forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Fan strip: DYLAN DOG - Skok
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

CZdravko
New Member



287 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 14/12/2021 : 15:54:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit CZdravko's Homepage  Send CZdravko a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav svima,

Inspirisan ekipom koja je na forum stavila Nathan Never fan strip (usput svaka cast momci!) odlucio sam da i ja uradim isto sa jednom kratkom Dylan Dog pricicom za koju je scenario pisao moj prijatelj Miljan Novcic, a ja radio crtez.
Epizoda ima 9 stranica, pa cu ovdje stavljati po 2 stranice svaki dan (tj. cetvrti dan cu staviti zadnje 3 stranice, zbog neparnog broja ).

Mi smo uzivali radeci na ovome, pa se nadam da cete i vi uzivati u citanju...



















Blog www.zdravkocvjetkovic.blogspot.com
Moji radovi na FB https://goo.gl/ZtF6s8

Edited by - CZdravko on 17/12/2021 15:40:18

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4700 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 14/12/2021 : 16:04:54  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Dobivam "Izbor" vibes. Samo naprijed!

Go kneel and weep
Go to Top of Page

CZdravko
New Member



287 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 14/12/2021 : 16:09:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit CZdravko's Homepage  Send CZdravko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Dobivam "Izbor" vibes. Samo naprijed!



Hehehe, hvala puno... To je odlicna epizoda i da, tu je krov za pocetak, a pojavljuje se i jos neko ko igra veliku ulogu u Izboru...

Blog www.zdravkocvjetkovic.blogspot.com
Moji radovi na FB https://goo.gl/ZtF6s8
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 14/12/2021 : 16:17:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Super, veselim se sljedećim stranicama
Koliko vam je trebalo da napravite ovu epizodu?
Go to Top of Page

CZdravko
New Member



287 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 14/12/2021 : 16:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit CZdravko's Homepage  Send CZdravko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Super, veselim se sljedećim stranicama
Koliko vam je trebalo da napravite ovu epizodu?



Hvala supermark. Ne znam za koliko je Miljan napisao pricu, ali ja sam poceo raditi skice davno, nekad 2018. Uradio za nekoliko dana grube skice i poceo tus. U medjuvremenu je Recchioni dosao u Sarajevo, pa sam ga upoznao, pokazao mu skice i 2 gotove table, pa mi je on tu malo ubio zelju da nastavim dalje sa finaliziranjem. Rekao mi je da su mi skice super i da su mu dosta bolje od finalnih tabli. Evo preko 3 godine mi je trebalo da se natjeram da malo doradim prve dvije table i zavrsim ostalih 7, a to sam radio nekih zadnjih 20-tak dana otprilike. Inace sam iz Zenice gdje sam krajem '90-tih bio clan Zenice Skole Stripa u sklopu koje smo imali i svoj strip magazin. Skola kao skola vise ne postoji odavno, ali nas par jos uvijek crta stripove, pa kad ulovimo neke pare objavimo neku strip kompilaciju - tako sam se natjerao da izmedju nekih svoji kratkih autorskih stripova zavrsim i ovu epizodu koja ce se naci u nasoj novoj sveski stripa.


Blog www.zdravkocvjetkovic.blogspot.com
Moji radovi na FB https://goo.gl/ZtF6s8

Edited by - CZdravko on 14/12/2021 16:35:48
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 14/12/2021 : 16:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ima i Miljan strpljenja, kad te čekao tri godine da završiš strip po njegovom scenariju :)
Go to Top of Page

CZdravko
New Member



287 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 14/12/2021 : 17:15:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit CZdravko's Homepage  Send CZdravko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Ima i Miljan strpljenja, kad te čekao tri godine da završiš strip po njegovom scenariju :)



Strpljiv covjek. Ma i njemu kad sam poslao skice on mislio kao to je to, pa je bio zadovoljan.

Blog www.zdravkocvjetkovic.blogspot.com
Moji radovi na FB https://goo.gl/ZtF6s8
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4607 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 14/12/2021 : 19:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Lepo, cekamo ostatak :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 14/12/2021 : 19:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Dobar početak! Možda bi odgovaralo da kaže Groucho koji kratak vic na prvom kadru druge stranice ali to je samo moj dojam.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 14/12/2021 : 20:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Recimo varijaciju one Grunfove: "Tko leti, vrijedi, tko ne leti, pada."

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

CZdravko
New Member



287 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 14/12/2021 : 20:22:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit CZdravko's Homepage  Send CZdravko a Private Message  Reply with Quote
Hvala Barker.

Deers i Curnir - Da, razumijem sta hocete reci, ali posto je scenrij zamisljen bez ijednog oblacica, nego vise kao Dylanova unutrasnja naracija, taj dio smo izbacili, ali je poenta bila da ja crtezom probam docarati kako Gruco u ovoj ozbiljnoj situaciji ispaljuje neku mudroliju dok Dylan tabiri sam sa sobom u glavi...

Blog www.zdravkocvjetkovic.blogspot.com
Moji radovi na FB https://goo.gl/ZtF6s8
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 14/12/2021 : 20:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Znači do stila. Ok je i tako, kuži se na sljedećem kadru da Groucho zbija šale.
Pohvale i na crtež. Mislim da si puno napredovao od zadnjih stvari koje si kačio na forum.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

CZdravko
New Member



287 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 14/12/2021 : 21:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit CZdravko's Homepage  Send CZdravko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Znači do stila. Ok je i tako, kuži se na sljedećem kadru da Groucho zbija šale.
Pohvale i na crtež. Mislim da si puno napredovao od zadnjih stvari koje si kačio na forum.



Hvala ti puno, drago mi je da se primijeti. Jos su konkretno ove dvije table 95% zavrsene te 2018. godine sto sam ranije spominjao, ovih zadnjih 7 sam bas radio frisko zadnjih 20-tak dana i nekako su (bar meni) kako epizoda ide prema kraju sve kvalitetnije...

Blog www.zdravkocvjetkovic.blogspot.com
Moji radovi na FB https://goo.gl/ZtF6s8
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7611 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 14/12/2021 : 22:02:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
Sviđa mi se čist crtež..sličan magnusu..
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/12/2021 : 22:41:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
A je, Magnusu... jbg. necemo sad bas tako... bez ikakve zlobe, Zdravko, ne zamjeri.
S moje strane pohvale. Trud je tu. Zanima me gdje ovo ide...
Sta nije bio jedan specijalac, Izbor od Picatta? Da sad ne kopam, gdje je ista situacija na pocetku na krovu? Tu si skroz istu temu zapoceo. To jest ne ti sam, vec vas dvoje autora. Zato me i zanima gdje ce ovo otici i kako ce zavrsiti...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 14/12/2021 : 23:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Kao ponosni autor NN fan projekta pohvale i od mene. Samo naprijed, lijepo je vidjeti sav ovaj trud za jedan strip od članova foruma.

A i nije to neko veliko razdoblje za napraviti strip. Meni je s Igmanom trebalo 6 godina da ga uradimo.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 14/12/2021 : 23:39:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by CZdravko

Hvala Barker.

Deers i Curnir - Da, razumijem sta hocete reci, ali posto je scenrij zamisljen bez ijednog oblacica, nego vise kao Dylanova unutrasnja naracija, taj dio smo izbacili, ali je poenta bila da ja crtezom probam docarati kako Gruco u ovoj ozbiljnoj situaciji ispaljuje neku mudroliju dok Dylan tabiri sam sa sobom u glavi...



Ja sam se, dakako, šalio, nadovezujući se na Deersovu ideju
Samo ti piči po svome, dobro je ovo!

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

CZdravko
New Member



287 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 15/12/2021 : 00:48:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit CZdravko's Homepage  Send CZdravko a Private Message  Reply with Quote
Hvala ljudi na pohvalama i sugestijama. Sto se tice epizode Izbor, da, ovaj pocetak ima bas dosta slicnosti, mada ovdje nece biti puno akcije, trke i frke kao tamo, ipak je ovo na 9 stranica, a ono na 160.

Zanimljivo mi je da sam komentare vezano za Magnusov stil citao u na NN projektu ako se ne varam - ocito smo se svi nacitali Alana Forda u djetinjstvu.

A sto se tice razdoblja u kojem je strip nastao, pauza izmedju skica i konkretnog rada je trajala tri godine - kad sve sracunas kompletan "posao" je trajao mozda mjesec dana...

Blog www.zdravkocvjetkovic.blogspot.com
Moji radovi na FB https://goo.gl/ZtF6s8
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 15/12/2021 : 06:53:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
CZdravko, imaš li još te skice da ih okačiš? Bilo bi mi ih zanimljivo vidjeti.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/12/2021 : 09:09:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Savjet: crtaj manje glave.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/12/2021 : 09:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Savjet: crtaj manje glave.


Jest. Da ne budu kao u Hermannovoj zadnjoj to jest trenutnoj fazi.

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 15/12/2021 09:30:47
Go to Top of Page

Erick S
Starting Member

Bosnia and Herzegovina
55 Posts

Member since 28/03/2018

Posted - 15/12/2021 : 11:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Erick S a Private Message  Reply with Quote
Super izgleda. Svaka čast i samo naprijed Zdravko
Go to Top of Page

CZdravko
New Member



287 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 15/12/2021 : 12:06:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit CZdravko's Homepage  Send CZdravko a Private Message  Reply with Quote
Beva - imam skice negdje, pa cu ih uploadovati ovdje poslije epizode.
Inace se bavim animiranim filmom, ilustracijama za djecu i karikaturama, pa se to zna odraziti na proporcije kad radim nesto realisticnije, tj. konkretno na velicinu glave kako Tonto spomenu. Profesionalna deformacija sto kazu, ali radim na tome...

Blog www.zdravkocvjetkovic.blogspot.com
Moji radovi na FB https://goo.gl/ZtF6s8
Go to Top of Page

CZdravko
New Member



287 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 15/12/2021 : 14:30:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit CZdravko's Homepage  Send CZdravko a Private Message  Reply with Quote
Zbog ocitog cliffhangera na tabli broj 5 (pun intended ) odlucio sam da ovaj put okacim naredne 3 table u prvi post. ;)
Naredne cetiri stizu uskoro...

Blog www.zdravkocvjetkovic.blogspot.com
Moji radovi na FB https://goo.gl/ZtF6s8
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1582 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 15/12/2021 : 15:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Samo naprijed!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 15/12/2021 : 16:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Cool! 😊
En suite, s'il vous plaît! 😊

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000