forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Družina od vešala 1 i 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 26/06/2021 : 21:02:13  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Ljudi, toliko ste tražili ponovno objavljivanje Družine i sad kad je to ČK uradila, i to u dva integrala, nalazite neke zamerke...

Svetu se zaista nikad ne može ugoditi...
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 26/06/2021 : 21:29:20  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Istina

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/06/2021 : 05:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Živa istina..
Čekace Fibru koja če to opet u neke kutije pozlačene stavit...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Lex
New Member



Serbia
192 Posts

Member since 12/09/2004

Posted - 27/06/2021 : 06:41:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Lex a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alaniusfordius
mislim da je "daj šta daš" pristup neispravan, zato CK moje pare u ovom slucaju nece videti...



Ja ne kapiram ČK kao izdavača "od stripadžija za stripadžije", već kao dobru konfekciju. Nemam previsoka očekivanja. :) Mislim da kada se sve sabere rade solidan posao i da će tako biti i u ovom slučaju.

Kapiram i tebe i želju za savršenim izdanjima stripova koji važe za legendarne, ali nije to uvek moguće...

quote:
Originally posted by vronski 3

Ljudi, toliko ste tražili ponovno objavljivanje Družine i sad kad je to ČK uradila, i to u dva integrala, nalazite neke zamerke...

Svetu se zaista nikad ne može ugoditi...



Ako je zamerka na mestu, zašto da ne? Možda dovede do toga da neko buduće izdanje bude još bolje.

Svi izdavači ovde su učili na svojim greškama, ovako ili onako, i popravljali stvari u svojim izdanjima.

Kick You Down Like Gravity!
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 27/06/2021 : 15:01:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

Ljudi, toliko ste tražili ponovno objavljivanje Družine i sad kad je to ČK uradila, i to u dva integrala, nalazite neke zamerke...

Svetu se zaista nikad ne može ugoditi...



niti ne treba! Bitno da je izišlo i da se može kupiti.

Bravo za ČK, svi ovakvi potezi strip održavaju na životu.
Zamjerki na prijevod, naravno, može biti ali sumnjam da ovo nije dobro odrađeno. Previše to košta i izdavača da bi radio nekakvu "fuš-na brzinu" varijantu...

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 28/06/2021 : 09:50:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
I dalje mi je prijevod dosta bitan, ali osobno mi je zapravo najveći problem u slaganju kadrova. Osobno super mi je da je samo u dva integrala i po povoljnoj cijeni ali po previewu moram citati malo odozgora na dole malo slijeva nadesno što moram dokučiti redoslijed čitanja tek iscitavanjem svih kadrova. Uopće nemam dojam tečnog čitanja što mi ubija želju za daljnjim iscitavanjem.
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 28/06/2021 : 10:41:46  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

I dalje mi je prijevod dosta bitan, ali osobno mi je zapravo najveći problem u slaganju kadrova. Osobno super mi je da je samo u dva integrala i po povoljnoj cijeni ali po previewu moram citati malo odozgora na dole malo slijeva nadesno što moram dokučiti redoslijed čitanja tek iscitavanjem svih kadrova. Uopće nemam dojam tečnog čitanja što mi ubija želju za daljnjim iscitavanjem.



Magnus licno je premontirao ceo strip plus preradio pojedine crteze kako bi se uklopilo u novi format (ima na CK temi primjer jednog precrtavanja)

Moje rudimentarno poznavanje italijanskog mi nije pomoglo da na internetu nadjem razlog zasto je uopste doslo do ovakve prerade...
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 28/06/2021 : 12:42:42  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Meni lično veliki format Družine nije nikakav problem.

Sećam se Alana Forda u velikom formatu u VPA Maksi ediciji pa i u Čao Almanahu) i nije mi smetalo pri čitanju. Mnogo mi više kod AF smeta boja nego veliki format...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 28/06/2021 : 14:58:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

I dalje mi je prijevod dosta bitan, ali osobno mi je zapravo najveći problem u slaganju kadrova. Osobno super mi je da je samo u dva integrala i po povoljnoj cijeni ali po previewu moram citati malo odozgora na dole malo slijeva nadesno što moram dokučiti redoslijed čitanja tek iscitavanjem svih kadrova. Uopće nemam dojam tečnog čitanja što mi ubija želju za daljnjim iscitavanjem.



Znači nisam lud. Ovo (baš je iritantno, mogao je barem staviti strelice), plus što me sami privjui nisu ni najmanje zaintrigirali me odmah natjeralo da odustanem od ovoga. Očekivao sam AF-a u viteško doba...

Čekam da neko drugi izda...ako izda.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 28/06/2021 14:59:23
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/06/2021 : 15:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ne vidim problem oko preslagivanja, meni je ovo skroz logicno
sto se tice prevoda, ako nema starinskoga smeka... sve je dzaba
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/06/2021 : 16:24:21  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Eh ovo bih mogao pazariti
Jer nikad nisam citao
A imao sam namjeru kupiti
Mesjutim nigdje naci

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 28/06/2021 : 20:37:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Samo da vise izadje, jedan od najiscekivanijih stripova
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 30/06/2021 : 15:37:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Uzeo danas Druzinu...ljudi ovo izgleda "do jaja". Hvala Carobnjaci za ovu lepotu
Go to Top of Page

Lex
New Member



Serbia
192 Posts

Member since 12/09/2004

Posted - 30/06/2021 : 17:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Lex a Private Message  Reply with Quote
Na prvi dodir je stvarno super, mada nisam fan masnog papira. :)
E sad još da prevod legne prilikom čitanja, ali o tom potom. ;)

Kick You Down Like Gravity!
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 02/07/2021 : 09:07:51  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
Uzeo oba i za sad sam zadovoljan :)
- Lepo odradjeno izdanje
- kadrovi nisu sitni
- prevod je OK. Interpretacija mogla malo bolja al za sad OK
- preslagavanje kadrova malo cudno (negde ide sa leve na desno a negde gore pa dole) al ne smeta u citanju. retko gde se zajebes, sta ide prvo a sta drugo
Go to Top of Page

doktor78
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
331 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 08/07/2021 : 14:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Send doktor78 a Private Message  Reply with Quote
Eh, kad bi neko izdao MaxMagnusa na ovaj način...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/07/2021 : 15:37:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Ili Ralf Azama...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 08/07/2021 : 21:30:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by doktor78

Eh, kad bi neko izdao MaxMagnusa na ovaj način...



Svete reci
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 08/07/2021 : 23:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by doktor78

Eh, kad bi neko izdao MaxMagnusa na ovaj način...



Svete reci



Biće i MaksMagnus!
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 09/07/2021 : 00:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by doktor78

Eh, kad bi neko izdao MaxMagnusa na ovaj način...



Svete reci



Biće i MaksMagnus!



I onda će se žalimo na prevod ili format

Resistance is futile.
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
581 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 09/07/2021 : 11:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
Dok ovo izdanje još nije izašlo tema gorila od kritika usmjerenih prema prijevodu. Sad nakon izlaska kada je vrijeme za objektivne komentare muk. Ajde malo dajte neke povratne informacije za nas koji se još razmišljaju o kupovini
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 10/07/2021 : 06:46:32  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo odlicno, toliko dobro izgleda i lakse je za pracenje radnje od originala, i dobijamo velicanstveni Magnusov crtez kako i treba da ga imamo, na kvalitetnom papiru (ne smeta ni sto je papir glossy).
Sto se tice prevoda sve mi je super, nista se ne gubi od zabave. Nije ni original bio mnogo kreativan kao za Alan ford, da kazes da se nesto gubi. Samo su ubacivali neki dijalekt (dalmatinski?) za slugu i to je to.
Nikad ga nisam ni razumeo, moram priznati :)

Za mene je ovo povecalo uzitak stripa bar duplo, dok citam, u fazonu sam da je steta sto i Alan Ford nema u ovakvom izdanju.
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 10/07/2021 : 07:09:19  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by doktor78

Eh, kad bi neko izdao MaxMagnusa na ovaj način...



Svete reci



Biće i MaksMagnus!



Da li je ovo proverena informacija?
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 10/07/2021 : 08:13:57  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Vrongski nas nikad nije iznevjrrio
Barem ne u blize vrijeme

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 11/07/2021 : 11:24:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DK24

Dok ovo izdanje još nije izašlo tema gorila od kritika usmjerenih prema prijevodu. Sad nakon izlaska kada je vrijeme za objektivne komentare muk. Ajde malo dajte neke povratne informacije za nas koji se još razmišljaju o kupovini



Nema sta da razmisljas, nakon prve knjige je definitivno da je ovo jedan od kandidata za strip godine. Carobna sve dobro odradila, Ono sto je mene najvise brinulo je prevod ali nakon procitanog sve je na svom mestu
Hocemo Maxmagnusa, bravo za Druzinu Carobjaci
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000