forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Walter Simonson
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

ridiculus
Senior Member



1403 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 06/02/2021 : 21:04:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
I pomislio sam da imaš neku neverovatnu šemu.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1403 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 13/02/2021 : 13:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote


Kadar iz nove priče o X-Factor-u koja će se pojaviti za koji mesec kao X-Men Legends #3-4. Walterova supruga Louise je scenarista, i njihova saradnja ovde je odraz njihove ranije saradnje, iz druge polovine 80-ih, takođe na X-Factoru.

Ovako crta čovek koji je ušao u 75-u godinu života.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6918 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 13/02/2021 : 14:02:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Dobro izgleda ovaj kadar, strah me samo da će ga uništiti s lošim kolorom.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 13/02/2021 : 18:37:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Stigao u London, a u Hrvatsku će nadam se za 2-3 mjeseca


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 13/02/2021 : 20:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ovo sam nedavno čitao, Tarzan kontra Predatora. Priča, na ja...






Have mercy
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1403 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 13/02/2021 : 20:57:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Stigao u London, a u Hrvatsku će nadam se za 2-3 mjeseca





Ja bih voleo da u rukama imam Artist Edition njegovih ranih radova za DC, koje se zove Manhunter and Other Stories:





Ovo drugo je iz Metal Men.

A to bi rešilo i problem kolora koji Shaner pominje. Inače, Manhuntera je za izdanje iz 1984. rekolorisao Klaus Janson, i to je ostao standard za taj strip do danas.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1403 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 13/02/2021 : 21:45:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Ovo sam nedavno čitao, Tarzan kontra Predatora. Priča, na ja...



Znam za to, ali nisam čitao, a još i volim Weeksa kao crtača.

Generalno, prioritet mi je kada Simonson radi sve; ako ne, onda je bolji kao crtač. To je verovatno jednim delom i zato što uvek radi stripove "Marvelovom metodom", što će reći da daje crtaču samo opis radnje, a ostalo je na ovome da izmisli. Pošto drugi crtači retko kad imaju njegov senzibilitet ili entuzijazam za određeni materijal, ne ispadne to uvek dobro - ali čak i tada je često vrlo čudno. Drugim rečima, Simonson kao crtač i pripovedač može da izvadi prosečan scenario; samo određeni crtači mogu da ožive njegov, ili on sam. Tako da Osvetnici, Warcraft, nešto što je krajem 90-ih pisao za Silvestrija (Silver Surfer/Weapon Zero?), i sve ostalo gde je potpisan samo kao scenarista uglavnom preskačem ovde jer sam se koncentrisao na bitno.

Ali sve što je dao Arthuru Adamsu na crtanje je ispalo dobro. I generalno sve priče koje je pisao za druge u vezi Kirbijevog Četvrtog sveta su u rasponu od vrlo solidnih do remek-dela.

Kad sam pomenuo Adamsa...

Dok je Simonson radio na Fantastic Four, na prelazu 80-ih u 90-e, već je bio prezasićen mešanjem Marvelovih urednika i korporativnim mentalitetom te kompanije koji je počeo žestoko da se zahuktava tih godina. I zato njegova verzija tog naslova ima dosta satire u sebi. Ovo sledeće je bilo jedan od takvih "ispada". (Ali u to vreme su izlazili i Lobo i JLI, pa ni DC nije bio pošteđen.)

Tokom tri epizode Fantastična četvorka su bili: Spider-Man, Wolverine, Ghost Rider, i Hulk. Zašto baš oni? Pa, bili su najpopularniji Marvelovi likovi u to vreme! Kurt Busiek, koji je radio u Marvelovoj prodaji tada, je rekao Simonsonu tako. I crtač je bio Art Adams, jedan od onih koje su mlađe generacije najviše volele. U stvari, umesto Hulka je na spisku bio Punisher, ali Adams ne voli da crta Punishera, a voli Hulka, i zato je postava ispala takva.



"The World's Most Commercialest Comic Magazine!"? Ne znam, ali bio je dobra zabava tada.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers

Edited by - ridiculus on 13/02/2021 21:54:29
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 13/02/2021 : 23:10:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

[Ja bih voleo da u rukama imam Artist Edition njegovih ranih radova za DC, koje se zove Manhunter and Other Stories:

A to bi rešilo i problem kolora koji Shaner pominje. Inače, Manhuntera je za izdanje iz 1984. rekolorisao Klaus Janson, i to je ostao standard za taj strip do danas.



Nikad me nisu baš zanimala ova "artist edition" i slična izdanja. Ja sam baš ono klasični konzument stripova, većinom me zanima samo finalni proizvod A šta se tiče kolora, u ovom novom izdanju je stvarno super.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6804 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 14/02/2021 : 00:53:05  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ovi Nemci ne znaju da u ovom slučaju ime Simonsona ide prvo, tj levo. A ovaj Weeks je dobar, iako je skinuo Kuberta.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1403 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 14/02/2021 : 00:59:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

A ovaj Weeks je dobar, iako je skinuo Kuberta.



Kubertov Tarzan je Weeks-ova biblija stripa.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/02/2021 : 01:00:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ček, ovo je isti onaj Lee Weeks koji sada radi Batmana s Kingom?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 14/02/2021 01:00:38
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1403 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 14/02/2021 : 01:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Da.

Ovaj krosover je iz rane karijere - početkom 90-ih, mislim.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers

Edited by - ridiculus on 14/02/2021 01:02:36
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/02/2021 : 01:02:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Kul, baš je zanimljivo vidjeti razliku u odnosu na ovo što radi sada. Lijepo mi izgledaju njegovi radovi na Batmanu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/02/2021 : 01:15:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A moga si ga i čitati u Daredevilu od Slobodne Dalmacije.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6804 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 14/02/2021 : 03:41:58  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

A moga si ga i čitati u Daredevilu od Slobodne Dalmacije.



Kad je postojalo takvo izdanje!?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 14/02/2021 : 04:47:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by jaki

A moga si ga i čitati u Daredevilu od Slobodne Dalmacije.



Kad je postojalo takvo izdanje!?


Kada je Slobodna Dalmacija objavljivala Spider-Mana, onda bi mjesečni broj izgledao uglavnom ovako: jednu polovicu izdanja činila bi određena epizoda iz jednog od brojnih serijala o Spider-Manu (Amazing, Spectacular, Web of...), a drugu polovicu činila bi određena epizoda iz serijala Daredevil ili Incredible Hulk. Uglavnom, u ovom je izdanju objavljena većina epizoda sage Last Rites, koju crtački potpisuje Lee Weeks (osim jedne epizode, koju je crtao Ron Garney).

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=39280

Last Rites je priča koju jako volim, a veliki razlog za to je upravo Weeksov crtež. Plus, Al Williamson je tuširao Weeksove olovke na tim epizodama.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6804 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 14/02/2021 : 12:32:39  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
To su baš bila fina izdanja. Spajdermen i Konan.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3299 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 14/02/2021 : 16:14:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
ja sam tog spajdija i kupovao zbog nebojse

nego, nazad na temu

podstaknut ovim topicom, krenuo sam da ponovo citam star slammers, prvi put posle 25 godina... i setim se da drugar poznaje "rojasa". on i simonson su familija pa je walt iskoristio njegov lik za foto reference. ispostavilo se da je covek jos uvek ziv i da ima 98 godina.



veteran drugog svetskog i ucitelj skijanja do svoje devedesete! pravi model za rojasa. inace se tako i potpisao na ovom crtezu



jedna fotka koju je "rojas" napravio: simonson dok crta 2004... sta bi to bilo?





Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1403 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 14/02/2021 : 16:34:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

i setim se da drugar poznaje "rojasa". on i simonson su familija pa je walt iskoristio njegov lik za foto reference. ispostavilo se da je covek jos uvek ziv i da ima 98 godina.



veteran drugog svetskog i ucitelj skijanja do svoje devedesete! pravi model za rojasa. inace se tako i potpisao na ovom crtezu


Kul, to nisam do sada čuo.


quote:
jedna fotka koju je "rojas" napravio: simonson dok crta 2004... sta bi to bilo?





Elric: The Making of a Sorcerer. O Elrikovoj mladosti. Prestige format, ogromne crtačke table. Rađeno sa Murkokom. Nisam čitao, video samo odlomke tu i tamo.

Ali jesam čitao Michael Moorcock's Multiverse, koji se sastoji od tri priče, i ona koju je Murkok radio sa Simonsonom izgleda bogovski.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers

Edited by - ridiculus on 14/02/2021 16:43:23
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3299 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 14/02/2021 : 18:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
to na cemu crta je inace lightbox. svi crtaci koriste reference, ali ne verujem da je simonson ikad trejsovao fotke. verovatno na ovaj nacin prebacuje lejaute na bristol?
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1403 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 14/02/2021 : 20:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Da, mislim da si u pravu. Njegov tehnički proces sastavljanja stripa je najbolje opisan u knjizi Modern Masters vol.8 (TwoMorrows, 2006), gde na kraju ima čitavo poglavlje o tome. Siguran sam da praktično nikad nije trejsovao fotografije.

Sredinom 70-ih mu je za Metal Men bila potrebna referenca na Stonehenge, i nije mogao da je nađe... dok deadline nije prošao. Onda je vrlo brzo u jednoj knjižari našao knjigu sa fotografijama britanskih spomenika (ili tako nešto) gde je bilo dosta onih sa Stonehengeom: iz visine, sa strane, po kiši... Ostalo je kao urbana legenda među crtačima da se reference odmah pojavljuju čim postanu nepotrebne.

Ako pričamo samo o modelovanju lica po uzoru na neko postojeće, ono čega odmah mogu da se setim je:
- Paul Kirk (Manhunter) kao kombinacija Charlesa Bronsona i Bele Lugosija;
- Sif iz Thora je Sigourney Weaver;
- Lorelei iz Thora je Debbie Harry.

Naravno, ne računam Aliena (ili druge filmske adaptacije na kojima je radio) gde su svi modelovani po glumcima.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1403 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 24/04/2021 : 20:54:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
U prvoj svesci Marvelovog mini-serijala Beta Ray Bill, objavljen je intervju Daniela Warrena Johnsona sa Simonsonom (koji je tvorac lika), čiji jedan odlomak se može čitati ovde.

Ali onima koji imaju vremena samo za jedan intervju, preporučio bih nešto drugo. Ove i prethodne nedelje se pojavio na YouTube-u intervju u dva dela sa Simonsonom, koji je sigurno najbolji te vrste koji sam gledao. (Postoje oni duži i obuhvatniji, ali samo u obliku teksta.) Kada čovek sluša ili čita te stvari, ove počnu da se ponavljaju, o kome god da se radi. Međutim, ovde je Jose Alberto Pinheiro uspeo da izdvoji najvažnije teme, a da bude različit od ostalih - možda i zbog toga što je sjajno propratio priču vizuelnim primerima i isečcima. Čitav intervju traje oko sat vremena.

Prvi deo, o detinjstvu i uticajima:


Drugi deo, o svom radu i ciljevima:


Naravno, ima još mnogo toga što bi se moglo pitati, a što nije "kako je došao na ideju o Beta Ray Billu?" Zamolio bih publiku da PRVO prouči materijal, pa ONDA da pojuri sa pitanjima, jer ovih 30000 identičnih na koje nalećem u (skoro) svakom intervjuu sa Simonsonom ne pomažu mnogo.

Jer ja sve čekam da počne da priča o tabli kao arhitektonskoj strukturi... (Mada mi prija svako zadržavanje na Carlu Barksu!)

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3502 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 24/06/2021 : 12:50:51  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
U Srbiji izgleda postalo hobi otvoriti izdavačku kuću



Nije loše za prvenac videćemo koju naslovnu će izabrati
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/06/2021 : 15:29:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

U Srbiji izgleda postalo hobi otvoriti izdavačku kuću



Šuti i budi sritan da je tako Imaš ogroman izbor svakakvih naslova za kupiti. Ovo mi djeluje zanimljivo isključivo zbog crteža pošto nisam neki preveliki ljubitelj adaptacija filmova u stripove.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3502 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 24/06/2021 : 19:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Premalo je 60tak stranica pa da se u njih sabiju sve teme kojima se bavi Ridlijev Alien i ovo je prevashodno vizuelni doživljaj, ali i to kakav vizuelni doživljaj
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000