forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Uspon i pad Triganskog carstva knjiga 1.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/12/2021 : 07:48:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

Jedva čekam dobiti svoj primjerak i toplo se nadam da će Bookglobe nakon što izda sve od Trigan Empire krenuti i sa Stormom!


Ma da vidis samo...
Ne da je album prva liga, odlican je! Kakve 'grijeskice', koga briga...
Treba 'izupirati' Nebojsu, (Bernarda), za Storma. Ustvari, taj proces je vec i otpocet. Ali do tad, ova 'Daleka planeta' je sama esencija nostalgicnog gusta. Ma vinjeta po vinjeta, slicica po slicica vracala me u djetinjstvo. Uopce nije cudno sto se davne 1965 ovaj strip najavljivao kao najrealisticnije nacrtan strip na svjetu. 'Drzi to vodu' sve do danas. Lawrence je stvarno obavio antologijski posao.
Gust, sami nepatvoreni gust, kojeg ne kvare nikakvi tipfeleri ni old school naracija sa za danasnje vrijeme naivnim ali silno zabavnim scenarijem.
Bookglobe-ova albumcina za kandidata godine!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 22/12/2021 : 07:51:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Jel valja čemu strip? Pamtim da sam ga klinac čitao u nekom magazinu i to kao daleku planetu. No radnja na onim fotkanim stranicama mi djeluje naivno, a nostalgija mi nije čimbenik prilikom odluke o nabavki izdanja.

Koliko epizoda ima u ovoj knjizi i koliko knjiga bi trebalo biti?
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/12/2021 : 09:24:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Jel valja čemu strip? Pamtim da sam ga klinac čitao u nekom magazinu i to kao daleku planetu. No radnja na onim fotkanim stranicama mi djeluje naivno, a nostalgija mi nije čimbenik prilikom odluke o nabavki izdanja.

Koliko epizoda ima u ovoj knjizi i koliko knjiga bi trebalo biti?



Već je to komentirano.

Uzima se zbog sjajnog crteža i nostalgije.

Ovo je klasični akcić sa tananim scenarijem.

Ne djeluje mi kao nešto što bi tebe zanimalo.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 22/12/2021 : 09:45:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Thnx
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 22/12/2021 : 09:53:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja gledam taj crtež i meni to izgleda prekrasno.
Sve si nekako razmišljam da iskrcam lovu i bok.
Baš izgleda opasno dobro.
Ali moram priznat da je cijena dosta paprena.
Imam sken na tabletu, ali nikako da ''prolistam''.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/12/2021 : 11:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma nista sken...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 22/12/2021 : 14:04:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Ako i ima poneku greškicu predugo se čekalo na ovakvo izdanje da bi se propustilo.

Kupite i uživajte.



Kako si i sam naveo, treba biti iskren i reći ljudima što mogu očekivati.
Greške su bitne, jer POKAZUJU JEBENI NEMAR!
Dovoljno sam pozitivnoga naveo, da ne treba tajiti i ono negativno.
Pogreška na naslovnici primjer je samo takve nebrige, na primjer.
Na stranu ushićenje nepismenih koji sami sebi tepaju da su takve stvari nebitne, jer su - nepismeni do boli, treba biti iskren i reći i drugu stranu. Da se okladimo da u Komikovu izdanju toga uglavnom neće biti???

ISTO TAKO, AKO VAM CRTEŽ NIJE PRIMARAN U STRIPU I NEMATE NIMALO NOSTALGIJE, ZAOBIĐITE OVAJ STRIP U ŠIROKU LUKU.
Priča je još i dobra na početku, ali poslije postaje turbodosadno.
Ja ne spadam u tu skupinu, platio sam 750 kn ono kožno britansko izdanje (samo 1 knjiga sa svega 3 priče!), kupio sam i ovo, ali treba reći kako stvari stoje, a ne brljati bez glave i pameti.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/12/2021 : 22:53:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Ako i ima poneku greškicu predugo se čekalo na ovakvo izdanje da bi se propustilo.

Kupite i uživajte.


Baš kako si i rekao; uživajte u ovom prekrasnom stripu!
To se i traži od normalnog strip štovatelja/kupca/entuzijasta/konzumenta itd, itd...
To što se neki kolektori šporke vode, DERU/ARLAUČU po forumu, ufuravajući nam svoje nebuloze i 'soleći nam mozak', auditoriju je najmanje bitno. Pače smiješno. Pače žalosno...
Guštajte ekipa u ovom albumu!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Sr77777
New Member

148 Posts

Member since 04/12/2019

Posted - 24/12/2021 : 18:39:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Sr77777 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Peyo

Ako i ima poneku greškicu predugo se čekalo na ovakvo izdanje da bi se propustilo.

Kupite i uživajte.



Kako si i sam naveo, treba biti iskren i reći ljudima što mogu očekivati.
Greške su bitne, jer POKAZUJU JEBENI NEMAR!
Dovoljno sam pozitivnoga naveo, da ne treba tajiti i ono negativno.
Pogreška na naslovnici primjer je samo takve nebrige, na primjer.
Na stranu ushićenje nepismenih koji sami sebi tepaju da su takve stvari nebitne, jer su - nepismeni do boli, treba biti iskren i reći i drugu stranu. Da se okladimo da u Komikovu izdanju toga uglavnom neće biti???

ISTO TAKO, AKO VAM CRTEŽ NIJE PRIMARAN U STRIPU I NEMATE NIMALO NOSTALGIJE, ZAOBIĐITE OVAJ STRIP U ŠIROKU LUKU.
Priča je još i dobra na početku, ali poslije postaje turbodosadno.
Ja ne spadam u tu skupinu, platio sam 750 kn ono kožno britansko izdanje (samo 1 knjiga sa svega 3 priče!), kupio sam i ovo, ali treba reći kako stvari stoje, a ne brljati bez glave i pameti.



Korektno !
Slazem se da se ovo moglo i trebalo bolje odraditi, samo sam prelistao u knjižari pun nade monu je nudila naslovnica, ali kad sam otvorio strip sve ono dobro je ubilo ono bljestavo papira i kričavost boja, šteta..

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25759 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/12/2021 : 18:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A je malo blještav ali mi i nije toliko smetalo.
možda zato što ga nisam kupio

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Sr77777
New Member

148 Posts

Member since 04/12/2019

Posted - 24/12/2021 : 18:59:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Sr77777 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

A je malo blještav ali mi i nije toliko smetalo.
možda zato što ga nisam kupio




Obično meni nepoznate stvari volim prevrnuti preko ruku prije eventualne kupnje - sva sreća,
nisam ni ja !


Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/12/2021 : 19:09:41  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

A je malo blještav ali mi i nije toliko smetalo.
možda zato što ga nisam kupio



odlična

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/12/2021 : 22:36:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote

Nastavljam niz...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/12/2021 : 00:28:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ja sam ga vec bio platio pa samo cekam da mi stigne... Komikovo izdanje!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 29/12/2021 : 10:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Danas mi je ovo došlo. Meni je ovo definitivno izdanje godine. Ništa mu nije niti blizu. Konačno nešto što odavno želim imati na našem jeziku a u ovakvoj opremi. Bravo Bookglobe. Samo tako dalje. One nekakve pravopisne greškice su neprimjetive.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/12/2021 : 14:33:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

Danas mi je ovo došlo. Meni je ovo definitivno izdanje godine. Ništa mu nije niti blizu. Konačno nešto što odavno želim imati na našem jeziku a u ovakvoj opremi. Bravo Bookglobe. Samo tako dalje. One nekakve pravopisne greškice su neprimjetive.


Ma prekrasna knjiga!
Zaista palac gore za Bookglobe!
A kako su mi se tek slicice vracale kao bljeskovi. Ovo je zaista milovanje tople ruke nostalgije...
Sad Storma...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 30/12/2021 : 22:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Čekaj da prvo ovo dovrše do kraja . Toplo se nadam da nakon Trigana ide Storm.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/12/2021 : 23:09:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Lobiranje je krenulo 'punom parom', pa kako završi... želje ne manjka.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2402 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 31/12/2021 : 11:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

Čekaj da prvo ovo dovrše do kraja . Toplo se nadam da nakon Trigana ide Storm.



Netko je napisao da u ovoj knjizi ima 13 epizoda.
Ukupno ih ima 86.
Dakle, sedam knjiga,
Sedam godina i eto Storma !
Možda
Ustvari, znajući Bookglobe, tko kaže da će izaći i druga knjiga Trigona
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 31/12/2021 : 14:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Ima puno istine u tome što si rekao . Rebellion će 2022. izdati knjigu IV. Jedna knjiga godišnje. To je realnost.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25759 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 31/12/2021 : 16:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
zar neće ići samo Lawrenceove epizode?
naša ovo:
The rights to The Trigan Empire were bought by Rebellion Developments in 2018.[4] Initial plans were to publish the sequence drawn by Lawrence in four volumes, and a first volume appeared in March 2020, a second in December 2020, and a third in July 2021.[5][6] The second and third volumes included stories from the 1960s and early 1970s not illustrated by Lawrence, raising the question whether serials drawn by other artists during the later years of the strip will be included in subsequent volumes.[7]

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 31/12/2021 16:09:03
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 31/12/2021 : 17:51:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Impresivno izdanje. Veliko taman da se može normalno čitati, broj stranica isto taman.
Papir, boje ,tisak precizan i oštar.. Kapa dolje za Bookglobe.
Sad samo treba držati dobar ritam a ne ostati na ovoj jednoj knjizi.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7658 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 21/01/2022 : 11:01:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Nisam ni na pola knjige vec sam nabrojao 6-7 tipfelera.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7658 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 21/01/2022 : 11:38:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
...i niti deset strana do novoga.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 22/01/2022 : 13:57:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Vizualna divotica u kojoj treba uživati postepeno, narativno je ovo sve prilično loše ostarilo pa je dobro dozirati čitanje u manjim dozama da se ne zakiseli jer je šteta propustiti sav taj divni retro dizajn.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000