forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK NAJAVLJUJE - Taličnog Toma!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/08/2021 : 18:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Sijevko Srića je genijalno😍
Sve je stvar navike.



Ili dalmoški: Srićko Luketina.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 12/08/2021 : 20:55:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Što se ovdje uopšte postavlja pitanje naziva stripa kad je predstavnik izdavača otvorio temu i najavio Taličnog Toma

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1767 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 12/08/2021 : 21:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Ma neka bude Talicni Tomislav i svima lepo!

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2451 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 12/08/2021 : 21:36:58  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Nijedan naslov stripa nije podeljen kao ovde...ipak je razlog nostalgija, i kako je dozivljen prvog puta...Za one koji su se upoznali kao sa Lucky Luke, njima je to najprirodnije, meni je Talicni Tom, nikako drugacije, zato npr nisam ni uzimao Bukglibova izdanja...a nije mi to to ni na engleskom...isto mi je sa Duskom Dugouskom, verujem da je nekome u Hr to smehotresno...

Edited by - john connor on 12/08/2021 21:37:23
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2457 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 12/08/2021 : 21:49:42  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
A sto bi bilo smehotresno? Pa i u HR je bio Dusko Dugousko do 91.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18400 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/08/2021 : 22:00:24  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

A sto bi bilo smehotresno? Pa i u HR je bio Dusko Dugousko do 91.



fala bogu dragom da se u Dnevniku nisu setili Ken Parkera nazvati
Duško Dugopuško!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 12/08/2021 22:01:00
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 13/08/2021 : 08:21:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo je kako su i neki Diznijevi junaci na ovim prostorima dobili imena...

recimo, Paja Patak i Šilja, obojica su nazvani po dvojici radnika iz ''Politikine'' štamparije. ''Paja'' je bio oniži i elegantno popunjeniji čikica, dok je ''Šilja'' bio kolega dugajlija.


S druge strane, genijalni su mi bili nazivi za likove iz crtaća ''Rakuni'' onaj glavni negativac mravojed - Ćiral Stipsa i njegov sin Čedomir.


Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 13/08/2021 : 09:11:21  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

A sto bi bilo smehotresno? Pa i u HR je bio Dusko Dugousko do 91.



Pa nije. Zekoslav Mrkva je bio i 80-ih u sinkronizaciji Televizije Zagreb.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 13/08/2021 : 09:29:10  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by jagodanbg

A sto bi bilo smehotresno? Pa i u HR je bio Dusko Dugousko do 91.



Pa nije. Zekoslav Mrkva je bio i 80-ih u sinkronizaciji Televizije Zagreb.



Tocno.

Kaj te muci njofra? Bas nabavil te epizode sa nasom sinkronizacijom pa Vito i ja uzivamo. Jedino ne znam jel pametno dijete odgajati na tim nasilinim crticina gdje stalno netko nekom puca u glavu ili eksplodira, u danasnje vrijeme kad su crtici sasvim drugaciji!? Govorimo o dijetetu u dobi od sest/sedam godina.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/08/2021 : 09:38:38  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Mnogo je opasno tako odgajat dicu. Pogledaj nas šta smo tako odgojeni. Sami psihopati i serijske ubojice. Inače bolje mi je bilo Duško Dugouško od ZM.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1299 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 13/08/2021 : 09:49:12  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Ja s malom gledam starog Zekoslava, Tom i Jerry i He-Man. Računam da san ispa ok, pa što ne bi ona. Još da Sandokana nađem i di mi je kraj....
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 13/08/2021 : 09:58:31  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Mnogo je opasno tako odgajat dicu. Pogledaj nas šta smo tako odgojeni. Sami psihopati i serijske ubojice. Inače bolje mi je bilo Duško Dugouško od ZM.



Klasicna pogreska...stvari moras gledati u kontekstu vremena. Nase vrijeme djetinjstva i danasnje vrijeme nisu isti svjetovi. Ja sam s 15 godina sam ili sa susedom (jos mladim od mene) sjeo na bus i otisel na Maksimir na tekmu. Mislis da bi danas to bilo pametno napraviti?

Mali je nakon dva dana Zekoslava, Mirka Zlikovskog i Brzog Gonzaleza pocel loviti sestru s plasticnim nozem po kuci, tako da!?
Objasnil sam mu da je crtic jedno a stvarnost drugo, ali nisam pametan kaj je dobro a kaj nije. Medvjedic Pedignton, Zar i Psici u ohodnji su sasvim drugaciji crtici.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/08/2021 : 10:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea
Jedino ne znam jel pametno dijete odgajati na tim nasilinim crticina gdje stalno netko nekom puca u glavu ili eksplodira, u danasnje vrijeme kad su crtici sasvim drugaciji!? Govorimo o dijetetu u dobi od sest/sedam godina.



quote:
Originally posted by lwood

Mnogo je opasno tako odgajat dicu. Pogledaj nas šta smo tako odgojeni. Sami psihopati i serijske ubojice. Inače bolje mi je bilo Duško Dugouško od ZM.



Odgovorio ti lwood.

Ali ovo mi se čini odličnom pripremom za krasne video igrice gdje ideš hodnikom i ubijaš sve što se miče.

Ne živciraj se zbog crtića. Kako god odgajao djecu napravit ćeš pogrešku (to rade svi roditelji bez iznimke, neki više, neki manje).

S druge strane bitno je da se ne drogiraju i da su zdravo. Ostalo kako ispadne ispadne, to je van tvoje moći.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 13/08/2021 : 10:08:26  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by prop_ovednik

Ja s malom gledam starog Zekoslava, Tom i Jerry i He-Man. Računam da san ispa ok, pa što ne bi ona. Još da Sandokana nađem i di mi je kraj....



Kcer mi uopce nije bila zainteresirana za te stare crtice. Gledala se Peppa i Hello Kitty. Ali zato danas voli citati Visnju, Hildu, Sestre i gledati anime!!!
Zato i nisam siguran trebam li Vitu odgajati na svojoj proslosti ili ga pustiti da zivi u sadasnjosti?

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 13/08/2021 : 10:11:16  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo
S druge strane bitno je da se ne drogiraju i da su zdravo. Ostalo kako ispadne ispadne, to je van tvoje moći.



Necemo se sloziti
Bit cu sretniji ako zapale nego da piju alkohol.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 13/08/2021 : 10:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by Peyo
S druge strane bitno je da se ne drogiraju i da su zdravo. Ostalo kako ispadne ispadne, to je van tvoje moći.



Necemo se sloziti
Bit cu sretniji ako zapale nego da piju alkohol.



Čekaj, pa vidiš da se i Talični ostavio cigarete i sad je sa onom glupom travkom u ustima

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 13/08/2021 : 10:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by prop_ovednik
Još da Sandokana nađem i di mi je kraj....


crtić
https://www.balkandownload.org/topic/51582-sandokan-sr/

igrana serija
https://www.balkandownload.org/topic/46509-sandokan-1976/

@nenno
Nisam mislio cigarete (iako sam pusac one su stvarno glupost)

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 13/08/2021 10:23:53
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1299 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 13/08/2021 : 11:13:59  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Fala ti puno!!!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 13/08/2021 : 11:21:16  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ovi današnji crtani filmovi su potpuno negledljivi za nas starije.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/08/2021 : 11:23:31  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by lwood

Mnogo je opasno tako odgajat dicu. Pogledaj nas šta smo tako odgojeni. Sami psihopati i serijske ubojice. Inače bolje mi je bilo Duško Dugouško od ZM.



Klasicna pogreska...stvari moras gledati u kontekstu vremena. Nase vrijeme djetinjstva i danasnje vrijeme nisu isti svjetovi. Ja sam s 15 godina sam ili sa susedom (jos mladim od mene) sjeo na bus i otisel na Maksimir na tekmu. Mislis da bi danas to bilo pametno napraviti?

Mali je nakon dva dana Zekoslava, Mirka Zlikovskog i Brzog Gonzaleza pocel loviti sestru s plasticnim nozem po kuci, tako da!?
Objasnil sam mu da je crtic jedno a stvarnost drugo, ali nisam pametan kaj je dobro a kaj nije. Medvjedic Pedignton, Zar i Psici u ohodnji su sasvim drugaciji crtici.

pogreška,tvoja i današnjih roditelja šta držite dicu pod staklenim zvonom

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 13/08/2021 : 11:45:43  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by prop_ovednik

Fala ti puno!!!




Nadam se samo da rade povznice. Ne mogu se ulogirati da provjerim ali prije koji mjesec sam poskidal hrpu tih crtica i sve je radilo!

@lwoode
Lako je bilo kad je Torcida bila narancasta. Kad danas vidim kako se sjever crni od majica za dom spremnih, naravno da svoje dijete ne zelim tome izloziti. Ustvari zelim ga prije toga pripremite na budale takve vrste.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 13/08/2021 11:56:28
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 13/08/2021 : 11:55:25  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Ovi današnji crtani filmovi su potpuno negledljivi za nas starije.



Pa nije bas.
Super je kaj su danasnji crtici vrlo edukativni! Kung fu pandu sam gledal 10-tak puta koliko je dobra i poucna, a tu je citav niz dobrih dugometraznih naslova od Ledenog doba pa nadalje.

Poanta je samo kaj je to sasvim drugaciji pristup. Kaj je i normalno jer svako vrijeme nosi svoje, i nosit ce!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 13/08/2021 11:58:04
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10365 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 13/08/2021 : 13:58:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Auuuuuuuuuuuuuuuuuuu...
Nakon toliko godina kukanja i neprestanih odgovora kolega da drugi drže prava i da se prestanem nadati, ovo sam posve isključio iz mozga. I onda, paf!
TALIČNI & ĐORĐE, srpski, latinica, boja, tvrdoukoričeni integrali.
Jeste li vi svjesni da ne postoji bolji stripski serijal u Galaktici????
Za duboki svemir ne mogu tvrditi, još nisu sve pregledali

Asteriks mi nikad nije legao, previše mi je bio simplificiran. Ali dobro, to je svakako izvanredan strip, samo eto, do mene je. Ali Talični... Ajme kako dobro!
Sjećam se 6. razreda (!!!) kad nam je nastavnik likovnog nešto počeo govoriti o stripovima.
Mi odmah Zagor, Blek... A on će: "Rekao sam stripovi, a ne šund. Npr. Talični, Asteriks..."
Ja mu na to: "A Alan Ford, druže?" Zavrtio je glavom i pokazao rukom onu gestu u značenju "tako-tako"...

PS
Je li sigurno Dimitrijević?
Ne smeta da se malo uredi, popravi, modernizira. Da ne govorim o tipfelerima.
Ali JEZGRU NE DIRATI NI U LUDILU.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/08/2021 : 14:01:05  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ne zna se da li je dimitrijevic
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2451 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 13/08/2021 : 14:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Dace Bog da je Dimitrijevic.

Ali koliko su ljudi jednokanalni, ako oni tako misle, moraju i svi ostali...covece ako je neko odrastao sa Lucky Lukom, pa njemu je Talicni svakako bzvz...kod nas u Srb samo, i jedino Talicni.

Ali vidis mladi ljudi misle da se TvBg gledao uveliko u Zg, i da je bio Dusko Dugousko, a ne Zekoslav Mrkva, dokazi njemu drugacije...
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000