forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Čarobna knjiga predstavlja Iznogud 1 i 2 integrali
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/12/2021 : 09:56:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ma da,"razbio" je Ilija na Potragom za pticom vremena.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/12/2021 : 10:31:14  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ma da,"razbio" je Ilija na Potragom za pticom vremena.



ok, verujem da je tako, mada ja imam malo ck francuza. sad citam ovog njegovog bluba, tu je rasturio
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2451 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 25/12/2021 : 15:29:43  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by alaniusfordius

[url=https://ibb.co/ZmJgVY9][/url]

Evo kako izgleda hrbat albuma - meni se dopada


daj što pre utiske o prevodu - Olja je dobar prevodilac,ali poznato je da pokatkad pojedini i ne daju svoj maksimum kod čakejskih stripova.
I mislim da je šteta što ovo nije dato Iliji da odradi,mada i njegovi radovi nisu kvalitetni kao kod drugih izdavača (konkretno Komika).


Olja Petronic i Canak su odlicni prevodioci, e sad sto po tebi zastekaju ponekad kod Cakejskih stripova, je verovatno kratak rok, s obzirom na dinamiku objavljivanja. Lako je kod Komika prevodis strip koji izadje za godinu dve mozes da ulepsavas, doterujes kako hoces.

Moracu Ck Potragu da procitam da vidim o cemu govoris. Ono sto je sigurno da su gadno zajebali prevod Dzeremaje...
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4881 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 25/12/2021 : 19:13:49  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message  Reply with Quote
quote:

Moracu Ck Potragu da procitam da vidim o cemu govoris.


Mogao bi i on da pročita da vidi o čemu govori

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2451 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 25/12/2021 : 19:41:10  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 26/12/2021 : 04:46:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Taman sam se obradovao ovim belozelenim riknama (smara me što se na mnogim stripovima forsiraju samo bele ili crne rikne,
dajte unesite malo šarenila u živote nas stripofila, kao što radi Markos sa svojim kolorkama ),
kad ono, na mojim primercima su čisto bele rikne...

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/12/2021 : 21:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Prelepo izgleda Iznogud na ovim slikama, vrhunska rikna.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/12/2021 : 21:22:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dd fan

quote:

Moracu Ck Potragu da procitam da vidim o cemu govoris.


Mogao bi i on da pročita da vidi o čemu govori


neomeđeni,3.10.2020.:

Nekoliko puta sam rekao sta mislim o ovom ''ízdavacu" i nisam nameravao da vise habam tastaturu na istog, ali ovaj poslednji bezobrazluk sa Pticom vremena me je bas izbacio iz takta. U pitanju je jedan od omiljenih mi stripova, pa sam se kad sam procitao ovde da je tehnicki dobro odradjen i da ga je prevodio Ilija Canak zajebo i kupio njihov integral. Sreca sto sam sacuvao Marketprintove albume.

Ovo nije prevodio Ilija Canak. Ili ako jeste, uradio je to za jednu noc, nakon sto je pronasao suprugu na gomili sa najboljim prijateljem, popio gajbu Meraka i posmrkao kilo koke. Nijedno drugo objasnjenje nisam spreman da prihvatim.

Nakon procitanih dva i pol albuma stvari ovako stoje sa prevodom:

- ima ocigledne, golim okom vidljive greske u prevodu (junak drzi buzdovan iznad glave savladanog protivnika i vice na njegove drugove: "Svi da ste bacili oruzje ili cu VAM rascopati lobanju!!!")
- ima upotrebu neadekvatnih glagola
- ima bezvezan i krajnje nenadahnut prepev Folovih stihova i igara reci, gde se trebalo potruditi najvise, jer su u pitanju kljucni momenti price
- ima pogresno rodno oslovljavanje (obracanje zenama u muskom rodu i obrnuto)
- ima permutovane tekstove u oblacicima (okej, ovo valjda i nije do prevodioca, ali jebeno nervira).

Mozda ovaj "izdavac" i ne izdaje stripove iz ljubavi, nema nameru da se potrudi, radi za siroke narodne mase i tako dalje i tako blize. Ali boli me kad shvatim da je novi standard u nasem izdavastvu da posaljes tekst u stampu a da nisi ni proverio bar jednom koji si to kurac poslao.

Od mene toliko, odavno je previse.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/12/2021 : 21:25:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ja ću samo dodati da me je prevod (ili bolje reći ne_prevod) Krutonje/Rigora kao Rig odučio od nabavke integrala;a rešen sam bio da zamenim Fibrin (u fazonu,da imam ovaj klasik na maternjem jeziku)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4881 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 28/12/2021 : 01:02:09  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message  Reply with Quote
Obzirom da je mali broj objektivnih recenzija započet sa "nikada nisam voleo ovog izdavača" i da je to jedini komentar te vrste na potragu, možda bi i dalje bilo bolje da se sam u nešto uveriš ili makar sačekaš neki sud većine pre nego što kreneš da propovedaš kako i provereni prevodioci za njih rade ofrlje.
Nisam ni ja (još) čitao čk potragu pa ne mogu da kažem.

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

Betmen987
New Member



Serbia
184 Posts

Member since 27/10/2020

Posted - 28/12/2021 : 08:35:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Betmen987 a Private Message  Reply with Quote
Ljubav prema izdavaču ovde, po meni, nema nikakve veze s frustracijama koje ispoljavaju ljudi vezane za ovaj prevod.
Gajim veliku naklonost prema ČK, tako da nije do toga, prevod je u najmanju ruku, užasan. Dva puta sam pročitao strip, prvi put nešto debelo nije štimalo, a nakon drugog puta sam stekao utisakk da strip ne valja.
S obzirom na količinu hvale upućenu prema ovom delu, jeidno je moguće da je do prevoda. Priča je dosta zanimljiva, crtež fantastičan, tako da mora da je lošeg prevoda :/

Neka neko izda American Vampire...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 28/12/2021 : 08:52:07  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Pa daj neki primer tog lošeg prevoda.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Betmen987
New Member



Serbia
184 Posts

Member since 27/10/2020

Posted - 28/12/2021 : 10:28:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Betmen987 a Private Message  Reply with Quote
Nemam strip više, pa nisam u mogućnosti. Nisu greške te koje su mi ostavile utisak lošeg prevoda (nisam greške ni primetio), već nekako čudan jezik, kao da je prevodilac sam sastavljao rečenice na osnovu toga što vidi, ovlaš, kao da je prevodio robot ili neko kome srpski nije materrnji jezik...jednostavno mi nije leglo, takav utisak mi je ostao.

Neka neko izda American Vampire...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/12/2021 : 15:38:33  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ma to je zato sto je Potraga slab strip.
Go to Top of Page

nikia
Junior Member



Serbia
404 Posts

Member since 22/11/2008

Posted - 29/12/2021 : 06:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Send nikia a Private Message  Reply with Quote
Pročitao i Fibrino izdanje. Ne pomaže tu prevod ništa. I dalje je to slab strip.

Zaboravio da se potpiše.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6859 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 29/12/2021 : 09:37:50  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Tu pomažu samo drugačiji čitaoci.
Go to Top of Page

nikia
Junior Member



Serbia
404 Posts

Member since 22/11/2008

Posted - 29/12/2021 : 11:23:58  Show Profile Show Extended Profile  Send nikia a Private Message  Reply with Quote
Najčešće pomaže bolji strip.

Zaboravio da se potpiše.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/12/2021 : 12:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Super mi je ovaj forum.

Zahvaljujući njemu sam progledao i sada znam da ne valjaju: Corto Maltese, Blueberry, Potraga, Ken Parker i da ne nabrajam nastavite sami niz.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3132 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 29/12/2021 : 13:43:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Super je forum, jer te brzo nauči da se oslanjaš samo na sebe i svoj njuh
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 31/12/2021 : 02:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Mogli ste da potražite pticu vremena pa da na tom topiku raspravljate o njoj,
a neke konkretnije podatke o Iznogudu niko ne iznosi...

Mislio sam da će neko ovde da mi kaže koje je boje rikna na njegovim primercima,
da li su samo bela i belozelena u opticaju ili ima možda i još neka?



Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 31/12/2021 : 09:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Mogli ste da potražite pticu vremena pa da na tom topiku raspravljate o njoj,
a neke konkretnije podatke o Iznogudu niko ne iznosi...

Mislio sam da će neko ovde da mi kaže koje je boje rikna na njegovim primercima,
da li su samo bela i belozelena u opticaju ili ima možda i još neka?






Bela je, ne znam kako je kamera napravila ovu boju
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 31/12/2021 : 09:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Super je forum, jer te brzo nauči da se oslanjaš samo na sebe i svoj njuh



Uglavnom da.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

magirus
Junior Member



Serbia
445 Posts

Member since 30/07/2003

Posted - 31/12/2021 : 10:00:51  Show Profile Show Extended Profile  Send magirus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Mogli ste da potražite pticu vremena pa da na tom topiku raspravljate o njoj,
a neke konkretnije podatke o Iznogudu niko ne iznosi...

Mislio sam da će neko ovde da mi kaže koje je boje rikna na njegovim primercima,
da li su samo bela i belozelena u opticaju ili ima možda i još neka?





Vidiš kod mene nije ni bela ni belo zelena, nešto između rekao bih, pa onda to između te i belo crvene, sa plavim nijansama ;)
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6859 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 31/12/2021 : 11:23:20  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli



Mislio sam da će neko ovde da mi kaže koje je boje rikna na njegovim primercima,
da li su samo bela i belozelena u opticaju ili ima možda i još neka?



Ja na rikni primećujem i bordo boju, narandžastu, zelenu...?
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2451 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 31/12/2021 : 13:25:34  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Videcu kada mi dvojka dodje, taman da uporddim prevode 4 albuma, karusel i ovo...
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000