forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Jeff Lemire
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/05/2022 : 21:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Meni je tu problem što je kroz zadnja dva trejda otišao previše u širinu. Priča je postala preogromna za svoje dobro i više je nije znao dovesti do zadovoljavajućeg kraja.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3512 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 30/05/2022 : 12:15:52  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
@Galad; a druga polovina Twin Peaksa je kvalitetno odrađena?

I iskreno pomalo me čudi što nisi ni spomenuo Sorrentina :(
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3524 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 30/05/2022 : 15:25:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Ako misliš na nastavak iz 2017., još uvek nisam pogledao.

U pravu si, zanemarih Sorrentina... Odličan crtač, naravno. Vidi se da je ova priča u mnogome podređena baš njemu, tj. ne samo da su pre sarađivali, nego se odlično dopunjuju. Ova njegova izlomljena linija je sjajna za horor priču i atmosferu. I jedan je od crtača koji, pored osnovnih elemenata table, veliku pažnju posvećuje dizajnu table. Time i kolor dobija na značaju, a stripovi poput ovog se sve više udaljavaju od klasične, crno-bele osnove... Crtež vrhunski sve vreme.

Nažalost, ne i scenario... Kao što je Paka rekao, mnogo pada kvalitet, rekao bih da se i strmoglavljuje. Apropo onog topica priča/crtež, evo primera gde čak ni ovakav crtež ne izvlači loš scenario i razradu priče.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2449 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 30/05/2022 : 19:39:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Dajte ne zajebavajte da je toliko lose? Kupujem ih ali cekam da kompletiram pa da citam, i bas sa nestrpljenjem ocekujem poslednji broj. Bas ste me smorili ☹️

Edited by - jagodanbg on 30/05/2022 19:39:38
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/05/2022 : 19:41:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ma nije baš toliko loše, barem meni, no prva 2-3 trejda su obećavala jednu stvar, a serijal je na kraju otišao u skroz drugu stranu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 30/05/2022 : 23:37:05  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Primordial (Image Comics 2021, 170 str.) Lemire & Sorrentino

Kratki šestodijelni serijal izvorno objavio Image Comics od rujna 2021 do veljače 2022.

1957 Sovjeti su poslali u svemir Laiku, Amerikanci su uzvratili 2 godine kasnije poslavši Ablea i Bakera. Nikad se nisu vratili. Ali životinje nisu uginule u svemiru!
Što se dogodilo?

Što se u početku činilo zanimljivo idejom, brzo če se ispostaviti kao ćorak. Loša izvedba po meni.
Jedva zaslužuje prolaznu ocjenu zbog vrlo dobrog crteža.













- Sovjetska republika Švedska - Hehe


Have mercy
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6810 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 31/05/2022 : 00:38:46  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

Ako misliš na nastavak iz 2017., još uvek nisam pogledao.




Briljantan je!

(Na prethodnoj strani u mom osvrtu na GF1, imam slično gledište)
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3512 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 31/05/2022 : 08:49:45  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ne bih upotrebio reč "briljantan" da opišem autorovo ismejavanje sopstvene publike i odbijanje da na kraju serije ponudi imalo smisleno objašnjenje raspleta cele priče

Stari Twin Peaks koji svi mi pamtimo i volimo i nova sezona ne mogu da stoje u istoj rečenici
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 31/05/2022 : 09:11:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Meni je treća sezona Twin Peaksa bila kako koja epizoda... One pretjerano eksperimentalne mi nisu baš legle, no ove ostale su mi bile skroz dobre i nemam zamjerke na njim. Smisleni rasplet? Pa pričamo o Twin Peaksu pobogu Ne možeš očekivati takvo nešto.
Inače, ja sam vjerojatno jedan od rijetkih kojemu su prve dvije sezone u cijelosti odlične. Priča se o kasnijem padu kvalitete, no meni on nije toliko primjetan.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3512 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 31/05/2022 : 12:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Mislim da si u manjini jer druga polovina druge sezone tone i videlo se da više nisu znali šta da rade sa serijom. Lynchove stvari su uvek kriptične, i zbog toga ga i volimo jel, ali dok kod njegovih filmova možeš da povežeš šta se desilo na kraju kod treće sezone toga nema i poslednja epizoda je prst u oko svim fanovima. Baš veliko razočarenje
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6810 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 31/05/2022 : 15:16:56  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Drugi deo "druge sezone" Twin Peaksa je možda i suvišan i slabiji, ali skupa sa ostatkom legendaran, a treća... nije za svakoga.


Cahiers du Cinéma, the legendary French film magazine and one of the most prestigious movie publications in the world, has selected David Lynch’s “Twin Peaks: The Return” as the best film of the decade.

Earlier this year, Jim Jarmusch also proclaimed “Twin Peaks: The Return” a highlight of the last decade in filmmaking. Jarmusch said in an interview with Variety, “The best of American cinema of the last decade is ‘Twin Peaks: The Return,’ an 18-hour film that is incomprehensible and dreamlike in the most beautiful, adventurous way. That is a masterpiece. Why can’t they just give David Lynch whatever money he needs?”

Edited by - alexts on 31/05/2022 15:17:34
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2449 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 31/05/2022 : 16:44:49  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Primordial (Image Comics 2021, 170 str.) Lemire & Sorrentino

Što se u početku činilo zanimljivo idejom, brzo če se ispostaviti kao ćorak. Loša izvedba po meni.
Jedva zaslužuje prolaznu ocjenu zbog vrlo dobrog crteža.


Bas steta, dobra premisa.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 31/05/2022 : 21:05:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Ne bih upotrebio reč "briljantan" da opišem autorovo ismejavanje sopstvene publike i odbijanje da na kraju serije ponudi imalo smisleno objašnjenje raspleta cele priče

Stari Twin Peaks koji svi mi pamtimo i volimo i nova sezona ne mogu da stoje u istoj rečenici



ne budi smesan nakeru, novi Twin Peaks je remek-delo koje staru seriju i FWWM uzdize na neslucene visine

jednom da se slozim i s Al Eksom

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3512 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 31/05/2022 : 21:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
E, nemoj sad da vam citiram Mhejla pa da vidimo ko ispada smešan glorifikujući ovaj kvazi Twin Peaks
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6810 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 31/05/2022 : 23:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89



jednom da se slozim i s Al Eksom



Da si dobio po 1€, svaki put kad si to rekao, sad bi bio bogat.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 01/06/2022 : 10:44:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

E, nemoj sad da vam citiram Mhejla pa da vidimo ko ispada smešan glorifikujući ovaj kvazi Twin Peaks



eeeee ma to pozivanje na autoritete je potpuno nevažeći argument

nerazumevanje nečega i očekivanje bilo kakvog stagniranja i lažnog povratka u prošlost uz potom linearni završetak koji "ima smisla" (a celo putovanje ima smisla za one koji ne čekaju kraj da im se sve nacrta) je jalova rabota s Dejvidom Lincom

isti vi koji lamentirate kako vam drugi deo druge sezone ne valja ste sigurno svesni da Linc nikad nije nameravao da razresi ubistvo Lore Palmer npr. (a to razresenje je onda oteralo ctu zlokobnu drugu sezonu u kurac)
tako da ne znam sta ste ocekivali od takvog umetnika osim da ide napred, evoluira, napreduje, nadogradjuje svoje delo, ne gubeci iz vida ni ono nesto sto delo cini izuzetnim, niti aktuelne okolnosti u stvarnom svetu, u popularnoj kulturi, itd itd.

Mhejl je naravno savrseno svestan toga, nemajte brige

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3512 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 01/06/2022 : 22:51:16  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ili odgovora ni na jedno od postavljenih pitanja naprosto nema, jer novi Tvin Piks ne funkcioniše kao narativ - već samo na meta-nivou podsmijevanja, izigravanja i kritikovanja gledalačkih očekivanja i emocija.

Hoćete agenta Kupera? Evo vam morona Dagija Džonsa u narednih 10 epizoda!

Hoćete da saznate šta se desilo sa vašim omiljenim likovima? Evo vam scena koje su toliko melodramatično snimljene, sa tako prenaglašenim emocijama (Bobijeva reakcija kad vidi Laurinu sliku, pregaženo dijete, Ed i Norma, donekle), da se pretvore u totalnu parodiju, bez one žice autentične emocije u starom TP.

Hoćete da saznate više o Gordonu Kolu, Albertu, FBI istragama paranormalnih slučajeva (BLUE ROSE)? Evo vam deset minuta scene Dijane, Kola i agenta Tami (najnepotrebnijeg lika ikada) kako puše cigare i nelagodno se gledaju! Ne znam da li se ijedna linija priče duže vukla, a sa manje sadržaja, od njihove.

Hoćete više nadrealnog horora i metafizike opsenarske Crne lože? Jedna scena FIRE WALK WITH ME je deset puta strašnija od svih jeftinih CGI efekata koje Linč ima da ponudi u ovoj sezoni čitavoj - npr. scena sastanka "duhova", ili kada Laura gleda u ventilator i počinje da bude zaposjednuta (nešta od toga je i u izbačenim scenama).

Niko normalan ne može da poredi Fire Walk With Me sa ovim. FWWM je vrhunac Tvin Piksa, bolji i od same originalne serije, film koji čitavu sekvencu tragičnih događaja stavlja u depresivnu spiralu. Užasan. Mračan. Melanholičan. I šuma i nepoznato u njoj, i nepoznato u nama, užas svoje porodice i samog sebe, strah, okovi i lanci... nikada više TP neće dostići taj nivo.



Ovako se piše osvrt na treću sezonu Twin Peaksa
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 02/06/2022 : 00:02:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
uh bome, sad sam morao da stanem i pocesem se po glavi

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3512 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 02/06/2022 : 07:58:23  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Hvatao sam se i ja za glavu kad sam čitao na netu silna hvaljenja ljudi koji vide egzistencijalizam u idiotu Dagiju i u metlanju poda pola epizode. Dovodim u pitanje koliko ti ljudi uopšte shvataju šta se dešava u seriji ili će pre biti da se samo po defaultu generičkim komentarima tipa "koje ludilo" hvali rad Lyncha po službenoj dužnosti.

Nemam ništa protiv da dobijemo Lyncha na stereodima, ali za to služe filmove, druge serije, zašto ovaj rad naziva Twin Peaks S3 kada ima toliko malo dodirnih tačaka sa uspešnim receptom postavljenim u prvoj sezoni zbog kojeg smo svi mi i zavoleli Twin Peaks. Kada sam pre par godina obnavljao prve dve sezone bukvalno nisam skidao kez sa lica ponovo gledajući te otkačene i luckaste likove, tokom trećem sezone se nisam nijednom nasmejao. Ko je ukrao humor iz Twin Peaksa?
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 02/06/2022 : 09:30:25  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Bekontopik: Lemire zaista dosta često u poslednje vreme ima tu neku ideju, koja generalno nije loša, ali nema "mesa", nema za šta da se uhvati, pa se od te ideje ništa ne izrodi.
Premordial je upravo to, forica koja veoma zanimljivo počne i koju je fenomenalno nacrtao Sorrentino i dao joj makar nešto zbog čega vredi malo pažnje, ali se već posle dve-tri sveske raspadne i na kraju imate osećaj izduvanog balona od žvake.
Opet, isto je i sa Little Monsters. Evo nas već na četvrtoj svesci, priča ne da nije odmakla nego je na istoj početnoj tački, uz male flešbekove gde kao vidimo ko je od dece kako postao to što je postao. Opet, jedino pamtljivo je zanimljiv crtež sa rasterima i one grozne scene gde su im miševi grickalice.
Gideon Falls mi je generalno ok, pa čak i kraj. Jedino što se tu negde oko 4. trejda videlo da se Lemire muči i da počinje da plete kraj, pa ga je malo više razvukao. Opet, potpuno je neobjašnjivo što 6. trejd ima samo, koliko? 64 strana! Kakav je to urednički posao da tako dozvoliš autoru da zajebe kupce/čitaoce/tebe urednika?!

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6810 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 02/06/2022 : 09:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Hvatao sam se i ja za glavu kad sam čitao na netu silna hvaljenja ljudi koji vide egzistencijalizam u idiotu Dagiju i u metlanju poda pola epizode. Dovodim u pitanje koliko ti ljudi uopšte shvataju šta se dešava u seriji ili će pre biti da se samo po defaultu generičkim komentarima tipa "koje ludilo" hvali rad Lyncha po službenoj dužnosti.

Nemam ništa protiv da dobijemo Lyncha na stereodima, ali za to služe filmove, druge serije, zašto ovaj rad naziva Twin Peaks S3 kada ima toliko malo dodirnih tačaka sa uspešnim receptom postavljenim u prvoj sezoni zbog kojeg smo svi mi i zavoleli Twin Peaks. Kada sam pre par godina obnavljao prve dve sezone bukvalno nisam skidao kez sa lica ponovo gledajući te otkačene i luckaste likove, tokom trećem sezone se nisam nijednom nasmejao. Ko je ukrao humor iz Twin Peaksa?



Nakeru, moraš da shvatiš različiti ljudi različito reaguju na iste stvari. Kad se pojavio Twin Peaks (The Return) ja i još jedan fan starog TW smo ga gledali - ja sam bio iznenađen i oduševljen, njemu je bilo "meh - nije to ono što sam očekivao". Niti smo u tom momentu znali komentare drugih, niti su nas zanimali (ja baš nisam želeo nikakvu informaciju, pre gledanja).

Dakle ne radi se o "generičkim komentarima po defaultu", nego o estesko-emocionalnom "impact"-u, koji je na nekog imao ili nije.

Poenta delovanja Linča je da nema oslanjanja na "recepte" (proverene, uspešne, koje pominješ), a stil je nešto drugo.

Drži se Lemira, za sad, tu si na sigurnom.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3512 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 02/06/2022 : 10:00:13  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Napraviti smislen kraj mu definitivno nije jača strana. Ja bi tu svrstao i Mazebook, prelepa priča o ocu koji traži svoju devojčicu i uči da se izbori sa njenim gubitkom da bi se bum tras sve završilo u par stranica.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3512 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 02/06/2022 : 10:06:17  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
@Aleks, pa naravno da reaguju. Ja sam napisao kako sam ja reagovao i citirao čoveka koji je reagovao na isti način kao ja. Nigde nisam napisao da je Twin Peaks objektivno loš
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 02/06/2022 : 10:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Bekontopik: Lemire zaista dosta često u poslednje vreme ima tu neku ideju, koja generalno nije loša, ali nema "mesa", nema za šta da se uhvati, pa se od te ideje ništa ne izrodi.
Premordial je upravo to, forica koja veoma zanimljivo počne i koju je fenomenalno nacrtao Sorrentino i dao joj makar nešto zbog čega vredi malo pažnje, ali se već posle dve-tri sveske raspadne i na kraju imate osećaj izduvanog balona od žvake.
Opet, isto je i sa Little Monsters. Evo nas već na četvrtoj svesci, priča ne da nije odmakla nego je na istoj početnoj tački, uz male flešbekove gde kao vidimo ko je od dece kako postao to što je postao. Opet, jedino pamtljivo je zanimljiv crtež sa rasterima i one grozne scene gde su im miševi grickalice.
Gideon Falls mi je generalno ok, pa čak i kraj. Jedino što se tu negde oko 4. trejda videlo da se Lemire muči i da počinje da plete kraj, pa ga je malo više razvukao. Opet, potpuno je neobjašnjivo što 6. trejd ima samo, koliko? 64 strana! Kakav je to urednički posao da tako dozvoliš autoru da zajebe kupce/čitaoce/tebe urednika?!


Po meni i Sweet Tooth bi mogao u isti koš. Uglavnom tapkanje na mjestu.
Ili u najboljem slučaju kao kad čovjek zaluta u šumi ili pustinji pa se samo vrti u krug. A nikako da nađe izlaz.

Razvučeno do zla boga tako da me kraj nije ni zanimao.

Have mercy
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 02/06/2022 : 11:09:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Hvatao sam se i ja za glavu kad sam čitao na netu silna hvaljenja ljudi koji vide egzistencijalizam u idiotu Dagiju i u metlanju poda pola epizode. Dovodim u pitanje koliko ti ljudi uopšte shvataju šta se dešava u seriji ili će pre biti da se samo po defaultu generičkim komentarima tipa "koje ludilo" hvali rad Lyncha po službenoj dužnosti.

Nemam ništa protiv da dobijemo Lyncha na stereodima, ali za to služe filmove, druge serije, zašto ovaj rad naziva Twin Peaks S3 kada ima toliko malo dodirnih tačaka sa uspešnim receptom postavljenim u prvoj sezoni zbog kojeg smo svi mi i zavoleli Twin Peaks. Kada sam pre par godina obnavljao prve dve sezone bukvalno nisam skidao kez sa lica ponovo gledajući te otkačene i luckaste likove, tokom trećem sezone se nisam nijednom nasmejao. Ko je ukrao humor iz Twin Peaksa?



a gle nakeru, ti ako si i u originalnoj seriji video potencijal za ikakva jasna razjasnjavanja, ko je koji lik, sta koji dogadjaj znaci (ali ne kroz prizmu tibetanskih sanovnika) , itd, onda je izvesno da si gledao neku tursku obradu twin peaksa ili nesto tome slicno, a o pravom tp jedino citao reviewove ljudi s kratkim pragom koncentracije koji brkaju sopstvena ocekivanja s onim sto to delo i ti autori jesu

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000