forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Le kratqui rezovi by Paka01
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

naker
Advanced Member



3530 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 02/10/2021 : 18:59:49  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Majku mu Paka jel si ti to u poslednje vreme na nekoj svetoj misiji opovrgavanja mojih pozitivnih osvrta; epilepsičar, lama, šninkel.. Da pogađam - sledeće na meniju su Pluto i Wrinkles?
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/10/2021 : 19:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu se sitit sad šta je Wrinkles a Pluto bi mi se prema svemu trebao svidjeti, vidit ćemo kad dođe na red.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3530 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 02/10/2021 : 20:02:25  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Paco Roca

Ali da, ako bude išla negativna na Pluta počeću da shvatam stvari lično
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/10/2021 : 20:16:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nešto sam malo čitao Urasawu (prve dvije knjige Boysa) i bilo mi je vrhunsko štivo, no nisam htio dalje jer bi to baš volio direktno s papira čitati. Pravo mi žao preko skenova

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3530 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 02/10/2021 : 20:35:34  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Pluto mi je bio prvi strip koji sam pročitao od njega ali verovatno će tokom sledeće godine doći na red i Monster i Boysi
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 02/10/2021 : 21:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01



Ne volim kada mi se propovijeda u nekom djelu koje čitam, a Šninkel mi je ostavio točno takav dojam, kao da mi Van Hamme prepričava neke od najpopularnijih motiva iz novog zavjeta i pritom govori kako će sve biti super, divno i krasno ukoliko vjeruješ.



Ali Van Hamme to uopće ne govori. Kao tipični salonski ljevičar svoje šezdedetosmaške generacije, Van Hamme je vazda skeptičan prema svakom autoritetu i tradiciji. No ipak previše naviknut na evropsko buržujstvo i premalo reakcionaran, pa prihvaća stanje stvari, ali uvijek sa zrnom otrovnog cinizma.

Šninkel je strip u kojem se raspravlja o smislu života, no to je u prvom redu dinamičan i duhovit strip sa vrlo atraktivnim crtežom, pa nije preopterećen svojom temom.

Što se golotinje tiče, ona ima itekako smisla, i to mi je možda najbolji dio stripa ( pričekajte da objasnim). To što je Šninkel konstantno napaljen i što su dok drži sudbinu svijeta u rukama njemu na pameti neke vrlo basic instict stvari baš treba promatrati u kontekstu rasprave o smislu života, postojanja i djelovanja. Tu se radi o Freudu i onome što nam je on objasnio: Koliko god se razvili kao misaona i duhovna bića još uvijek daleko najjači motor koji pokreće svijet je...

Uglavnom, moram Šninkela pročitati ponovno ;)

Edited by - vukozec on 02/10/2021 21:33:41
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 02/10/2021 : 22:28:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Dobar post wolfrabbit.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/10/2021 : 23:47:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
@vukozec

Ajde da se oko nečega i složimo.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3530 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 03/10/2021 : 00:16:37  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Lepo objašnjeno, Šninkel spada u onu "more than meets the eye" kategoriju stripova
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/10/2021 : 21:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Ali Van Hamme to uopće ne govori. Kao tipični salonski ljevičar svoje šezdedetosmaške generacije, Van Hamme je vazda skeptičan prema svakom autoritetu i tradiciji. No ipak previše naviknut na evropsko buržujstvo i premalo reakcionaran, pa prihvaća stanje stvari, ali uvijek sa zrnom otrovnog cinizma.


Okej, nisam upoznat s Van Hammeovim opusom i životnim stavovima pa ne znam ništa o tome, no vjerujem ti kad kažeš da je tako Međutim, ja tu nigdje u stripu ne mogu iščitati. Meni ove njegove/J'onnove govorancije ne zvuče niti malo cinično ni otrovno, već baš onako propovjedački.

quote:
Originally posted by vukozec

Šninkel je strip u kojem se raspravlja o smislu života, no to je u prvom redu dinamičan i duhovit strip sa vrlo atraktivnim crtežom, pa nije preopterećen svojom temom.


Istina, dinamičan je i crtež je stvarno odličan, a šta se duhovitosti tiče, o tome sam već sve rekao šta mislim. Meni je ovdje humor poprilično slab, jedva iti malo smiješan.

quote:
Originally posted by vukozec

Što se golotinje tiče, ona ima itekako smisla, i to mi je možda najbolji dio stripa ( pričekajte da objasnim). To što je Šninkel konstantno napaljen i što su dok drži sudbinu svijeta u rukama njemu na pameti neke vrlo basic instict stvari baš treba promatrati u kontekstu rasprave o smislu života, postojanja i djelovanja. Tu se radi o Freudu i onome što nam je on objasnio: Koliko god se razvili kao misaona i duhovna bića još uvijek daleko najjači motor koji pokreće svijet je...

Uglavnom, moram Šninkela pročitati ponovno ;)



Među većim problemima koje imam sa Šninkelom je taj što mi se čini da je baš nekvalitetno napisan. Čini mi se kao da glavni lik nema svoju osobnost već autor direktno progovara kroz njega, a to mi se nikad nije sviđalo. Također, svi ostali likovi su nule što se tiče karakterizacije, radnja jeste dinamična, popratni likovi nemaju osobnosti već isključivo služe svojoj svrsi i to je to. Jednom kad postanu nepotrebni, autor ih se rješava i to je to. Meni takav pristup ne izaziva nikakvu emocionalnu reakciju niti empatiju prema njima.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2457 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 03/10/2021 : 23:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Paka01



Ne volim kada mi se propovijeda u nekom djelu koje čitam, a Šninkel mi je ostavio točno takav dojam, kao da mi Van Hamme prepričava neke od najpopularnijih motiva iz novog zavjeta i pritom govori kako će sve biti super, divno i krasno ukoliko vjeruješ.



Ali Van Hamme to uopće ne govori. Kao tipični salonski ljevičar svoje šezdedetosmaške generacije, Van Hamme je vazda skeptičan prema svakom autoritetu i tradiciji. No ipak previše naviknut na evropsko buržujstvo i premalo reakcionaran, pa prihvaća stanje stvari, ali uvijek sa zrnom otrovnog cinizma.

Šninkel je strip u kojem se raspravlja o smislu života, no to je u prvom redu dinamičan i duhovit strip sa vrlo atraktivnim crtežom, pa nije preopterećen svojom temom.

Što se golotinje tiče, ona ima itekako smisla, i to mi je možda najbolji dio stripa ( pričekajte da objasnim). To što je Šninkel konstantno napaljen i što su dok drži sudbinu svijeta u rukama njemu na pameti neke vrlo basic instict stvari baš treba promatrati u kontekstu rasprave o smislu života, postojanja i djelovanja. Tu se radi o Freudu i onome što nam je on objasnio: Koliko god se razvili kao misaona i duhovna bića još uvijek daleko najjači motor koji pokreće svijet je...

Uglavnom, moram Šninkela pročitati ponovno ;)



Delim misljenje! Meni je Šnikel najzanimljiviji i za sada omiljeni fantazi strip.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/10/2021 : 09:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
ASTERIX: Knjiga 1



Scenarij: Rene Goscinny
Crtež: Alberto Uderzo
Godina objavljivanja: 1961. - 1963.
Izdavač: Čarobna Knjiga
Žanr: humoristični



Fantastična je ova Asterix biblioteka Čarobne Knjige! Ne samo što su izbacili cijeli serijal rekordnom brzinom, već je i tehnički stvarno dobro odrađen, a prijevod mi se baš sviđa i super je pogođen humor, ne djeluje ni usiljeno ni neprirodno. Iako sam za sada nabavio tek prvih sedam knjiga, nadam se da će ostatak isto uskoro doći jer stvarno je prava uživancija čitati Asterixa.

Asterix Galski Junak
Svaki početak je težak, naravno, pa tako i Asterixov. Prva epizoda još uvijek nije razvila onaj pravi puni potencijal, no i ovakva kakva je sasvim je zabavna i korektna. Pripovijedanje mi na trenutke djeluje pomalo nespretno, crtež je tu i tamo nekonzistentan, no ništa to ne smeta previše.

Zlatni Srp
Ovdje se već vidi pozitivan pomak i zapravo je itekako osjetna razlika između prva dva albuma. Likovi malo po malo poprimaju sve one fizičke i karakterne osobine po kojima ih dobro poznajemo, a scenarij je pitkiji nego u prvoj epizodi.

Asterix i Goti
Ovo je meni već onaj pravi Asterix kakav treba biti i moram priznati da mi je epizoda sasvim lijepo legla. Lagana i opuštajuća avantura uz ugodan humor.

Moram napomenuti da mi je ovo prvi put da čitam Asterixa i izuzev nekoliko kasnijih epizoda koje sam davno pročitao na engleskom, nisam nikad uzeo kompletan serijal ispočetka tako da zapravo jedva čekam proći kroz sve nastavke. Praktički jedino znanje koje imam o Asterixu dolazi iz crtanih adaptacija koje ne samo da sam volio kao dijete, već ih volim i dan-danas. O crtežu ne bih puno duljio jer meni je Uderzo fantastičan od prve do posljednje stranice i naprosto obožavam njegov stil.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 04/10/2021 : 13:02:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Asterix je sa razlogom najpopularniji BD. A ovo ČK izdanje je bogovsko i ja sam baš hepi što su ga zgruvali brzinski i kako treba.
Ajde bacaj se na Metabarune, živo me zanima tvoje mišljenje, ako ti se priča ne svidi (Jodo je tu preko 9000!), onda ćeš sigurno past na dupe na Gimenezov nenadjebivi crtež (meni jedan od najljepših SF crteža!).
Meni su Metabaruni inače najbolji dio Jodoversa.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 04/10/2021 13:03:02
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3530 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 04/10/2021 : 20:29:34  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Da si Paka čitao Asteriksa iz Politikinog zabavnika pitao bi te ponovo šta misliš o prevodu
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/10/2021 : 20:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
A jebiga, da je baba muško... Ovaj mi je skroz dobar.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/10/2021 : 15:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
ASTERIX: Knjiga 2



Scenarij: Rene Goscinny
Crtež: Alberto Uderzo
Godina objavljivanja: 1964. - 1965.
Izdavač: Čarobna Knjiga
Žanr: humoristični



Idemo dalje, priče malo po malo bivaju sve bolje.

Asterix Gladijator
Jako zabavno, dobar dio kadrova mi je ostao u sjećanju još otkad sam bio dijete s obzirom da je dio priče iz stripa kasnije bio adaptiran u jedan od dugometražnih crtića.

Asterix i put oko Galije
Ovaj mi album spada među najslabije u prve dvije knjige. Ne mogu reći da je loš, već mi se više čini da se autori nisu baš dobro snašli što se tiče izvedbe sasvim zanimljive ideje. Jasna mi je namjera, no radnja mi je ukupno gledano ispala pomalo zbrzana i zgusnuta. Htjeli su likove progurati kroz što više francuskih gradova, no čini mi se da zbog toga nijedan nije predstavljen onako kako mu priliči.

Asterix i Kleopatra
Kleopatra je fantastičan album u kojem Asterix (barem za sada) dostiže nebeske visine što se tiče kvalitete. Praktički mi ovdje nema niti jedne jedine scene koja ne funkcionira - jednostavno je sve na strašno visokoj razini. Egzotično putovanje, prijatelji u nevolji, karizmatični, upečatljivi i pamtljivi sporedni likovi i negativci... Šta više uopće poželjeti od jednog Asterixovog stripa? Naprosto obožavam ovu priču.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 11/10/2021 : 14:11:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
ČASNI LJUDI



Scenarij: Christian Durieux, Jean-Pierre Gibrat
Crtež: Christian Durieux
Godina objavljivanja: 2008. - 2016.
Izdavač: Dargaud (Fibra)
Žanr: slice of life



Potaknut hrpom pozitivnih komentara na forumu, odlučio sam se na Fibrinoj akciji naslijepo uzeti i ovaj strip, no za razliku od Lydie koja mi se u potpunosti svidjela, kod Časnih ljudi su mi dojmovi donekle pomiješani. Teško mi je uživati u slice of life stripu gdje mi je većina likova poprilično antipatična, a posebno kada je glavni lik takav. Philippe je izrazito iritantna osoba koja mi se karakterno nikako nije svidjela još od samog početka, tako da nisam mogao suosjećati s njegovim životnim nedaćama koje su ga snašle. Nažalost, slične boljke imaju i mnogobrojni sporedni likovi od kojih su neki baš naprosto nepodnošljivo zamorni.

Vidim da se spominje razlika u kvaliteti između prvog albuma i ostala tri, no moram priznati da ja tu razliku nisam osjetio, odnosno da mi je cijeli strip manje-više na istoj razini. Ono što smatram problematičnim je to što mi se čini da priča nema glavu i rep. Točnije, glavu (točno zacrtan i lijepo razrađen početak priče) ima, no sve nakon toga nema nekakvu konkretnu formu. Ostatak priče mi ostavlja dojam međusobno labavo povezanih ideja koje ne streme ka nekom konkretnom cilju, već ih autor ubacuje onako kako mu padnu na pamet. No i unatoč svim ovim nabrojanim manama, ne mogu reći da mi je žao što sam pročitao ovaj strip. U načelu volim slice of lifestripove i ima ovdje itekako pozitivnih momenata i detalja koji su mi se urezali u sjećanje tako da sveukupni dojam nije toliko crn koliko se možda čini iz ovog upisa, no eto, mislim da sam ipak očekivao više.

Crtež je lijep, fluidan i sasvim ugodan, baš kao i kolor. Malo mi je smetala blaga promjena pristupa u zadnjem albumu jer mi se čini kao da nije tuširano na isti način (tj. je li uopće tuširano?) kao u prva tri, ali mal je to minus.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/11/2021 : 15:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
ZLATNO DOBA



Scenarij: Cyril Pedrosa, Roxanne Moreil
Crtež: Cyril Pedrosa
Godina objavljivanja: 2018. - 2020.
Izdavač: Fibra
Žanr: fantasy



Ovaj me strip uhvatio na prepad. S obzirom da prije čitanja nisam bio upoznat s autorom, nisam imao praktički nikakva znanja o njegovim prijašnjim radovima te sam, osim brzinski prolistanog previewa, na čitanje Zlatnog Doba ušao bez ikakvih očekivanja, bilo pozitivnih, bilo negativnih.

Kažem, uhvatio me na prepad jer nisam mogao ni slutitit koliko će me ovo djelo oduševiti. Ovo je, bez sumnje, jedno od najugodnijih iznenađenja ove godine i moram priznati da sam uživao u svakoj stranici. Sama premisa mi je odmah na prvu djelovala jako zanimljivo, iako ovdje nisam baš objektivan jer i inače volim srednjovjekovnu tematiku i fantasy priče inspirirane srednjim vijekom. Ovdje nam autorski dvojac Pedrosa i Moreil donosi ponešto prizemniji fantasy koji veći naglasak stavlja na dvorske spletke i politiku, dok je magija tu čisto da začini stvar. Radnja teče polagano šta meni osobno sasvim odgovara jer na taj način poprilično pojačava ionako sveprisutni sumorni i pesimistični osjećaj koji prožima cjelokupnu priču. Međutim, ispod te teške atmosfere kao da se mogu osjetiti isprepleteni tonovi melankolije i blagog, gotovo krhkog optimizma u bolje sutra. Kombinacija ovih elemenata, pomiješana sa zanimljivim i živopisnim likovima funkcionira savršeno skladno.

Politička tema usmjerena ka sadašnjem vremenu u kojem živimo? Da, Zlatno Doba se može promatrati i kroz tu prizmu ako želimo, no (srećom) nisam stekao dojam da nam autori mudruju oko toga, tako da sam cijeli strip čitao potpuno neopterećen tim paralelama. Poruke koje Zlatno Doba šalje su općenite, vanvremenske i mogu se projicirati na bilo koje doba ljudske povijesti.

Crtež... Imam osjećaj da bi o crtežu mogao danima držati hvalospjeve. Ovako ekspresivnu upotrebu olovke i boja nisam već dugo dugo vidio. Iako praktički svaki kadar odiše živošću i ostavlja dojam minijaturnog remek-djela, Pedrosine splash stranice naprosto oduzimaju dah. Na mnogima sam se zaustavljao kako bi ih dulje promotrio, na dobar dio njih sam se i nakon čitanja vraćao kako bi ih još jednom upio, eto koliko su me očarale. Nadalje, sviđa mi se što Pedrosa dopušta crtežu da vodi priču u velikom dijelu stripa. Nema bespotrebnog ubacivanja gomile teksta, puno toga možemo pročitati iz lica likova i njihovih pokreta i gestikulacija.

Sinteza crteža i priče su za mene ovdje fenomenalni i teško mi je zapravo izdvojiti neki omiljeni trenutak, no kad bih morao, u sjećanje mi se posebno urezao kraj prve knjige, zadnjih 10ak stranica. Koliko vidim po komentarima na forumu, čini mi se da je rijetko tko ostao ovako odušeljen kao ja. Univerzalna hvala usmjerena ka crtežu puno toga govori o njegovoj kvaliteti, no moram priznati da po mom subjektivnom mišljenju ni priča ne zaostaje puno. Rado ću se ovom stripu vraćati još koji put.

P.S.
Tko zna zapravo kad bi kupio ovaj strip da ga na aukcijama nisam uhvatio sniženog za dobrih 50%, a čak i tada kad sam ga kupio razmišljao sam kako sam možda pogriješio. Kontam ajde, nisam ga puno platio i ako ništa biti će dobar za jedno čitanje pa ide na bubanj. Međutim, sada sa sigurnošću mogu reći da će ostati na polici.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1730 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 24/11/2021 : 15:53:36  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Majku mu Paka jel si ti to u poslednje vreme na nekoj svetoj misiji opovrgavanja mojih pozitivnih osvrta; epilepsičar, lama, šninkel.. Da pogađam - sledeće na meniju su Pluto i Wrinkles?



Pa jedino vas dvojica imate ekskluzivne teme sa zbirkama ličnih recenzija u istim. To je borba sa konkurencijom!

Resistance is futile.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3530 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 24/11/2021 : 21:14:44  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Postalo je lično

Mada za Zlatnim dobom me je prešišao jer čekam da se Vuk smiluje i objavi drugu knjigu pa da se bacim na čitanje. A sudeći po Pakinom osvrtu deluje da će ovo biti strip vredan čitanja i gledanja
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 24/11/2021 : 21:47:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Super je Zlatno doba. Svidjet će ti se nakeru.

Paka, predložio bih ti da baciš oko i na ostale Pedrosine radove u izdanju Fibre ako ti se ukaže prilika. Rasprodani su pa će to vjerojatno ići malo teže, ali svi zaslužuju pozornost. Moj osobni favorit su Ekvinociji, ali ni drugi ne zaostaju puno. Ako ništa uzmi Tri sjene sljedeće godine kad izađe reprint.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/11/2021 : 00:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nisam ništa njegovoga čitao, nekako me to mimoišlo jer dok su bili dostupni nisu mi izgledali baš zanimljivi. Evo baš sad malo listam previewe (bez čitanja) i ne mogu reći da mi se crtež sviđa u istoj mjeri kao u Zlatnom Dobu, no definitivno je intrigantan. Markos je najavio reprint Tri Sjene? Taj mi još i izgleda najnapetije od sva tri ova rasprodana.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/11/2021 : 06:33:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Da, u nekom trenutku je napisao da će ići reprint dogodine. Tri sjene još ima neke žanrovske elemente, ali je i najemotivniji od svih. Portugal i Ekvinociji su čiste drame, s tim da se meni sviđa cijeli koncept kod potonjeg. Raspoređen je na četiri godišnja doba, svako na početku ima "nijemi" prolog, a na kraju čisto tekstualni dio, svako nosi pomalo drugačiji vizualni identitet s naglaskom na koloritu itd. Kada napokon odeš do knjižnice, svakako ga prolistaj ako ga budu imali.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/11/2021 : 12:18:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Eh, jednog dana kad napokon odem
Ekvinocij zvuči zanimljivo po tvom opisu, baš ću pročitati preview za početak. Tri Sjene lijepo izgleda, dalo bi se to pazariti jednom kad izađe. Nadam se da bi to moglo značiti reprint još nekih odavno rasprodanih Orki i Orki Specijal.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 25/11/2021 : 12:53:49  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
U bre Šaneru, pa gde nađe baš Ekvinocij da mu preporučuješ, naplašićeš čoveka da više ne pipne nijedan Pedrosin strip. Paka, bolje ti probaj Portugal, ne slušaj ovog gore.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000