forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Kako i koliko spavate?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

fandango
Senior Member



1548 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 07/12/2021 : 09:03:56  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Kao sto naslov topika kaze, kako i koliko spavate? Kakva vam je kvaliteta sna? Kvantiteta? Budite li se od stresa i briga ili od mjehura? Spavate li danju jer radite u nocnoj smjeni? Ili spavate kao beba, 8h u komadu? U kojem polozaju? Sami, sa zenom ili s ljubavnicom? Muci li vas paraliza sna? Ili nesto drugo?

udarnik007
Senior Member



Croatia
1046 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 07/12/2021 : 09:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Kroz tjedan spavam nevjerojatnih
4 do 5 sati u svakakvim položajima,
uglavnom sa ženom...😃
Jedva čekam subotu da se naspavam i
onda, gle čuda, opet se budim rano.
Valjda iz navike.
Kad zaspim ne budim se do jutra.
Imam dosta čvrst san.
Spavanje je precijenjeno...😉
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 07/12/2021 : 09:37:50  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Ja sam imao svakavih buđenja.
Evo ne tako davno nešto sam sanjao i probudio se uvjeren da sam nezaposlen.
Pa sam otišao natrag spavati.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 07/12/2021 : 09:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
U zadnje vrijeme loše spavam, jer cura navija 48 alarma prije nego se mora ustati
argghh
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/12/2021 : 09:52:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Spavanje je precijenjeno!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 07/12/2021 : 10:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

U zadnje vrijeme loše spavam, jer cura navija 48 alarma prije nego se mora ustati
argghh


Tako i moja
Radi od 8 i ustaje u 7,ali alarmi pocinju zvonit oko 6...
Tako da kad spavam sam,spavam dobro

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 07/12/2021 : 10:33:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
6-7 sati najčešće. Ponekad se budim ako moram na WC ali inače nemam drugih problema. Osim kad jedem kasno na večer onda lošije spavam.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/12/2021 : 10:37:42  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Nekih 6-7 sati, uvijek po noći. Rijetko se 'zalomi' poneki vikend da bude iznad 8 sati. Popodnevno spavanje nikad nisam volio, i ako baš tad zaspem, to je neka kišna, tmurna subota nakon ručka ako gledam neki dosadni film. A dal'je u komadu, ovisi budi li se netko od djece.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/12/2021 : 10:58:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Kao sto naslov topika kaze, kako i koliko spavate? Kakva vam je kvaliteta sna? Kvantiteta? Budite li se od stresa i briga ili od mjehura? Spavate li danju jer radite u nocnoj smjeni? Ili spavate kao beba, 8h u komadu? U kojem polozaju? Sami, sa zenom ili s ljubavnicom? Muci li vas paraliza sna? Ili nesto drugo?




Zanimljivo pitanje. Pitas zato sto imas problema sa spavanjem, snom?
Mene to muci desetljecima sad vec. Mijenjam zemlje, vremenske zone precesto pa i to ostavlja svoj pecat i ne cini mi dobro...
Inace da ti probam odgovoriti;
A) malo B) mislim losa, spavam par sati u komadu. Ako... C) mala D) da i od stresa i od mjehura, ovo potonje jer ako radim primjerice u Arabiji na plus 50 popijem 5-6-7 litara vode minimalno dnevno sto se poslije odrazi na noc i ucestali odlazak na wc. E) da, pocesto spavam i danju jer me posao 'izubija' i po noci, bez milosti. F) ne sjecam se kako sam kao beba spavao, a osam sati u komadu su pusti snovi danas. (s obzirom na temu doslovno i figurativno) G) u bilo kakvom polozaju... H) pola godine sam, pola s zenom I) ne znam sto je paraliza sna.
Inace alkohol pomogne ponekad, pa spavam bolje, ali onda boli glava po povratku iz Morfejevog carstva, no tu su srecom Kafetini. Persen, Normabel itd, ljudi kazu pomogne, ja sam probao, meni ne. Radim zahtjevan fizicki posao i umoran kao pas dodem u krevet, pa opet spavam malo, jer osim 'fizike' imam i ogromnu odgovornost pa 'kutija' previse trpi. Ne pomazu tu ni hoteli, masu razlicitih stranih, tudih kreveta al jbg. tako je kako je. Navikao sam. Ako 'opalim' 2-3 sata sna u kontinuitetu to je za mene odlicno. No nazalost vise ne spavam puno ni doma u RH, Splitu. Onda citam masu, knjiga, stripova... na kamione sto se kaze. To me ustvari odmara i puni baterije.

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 07/12/2021 11:05:00
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6602 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 07/12/2021 : 11:07:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Radnim danom spavam 5-6 sati (vikendom oko 8) i onda sam ponekad popodne na mukama da odbijem još sat i pol, dva. Jednom me to popodnevno spavanje koštalo i stripa, zaspao čitajući pa mu promijenio opis spavajući. Ne volim to popodnevno spavanje, ali jbg, ne mogu leći prije ponoć a radnim danom treba ustati u 6.
Jako se rijetko budim, uglavnom zbog nekog stresa (u očima drugih "stresa"), nikad zbog wc-a. Kad je sve ok, ono, pričaju ljudi kako je nepodnošljivo grmilo, ja ništa čuo nisam...


loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 07/12/2021 11:12:25
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1548 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 07/12/2021 : 12:33:23  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Ivane, ne muci me (ne)spavanje nista vise nego prosjecno. Samo me zanimalo kako ekipa spava ili ne spava, ta je komponenta u zivotu ipak bitna, cak i presudna. Vidim susjede kak se muce, oboje rade nocne pa im organizacija oko vrtica i skole u banani.

Moje spavanje je isto tako-tako, spavam recimo 6, ako se zalomi i 7 sati, skoro pa nikad u komadu, budim se jednom-dvaput po noci, sto zbog nekih izmastanih briga, sto mjehura, sto zbog maloga. Prije neki dan sam bio tako umoran da sam zalegao i spavao 8h u komadu da se nisam pomaknuo. To mi se godinama nije dogodilo. Drugi dan sam se osjecao gore nego kad spavam kratko i budim se. Legnem rano, budim se rano, oko 5h, da stignemo na posao, u vrtic, simo-tamo. Prije sam spavao i losije, zena kaze poceo hrkati ko slon, onda sam nabavio dentalnu protezu protiv toga pa sad spavam bolje. Najbolje spavam na boku, ne muci me paraliza sna

Svima do sada hvala na odgovorima!



Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3530 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 07/12/2021 : 13:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Kod spavanja rutina igra veliku ulogu, kada se jednom pronađe dobra navika koja vam odgovara poželjno je držati se nje. Ja npr skoro uvek idem na spavanje oko pola 12, a ustajem u 7, nebitno koji je dan u pitanju. To znači minimum 7h sna a maksimum 8. Nikada ne spavam u toku dana i obično zaspem 5min nakon što legnem i nikada se ne budim tokom noći. Jedan od razloga što brzo zaspem je što recimo pola sata, sat, pre spavanja prestanem da koristim "plave ekrane" i često čitam knjige / stripove pola sata pre spavanja, a čitanje me umori i od toga brže zaspem

Još jedna stvar je veoma bitna, a to je REM faza sna. Ako tokom spavanja sanjate onda to znači da telo dobija dovoljno vremena da se odmori, ali ako skoro nikada ne sanjate to onda znači da ste premoreni i da imate loše navike spavanja koje će vam pogoršati zdravstveno stanje kako budete starili

Najveća posledica nespavanja je umor koji dovodi do gubitka koncentracije, a kada nam opada pažnja onda pravimo greške, a ako pravimo greške onda nerviramo ljude oko sebe i nerviramo se sami na sebe jer nismo dovoljno pazili, ovo stvara jedan začarani krug iz kojeg je teško izbaviti se. Ja sam npr primetio da se mnogo češće nerviram i planem ako sam neispavan, mnogo sam skloniji da se svađam i prepirem sa nekim kada sam neispavan

Spavanje je potcenjen deo naših života i ako je nekome stalo da živi zdravo onda je pored pravilne ishrane i redovne fiskulture najbitnija stavka. Kada smo naspavani i odmorni život je jednostavniji i lepši. Od mene preporuka za spavanje
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29277 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 07/12/2021 : 16:15:20  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Spavam uvijek na desnu stranu, 7 do 8 sati, nastojim kad je moguće, obično sam na nogama već u 6, a nekad i prije (mala djeca). Kako sam imao problema sa spavanjem, to jest koliko god bio mrtav umoran nisam mogao zaspati do duboko u noć, neurologica mi dala tablete za spavanje, pa sad bar zaspim brzo. Budući da su mi ovo proljeće otkrili teški oblik apneje, spavam sam u dnevnom boravku, prikopčan na aparat, time mi se kvaliteta sna drastično popravila, no, ako se previše okrećem probudi me plin koji izlazi iz maske. Ali sve u svemu puno sam odmorniji nego prije. san je čvrst, a srećom nema još potrebe za buđenjem zbog WC-a.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Zula
Average Member

764 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 07/12/2021 : 17:53:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker


Još jedna stvar je veoma bitna, a to je REM faza sna. Ako tokom spavanja sanjate onda to znači da telo dobija dovoljno vremena da se odmori, ali ako skoro nikada ne sanjate to onda znači da ste premoreni i da imate loše navike spavanja koje će vam pogoršati zdravstveno stanje kako budete starili


I da i ne...
REM faze spavanja jako su bitne, ali ne zbog odmora. U njima se, između ostalog, događa i konsolidacija pamćenja (prelazak iz kratkoročne u dugoročnu memoriju) - što je bitno za one koji uče te se može usporediti sa pražnjenjem radne memorije i zapisivanjem informacija na hard disk! Ima razmišljanja da spavanje ima zaštitnu funkciju za naše tijelo da bi se mogla odviti REM faza, a njen izostanak ima baš velik utjecaj na zdravlje. Ako imate osjećaj da ne sanjate ne znači da niste bili u REM fazi.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 07/12/2021 : 17:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
Spavam u boravku
Ka beba
Zašto?
Alarm na mobitelu
Koji zvoni 825 puta dok se dotična ne probudi
Blaženi žveljarin
Spavam 5 sati

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 07/12/2021 : 18:37:31  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Spavam od malo prije izlaska sunca do zalaska sunca
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/12/2021 : 18:39:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Znači južnjak ...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/12/2021 : 19:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Tko ima iskustva s tabletama za spavanje? Kojim, mozete li specificirati i naravno, pomazu li spavati?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29277 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 07/12/2021 : 19:18:24  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Pomažu, ja sam pio calixtu dok je je bilo, a sad mirzaten, i zaspiš brzo, a neurologica mi dala minimalnu dozu, četvrtinu i pola tablete.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game

Edited by - tex2 on 07/12/2021 19:18:55
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/12/2021 : 19:36:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Te tablete, Mirzaten idu na recept, preko obiteljskog lijecnika ili su u slobodnoj prodaji u apoteci? Kad je uzmes, a kazes brzo zaspis, koliko to traje, taj san? 5-6 sati?

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 07/12/2021 19:38:50
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4865 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 07/12/2021 : 19:39:22  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Moja novogodišnja odluka već par godina je da moram više i kvalitetnije spavati. Zbog ovog što dolje naker piše. Kad sam naspavan i odmoran, bolja sam osoba, i prema drugima prema kojima sam namćor kad sam neispavan (dakle većinu vremena), a također imam i više energije i koncentracije i za svoje gušte.

No nikako da se držim te odluke. Možda zato što je u sukobu sa onim što govorim da bi mi bila prva želja da uhvatim zlatnu ribicu: pitao bih je da mi omogući da mi 2 sata sna bude dovoljno da se naspavam. Ej što bi sve stigao napraviti da je to moguće. Uvjet bi također bio da to omogući samo meni, ne svima, jer najdraži dio dana mi je gluvo doba kad imam dojam da sam jedini budan.

Bolje spavam kad nisam sam nego kad imam cijeli krevet za sebe, onda se vrtim cijelu noć. Čitanje u krevetu prije spavajanja je dobra ideja, no problem je bio što zbog žene i male ne mogu paliti svjetlo. Zato me je kindle kojeg sam počeo koristiti ove godine spasio. Dark mode dok se oči ne počnu sklapat. Za sve ostalo tu je nakerov post.


quote:
Originally posted by naker

Kod spavanja rutina igra veliku ulogu, kada se jednom pronađe dobra navika koja vam odgovara poželjno je držati se nje. Ja npr skoro uvek idem na spavanje oko pola 12, a ustajem u 7, nebitno koji je dan u pitanju. To znači minimum 7h sna a maksimum 8. Nikada ne spavam u toku dana i obično zaspem 5min nakon što legnem i nikada se ne budim tokom noći. Jedan od razloga što brzo zaspem je što recimo pola sata, sat, pre spavanja prestanem da koristim "plave ekrane" i često čitam knjige / stripove pola sata pre spavanja, a čitanje me umori i od toga brže zaspem

Još jedna stvar je veoma bitna, a to je REM faza sna. Ako tokom spavanja sanjate onda to znači da telo dobija dovoljno vremena da se odmori, ali ako skoro nikada ne sanjate to onda znači da ste premoreni i da imate loše navike spavanja koje će vam pogoršati zdravstveno stanje kako budete starili

Najveća posledica nespavanja je umor koji dovodi do gubitka koncentracije, a kada nam opada pažnja onda pravimo greške, a ako pravimo greške onda nerviramo ljude oko sebe i nerviramo se sami na sebe jer nismo dovoljno pazili, ovo stvara jedan začarani krug iz kojeg je teško izbaviti se. Ja sam npr primetio da se mnogo češće nerviram i planem ako sam neispavan, mnogo sam skloniji da se svađam i prepirem sa nekim kada sam neispavan

Spavanje je potcenjen deo naših života i ako je nekome stalo da živi zdravo onda je pored pravilne ishrane i redovne fiskulture najbitnija stavka. Kada smo naspavani i odmorni život je jednostavniji i lepši. Od mene preporuka za spavanje


Edited by - vukozec on 07/12/2021 21:19:29
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29277 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 07/12/2021 : 19:42:01  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Ne idu na recept, mora ih propisati neurolog. San traje i po 9 sati, a zaspiš za desetak minuta.

quote:
Originally posted by ivanl

Te tablete, Mirzaten idu na recept, preko obiteljskog lijecnika ili su u slobodnoj prodaji u apoteci? Kad je uzmes, a kazes brzo zaspis, koliko to traje, taj san? 5-6 sati?


"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/12/2021 : 19:48:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Ne idu na recept, mora ih propisati neurolog. San traje i po 9 sati, a zaspiš za desetak minuta.

quote:
Originally posted by ivanl

Te tablete, Mirzaten idu na recept, preko obiteljskog lijecnika ili su u slobodnoj prodaji u apoteci? Kad je uzmes, a kazes brzo zaspis, koliko to traje, taj san? 5-6 sati?




A evo, 'bacio sam oko' na internetu u svezi tih tableta, imaju nuspojave koje mi se bas i ne svidaju...
A opet, probao bi s bilo kakvom kemijom da se naspavam kao normalno celjade.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29277 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 07/12/2021 : 20:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Svaki lijek ima hrpu nuspojava. Probaj možda s hormonom melatoninom?

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/12/2021 : 21:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ko ima problema da zaspi, a ne želi da uzima tablete: dve-tri kapi eteričnog ulja lavande na jastuku (na strani na kojoj spavate) pomažu prilično.


Inače idem u krevet između 23-00h, ustajem oko 07-07:30 i prilično se retko budim, i to samo ukoliko ima stvari koje me opterećuju, nikada zbog bešike. Još sam u cvetu mladosti .
Isključivo spavam na desnom boku i nema šanse da zaspim drugačije. Kada sam primio vakcinu sam je dobio u desno rame (pošto sam levoruk) , te noći me je rame strašno bolelo, pa nisam mogao da ležim na desnoj strani i bukvalno te noći nisam spavao, pošto nisam mogao da zaspim u drugom položaju.

Edit: I ja često spavam u boravku, pošto draga navije budilnik sat vremena pre nego što stvarno treba da ustane. I onda mene probudi, a ona blaženo spava dok ja buljim u plafon. Nikada mi neće biti jasno zašto neko navije alarm u 06h, a treba da ustane u 7. A između još tri-četiri alarma "za svaki slučaj".

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 07/12/2021 21:41:38
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 07/12/2021 : 21:19:13  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
4-6 sati spavam, uglavnom dobro, ponekad imam problema, ako je u pitanju nekakvo živciranje ili ako sam bolestan (grlobolje i slično)...
Budim se uglavnom u 5,30 kada radim, ponekad i ranije... A i kad ne radim slično je... Samo što se onda potrudim spavati još malo...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000