forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Le kratqui rezovi by Paka01
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/09/2021 : 17:50:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
LYDIE



Scenarij: Zidrou
Crtež: Jordi Lafebre
Godina objavljivanja: 2012.
Izdavač: Fibra
Žanr: drama



Nije baš da sam oduševljen s ovih par Zidrouovih stripova što sam do sada pročitao, no kad se već pojavila prilika kupiti Lydie po tako niskoj cijeni na Fibrinoj akciji, bilo mi je šteta propustiti priliku. Strip sam počeo čitati bez ikakvih očekivanja, no na kraju sam ostao poprilično zadovoljan. Nije mi Lydie neko remek-djelo, no sasvim je korektan mali album koji nudi više nego što se čini na prvi pogled. Ovo je jedna polu-tragična polu-optimistična priča koja puno toga govori o tome kakvi su ljudi i kakvi mogu biti prema nekome koga je zadesila strašna životna nesreća. Zidrou nam ne govori je li ovo ispravan način na koji bi trebali reagirati prema takvim ljudima ili ne, dok iz iskustva vjerujem svatko od nas zna da je u stvarno životu teško očekivati nešto slično, no svejedno je lijepo zamisliti svijet u kojem ljudi ipak nisu toliko zlobni prema drugima. Moguće da sam u krivu, no meni se čini da je poanta koju Lydie prikazuje upravo u tjeranju čitatelja da se zamisli kako bi se postavio prema osobi koja je doživjela nešto kao protagonistica ovog stripa te je li odnos njenih susjeda prema njoj ispravan ili ne.

Lafebreov crtež mi je skroz simpatičan i lijep te bih volio pročitati još pokoji strip koji je ilustrirao. Također mi i korištena paleta boja sasvim odgovara te vjerno dočarava atmosferu priče. Općenito mi cijeli strip ostavlja dojam kao da gledam vrlo dobar francuski film i taj mi se doživljaj baš svidio. Kad se sve skupa zbroji, poprilično sam zadovoljan pročitanim te ću Lydie rado ostaviti na polici.

P.S.
Od svih do sada objavljenih domaćih Zidrouovih stripova, koje biste izdvojili kao favorite?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 08/09/2021 17:52:08
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6921 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 08/09/2021 : 19:15:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01


Od svih do sada objavljenih domaćih Zidrouovih stripova, koje biste izdvojili kao favorite?



Pročitao sam ih sve, no kupio sam jedino Emmu G. Wildford. Zidrou generalno dobro pogađa s izborom crtača za svoje stripove i priče su mu zanimljive, ali me niti jedna nije u potpunosti "kupila" osim Emme. Da se razumijemo, nije ni ona nekakvo nezaobilazno remek-djelo, ali mi je i pričom i (predivnim) crtežom uvjerljivo bolja od ostalih njegovih radova.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 09/09/2021 : 08:44:48  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ja sad ponavlajm Zidruove i slažem se sa Shanerom - svi su zanimljivi i dobro nacrtani. Teme baš šaraju i mislim da o osobnom ukusu ovisi koji će ti se najviše svidjeti. Evo, npr. meni su ovi mirniji (Lydie, Lijepo putovanje, Ema G) manje zanimljivi, a bolji su mi oni sa nasiljem i preverzijama - Odjel za poroke, Kabaret, Medvjeđa koža. Sviđa mi se i Shi, to je ajmo reć holivudski spektakl na Zidrou način.

Općenito, sad kad gledam koliko je njegovih stripova objavljeno, koliko je tu različitih žanrova i kako su većina vrlo dobre kvalitete ne mogu, a da mu ne skinem kapu. Stripu kao mediju fali takvih raznovrsnih, plodnih scenarista. Podsjeća me Zidrou na onu staru ličku poslovicu: "dobar ku*ac i u selu napravi reda, a kamoli ne u kući"

Još jedna asocijacija - kako je dosta sklon patologiji i perverzijama, a piše tako puno i raznovrsno, pomalo me asocira na mladog Sclavija.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/09/2021 : 10:08:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Paka01


Od svih do sada objavljenih domaćih Zidrouovih stripova, koje biste izdvojili kao favorite?



Pročitao sam ih sve, no kupio sam jedino Emmu G. Wildford. Zidrou generalno dobro pogađa s izborom crtača za svoje stripove i priče su mu zanimljive, ali me niti jedna nije u potpunosti "kupila" osim Emme. Da se razumijemo, nije ni ona nekakvo nezaobilazno remek-djelo, ali mi je i pričom i (predivnim) crtežom uvjerljivo bolja od ostalih njegovih radova.





Sve kao da sam ja napisao . Scary .
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 09/09/2021 : 10:46:13  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Bome se Fibra naizdavala Zidroua. Ako ne računamo serijale i dupla izdanja, šije po broju naslova i Larceneta i Trondheima i Lupana i Velhemanna i vodi sa Nuryjem mrtvu trku za Fibrinog BD šampiona.

Ja sam čitao samo 4 od tih 11 naslova:
1. Odjel za poroke
2. Posvojenje
3. Emma G.W.
4. Medvjeđa koža
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2142 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 09/09/2021 : 12:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Još bi prisnažio, vezano za Zidroua, da on ne piše klasične uvod - zaplet - kulminacija -rasplet stripove kakve najviše volim, pa je i to razlog što mi nije u samom vrhu. Prije je riječ o "psihološkim studijama" u kojima nema konkretnog razrješenja nego se eventualno desi neko sazrijevenje ili samo promjena u likovima, ili kraj bude podložan interpretaciji.

Kao npr. Lydie - pomalo ograničena djevojka doživi pobačaj ali vjeruje da je dijete ostalo živo, susjedstvo nema srca da je razuvjeri - i to je to, to je radnja, dalje se proučava to stanje. Nema razrješenja, nema konačnog odgovora.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/09/2021 : 12:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Eh, čini se da ću morati baciti oko na Emmu, po previewu izgleda zanimljivo. Od njega sam još čitao Dvorsku Ludu i Blossoms in Autumn i nijedan od ta dva mi se nije nešto ekstra svidio da bi ih kupio.

Zaboravih reći gore u osvrtu da mi onaj dodatak/epilog u Lydie djeluje skroz nepotrebno. Mislim, je li uopće bitno tko je (možda) njen otac? Ne vidim zašto bismo to morali znati, moglo se komotno i bez toga.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2631 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 09/09/2021 : 12:53:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Meni su svi Zidrouovi stripovi osim Dvorske lude u gornjem domu Fibrine ponude i sve sam ih kupio, a nisam još pročitao drugu Medvjeđu kožu.
Najbolji su mi Kabaret i Emma, a blizu su mi i Posvojenje i Medvjeđa koža. I Shi mi je bio zabavan iako ima nekih smiješnih scenarističkih rješenja.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/09/2021 : 17:40:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
meni su osim Mrtve prirode,koja mi je "tek" ok,svi od 4.5/5 do 5/5.Lidija,obe Medveđe kože,Posvojenje,Ema,Kabaret,Odel za poroke,Shi,Lepo putovanje (Ludu još nisam nabavio) - pa mi je malo sajans fikšn kad čitam sva ta nipodoštavanja njegovih stripova po forumu.
Meni on paše neviđeno,i radi sa odličnim crtačima.
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Meni su svi Zidrouovi stripovi osim Dvorske lude u gornjem domu Fibrine ponude i sve sam ih kupio, a nisam još pročitao drugu Medvjeđu kožu.
Najbolji su mi Kabaret i Emma, a blizu su mi i Posvojenje i Medvjeđa koža. I Shi mi je bio zabavan iako ima nekih smiješnih scenarističkih rješenja.


opa,nisam jedini.A posebno mi je drago što si ti taj Erni Pajče ko gotivi Z-a.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 09/09/2021 17:41:24
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/09/2021 : 16:47:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
THE CLIENT



Scenarij: Zidrou
Crtež: Manolo Carot
Godina objavljivanja: 2013.
Izdavač: Dargaud
Žanr: krimić



1. Tip se zaljubi u kurvu
2. Kurva netragom nestane
3. Tip odluči pronaći kurvu i usput se zamjeri lokalnim mafijašima
4. Očekivano, sve ode krivim smjerom...

Eto, to bi otprilike trebalo sažeti radnju cijelog stripa i ako ćemo iskreno, to je manje-više sve što o stripu i imam volje reći. Stvarno nisam neki ekstra ljubitelj Zidrouovih radova, no ovo je čak i za njega baš ispod svake razine kvalitete. Ajmo reći da je s The Client pokušao napraviti nekakvu vrstu krimića, no sve to djeluje strašno nedorečeno, šuplje, neuvjerljivo te na momente nevjerojatno patetično. Iako radnja tu i tamo skače iz sadašnjosti u prošlost, sveukupni dojam je poprilično suhoparan s obzirom da još od početka priče možemo bez problema pretpostaviti kako će ona završiti. Likovi su jednodimenzionalni i nedovoljno razrađeni, dok samo razrješenje radnje ne donosi nikakav zadovoljavajući kraj za nas čitatelje. Treba spomenuti i poprilično traljav crtež koji je definitivni krivac za još jednu ocjenu niže. Neke kadrove je strašno gledati na šta liče, baš kao i anatomiju ljudi koji ponekad uopće ne djeluju kao ljudska bića.

S obzirom koliko je Zidrou zastupljen kod Fibre, ne bi me čudilo da i ovo prije ili kasnije vidimo na hrvatskom jeziku, no The Client se po mom mišljenju nikako ne uklapa u onu "samo dobri stripovi" etiketu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/09/2021 : 09:31:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
TVRĐA: Pačje Srce



Scenarij: Lewis Trondheim, Joann Sfar
Crtež: Lewis Trondheim
Godina objavljivanja: 1998.
Izdavač: Fibra
Žanr: fantasy, komedija



Prvi album Tvrđe je ugodno iznenađenje. Još otkad sam davno počeo čitati Terryja Pratchetta sviđa mi se ovakav budalasti pristup fantasyju, tako da je bilo za očekivati da bi mi i Tvrđa mogla sjesti. Trondheim se lijepo poigrava s fantasy klišejima i daje im jedan svoj osobni pečat prožet simpatičnim humorom i živopisnim likovima koje je nemoguće odmah ne zavoljeti. Sama priča je poprilično jednostavna, no sasvim je pitka i zanimljiva te me pošteno zainteresirala za ostale albume koji slijede. Crtež mi je okej, nisam inače neki preveliki fan Trondheimovog izričaja, no ovdje se baš lijepo potrudio i vrlo dobro prikazao ovaj neobični svijet. Ne mogu reći da me Pačje Srce baš u potpunosti oduševilo (ponekad humor zna biti pomalo usiljen) niti bih ga dizao u nebo kao nešto stvarno fenomenalno, no za početak je više nego dobro tako da se veselim čitanju sljedećih albuma.

P.S.
Jesam li ja jedini kojeg Patak u nekim trenucima vizualno podsjeća na oca iz Arapina Budućnosti?


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/09/2021 : 11:16:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


ma dobro,nije sad da su Tvrđe nekakvo remek delo ili tako nešto.
Ali kad uđeš u taj svet,zavoliš Trondhajmov lucidni humor,skapiraš kako je slojevito delo u pitanju (jasniju sliku ćeš imati kad pročitaš nešto od Praskozorja i Smiraja),prosto se navučeš na serijal,i onda doleti u nekin trenucima misao da ovo i nije daleko od kakvog-takvog remek dela.

a ono što bih ja tebi Pakinjo najtoplije preporučio,i sasvim i kompletno sam siguran da će ti se još više svideti,su Zekani.

I opet opaska - oba serijala nisu "prvoloptaški" stripovi.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/09/2021 : 09:49:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
BIJELI LAMA



Scenarij: Alexandro Jodorowsky
Crtež: Georges Bess
Godina objavljivanja: 1988. - 1993.
Izdavač: Fibra
Žanr: mitologija, povijesni



Ne mogu reći da sam impresioniran Bijelim Lamom. Iskreno, nemam nešto previše iskustva s Jodorowskyjevim stripovima (prije ovoga sam čitao samo Inkal) tako da sam prije čitanja imao određena očekivanja da bi ovo moglo biti poprilično eksperimentalno i trippy djelo, no krajnji je produkt poprilično prizemniji nego što sam mislio da će biti. Naime, ono što mi se svidjelo u ovom stripu je taj prikaz mitskog Tibeta kao iz legendi, magičnog stranog mjesta, tajanstvenog i nedokučivog za strance. Lijepo nam Jodorowsky dočarava tu mističnu atmosferu iako tu ogroman dio zasluga nosi i Bess sa svojim fantastičnim crtežom. Pomalo drečavi kolor mi nije smetao, čak naprotiv, samo dodatno pojačava osjećaj sveprisutne "magije".

Ono što mi se nije svidjelo je definitivno razvučenost priče, jer imam osjećaj da se sve ovo bez problema moglo ispričati i u 4-5 albuma bez da bi se izubilo išta pretjerano bitno. Neki dijelovi priče djeluju razvučeno i mislim da im ne bi škodila malo čvršća urednička ruka, no šta je tu je. Također, likovi i sama radnja su mi bili tek okej i ništa više. Nijedan od likova me nije pretjerano oduševio te mi svi zajedno više djeluju kao karakterni kosturi na koje nije nadograđena nikakva osobnost. Ne znam postoji li kod nas izraz za takvo nešto, no mislim da bi na engleskom odgovarao pojam stock character. Radnja mi je bila taman toliko zanimljiva da me vuče da pročitam do kraja, no iskreno, nije me nešto pretjerano zanimalo kako će sve to na kraju izaći ni što će se dogoditi sa svim likovima. Šteta, jer tema i postavka su mi bili dovoljno zanimljivi, no mislim da izvedba jednostavno nije ispunila sva moja očekivanja. Sasvim mi je korektan za jedno čitanje, no teško da ću ga ikako ponoviti. Stavimo li po strani prelijep Bessov crtež, iskreno ne vidim ijedan drugi razlog zbog kojeg bih se vraćao ovom stripu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3503 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 30/09/2021 : 10:28:26  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Stvarno nikad nisi čitao Kastu Metabarona?
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/09/2021 : 10:30:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nisam. Metabatoni su jedan od prvih naslova čiji sam preview pročitao kad sam tek otkrio Fibru, no nekako se zalomilo da ih nikad nisam kupio, pa su se kasnije rasprodali i sad reprinti nikako da mi dođu na red za kupovinu. Međutim uhvatiti ću ih se prije ili kasnije.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/09/2021 : 12:34:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ma dobro;nije sad da si propustio nešto epohalno.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37337 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/09/2021 : 12:54:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ne slusaj AntA.
Metabaroni su mozda i najbolji dio Inkalovog svijeta.

quote:
Originally posted by anto

ma dobro;nije sad da si propustio nešto epohalno.





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 30/09/2021 12:55:16
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 30/09/2021 : 14:07:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Metabaruni su vrh, a i slažem se s tobom za Bijelog Lamu. Ni meni nije baš nešto posebno, ali to bi se čak moglo reći da je do možda mojeg zasićenja Jodom (premda mi je on kao autor odličan).
Puno bolji mi je npr Juan Solo, ako nisi, baci oko. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/09/2021 : 16:05:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ma dobri su Metabaruni.
ali,barem meni,nije to nivo Inkala i Pre Inkala.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2447 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 30/09/2021 : 17:46:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ma dobri su Metabaruni.
ali,barem meni,nije to nivo Inkala i Pre Inkala.




+1
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6921 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/09/2021 : 20:48:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

quote:
Originally posted by anto

ma dobri su Metabaruni.
ali,barem meni,nije to nivo Inkala i Pre Inkala.




+1


+1 i od mene. Iako, ima već dosta da sam ih čitao i moram ih ponoviti.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3503 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 30/09/2021 : 21:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Kasta je primer iz bukvara kako treba da se radi jedan spinoff i ko god bar malo gotivi SF i tragične priče iz grčke mitologije pronaćiće mnogo toga vrednog kod Metabarona. O crtežu Jimeneza ne treba trošiti reči koliko to moćno izgleda

Ali ako dobro čitam između redova mislim da će Paka i tamo pronaći zamerke i mislim da Jodorowsky nije strip autor po njegovom ukusu. Ali OK možda grešim ko zna
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/09/2021 : 21:56:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Ali ako dobro čitam između redova mislim da će Paka i tamo pronaći zamerke i mislim da Jodorowsky nije strip autor po njegovom ukusu. Ali OK možda grešim ko zna



Za Metabarune ćemo još vidit, svakako me zanimaju tako da ću ih prije ili kasnije pročitati, a šta se Jodorowskog tiče u globalu, premalo sam njegovih stripova pročitao da bih ga mogao ocijeniti. Bijeli Lama mi je čisto okej dok mi je Inkal među najboljim stvarima šta sam ikad pročitao.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/10/2021 : 10:39:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
VELIKA ŠNINKELOVA MOĆ



Scenarij: Jean Van Hamme
Crtež: Grzegorz Rosinski
Godina objavljivanja: 1988.
Izdavač: Fibra
Žanr: fantasy



Uh, ne. Jednostavno ne.

Ne volim kada mi se propovijeda u nekom djelu koje čitam, a Šninkel mi je ostavio točno takav dojam, kao da mi Van Hamme prepričava neke od najpopularnijih motiva iz novog zavjeta i pritom govori kako će sve biti super, divno i krasno ukoliko vjeruješ. Teško mi je sve ovo i doživjeti kao nekakav fantasy jer ne smatram da se Van Hamme nešto pretjerano potrudio kako bi sastavio iole originalnu radnju. Kombinacija novozavjetnih priča, starozavjetnog Boga i elemenata 2001. Odiseje u Svemiru me nije niti malo oduševila, a o šturoj karakterizaciji likova da i ne govorim. Ne znam kad sam zadnji put susreo tako iritantnog i odbojnog glavnog lika kao što je J'on. Svi ostali likovi s kojima se J'on susreće su tek prazne ljušture, klišejizirane osobnosti bez ikakve dubine i detaljnije razrade te se od svakoga lika točno može pretpostaviti koja mu je uloga u stripu. Humor mi je suhoparan i zapravo niti malo smiješan, dok mi se čini da je eksplicitna golotinja ubačena bez nekog posebnog razloga bitnog za priču, tu je čisto eto tako, bez neke prave funkcije. Čak mi se ni taj proslavljeni epilog nije nešto ekstra svidio, čak štoviše ostavio me poprilično hladnim.

Rosinski? Fenomenalan. Naprosto je predivno gledati njegov crtež, mogao bih praktički svaku tablu izdvojiti za sebe i promatrati je kao fantastično nacrtanu minijaturu. Njegov obol ovom djelu je zapravo jedina stvar koja mi se istinski svidjela i jedino on može donekle opravdati status "klasika devete umjetnosti" koji se iz nekog razloga pripisuje Velikoj Šninkelovoj Moći. Sve ostalo u potpunosti za zaborav.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6806 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 02/10/2021 : 12:16:40  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Šninkel je polupromašaj.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000