forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Helblejzer 1 i 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 24/06/2021 : 12:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
JEDAN OD NAJFASCINANTNIJIH LIKOVA DC UNIVERZUMA U NOVOM, IZUZETNOM SERIJALU!🔥🔥🔥

„DŽON KONSTANTIN: HELBLEJZER“ 1 i 2 na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.340 dinara za prvi i 1.070 dinara za drugi tom!



Format 15,8 x 24 cm
Povez Tvrd
Broj strana 216
Štampa Kolor
Serijal DC GOLD HOT!

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_HELLBLAZER%2001%20Pecat%20ljudskih%20beda_prelistavanje%20FINAL.pdf



Format 15,8 x 24 cm
Povez Tvrd
Broj strana 168
Štampa Kolor
Serijal DC GOLD HOT!

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_HELLBLAZER%2002%20Najbolja%20verzija%20sebe_za%20prelistavanje%20FINAL%20.pdf

LUDILO SE ZAHUKTAVA!

Džon Konstantin se vratio u London, svom životu, taman na vreme, pošto njegov stari kraj tone u sve dublji mrak. Prevario je smrt i prokletstvo više puta nego što pamti, ali nikad baš ovako. Nekad davno, usred magijskog rata koji se vodio kroz bezbroj budućnosti, Džona Konstantina je ubio svemoćni protivnik. Ali nekim čudom, usred magije, ludila i tajnih planova, u svet je vraćena starija, mudrija, veštija verzija Konstantina, verzija koja se vrlo dobro seća svake sekunde života koji je pošao pogrešnim putem.

Sada, dok se u Londonu, koji tone u natprirodnu tamu, bori protiv divljih, nemogućih zveri na nebu, u Lamanšu ili kraljičinoj ergeli, mora da se zapita zašto je druga šansa data baš njemu, poslednjem čoveku koji je zaslužuje... I zašto nemoguća sila koja je zaposela njegov grad ima tako poznato lice?

Nove avanture starog Džona Konstantina, kao i dosadašnje, prožete su do srži zastrašujućim okultizmom, mračnim tipovima svih fela i neizbežnim mirisom duvana, a autori su uspeli da ostanu na vrlo zahtevnom nivou koji su postavili njihovi prethodnici.

„DŽON KONSTANTIN: HELBLEJZER“ 1 i 2 na Letećem su startu u okviru LETNJE STRIPOMANIJE ČAROBNE KNJIGE u striparnicama „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu i TC „Kalča“ u Nišu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu po ceni od 1.340 dinara za prvi i 1.070 dinara za drugi tom, od srede, 30. juna, do subote, 3. jula 2021. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.500 dinara za prvi i 1.200 dinara za drugi tom, a u ostalim knjižarama 1.999 dinara za prvi i 1.599 dinara za drugi tom.

risbozg
Advanced Member



Croatia
15005 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 24/06/2021 : 20:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
odlično !!!!

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/06/2021 : 20:18:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Čitao netko? Valja?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 24/06/2021 : 20:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
je l' se računa ako ja kažem da je odličan?

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4605 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 24/06/2021 : 20:40:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Jel nije sramota ako pitam dali i kako se ovo nadovezuje na Beloputova izdanja?

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

RaoulDuke
Junior Member



Croatia
427 Posts

Member since 02/05/2016

Posted - 24/06/2021 : 21:26:09  Show Profile Show Extended Profile  Send RaoulDuke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

Jel nije sramota ako pitam dali i kako se ovo nadovezuje na Beloputova izdanja?



Nije sramota. Ne nadovezuje se. Beli put je izdao par sveski orginalnog runa od 300 brojeva.

Ovo od ČK je zadnja reinkarnacija Constantina iz 2020. 12 brojeva i to je to.

Edited by - RaoulDuke on 25/06/2021 00:05:19
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4605 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 24/06/2021 : 21:37:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Tnx Raoul :)
Zato mi je bio i nejasan tekst u najavnom postu. Ima li smisla ovo uopste citati ako sam samo ta dva BP trejda procitao?

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7865 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 24/06/2021 : 21:38:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
beloputova izdanja su prvi delanov trejd, pa preskaču na prvi koji je radio ennis (koji je meni jedan od najboljih stripova uopće)
a ovo je koliko ja znam, početak jedne od novijih serija
o kojima ništa više ne znam
ali dobro, ja bih volio da se constantina netko ozbiljno dohvati, što s obzirom na količinu i nije realno očekivati,
pa onda ni ovo preskakanje nije za odbaciti

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

RaoulDuke
Junior Member



Croatia
427 Posts

Member since 02/05/2016

Posted - 25/06/2021 : 00:04:52  Show Profile Show Extended Profile  Send RaoulDuke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

Tnx Raoul :)
Zato mi je bio i nejasan tekst u najavnom postu. Ima li smisla ovo uopste citati ako sam samo ta dva BP trejda procitao?



Nisam pročitao to još ali to je sigurno priča sama za sebe. Samo je sada pitanje koliko ste uopće upoznati sa Constantinovim svijetom.
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 25/06/2021 : 08:09:22  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
Nije potrebno nikakvo predznanje.

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 25/06/2021 : 09:01:43  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Čitao netko? Valja?



Valja!

...
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3937 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 25/06/2021 : 10:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Čitao netko? Valja?



Valja. Novi stari Hellblazer, baš onako kako treba biti, a ne ona DC-jeva lutanja kad nisu znali što bi s Constantinom u proteklih 7 godina. Umjesto Chaza novi "sidekick" je Natalie koja je Chazova potpuna suprotnost. Simon Spurrier je još 2013. trebao preuzeti pisanje Hellblazera nakon Petera Milligana, ali je tada serija ipak ugašena. Sad kad mu se ponovno ukazala prilika, razvalio je baš u starom stilu serije iako ju je modernizirao. Tako mu je sad, umjesto stare Clarice, novi magic helper Tommy, hipster magician koji je urnebesan.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3498 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 25/06/2021 : 12:26:16  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Dok se čeka objavljivanje nekog domaćeg omnibus izdanja starog Helblejzera pazariće se i overiti ovaj novi Konstantin, svaka čast na izboru naslova
Go to Top of Page

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 25/06/2021 : 14:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

Tnx Raoul :)
Zato mi je bio i nejasan tekst u najavnom postu. Ima li smisla ovo uopste citati ako sam samo ta dva BP trejda procitao?



Evo mog skromnog (ali i te kako stručnog) odgovora.

Iako ima nekog sitnog kontinuiteta sa prethodnim izdanjima, s kojima je i usaglašen, sve što treba da se zna jeste sam svršetak Vertigovog serijala, tj. Hellblazer #300, gde na samom kraju, SPOJLER: vidimo omatorelog čiču Konstantina u pabu, koji se manuo opasnog života i koji je ostao bez svojih pređašnjih prijatelja.

Takođe ima poveznica sa Knjigama magije, s kojima je i usaglašen, tj. sa SPOJLER: poslednjom epizodom u kojoj Tim Hanter i Mister I lutaju kroz moguću budućnost i tamo između ostalog vide zlog Timotija Hantera kako ubija sve magijske dobrice, pa i Konstantina., kao i sitnijih veza sa Stvorenjem iz močvare ("How do you baffle a vegetable?"), raznim Čezovim pojavljivanjima, pa čak i sa Konstantinovom blink-and-you'll-miss-it-cameo u Časovniku sudnjeg dana.

No, nije neophodno da ste bilo šta od toga prethodno čitali, sve bude usput ekspozicijom i unutrašnjim monolozima objašnjeno, ali će oni koji su čitali pomenute naslove izvući mrvicu više iz ovog serijala. Svakako bi trebalo da bude maltene bezbolno za one koji su ispratili ostala Konstantinova pojavljivanja u domaćim izdanjima.

"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/06/2021 : 15:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Hvala na komentarima, bacit ću oko Djeluje zanimljivo.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4605 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 25/06/2021 : 19:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Hvala Rogane :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3937 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 29/06/2021 : 15:34:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
Offtopic. Danas je izašao Constantine za djecu...

Preview:

https://books.google.hr/books/about/The_Mystery_of_the_Meanest_Teacher.html?id=UYMzEAAAQBAJ&printsec=frontcover&source=kp_read_button&redir_esc=y#v=onepage&q&f=false
Go to Top of Page

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 05/07/2021 : 16:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message  Reply with Quote
Oni od vas koji su imali tu sumnjivu čast da me pobliže upoznaju znaju da mi je Helblejzer omiljeni strip-serijal (te da mi je verovatno najveća čast u životu to što mi se ime našlo na naslovnici jedne epizode), a ujedno i prvi pravi stripski prevod za ne-još-rahmetli Beli put (sa sve greškama koje me i dan-danas progone).

Zbog obima glavnog serijala, nisam se nadao da će se iko u nas latiti izdavanja Konstantinovih životnih grešaka zamaskiranih u avanture, ali sam se srećom prevario. Ovo izdanje je - relativno - pristupačan novi početak za DžonKona, izdavan pre nekih dve godine, a koji ga nakon skoro decenije robijanja po superherojskim naslovima u ulozi drugorazrednog Doce Strejndža najzad vraća u prvobitni "mračni urbani horor sa izraženom društveno-kritičkom crtom" žanr.

Domaćim horor-stripadžijama koje vole da analiziraju razvoj serijala bih poručio i da je ovo (nešto) uspešniji primer onoga što je Rekijoni pokušao na Dilanu Dogu - da junaka stvorenog osamdesetih uvuče u savremeni milje (sa sve mobilnim telefonima, aktuelnim dešavanjima i više-ne-toliko-belačkom galerijom sporednih likova), a da pritom u većoj meri očuva društvene poruke, karakter protagoniste i hororističko-humoristički ton koji su serijal krasili od samog početka.

Mnogo mi je prijalo i značilo što sam radio na ovom stripu, a poprilično sam se i potrudio (i iscimao silne ljude da me usred pandemije poštede odlazaka u Narodnu biblioteku), pa sebično na sve iz komšijskih zemalja koji su iole zainteresovani apelujem da ovo kupe u skorije vreme, a ne na nekom hipotetičkom budućem popustu/rasprodaji, kako bih imao prilike da ponovo spojim posao i zadovoljstvo, nadajmo se čak i na nekim od starijih epizoda.




"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2432 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 05/07/2021 : 16:45:53  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Sve je to lepo...uz originalnu seriju, BPut izdanja su mi i danas nesto dragoceno, ali sto bi bilo ko uzeo ovo na ovom jebenom formatu...u ovom formatu ne bi trebalo raditi americke stripove...
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1967 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 05/07/2021 : 18:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Imam pitanje:
zašto Konstan-tin a ne -tajn?

(obzirom na nekoliko puta u serijalu preciziran izgovor prezimena)

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 05/07/2021 : 19:23:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message  Reply with Quote
Re: format - to je već izdavačka odluka, nagađam da ušteda omogućava povremeno eksperimentisanje sa ne-toliko-isplativim serijalima i lakši opstanak edicija.

Re: Konstan-tin/tajn - uvrežilo se na osnovu starih BP HB i Sendmen izdanja, a tamo je mislim rezon bio da će se, ako se serijal primi, vrlo brzo objaviti onaj Annual #1 koji prikazuje izrazito slobodnu interpretaciju vladara Konstantina koji je (možda) Džonov predak, a i donekle je svojevremeno važio lektorski rezon da se izvesna imena transkribuju na osnovu geografskog i etimološkog porekla, a ne nužno na osnovu izgovora. tl;dr - lepše svima zvučalo "Konstantin" nego "Konstantajn".

"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11342 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/07/2021 : 21:36:29  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Nabavio Helblejzera oba broja, ovo ce mi biti prvi susret s njim kao glavnim junakom price, do sad sam ga citao samo u Murovom Stvorenju iz mocvare i ono na pocetku Sendmena gde se pojavljuje, BP trejdove nisam Helblejzera nisam citao. Ali prvo cu da procitam Knjige Magije pa cu da se bacim na ovo.

@Rogan je l potrebno da je procitan ceo Sendmen serijal zarad boljeg razumevanja ovog novog Konstantina ili ne?

Takodje sam uzeo i Tri Dzokera i Logana, Logana sam vec i procitao. Napisacu malo nesto o njemu u pripadajucem topiku.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/07/2021 : 21:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going
@Rogan je l potrebno da je procitan ceo Sendmen serijal zarad boljeg razumevanja ovog novog Konstantina ili ne?



posle sedmena procitaj ceo vertigo
Go to Top of Page

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 05/07/2021 : 22:01:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message  Reply with Quote
Nije potrebno pročitati ni slovce Sendmena da bi se ovo razumelo, to što ovo zvanično potpada pod tzv. "Sandman Universe" samo je (ri)brending pokušaj da se posle propasti Vertiga ti njihovi povezani flagship naslovi (Lucifer, Books of Magic, Dreaming, Hellblazer...) rebutuju na neku svoju najprepoznatljiviju verziju u zajedničkom univerzumu, koji je Sendmen kao najpoznatiji property trebalo da proda.

Strip počinje SPOJLER: kataklizmičnim Smakom u kojem Zatana, Etrigan i još neki nedefinisani čarobnjaci i/ili superheroji off-panel vode kojekakvu sudnju bitku koja će za svagda promeniti multiverzum (tako da ovo može da posluži i kao objašnjenje za rebutovanje New52-and-beyond Konstantina), ali to je tek mekgafin koji sliži da delimično objasni kako je Old Man Constantine iz HB #300 sad najednom mlađana (da ne kažem "najbolja") verzija sebe. /SPOJLER

Konstantinovo pojavljivanje u prvobitnoj miniseriji Knjige magije ovde vidimo iz drugog ugla i ono je malkice bitno za prve dve epizode prvog toma, Sandman presents: Hellblazer #1 i Books of Magic #14 (ali se da shvatiti i iz konteksta), pre nego što počne sam ongoing serijal John Constantine: Hellblazer.

"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2443 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 05/07/2021 : 22:20:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Kako smarate sa formatom vise!! Kupujemo kupujemo, ne brinite, manjina ste!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/07/2021 : 22:25:57  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
po ovoj prvoj knjizi, odlican mi je ovaj helblejzer, ko vertigo u najboljim danima, a crtez rabija. razume se ovaj sajmon suprijer u madjije, ulicu, poeziju koja dotice onostrano. sa jedne strane ide na kartu veoma prljavog, a sa druge strane ide ta neka konstantinova opustenost kakva je bio kod mura, gde nadolazi i ironija/humor u talasima. ono, ako vec neko njegov i strada to je zbog viseg cilja. nema sad tu neke patnje oko toga, kakva je bila u bp trejdovima
prosto mi je neverovatno da je ovakav strip moguc 2019, u ovom sterilnom unisex vremenu. ima li sajmon jos ovako kvalitetnog stiva?
rogan pokidao, alal vera covek. kombinacija rogan karven mi pashe, bilo bi dobro da se nastavi u tonu brubekera i konstantina. ili cega god vec samo da nisu ovi u supergacama
e da, ove knjige magije #14 su mi tesko sranje, ebale ih ove kros-reference. a i stesno mi je da gledam taj tu crtez.

Edited by - kasper on 05/07/2021 23:44:07
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000