forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Jeff Lemire
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

jagodanbg
Senior Member



2467 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 02/06/2022 : 14:10:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2470 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 03/06/2022 : 14:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
http://www.znaksagite.com/diskusije/index.php?topic=3974.msg756034#msg756034

Covek savrseno preneo utiske o jednom fenomenalnom stripu. Eseks, Royal sjajni, ali Lemire konstantno ide uzlaznom putanjom, ovde je jos ponajbolji, i ne bi trebalo propustiti ovo delo.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2470 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 03/06/2022 : 14:08:23  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Izdanje savrseno, format, papir, sve savrseno.

I onda kazu Ck nasla formulu da im ameri budu isplativi, da nasla formulu da im dzepovi budu puni. Entuzijasti, oni sto vole, postuju prvenstveno strip koji objavljuju, rade da ispostuju samo delo, autora, a onda ispostuju i svoje kupce, sto im ponude najbolje moguce izdanje, a ne neko skraceno, sklepano, read only, za jednu crvenu, jer ko citaoce jebe, za bolje i nisu.

Hvala Magicu, hvala Dw, na sjajnom izdanju ovog zaista kvalitetnog stripa...
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 04/06/2022 : 15:30:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Nemam ja ništa protiv toga što je Linč takav kakav je, hvala što ste me spomenuli, nisam ni očekivao sad neke odgovore u nastavku Tvin Piksa. Neke stvari su daleko zanimljivije dok su misterija nego kada su odgovorene, i Linč u potpunosti shvata ovu istinu. Jel mi smetalo što ti nije sve nacrtano na kraju Lost Highway? Nije, odličan film, možda i najbolji Linčov, beskrajno mračan na psihološkom nivou (bijeg od samog sebe, bijeg od zločina, bijeg od objekta ljubavi koji se ne može nikada skroz imati i zbog toga će biti uništen).

Ono što mi je smetalo u nastavku Tvin Piksa jeste što me je sav taj nadrealizam ostavljao vrlo hladnim, u smislu ponajviše ovoga što je Aleks rekao, ni intelektualno ni estetski me nije dotakao nimalo. Po meni, osnovna draž originala jeste jedinstven spoj banalne, provincijalne stvarnosti i onostranih sila koje se kriju iza crvene zavjese, iza zatvorenih očiju, između dva treptaja oka... viša realnost koje smo svjesni ali koju nikada ne možemo u potpunosti dotaći, niti pojmiti intelektom. Život je pozornica, a mi smo akteri koji su toliko dugo na sceni da su počeli da misle da je scena život, a ostalo (ono što jeste stvarno) iluzija. Originalni tvin piks je u tom smislu vrlo platonistički, ali osnovna čar jeste u tom postepenom otkrivanju, preplitanju istinske realnosti i naših očekivanja, psihološkog mraka, bizarnosti... ta formula je do savršenstva dovedena u Fire Walk With Me, gdje se psihološka trauma prepliće sa egzistencijalnim mrakom. Da li je bitno postoji li metafizičko Zlo (Bob) ili ne? Lorin doživljaj realnosti je u oba slučaja isti, slomljen svijet koji nikada neće doći na svoje mjesto i u kome se ispod ljubavi uvijek nalazi nasilje i požuda, zjapeća praznina.

U Twin Peaks the Return imamo samo nadrealnost, bez našeg položaja i položaja naše prozaične svakodnevnice u svemu tome. U mojim očima, time je osnovna dinamika i napetost serije ukinuta. Ali dobro, sto ljudi sto ćudi...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11376 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/06/2022 : 22:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pisi cesce Mhejl legendo!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11734 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 22/07/2022 : 17:10:43  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Radio je Lemire i jednu priču Hit-Girl

Hit-Girl in Kanada (Panini 2019, 104 str. / Hit-Girl (2018) 5-8) - Lemire & Risso

Hit-Girl je opet u pohodu. Put je vodi u Kanadu gdje lovi njujorškod dilera. Ništa je neće zaustaviti i obojit će snijeg u crveno.
Vrlo dobra epizoda uz još bolji Rissov crtež.





- Mala, u govnima si do grla.








Have mercy
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 22/07/2022 : 19:31:18  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Jedini komentari ovde u vezi sa Hit-Girl su bili negativni. Meni su pak tih par koje sam pročitao bili brza tarantinovska zabava, sa puno akcije i krvi, ponegde humorom, a ovde uz standardnog Rissoa.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11734 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 22/07/2022 : 19:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Meni je Hit-Girl pravo cool i uživam dok lema krimose, narkose i ostalu bagru. Dok ih tamani pravo je inovativna i originalna.
Puno mi je bolja od recimo Kick-Asas. On mi je previše mekan, mlakonja.

Nego vidim jednu priču je crtao Parlov koji se odlično snalazi u tom žanru. Večeras ću baciti pogled.


Have mercy
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2467 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 26/07/2022 : 17:17:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11376 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/09/2022 : 00:58:39  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Opa! Nisam ocekivao nastavak Royal Citya. Vrhunski strip, nadam se da ce u nastavku imati sta da kaze kao sto je imao i u originalu.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3575 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 22/12/2022 : 00:08:35  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Šta se dešava sa Lemirovim Swamp Thingom? Izašao prvi broj i od onda muk. Zar je moguće da je DC to otkazao već posle prvog broja?
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/12/2022 : 01:20:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Šta se dešava sa Lemirovim Swamp Thingom? Izašao prvi broj i od onda muk. Zar je moguće da je DC to otkazao već posle prvog broja?



S obzirom na (ne)kvalitetu tog prvog broja, ništa me ne bi čudilo.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3575 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 22/12/2022 : 08:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da je ipak do crtača link
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/04/2023 : 11:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Čita li itko Bone Orchard Mythos?
Ja baš nedavno započeo, pročitao onu FCBD kratku uvodnu priču i lagano krenuo na prvu "pravu" knjigu. Jako zanimljivo i atmosferično, ovo bi moglo postati sve ono što je Gideon Falls trebao biti, a nije bio na kraju.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 18/04/2023 11:08:38
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 18/04/2023 : 11:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Pročitao ja dva komada.
"Ten Thousand Black Feathers" mi nije nešto, onako skeri u naznakama, ali nikad se ne pretvori u nešto baš dobro.
"The Passageway" mi se više svideo, dobar hororčić, dobra atmosfera, ono dešava se na svetioniku. Na par mesta sam se baš iseko, ono baš sam se prepao.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3575 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 17/08/2023 : 22:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote



Fishflies #1


Ne znam baš puno autora gde postoje toliko drastične razlike u kvaliteti stripova između onih koje odrađuje kao tezge za lovu, i onih koje potpisuje kao samostalni autor. Ovi potonji stripovi mu jednostavno imaju neku svoju dušu, njegov crtež uvek oku godi, dok priča u maniru zone sumraka je uvek interesantna za čitanje. Vidi se da uživa kada radi stripove kao potpun autor.

Zanimljivo da ovo neće izlaziti kao tipične sveščice, već 6 x 60tak stranica.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 17/08/2023 : 23:51:31  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Fishflies je ok i ništa više. Kao recimo Mazebook.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11734 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 18/08/2023 : 14:25:50  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
U potrazi za novim idejama Lemire se vratio u tinejdžerske dane, sjetio se događaja s vodenim mušicama i osmislio krimi priču.

Mogla bi ovo biti jedna od onih priča "dok sjedi na wc-u" ali vidit ćemo.


Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11734 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 18/08/2023 : 16:05:26  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Die Passage (The Bone Orchard Mythos - Passageway) - Lemire & Sorrentino

Mali otočić usred mora, na otoku svjetionik i zagonetna čuvarica svjetionika.
I duboka crna rupa, naizgled bez kraja...

Napeto, sumorno, misteriozno. Ovo je bolje, vizualno bolje.



- Ne volim vodu. Da budem iskren strašno se bojim vode.
- Uskoro češ imati čvrsto tlo pod nogama...



- Iako ne baš puno tla.








Have mercy
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3575 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 18/08/2023 : 17:49:36  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Izašlo je već par stvari od Bone Orchard mitosa, trebalo bi se to overiti.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/11/2023 : 18:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nekakva rang lista Lemireovih stripova koje sam do sada pročitao:

LOŠE

- Black Hammer
Uopće ne doživljavam ove beskrajne pohvale za ovaj serijal, jer po meni je ovo dno. Uzmi ideje drugih autora koje su već obrađene u puno boljim stripovima i predstavi ih kao svoje. Ovo nije hommage superherojskom žanru, ovo je čista krađa.

- Swamp Thing: Green Hell
Pročitao sam samo prvu svesku (od ukupno tri) i bilo mi je tako bezveze da nisam htio niti nastaviti dalje. Šablonski, bezidejno, dosadno.

---------------------------

OSREDNJE:

- The Nobody
Moderno prepričavanje Wellsovog Nevidljivog Čovjeka je u jednu ruku skroz okej, no u drugu ruku se vrlo brzo zaboravlja nakon čitanja. Čisto okej za ubiti vrijeme, no ništa posebno za pamćenje.

---------------------------

DOBRO:

- Animal Man
Vrlo dobro negdje do polovice, a nakon toga upada u repetativnost i nije mi bilo toliko zanimljivo. Popriličan odmak od klasične superherojštine u bizarne horor vode, jako dobra atmosfera i odličan crtež u većini slučajeva.

- The Bone Orchard Mythos
Ovo je još uvijek ongoing projekt pa ga možda i nije fer unaprijed ocjenjivati, no od ovih nekoliko već gotovih poglavlja, rekao bih da za sada sasvim solidno vozi, mada treba još vidjeti kako će završiti. Preporuka za ljubitelje Lovecraftovskog horora.

---------------------------

VRLO DOBRO:

- Green Arrow
Jako mi se svidio Lemireov urbani/gradski štih ovog runa, odlično funkcionira kad ga se upari sa Sorrentinom na crtežu. Sinergija njih dvojice na ovom naslovu djeluje tako prirodno i nevjerojatno kvalitetno. Među boljim superherojskim stripovima u zadnjih 10-15 godina po mom mišljenju.

- Gideon Falls
Negdje do polovice naprosto odlično, zarazno i napeto za čitati, mogao je ovo biti možda i najbolji Lemireov strip da pri kraju nije baš zasrao i odveo radnju u nepotrebnu širinu... Jednostavno je izgubio momentum i na kraju nisam bio toliko oduševljen, no treba biti iskren i svejedno priznati da se radi o jako kvalitetnom štivu.

- The Underwater Welder
Malo mjesto, samoća, međuljudski odnosi, greške iz prošlosti... Nema straha, Lemire je ovdje na domaćem terenu.


---------------------------

ODLIČNO:

- Essex County
Odličan prikaz samoće u malom zabačenom mjestu i svemu što život na takvom prostoru donosi. Hits too close to home, što bi se reklo. Najbolji Lemireov strip.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 06/11/2023 18:37:38
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3575 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 08/11/2023 : 09:26:52  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Fino napreduješ sa Lemirom, šta je sledeće na meniju
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/11/2023 : 09:33:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Vjerojatno Moon Knight kad uhvatim vrimena, plus Descender u Fibrinom izdanju kad stigne do knjižnice.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3575 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 08/11/2023 : 12:48:30  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Kakav je generalno Moon Knight, nikada ga nisam čitao niti znam mnogo o njemu osim da je iz LA.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/11/2023 : 13:09:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nisam ni ja baš previše upoznat s njim, no zainteresirao me Lemireov run pa ćemo vidit...
Do sada sam čitao samo onaj 6-dijelni run Warrena Ellisa i fenomenalan mi je. Imaš osvrt na darkwood forumu na onoj mojoj temi, ako ti se da kopati.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000