forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Le kratqui rezovi by Paka01
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

naker
Advanced Member



3529 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 25/11/2021 : 14:01:23  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Equinoxes tematski ima dosta sličnosti sa Ardalen, ko voli Prada uživaće i u tom Pedrosinom delu. A crtački je raj za oči, četiri različita stila za četiri godišnja doba. Ne slušajte ovog gore
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/11/2021 : 22:25:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

U bre Šaneru, pa gde nađe baš Ekvinocij da mu preporučuješ, naplašićeš čoveka da više ne pipne nijedan Pedrosin strip. Paka, bolje ti probaj Portugal, ne slušaj ovog gore.


+1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/12/2021 : 16:00:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
NEZNALICE



Scenarij: Etienne Davodeau
Crtež: Etienne Davodeau
Godina objavljivanja: 2014.
Izdavač: Fibra
Žanr: autobiografski



Ako ćemo iskreno, smatram da nema osobe koja ne gaji određenu strast prema nečemu. Svatko od nas ima neku zanimaciju kojoj je spreman posvetiti mnogo vremena, truda, novaca i ljubavi kako bi ponosno uživao u dobivenim rezultatima. Svi mi volimo svoje strasti i nerijetko im podređujemo više resursa (koje god oni vrste bili) nego što bismo možda i trebali. Međutim, koliko smo otvoreni prema strastima drugih ljudi?

Zanima li vas zašto određeni ljudi uživaju u nekim stvarima koje se vas osobno možda ne dotiču u nekoj prevelikoj mjeri? Zapitate li se zbog čega se neki ljudi toliko vole baviti stvarima koje vi možda uzimate zdravo za gotovo i što je to u tim stvarima za njih toliko posebno?

Autor Etienne Davodeau zapitao upravo to i Neznalice su rezultat njegovog interesa za strast jedne druge osobe, odnosno za ljubav koju njegov prijatelj Richard gaji prema vinarstvu. Kako i sama stražnja korica kaže, godinu dana je Richard upoznavao Etiennea s rezidbom loze, branjem grožđa, proizvodnjom vina i svim ostalim procesima koji idu uz to, dok je Etienne zauzvrat Richardu donosio raznorazne stripove na čitanje, vodio ga po izdavačkim kućama, tiskarama i stripovskim konvencijama... Neću vas lagati, moj osobni interes za vina nije nešto s čime bih se mogao pohvaliti, no rekao bih da imam nešto minimalno znanja tako da se ne bih nazvao baš potpunim neznalicom. Sa stripovima stojim nešto (poprilično) bolje, no i unatoč tome opet sam saznao svašta zanimljivoga vezanoga za samu "proizvodnju" stripa što do sada nisam znao. S druge strane, sami proces izrade vina kod mojih kući je poprilično na amaterskoj razini, za osobne potrebe tako da mi je cijeli taj koncept vezan za poljoprivredni dio posla poprilično stran.

U čitanju sam baš uživao, prvenstveno zato što sam naučio svašta novoga i zanimljivoga kako u vezi stripa, tako i u vezi vinarstva, no i zbog toga što mi je stvarno lijepo vidjeti kako su dvojica ljudi otvorena prema stvarima koje ne znaju i voljni su naučiti nešto novo. Nažalost, sve mi se čini da nas je baš malo takvih... Nema tu neke prevelike radnje u klasičnom smislu, ovdje baš pratimo dvoje ljudi koji obavljaju određene zadatke i pri tom izražavaju svoje mišljenje o odrađenom/pročitanom. Možda zbog toga Neznalice nekome mogu djelovati suhoparno, no meni su ostavile baš suprotan dojam. Ovo je jedan jako lijep i opuštajuć strip kao stvoren za lagano i neobavezno popodnevno čitanje, poglavlje po poglavlje, bez ikakve žurbe.

Fibrino izdanje je za mene jedno od onih kod kojih se itekako može osjetiti pozitivan omjer uloženog i dobivenog. S obzirom da 272 stranice možemo dobiti za svega 100 kuna (ili čak i manje s obzirom na česte popuste), rekao bih da ga se itekako isplati uzeti. Prvi dodatni plus bih dao za meni uvijek dragi "Orka Specijal" format koji mi iz nekog razloga strašno dobro leži, a drugi za stvarno lijepu Markosovu gestu da na kraju stripa, gdje su navedeni svi stripovi koje je Richard čitao, navede ne samo Fibrina izdanja spomenutih stripova, već i ona drugih hrvatskih i srpskih izdavača. Ne znam za vas, no meni se taj potez baš svidio.

Za kraj, neka vam osnovna ideja ovog stripa bude inspiracija. Nedavno sam djevojci predložio da napravimo nešto slično; ja ću joj preporučiti i donijeti određeni broj stripova koje će morati pročitati, a zauzvrat će me ona naučiti peći kolače; nešto što ona jako voli raditi, a ja u tom nemam ama baš nikakvog iskustva. Neko vrijeme nakon toga ona je imala puno lijepih komentara na Svagdanju Borbu, dok sam ja ispekao svoj prvi kolač. Ne mogu se baš pohvaliti da je ispao bog zna kako, no moram priznati da sam se baš zabavio

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/12/2021 : 17:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Baš lijepi tekst/prikaz koji se poklapa s mojim doživljajem/razmišljanjem o ovom stripu.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3131 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 06/12/2021 : 17:40:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Odličan review Paka.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/12/2021 : 17:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Hvala obojici Mislio sam prvo ovo još malo srediti i objaviti kao recenziju na sajtu, no nešto me prošla volja.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/12/2021 : 20:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Hvala obojici Mislio sam prvo ovo još malo srediti i objaviti kao recenziju na sajtu, no nešto me prošla volja.



Ma sredi jos malo i malcice prosiri i salji kao recenziju slobodno!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3529 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 07/12/2021 : 13:02:43  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Inače šta kažete na listu naslova koje je autor preporučio laiku za stripove, meni je npr bilo zanimljivo da je Etienne kao neko kome je profesija da čita i stvara stripove nekome preporučio Watchmen kao prvi superherojski strip.. Stvarno? Preporučiti strip o dekonstrukciji nekome ko ne poznaje ni.. konstrukciju. Pa Watchmeni su poslednji strip koji bi trebao dati nekome ko nije upoznat sa stripovima sa američke scene..

I naravno vinogradaru se strip nije svideo i zaspao je tokom čitanja i verovatno nikada neće uzeti neki drugi američki strip samo zato što je prva preporuka bila pogrešna i stvorila loš prvi utisak.. Eh ti franci nikada neće shvatiti sve čari superherojstva
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/12/2021 : 13:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Meni su Watchmeni bili prvi superherojski strip Pisao sam o tome već, evo post ako ti se da čitati: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=3&TOPIC_ID=51296#2335668
Ne znam, meni su Watchmeni otvorili vrata jednog novog svijeta, prije njih nikad nisam pročitao ništa vezano za superheroje.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3131 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 07/12/2021 : 14:04:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Po meni apsolutno Watchmen može da se čita u startu. Možda baš zato što se ne poznaje taj svet, lakše je da ti odmah legne dekonstrukcija, nego da iščitavaš raznorazne kanonske stvari u startu.
Naravno, onda s godinama mu se ponovo vratiti, i biće to osobi još bolji.

Ja sam drugaru koji je čitao samo evropske stripove, prvo upravo dao Watchmen. Logično, odmah najjače, da zavoli. I skroz mu se dopalo i promenio je ploču "Ma šta ti ameri znaju" i sad je već dogurao da više čita njihovu scenu no francuze.

E sad vinogradar je stariji lik, njemu bi pre dao Dark Knight Returns.

Edited by - Red Marquis on 07/12/2021 14:08:26
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/12/2021 : 14:28:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Maknemo li svu simboliku u Watchmanu sa strane, to je još uvijek jedan itekako dobar strip. Superherojski, murder mystery, šta god oćete... Ni ja nisam znao ništao toj dekonstrukciji kad sam ga prvi put pročitao, njegov značaj je došao tek kasnije.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 07/12/2021 : 14:49:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Slično i kod mene, ja sam jednoj frendici dao Watchmene kao prvi superherojski strip i bila je oduševljena. Doduše, kasnije ipak nije toliko pitala amere van Vertiga...

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/12/2021 : 16:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Nadzirači su odličan izbor za prvi superherojski strip - nejkeru,idi čitaj Noć.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/12/2021 : 09:16:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
THE NIGHT



Scenarij: Philippe Druillet
Crtež: Philippe Druillet
Godina objavljivanja: 1976.
Izdavač: Les Humanoïdes Associés / Stalker
Žanr: avangardni postapokaliptični SF



Nisam siguran kako pristupiti pisanju osvrta za ovaj strip. Točnije rečeno, nisam uopće siguran kakav mi je dojam ostavio nakon čitanja i moram priznati da sam poprilično zbunjen jer se ne sjećam kada me posljednji put jedno djelo toliko odbijalo i privlačilo u isto vrijeme.

The Night je svojevrsna katarza, pročišćenje koje je Druillet stvorio nakon smrti supruge te je odmah jasno da zbog same prirode priče ovo nikako ne može biti pitko i lagano štivo. Čini mi se kao da je priča tek okvirno u granicama (mojih) mogućnosti razumijevanja, barem njen tekstualni dio. Rečenice su kratke, abrazivne i nasilne te na taj način izražavaju autorovo stanje psihe, njegove emocije i srdžbu. Međutim, ne mogu reći da mi se takav pristup sviđa. Previše mi je taj stil kaotičan i ne daje mi ono što želim od dijaloga u stripu, odnosno ne donosi mi ikakvo smisleno nošenje radnje (ili pak donosi, no ja to ovako kroz jedno čitanje nisam uspio pohvatati kako treba). Negdje na polovici stripa sam jednostavno prihvatio da mi probijanje kroz tekst teško ide tako da sam ga odlučio doživljavati kao još jedan grafički element, kao dio crteža. Izbor tipografije i obojanost tekstualnih oblačića mi se sviđa te se sasvim prirodno uklapa u ostatak crteža.

E, sad, crtež... S vizualne strane The Night je za mene remek-djelo. Fantazmagorični pejzaži postapokaliptičnog svijeta, lica i tijela likova koji istovremeno djeluju tako ljudski, a opet tako strano, sve to začinjeno psihodeličnim, eksplozivnim kombinacijama boja na mene su ostavili izrazito jak dojam. Ovaj strip je vizualna poslastica, zbirka ultradetaljnih kadrova koji su toliko hladni i daleki, no istovremeno tako jako privlače čitatelja da uroni u njih. Što strip ide dalje, to je Druilletov stil sve zgusnutiji, teži, bolji. Posljednjih 10-15 stranica crtež doživljava vrhunac i moram priznati da mi je dugo trebalo za proći kroz njih. Ne zato što su možda zbunjujuće ili loše, već zato što donose toliko materijala za gledanje da mi je baš bilo žao žuriti. Najbitnije od svega, crtež priča priču i iz njega se da iščitati sve ono što je potrebno za razumijevanje radnje.

Iskreno, nisam kupio Stalkerovo izdanje jer nisam baš bio siguran kako će mi strip leći zbog same tematike i izvedbe i htio sam ga prvo pročitati. Sada nakon čitanja još uvijek nisam siguran šta da mislim. S jedne strane mi je bilo jako teško pratiti šta se događa, dok s druge strane nisam mogao odlijepiti oči s crteža. Ipak, moram priznati da više naginjem ka pozitivnom dojmu nego negativnom, jer čini mi se da bi The Night mogao postati jedan od onih stripova koje ću vjerojatno rijetko čitati opet, no rado ću ih listati i uživati u nasumičnim tablama ispočetka i ispočetka.

P.S.
Utjecaj Druilletovog vizualnog izričaja je išao i van sfere stripa tako da me ni ne čudi što ga Away (pravog imena Michel Langevin, bubnjar i crtač naslovnica benda Voivod) citira kao jednog od glavnih uzora. Volim Voivod i nije teško za primjetiti da naslovnice albuma, barem one za prvih 4-5 albuma, ne kriju inspiriranost Druilletovim stilom crtanja, no nakon čitanja Noći ne mogu se oteti dojmu da je Druillet utjecao i na glazbeno/tekstualni stil Voivoda. Rasprava je to za neku drugu temu, možda i neki drugi forum, no žao bi mi bilo ne spomenuti.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 13/12/2021 : 20:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
ELRIC



Scenarij: Jean-Luc Cano, Julien Blondel
Crtež: Didier Poli, Julien Telo, Robin Recht
Godina objavljivanja: 2013. - 2021.
Izdavač: Glenat (Fibra)
Žanr: fantasy



Osjećam se dužnim odmah na početku napomenuti da se niti mrvice neću pokušati truditi biti objektivan s ovim osvrtom. Jako volim fantasy tako da ovaj tekst ponajviše promatrajte kao mišljenje jednog ljubitelja žanra koji češće razmišlja srcem nego glavom kad se radi o ovakvoj literaturi.

Kad smo to raščistili, moram reći da mi je Elric na francuski pogon naprosto odličan! S literarnim Elricom, onim izvornim Moorcockovim susreo sam se ima već 7-8 godina preko prve knjige koju je izdala Zagrebačka Naklada i ne mogu reći da me pretjerano oduševio. Dok mi je sama tema tih nekoliko priča bila zanimljiva, Moorcockov stil pisanja me nije osvojio. Previše je za moj ukus suhoparan i štur te me nije uspio zaokupiti kako bih ga nastavio čitati. Rekao bih da mi se više svidjela sama ideja Elrica od Melnibonea nego konkretne priče koje sam čitao.

Fibrino izdanje ova četiri francuska albuma su već neka druga stvar. Za početak, fantastičan crtež vrhunski nadilazi to već spomenuto dosadnjikavo Moorcockovo opisivanje te fantastično dočarava uvrnuti svijet u kojem se odvija radnja. Gomila minijatura razbacanih svugdje po stranicama tvore raskošni mozaik pun upečatljivih kadrova koji prelijepo oslikavaju kako užase Imrryra, tako i beskrajne pejzaže i mistične gradove Mlađih Kraljevstava. Naprosto je gušt zaustavljati se na skrivenim detaljima i upijati očima tu divljinu Elricovog svijeta.

Priča je, očekivano za adaptaciju knjiga, na momente ubrzana, no to mi nije pretjerano smetalo. Priče koje autori ovdje adaptiraju direktno iz Moorcockovih izvora (uz manje ili veće promjene tu i tamo) strašno su zanimljive i vuku na čitanje sve dok se ne dođe do posljednje stranice. S obzirom da Elric nije klasični fantasy junak, teško je uopće pretpostaviti u kojem bi smjeru mogla ići radnja tako da me znatiželja držala sve do samog kraja. Mišljenja sam da su autori vrlo dobro dočarali Elricov karakter te da su sporedne likove učinili upečatljivima i pamtljivima do te mjere da mi je za neke od njih bilo jako žao kad bi nastradali. Svaki lik ima svoj glas i svoju osobnost te se ne utapaju u moru prosječne karakterizacije.

Rekao bih da je Elric obavezno štivo za ljubitelje dobre fantasy literature te smatram da ni u kojem slučaju nećete biti razočarani, kako pričom tako i crtežom. Rado ću ga ostaviti na polici i zasigurno pročitati još koji put dok nestrpljivo čekam sljedeće nastavke.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 13/12/2021 : 21:20:09  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01


P.S.
Utjecaj Druilletovog vizualnog izričaja je išao i van sfere stripa tako da me ni ne čudi što ga Away (pravog imena Michel Langevin, bubnjar i crtač naslovnica benda Voivod) citira kao jednog od glavnih uzora. Volim Voivod i nije teško za primjetiti da naslovnice albuma, barem one za prvih 4-5 albuma, ne kriju inspiriranost Druilletovim stilom crtanja, no nakon čitanja Noći ne mogu se oteti dojmu da je Druillet utjecao i na glazbeno/tekstualni stil Voivoda. Rasprava je to za neku drugu temu, možda i neki drugi forum, no žao bi mi bilo ne spomenuti.


Slušanje Whitesnakea je zabrinjavajuće.
Neslušanje Clasha uznemirujuće.
Black album mislin da ti nikad neću oprostit.
Ali kad si napisa da ti je Dimension Hatross najgori Voivod si me ubija.
Di ti najbolji može bit najgori???

Zezan se naravno(osin da je Hatross najbolji), ali meni je baš Dimension Hatross čisti Druillet.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 13/12/2021 : 21:28:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ne sićam se toga za Hatross Doduše, možda sam se krivo izrazija... Hatross mi je od one njihove "klasične" trojke (Killing Technology / Dimension Hatross / Nothingface) najslabiji, no kad se gleda sam za sebe odličan je, kao i ostatak Voivodove diskografije.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 13/12/2021 : 21:52:06  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
corpus delicti:

quote:
Originally posted by Paka01

Moram priznati da nisam nešto previše preslušavao Dimension Hatross, uvijek mi je bio korak iza Killing Technology i Nothingface


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/12/2021 : 17:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
NOIR BURLESQUE: Dio prvi



Scenarij: Enrico Marini
Crtež: Enrico Marini
Godina objavljivanja: 2021.
Izdavač: Dargaud / Europe Comics
Žanr: noir



Ima nekih pola godine napisao sam osvrt za Marinijevog Batmana i čini mi se da je sad prava prilika za podsjetiti se na nekoliko početnih rečenica iz tog teksta:

"Sreća za Marinija što zna vrhunski crtati jer ako bih sudio njegov talent samo po scenariju ovog stripa, mislim da ne bih nikad više uzeo čitati išta što je radio. Za mene je priča koju donosi The Dark Prince Charming čisti promašaj, odnosno djeluje kao nevjerojatno dosadna klišejizirana akcijska jurnjava sastavljena od potpuno banalnih i po milijun puta prožvakanih scena bez ikakve težine. Dijalozi su još jedna autorova boljka; ima toliko bezveznih rečenica koje kao pokušavaju biti duhovite, no to im nikako ne uspijeva i prava ih je muka čitati."

Zamijenite The Dark Prince Charming s Noir Burlesque, "akcijska jurnjava" sa "noir krimić" te "duhovite" s "cool" i otprilike ukratko imate srž mog doživljaja ovog stripa. Nevjerojatno, ali Noir Burlesque uspijeva biti još dosadniji i neoriginalniji od spomenutog Batmana i naprosto mi je nevjerojatno koliko je Marini operiran od mašte i ikakvog smisla za pričanje zanimljive priče. Praktički sve što je pokazao u ovom albumu sa scenarističke strane je ubitačno dosadno, klišejizirano, nezanimljivo i tako bolno predvidivo. Ako se odlučite pročitati ovaj strip, susresti ćete se kako s gomilom ispranih noir klišeja koje ste već 100 puta vidjeli u puno boljem ruhu, tako i s lijeno odrađenim dijalozima koji toliko pokušavaju biti cool i macho da me redovito hvatalo susramlje dok sam čitao.

Crtež je, očekivano, vrlo dobar i gušt mi ga je gledati. Marinijevi akvareli su mi jako lijepi, a zanimljiv mi je pristup koji je prezentirao u ovom stripu. Naime, cijeli crtež je bez boje, crno-bijel je s različitim nijansama sive, dok su tek određeni detalji obojani crvenom bojom kako bi se naglasila njihova upečatljivost. Da je ovo pisao neki vještiji pisac koji ima više smisla za noir estetiku, mogli smo dobiti fantastičan strip. Nažalost, Noir Burlesque je ovako ispala tek lijepa slikovnica koja je dostatna tek za brzinski je prolistati i uživati u crtežu. Drugi (i zaključni) dio će izaći ja mislim dogodine, no ako ćemo iskreno, ne očekujem da će mi se dojmovi promijeniti.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/12/2021 : 18:48:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
U Orlovima Rima Marini odlično piše scenario.Ako ga je samo on pisao.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/12/2021 : 19:00:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Oni mi već jedno 10 godina stoje na listi za pročitati pa evo... Nikako da ih se uhvatim.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/12/2021 : 22:48:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Batmana i ovo gore nisam citao, ali Orlovi Rima su sasvim dobri (da ne kazem odlicni).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 18/12/2021 : 19:52:29  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

NOIR BURLESQUE: Dio prvi

…klišejizirano, nezanimljivo i tako bolno predvidivo…


Potpisujem sve što si napisao, naročito ovo gore.
To je onaj osećaj kad čitaš i ne veruješ koliko je to bljutavo napisano, kao da je pisalo neko dete koje je pogledali dva, tri crno-bela krimi filma iz tridesetih godina prošlog veka.
Čak i crtež mi je potpuni kliše koji tek tu i tamo dá nešto vredno.
Za potpuni zaborav.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 18/12/2021 : 22:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

NOIR BURLESQUE: Dio prvi

…klišejizirano, nezanimljivo i tako bolno predvidivo…


Potpisujem sve što si napisao, naročito ovo gore.
To je onaj osećaj kad čitaš i ne veruješ koliko je to bljutavo napisano, kao da je pisalo neko dete koje je pogledali dva, tri crno-bela krimi filma iz tridesetih godina prošlog veka.
Čak i crtež mi je potpuni kliše koji tek tu i tamo dá nešto vredno.
Za potpuni zaborav.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/01/2022 : 18:49:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
FANTOMASOV GNJEV



Scenarij: Olivier Bocquet
Crtež: Julie Rocheleau
Godina objavljivanja: 2013. - 2015.
Izdavač: Dargaud (Fibra)
Žanr: krimi, akcija



Već se dobrih 10ak dana mislim šta da napišem za Fantomasov Gnjev... Nikako da uhvatim nekakav koherentan tok misli koji bih mogao pretočiti u suvisli osvrt, pogotovo zato što mi nisam ni sam siguran kako bih ga ocijenio. Razlomim li ga stavku po stavku, sve štima kako treba. Zaplet je zanimljiv i napet, likovi uvjerljivi i lako pamtljivi, sama izvedba priče pomalo over-the-top (ali na onaj dobri način!), pozornica (predratni Pariz) intrigantna i atmosferična, humor blag i simpatičan... No opet, ukupni zbroj svih tih elemenata mi ostavlja poprilično osrednji dojam. Kao da u svemu tome konstantno fali nešto što bi razinu stripa podiglo na jednu višu razinu. Ne znam točno što, no nešto mi definitivno nedostaje.

Nije ovo loš strip, nije mi ni odličan, no opet osjećam kao da ga podcjenjujem kad kažem da je prosječan. Neću ga zadržati na polici, no nije mi žao što sam ga pročitao. Jebiga, nemam sad baš ni inspiracije za nekakav dulji osvrt, no kontam da je bolje da napišem bilo šta prije nego mi skro ispari iz sjećanja.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 02/01/2022 18:51:06
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000