12:22:53  Show Profile Show Extended Profile  Send motorista a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Ne (Imam odredenu kolicinu ali ne skupljam)
Dodao bih - ne zanima me jer sve to se može naći na boljem papiru, bez kasapljenja, sa originalnim naslovnicama. Uz to, ono što imam, ljubomorno čuvam. :)


Isto. ZS/LMS koji 1990. nije bio moj je samo stari strip bez neke vrednosti. Meni. S time što bih kupovao novi reprint pojedinih junaka. ŠBBKBB.

Načelno, sva ta stara izdanja su mi interesantna u jednom do dva primerka/uzorka zbog svoje starosti, ili u svim primercima ukoliko sadržaj nije skoro objavljivan ponovo.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 24/01/2021 : 12:31:52  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
I zašto se to dopušta???? Zašto se trajno ne baniraju takvi šupci????
Bilo je već govora o tome još kad se Ratka napadalo pa se pričalo kako su pojedinci imali više naloga i dizali cijene. Nije teško odvojiti malo vremena pa da se skuži koji likovi to rade. Evo, dovoljno je pogledati samo zadnjih nekoliko velikih aukcija pa se može vidjeti kako istih par likova u isto vrijeme i kupuje i prodaje iste epizode. Ako im se pogleda u histori se može vidjeti da su taj isti strip već kupili po nekoliko puta, prodavali po nekoliko puta. Ne mora bit isti nego isti naslov. I nikom ništa već godinama. Doživotni ban i zabrana sudjelovanja na aukcijama... Bit će manja provizija, ali će biti poštenije... Ali nema volje...
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 24/01/2021 : 12:39:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
Imam u kolekciji 2000+ stripova ZS i LMS ali več nekih 10 godina nisam kupio koji novi broj koji mi još fali. Uglavnom najskuplji brojevi Zagora i Texa... Neču da dajem neke lude pare za te stripove, pošto kupujem puno novih stripova. Mislim da ču prije kupiti te nove kopije koje su po par evra. Više puta sam več razmišljao da to prodam ali u kompletu. Nemam volje za pojedinačnu prodaju
Go to Top of Page

Dopa
Starting Member



Croatia
31 Posts

Member since 25/08/2020

Posted - 24/01/2021 : 12:41:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Dopa a Private Message  Reply with Quote
Par puta sam ih posudila od prijatelja i čitala,ali mi nikad nisu bili posebno napeti pa ih nisam ni skupljala
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 24/01/2021 : 12:55:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

I zašto se to dopušta???? Zašto se trajno ne baniraju takvi šupci????
Bilo je već govora o tome još kad se Ratka napadalo pa se pričalo kako su pojedinci imali više naloga i dizali cijene. Nije teško odvojiti malo vremena pa da se skuži koji likovi to rade. Evo, dovoljno je pogledati samo zadnjih nekoliko velikih aukcija pa se može vidjeti kako istih par likova u isto vrijeme i kupuje i prodaje iste epizode. Ako im se pogleda u histori se može vidjeti da su taj isti strip već kupili po nekoliko puta, prodavali po nekoliko puta. Ne mora bit isti nego isti naslov. I nikom ništa već godinama. Doživotni ban i zabrana sudjelovanja na aukcijama... Bit će manja provizija, ali će biti poštenije... Ali nema volje...




pa eto, ti pronađi koji su to pa će ih markos banirati
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 24/01/2021 : 12:56:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
inače - Ne (niti me zanima niti ih imam)


quote:
Originally posted by wesskowaz

Dodao bih - ne zanima me jer sve to se može naći na boljem papiru, bez kasapljenja, sa originalnim naslovnicama.



+1
Go to Top of Page

osmo
Average Member

Bosnia and Herzegovina
646 Posts

Member since 12/11/2004

Posted - 24/01/2021 : 13:01:46  Show Profile Show Extended Profile  Send osmo a Private Message  Reply with Quote
Svoju kolekciju ZS i LMS ( falilo je 30-tak skupih brojeva ) prodao prije 4 godine.
Nisam zažalio ni trenutka jer većinu toga imam u puno boljim edicijama ....
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 24/01/2021 : 13:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by sumohrvat

I zašto se to dopušta???? Zašto se trajno ne baniraju takvi šupci????
Bilo je već govora o tome još kad se Ratka napadalo pa se pričalo kako su pojedinci imali više naloga i dizali cijene. Nije teško odvojiti malo vremena pa da se skuži koji likovi to rade. Evo, dovoljno je pogledati samo zadnjih nekoliko velikih aukcija pa se može vidjeti kako istih par likova u isto vrijeme i kupuje i prodaje iste epizode. Ako im se pogleda u histori se može vidjeti da su taj isti strip već kupili po nekoliko puta, prodavali po nekoliko puta. Ne mora bit isti nego isti naslov. I nikom ništa već godinama. Doživotni ban i zabrana sudjelovanja na aukcijama... Bit će manja provizija, ali će biti poštenije... Ali nema volje...




pa eto, ti pronađi koji su to pa će ih markos banirati


Ja da tražim koji su to???? Pa nije ovo moj sajt niti sam ja ikakav administrator ovdje.... Ja mogu samo odustati od neke aukcije ili ne sudjelovati na aukcijama pojedinih prodavača i gotovo.... Nije da lupam napamet, pa nismo retardirani... Kao što vidim ja, vide i drugi...
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 24/01/2021 : 13:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Ne (niti me zanima niti ih imam)
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 24/01/2021 : 13:23:42  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Zar je zabranjeno da poznanici prodaju jedni drugima stvari?

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 24/01/2021 : 13:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Zar je zabranjeno da poznanici prodaju jedni drugima stvari?


Naravno da nije zabranjeno... Ali bi trebalo biti zabranjeno da poznanici sudjeluju u aukcijama bez namjere da stvarno kupe strip nego sa ciljem da svom poznaniku malo(puno) dignu cijenu
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000