forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Pošta - novi cjenik
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 04/05/2021 : 10:45:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Renky

Totalna konfuzija...
Dakle cijene ostaju iste ukoliko paket koji šaljemo ne izlazi iz gabarita njihovih paketa.
Ako je paket u našoj ambalaži veći od njihove ambalaže cijena je veća.



Čuo ili doživio?



Bija u pošti i pita... kažu, da, konfuzno napisano ali telefonski provjereno i ovako joj rekli.
U biti, za vecinu kupaca cijene ostaju iste... za vece kolicine mozda gls 🤣

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 04/05/2021 : 11:35:23  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Sad su službeno stavili obavijest.
Pa nema smisla da ti onda možeš poslati paket u svojoj ambalaži i platiti 23 kn. Nego plaćaš iznos s cjenika, 37 kn.
Jedino uštediš 4 kn ako kupiš njihovu kutiju za 10 kn, tj. platiš 33 kn.
Netko je to i već bio spomenuo.
Drugim riječima, možete se zajebavati s nabavom njihovih logotipnih kutija i promovirati ih, pa uštedite 4 kn zbog zalaganja.

Od 1. svibnja 2021. Hrvatska pošta svim korisnicima koji predaju svoje univerzalne pakete u novoj standardnoj ambalaži odobrava „popust na standardnu ambalažu“, koji iznosi 14,00 kuna. Popust se primjenjuje na osnovnu cijenu usluge slanja univerzalnih paketa mase do 10 kg u svim kategorijama mase. Nova standardna ambalaža obuhvaća kutije izrađene od troslojne ljepenke, a raspoložive su u tri dimenzije:

1. L3, 300x320x200 mm
2. M2, 250x320x150 mm
3. S2, 230x320x70 mm.

Nove kutije za pakiranje pošiljaka prodaju se po istoj maloprodajnoj cijeni od 10 kn te imaju na sebi otisnut logotip Hrvatske pošte.

Korisnike koji šalje univerzalne pakete podsjećamo kako masa ove vrste pošiljaka može biti do najviše 10 kg te da je u njihovu cijenu uračunato i osiguranje vrijednosti do najviše 100,00 kn. Univerzalni paket može se slati i u unutarnjem i u međunarodnom prometu

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 04/05/2021 11:37:25
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/05/2021 : 12:00:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Renky

Totalna konfuzija...
Dakle cijene ostaju iste ukoliko paket koji šaljemo ne izlazi iz gabarita njihovih paketa.
Ako je paket u našoj ambalaži veći od njihove ambalaže cijena je veća.



Čuo ili doživio?



Bija u pošti i pita... kažu, da, konfuzno napisano ali telefonski provjereno i ovako joj rekli.
U biti, za vecinu kupaca cijene ostaju iste... za vece kolicine mozda gls 🤣


Hoće li paket u pošti mjeriti da vide da li iskače iz njihovih gabarita?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/05/2021 : 12:09:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Renky,ovdje to nepiše?
Piše da imamo "popust"od 14 kuna ako kupimo njihovu kutiju koju ćemo platiti 10 kuna pa tako je "popust"samo 4 kune i netraženje svoje ambalaže za paket.

Predajom svojih pošiljaka u novoj standardnoj ambalaži dobivate popust od 14 kuna.

Od 1. svibnja 2021. Hrvatska pošta svim korisnicima koji predaju svoje univerzalne pakete u novoj standardnoj ambalaži odobrava „popust na standardnu ambalažu“, koji iznosi 14,00 kuna. Popust se primjenjuje na osnovnu cijenu usluge slanja univerzalnih paketa mase do 10 kg u svim kategorijama mase. Nova standardna ambalaža obuhvaća kutije izrađene od troslojne ljepenke, a raspoložive su u tri dimenzije:

1. L3, 300x320x200 mm
2. M2, 250x320x150 mm
3. S2, 230x320x70 mm.

Nove kutije za pakiranje pošiljaka prodaju se po istoj maloprodajnoj cijeni od 10 kn te imaju na sebi otisnut logotip Hrvatske pošte.

Korisnike koji šalje univerzalne pakete podsjećamo kako masa ove vrste pošiljaka može biti do najviše 10 kg te da je u njihovu cijenu uračunato i osiguranje vrijednosti do najviše 100,00 kn. Univerzalni paket može se slati i u unutarnjem i u međunarodnom prometu.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 04/05/2021 : 13:39:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Renky,ovdje to nepiše?
Piše da imamo "popust"od 14 kuna ako kupimo njihovu kutiju koju ćemo platiti 10 kuna pa tako je "popust"samo 4 kune i netraženje svoje ambalaže za paket.

Predajom svojih pošiljaka u novoj standardnoj ambalaži dobivate popust od 14 kuna.

Od 1. svibnja 2021. Hrvatska pošta svim korisnicima koji predaju svoje univerzalne pakete u novoj standardnoj ambalaži odobrava „popust na standardnu ambalažu“, koji iznosi 14,00 kuna. Popust se primjenjuje na osnovnu cijenu usluge slanja univerzalnih paketa mase do 10 kg u svim kategorijama mase. Nova standardna ambalaža obuhvaća kutije izrađene od troslojne ljepenke, a raspoložive su u tri dimenzije:

1. L3, 300x320x200 mm
2. M2, 250x320x150 mm
3. S2, 230x320x70 mm.

Nove kutije za pakiranje pošiljaka prodaju se po istoj maloprodajnoj cijeni od 10 kn te imaju na sebi otisnut logotip Hrvatske pošte.

Korisnike koji šalje univerzalne pakete podsjećamo kako masa ove vrste pošiljaka može biti do najviše 10 kg te da je u njihovu cijenu uračunato i osiguranje vrijednosti do najviše 100,00 kn. Univerzalni paket može se slati i u unutarnjem i u međunarodnom prometu.



Piše i ne piše... Iz napisanog ni službenici u pošti nisu znali protumačiti šta im je činit... zvala naše Mare šeficu i rečeno joj ono što san gori napisa. I još mi kaže, ništa ti se ne minja jer se tvoji paketi većinom uklapaju u te gabarite.
E sad, čemu sve ovo?
Ako je točno što je meni rečeno onda...
- puno ljudi će prihvatiti slanje po skupljoj tarifi jer im se neda zajebavat ili im paket fizički zbog kilaže ne stane u gabarite.
- prodat će svoju ambalažu, zaradit i ovako i onako...
- možda dijelom olakšati manipulaciju paketima...
- ...

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/05/2021 : 14:35:30  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Evo najsvježije informacije iz moje pošte
jebate,ovo ko da smo u srednjem vijeku pa dok iskomuniciraju prođe dva miseca.
Paketi su poskupili 14 kuna od prijašnje cijene.
To važi ako je paket nestadnardan.A nestandardan znači ako je pošiljatelj spakirao u svoju kutiju.Dimenzije ne igraju nikakvu ulogu.Ovo što su Renkyju rekli je krivo
A ako se koristi poštanska kutija(ima ju 3 različite dimenzije kutija)onda će te platiti "samo" 10 kuna više.Dobit će te popust za korištenje njihove kutije od 14 kuna a naplatit će vam njihovu kutiju 10 kuna.
Koji majstori dabogda propali sutra

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/05/2021 : 14:37:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Znači triba koristiti HP kutiju pa će trošak paketa biti veći 10 kuna od dosadašnjeg.Otpada traženje kutija po dućanima i apotekama

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 04/05/2021 : 14:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
A nemate se što sekirati, to je ionako briga kupca i on plaća sve te troškove A pošta nas valjda u ničemu više ne može iznenaditi što sve rade..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/05/2021 : 15:02:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A triba znati koliko što košta da bi znao naplatiti kupcu
A i kupci će manje kupovati pa opet nije dobro.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/05/2021 : 15:06:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Posljednje vijesti, sad iz poste, pri predavanju posiljki;
Predao sam pakete vlastorucne izrade od 0,8 kg i 1,6 kg.
Za prvog, kao paket trazeno mi je 37 kuna, isto koliko i za drugog.
No, kako su ispod 2 kila, prosli su mi pod preporuku i platio sam za prvog 22,50 kn, a za drugog 29 kuna.
To je prije sat vremena.
Sutra cu ostale...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 04/05/2021 : 15:30:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Evo najsvježije informacije iz moje pošte
jebate,ovo ko da smo u srednjem vijeku pa dok iskomuniciraju prođe dva miseca.
Paketi su poskupili 14 kuna od prijašnje cijene.
To važi ako je paket nestadnardan.A nestandardan znači ako je pošiljatelj spakirao u svoju kutiju.Dimenzije ne igraju nikakvu ulogu.Ovo što su Renkyju rekli je krivo
A ako se koristi poštanska kutija(ima ju 3 različite dimenzije kutija)onda će te platiti "samo" 10 kuna više.Dobit će te popust za korištenje njihove kutije od 14 kuna a naplatit će vam njihovu kutiju 10 kuna.
Koji majstori dabogda propali sutra


Super, donesi pakete meni i ja pošaljem po "tumačenju" moje pošte,
​koštat će te tričavih 5 kn po paketu i opet si u plusu

Mada, skužit će sigurno i ovi kod mene da to baš nije tako... ili je

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 04/05/2021 : 15:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Posljednje vijesti, sad iz poste, pri predavanju posiljki;
Predao sam pakete vlastorucne izrade od 0,8 kg i 1,6 kg.
Za prvog, kao paket trazeno mi je 37 kuna, isto koliko i za drugog.
No, kako su ispod 2 kila, prosli su mi pod preporuku i platio sam za prvog 22,50 kn, a za drugog 29 kuna.
To je prije sat vremena.
Sutra cu ostale...


Tako je bilo i dosad... ili nisu prominili cijene preporuke ili nisu ažurirali nove cijene.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/05/2021 : 16:06:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
A ne znan stari, ovi drugi paket od kile ipo i 29 kun, nisan prije placa toliko. Bilo bi dvajs' i nesto sitno. A da je isa ka paket ispod dvi kile bija bi 37.
I ova djelatnica se zbunila isprid ekrana kad je vizitala nove cine.
Juros prican s jednin nasin poznanikom, znamo ga oba, koji je siknija 5 paketi jutros i reka musterijama da je svaka postarina 23 ka i dosad, a opalilo mu 39 kuna. Ispusija je oma, 10 euri jer nece sad bit necovik pa trazit refundiranje. A salje ih deset na dan. Jbg. I nije samo to pitanje love. Triba judima sad objasnit sve te pizdarije. Vidit ces i ti sam, prodajes dosta...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/05/2021 : 16:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Super, donesi pakete meni i ja pošaljem po "tumačenju" moje pošte,
​koštat će te tričavih 5 kn po paketu i opet si u plusu

Mada, skužit će sigurno i ovi kod mene da to baš nije tako... ili je



teško,jer ih program vodi.
jedino ako ti tuče standardni paket a ti doneseš svoj i oni ti na silu ne prodaju svoj paket.
ali onda će biti po djelatniku...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/05/2021 : 16:30:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
preporučene pošiljke ad nisu poskupile.
poskupili su paketi.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

djdjuro
New Member



Croatia
104 Posts

Member since 27/09/2011

Posted - 04/05/2021 : 17:30:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit djdjuro's Homepage  Send djdjuro a Private Message  Reply with Quote
Nakon ovoga se više neće isplatiti kupiti pojedinačno neki strip / strip-album koji upada u tu težinu do 2 kg. Za hrvatske prilike je previše platiti 5 € za slanje paketa do 2 kg. A mislim da je najviše upravo tih manjih i lakših paketa. A za paket od 5-10 kg je cijena samo 5 kn skuplja, znači 42 kn, što je skroz glupo. Digli su početnu cijenu usluge do neba. Znači, kupiš npr. strip od 60 kn i dok platiš poštarinu kao paket ispadne te skoro 100 kn ukupno. Sranje...

Provjerio sam cijene za Paket 24 uslugu i tu stoji da je za Paket 24 do 2 kg cijena 39,60 kn (predaja paketa u pošti) i još je osiguran do 500 kn. Pa bolje je onda slati kao Paket 24?! Osim ako i tu ne traže da se kupi njihova ambalaža ili su uveli neku drugu caku, samo nisu ažurirali kalkulator.

Ma lopovi su i gotovo!! Pljačka!! Pa radije ću onda primati i slati preko GLS-a, ko gospodin i ne imati posla s lopovima.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 04/05/2021 : 18:15:52  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Hrvatska je očito Zemlja meda i mlijeka, jer ni Britanija se ne može mjeriti s nama.
Naime unutar UK je poštarina, za paket do 2 kg, 28 kn (3,20 funti) :D
Jebote.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/05/2021 : 18:37:28  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Mala zemlja za veliki lopovluk

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 04/05/2021 : 18:56:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Prošli put kad san putova St-Zg, napunia tank u St 360kn, vozia do Zg staron ceston, 4 dana se vozia po Zg i okolici i krenia put Splita, tek san na povratku u Kninu mora ponovo ulit gorivo.
Tako da se meni više isplati cilu godinu kupovat stripove, ljudima odma uplacivat i zamolit ih da mi cuvaju stripove, pa lipo na kraj godine otic sam u Zg i okolicu i pokupit to šta san godinu dana kupova..još mi ostane za fažol u macole.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 04/05/2021 : 18:57:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

A ne znan stari, ovi drugi paket od kile ipo i 29 kun, nisan prije placa toliko. Bilo bi dvajs' i nesto sitno. A da je isa ka paket ispod dvi kile bija bi 37.
I ova djelatnica se zbunila isprid ekrana kad je vizitala nove cine.
Juros prican s jednin nasin poznanikom, znamo ga oba, koji je siknija 5 paketi jutros i reka musterijama da je svaka postarina 23 ka i dosad, a opalilo mu 39 kuna. Ispusija je oma, 10 euri jer nece sad bit necovik pa trazit refundiranje. A salje ih deset na dan. Jbg. I nije samo to pitanje love. Triba judima sad objasnit sve te pizdarije. Vidit ces i ti sam, prodajes dosta...


Preporuke su i ranije bile po tim cijenama.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 04/05/2021 : 18:59:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djdjuro
A za paket od 5-10 kg je cijena samo 5 kn skuplja, znači 42 kn, što je skroz glupo.



Cijena za taj paket je bila 28 kn

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/05/2021 : 19:35:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djdjuro

Nakon ovoga se više neće isplatiti kupiti pojedinačno neki strip / strip-album koji upada u tu težinu do 2 kg.


Do 2 kg se moze slati preporučena pošiljka.Težina od 500-1000 grama je 22,5 kn a od 1000-2000 grama je 29 kn.
Manje težine su još jeftinije.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

djdjuro
New Member



Croatia
104 Posts

Member since 27/09/2011

Posted - 04/05/2021 : 20:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit djdjuro's Homepage  Send djdjuro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by djdjuro
A za paket od 5-10 kg je cijena samo 5 kn skuplja, znači 42 kn, što je skroz glupo.



Cijena za taj paket je bila 28 kn


Ma znam, sve 5, samo sam htio naglasiti koliki je nesrazmjer nove cijene za pakete do 2kg i ove najteže od 5-10kg.

Edited by - djdjuro on 05/05/2021 12:00:38
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/05/2021 : 20:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
pa i prije je bilo tako.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

djdjuro
New Member



Croatia
104 Posts

Member since 27/09/2011

Posted - 04/05/2021 : 20:30:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit djdjuro's Homepage  Send djdjuro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by djdjuro

Nakon ovoga se više neće isplatiti kupiti pojedinačno neki strip / strip-album koji upada u tu težinu do 2 kg.


Do 2 kg se moze slati preporučena pošiljka.Težina od 500-1000 grama je 22,5 kn a od 1000-2000 grama je 29 kn.
Manje težine su još jeftinije.


Znam i to jaki, ali na preporuci uopće ne možeš naznačiti vrijednost i ne znam dolaze li tu u obzir svi mogući volumeni pošiljke, kao što je to slučaj kod paketa, ne znam može li biti bilo kakva kutija u koju si spakirao itd... Ma brate kako god okreneš, pretjerali su! Evo pokušavam se sjetiti neke usluge koja je u tako kratkom roku poskupjela 100%, a prije toga niz godina je bila konstantna cijena, i ništa mi slično ne pada na pamet. Ovo mi stvarno nije jasno. Pa da smo u npr. 5 godina došli do ove cijene, pa dobro razumio bih, ali ovako je baš suludo i bezobrazno!!!
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000