forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Ekipaaaaaaa!! Kreću TROBROJI Alan Ford, tvrdi uvez
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 44

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 20/05/2022 : 23:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by mmihoci

quote:
Originally posted by jaki


700 komada je rezervirano.
U tom slučaju kad je već cjeli planirani tiraž rezerviran onda se normalno podigne još malo za eventualne buduće kupce.Bilo bi logično..
Ovo o truljenju u skladištu je toliko glupo da nema smisla komentirat.




Mislim da si u krivu.
Oni koje ovo izdanje Alan Forda zanima su rezervirali svoj primjerak.
Ne vidim koji to budući kupci bi bili.



...
A drugi izdavači spaljuju svoje primjerke koji se ne prodaju u prva tri dana?
Normalno da se stripovi solidno prodaju i mjesecima nakon izdavanja, pa kako neće tako onda i jedan evergreen kakav je AF
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 20/05/2022 : 23:27:46  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by alexts

Verovatno, nagovarati LL da izda cenovno povoljno, visokotiražno, mekokoričeno izdanja nekog stripa (ili samo to pominjati u kontekstu diskusije o njihovom izdanju) ima smisla koliko i nagovarati Markosa da izda Šang Čija, ali ne možeš sprečavati ljude da izražavaju svoje želje (koje imaju smisla - bar dok neko ne izda ono što žele).



Uvih ima smisla, ja više volim mekane korice, zašto u izdavačkoj politici ne bi bilo i u mekanim koricama, zar ne rade i to neki drugi izdavači
Čak da je i ista cijena bez razmišljanja bi uzeja mekanih korica.



Ma ima smisla, nego oni to neće.

Edited by - alexts on 20/05/2022 23:28:44
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/05/2022 : 23:31:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by alexts

Verovatno, nagovarati LL da izda cenovno povoljno, visokotiražno, mekokoričeno izdanja nekog stripa (ili samo to pominjati u kontekstu diskusije o njihovom izdanju) ima smisla koliko i nagovarati Markosa da izda Šang Čija, ali ne možeš sprečavati ljude da izražavaju svoje želje (koje imaju smisla - bar dok neko ne izda ono što žele).



Uvih ima smisla, ja više volim mekane korice, zašto u izdavačkoj politici ne bi bilo i u mekanim koricama, zar ne rade i to neki drugi izdavači
Čak da je i ista cijena bez razmišljanja bi uzeja mekanih korica.


I opet, i opet... pa opet...
Jbg. oni to ne rade. Rade kolekcionarske knjige. Znas i sam. Koliko se to puta treba ponavljati...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 20/05/2022 : 23:34:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by mmihoci

quote:
Originally posted by supermark

Komentirati izdavačku politiku stripova na forumu o stripovima... Zaista nevjerojatno
Evo uskoro će zabraniti i ocjenjivanje filmova na imdbu da se mmihoci ne uvrijedi



Samo iznosim svoje mišljenje koje nije u skladu s većinom na ovom forumu. Ta većina je uvrijeđena, ne ja.

I to je naravno, moje mišljenje.




Nitko drugi se ne ponaša uvrijeđeno
Komeniramo (promašenu) izdavacku politiku i to je to
Zašto bi mi na forumu bili uvrijeđeni tiražom? Svi mi ovdje znamo kako stvari funkcioniraju i tko god je htio rezervirao si je svoje primjerke i to je to
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/05/2022 : 23:34:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by alexts

Verovatno, nagovarati LL da izda cenovno povoljno, visokotiražno, mekokoričeno izdanja nekog stripa (ili samo to pominjati u kontekstu diskusije o njihovom izdanju) ima smisla koliko i nagovarati Markosa da izda Šang Čija, ali ne možeš sprečavati ljude da izražavaju svoje želje (koje imaju smisla - bar dok neko ne izda ono što žele).



Uvih ima smisla, ja više volim mekane korice, zašto u izdavačkoj politici ne bi bilo i u mekanim koricama, zar ne rade i to neki drugi izdavači
Čak da je i ista cijena bez razmišljanja bi uzeja mekanih korica.



Ma ima smisla, nego oni to neće.


Ima. Naravno. Ali kod nekog drugog... Jednim, nekad...
Kad bi to radili, ne bi bili Libellus!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 20/05/2022 : 23:38:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by mmihoci

quote:
Originally posted by supermark

Komentirati izdavačku politiku stripova na forumu o stripovima... Zaista nevjerojatno
Evo uskoro će zabraniti i ocjenjivanje filmova na imdbu da se mmihoci ne uvrijedi



Samo iznosim svoje mišljenje koje nije u skladu s većinom na ovom forumu. Ta većina je uvrijeđena, ne ja.

I to je naravno, moje mišljenje.




Nitko drugi se ne ponaša uvrijeđeno
Komeniramo (promašenu) izdavacku politiku i to je to
Zašto bi mi na forumu bili uvrijeđeni tiražom? Svi mi ovdje znamo kako stvari funkcioniraju i tko god je htio rezervirao si je svoje primjerke i to je to



O kojoj promašenoj izdavačkoj politici govoriš.
To što planiraju tiraž po svojim procjenama.
Ili možda što rade samo luksuzna izdanja.
Ili što rade izdanje po svom mišljenju a ne po mišljenju ekipe s foruma.
Ili nešto deseto.

Valjda što su tu već 16 i kusur godina govori o njihovoj "promašenoj" politici izdavanja.

Kajgod!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 20/05/2022 : 23:43:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by alexts

Verovatno, nagovarati LL da izda cenovno povoljno, visokotiražno, mekokoričeno izdanja nekog stripa (ili samo to pominjati u kontekstu diskusije o njihovom izdanju) ima smisla koliko i nagovarati Markosa da izda Šang Čija, ali ne možeš sprečavati ljude da izražavaju svoje želje (koje imaju smisla - bar dok neko ne izda ono što žele).



Uvih ima smisla, ja više volim mekane korice, zašto u izdavačkoj politici ne bi bilo i u mekanim koricama, zar ne rade i to neki drugi izdavači
Čak da je i ista cijena bez razmišljanja bi uzeja mekanih korica.



Ma ima smisla, nego oni to neće.


Ima. Naravno. Ali kod nekog drugog... Jednim, nekad...
Kad bi to radili, ne bi bili Libellus!





Točno
To nije njihova politika i nena smisla o tome raspravljati kao što nema raspravljati zašto ne izdaju knjige
Ok, malo karikiram, ali poanta je da meke korice nemaju što tražiti u libellusovom pristupu samo-najkvalitetnija-ultimativna izdanja
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 20/05/2022 : 23:45:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by mmihoci

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by mmihoci

quote:
Originally posted by supermark

Komentirati izdavačku politiku stripova na forumu o stripovima... Zaista nevjerojatno
Evo uskoro će zabraniti i ocjenjivanje filmova na imdbu da se mmihoci ne uvrijedi



Samo iznosim svoje mišljenje koje nije u skladu s većinom na ovom forumu. Ta većina je uvrijeđena, ne ja.

I to je naravno, moje mišljenje.




Nitko drugi se ne ponaša uvrijeđeno
Komeniramo (promašenu) izdavacku politiku i to je to
Zašto bi mi na forumu bili uvrijeđeni tiražom? Svi mi ovdje znamo kako stvari funkcioniraju i tko god je htio rezervirao si je svoje primjerke i to je to



O kojoj promašenoj izdavačkoj politici govoriš.
To što planiraju tiraž po svojim procjenama.
Ili možda što rade samo luksuzna izdanja.
Ili što rade izdanje po svom mišljenju a ne po mišljenju ekipe s foruma.
Ili nešto deseto.

Valjda što su tu već 16 i kusur godina govori o njihovoj "promašenoj" politici izdavanja.

Kajgod!



Promašen tiraz je baš svaki koji se rasproda u manje u tjedan dana i svaki koji se ne rasproda u više od deset godina
Činjenica
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 20/05/2022 : 23:50:49  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message
Vjerujte i ove naše male raspravice sigurno čirnu i izdavači, mali smo uzorak ali i to je nešto.
Moja malenkost je prije godinu i po dana nazvala vlasnika Libellusa i upitala ga zašto ne izda Alan Ford s obzirom da je Stripagent odusta a Svetov je rijedak i nekvalitetan, vlasnika sam idejom malo zbunio, zasta je i zainteresirano izjavija da to ne bi bilo loše, i evo uskoro Alan Forda.
Davno kad je Libellus izda na kioske ona 4 reklamna mekano ukoričena stripa također sam nazva Libellus i izrazija molbu da s obzirom da neki kupci više vole mekane korice zašto određeni broj primjeraka ne napravi tako. Vlasnik Libellusa je tada izjavila da je možda treba od početka tako i nije da baš neki precizni odgovor.
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 20/05/2022 : 23:58:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Vjerujte i ove naše male raspravice sigurno čirnu i izdavači, mali smo uzorak ali i to je nešto.
Moja malenkost je prije godinu i po dana nazvala vlasnika Libellusa i upitala ga zašto ne izda Alan Ford s obzirom da je Stripagent odusta a Svetov je rijedak i nekvalitetan, vlasnika sam idejom malo zbunio, zasta je i zainteresirano izjavija da to ne bi bilo loše, i evo uskoro Alan Forda.
Davno kad je Libellus izda na kioske ona 4 reklamna mekano ukoričena stripa također sam nazva Libellus i izrazija molbu da s obzirom da neki kupci više vole mekane korice zašto određeni broj primjeraka ne napravi tako. Vlasnik Libellusa je tada izjavila da je možda treba od početka tako i nije da baš neki precizni odgovor.



Znači ti si "krivac" što AF nije u mekim koricama i u onom "starom" formatu.

Evo vam forumaši (koji plaču na 30-tak strana ove teme) "pedroa".
Sam se je izdao.
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 21/05/2022 : 00:01:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message
Ma, nema više smisla oko ovoga "drviti". Bar ne tako rano ujutro.
Idem mirno spat jer znam da prve 4 knjige već su blizu.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/05/2022 : 00:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
quote:
Originally posted by mmihoci

Ma, nema više smisla oko ovoga "drviti". Bar ne tako rano ujutro.
Idem mirno spat jer znam da prve 4 knjige već su blizu.



I 5,6,7 i 8. Samo sto nisu.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 21/05/2022 : 00:10:36  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message
Kad Libellus zamakne tamo izad 200 - 300 broj i da Markos izda Alan Ford samo od 1 do 75 npr. u boji svaki primjerak posebno ili bez boje na kvalitetu papiru u malo žućkastoj varijanti, šta mislite da se ne bi prodava Garantiram bar 500 komada.

Alan Ford je ka i Zagor i da izađe u 10 edicija ljudi će ga kupovat, to su fenomeni koji će još dugo držat tron
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/05/2022 : 00:22:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Kad Libellus zamakne tamo izad 200 - 300 broj i da Markos izda Alan Ford samo od 1 do 75 npr. u boji svaki primjerak posebno ili bez boje na kvalitetu papiru u malo žućkastoj varijanti, šta mislite da se ne bi prodava Garantiram bar 500 komada.

Alan Ford je ka i Zagor i da izađe u 10 edicija ljudi će ga kupovat, to su fenomeni koji će još dugo držat tron


Pa da.
Evo ja se odmah biljezim za svoj primjerak!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 21/05/2022 : 00:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by mmihoci

Ma, nema više smisla oko ovoga "drviti". Bar ne tako rano ujutro.
Idem mirno spat jer znam da prve 4 knjige već su blizu.



I 5,6,7 i 8. Samo sto nisu.



Nadam se da su od 6 knjige hrbati lipši jer ću u protivnom na svaki zalipi dvi Zagorove sličice
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25907 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/05/2022 : 00:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by Renky
Mislim da je Šang Či izgledniji... mada kako je krenija, nebi se kladija.



Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25907 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/05/2022 : 00:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by Renky
Ma da?
A ono u striparnicama i knjižarama? Isto sve rezervirano?


?Mislim da je neki nesporazum ovdje?
Rečeno je da je 700 komada rezervirano.
Pod rezervirano ja smatram da je naručeno od kupaca na prodajnim mjestima.Kakvi onda primjerci ostaju za knjižare i striparnice?
Ili misliš da su knjižare i striparnice naručili više primjeraka nego su im ljudi rezervirali?
Ako je tako onda će biti za nove kupce.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 21/05/2022 : 05:43:58  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
quote:
Originally posted by mmihoci

quote:
Originally posted by jaki


700 komada je rezervirano.
U tom slučaju kad je već cjeli planirani tiraž rezerviran onda se normalno podigne još malo za eventualne buduće kupce.Bilo bi logično..
Ovo o truljenju u skladištu je toliko glupo da nema smisla komentirat.




Mislim da si u krivu.
Oni koje ovo izdanje Alan Forda zanima su rezervirali svoj primjerak.
Ne vidim koji to budući kupci bi bili.

Ja nisam, ali ne brinem se. Relativno brzo će izdanje opet biti dostupno, ali po "posebnoj" cijeni

Go kneel and weep
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 21/05/2022 : 07:16:14  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by RAKOSI4

Kad Libellus zamakne tamo izad 200 - 300 broj i da Markos izda Alan Ford samo od 1 do 75 npr. u boji



Pa da.
Evo ja se odmah biljezim za svoj primjerak!



Ja sam za!

Imam SA meke korice 20 komada, kad bi bilo u formi trobroja kao nekada, pa jos kolor superiska, do stotke idem ziher.

Vec vidim AF poput KP trobroj kiosk izdanje koji je izlazio do prije koju godinu. 😊

Sto se tice kolora nisam upucen do kojeg su broja oni preko Jadrana isli u koloru, redovna ili specijalna serija?

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



415 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 21/05/2022 : 07:18:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message
quote:
Originally posted by mmihoci

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by mmihoci
Mislim da si u krivu.
Oni koje ovo izdanje Alan Forda zanima su rezervirali svoj primjerak.
Ne vidim koji to budući kupci bi bili.


O majko mila...



O tata mio......



quote:
Uložite u posao sa stripovima milju kuna i onda ih vraćajte idućih 10 godina a da vam stripovi neistrule gdjegod ih držite. Za to vrijeme plaćajte poreze, ljude koje ti stripovi (koji trule) "troše".
Radite s kupcima koji vam za mikroskopske, ne znam kak da to nazovem, možda, "halucinacije" tih "frikova" mjenjate o svom trošku primjerak.

Kad to napravite, onda vaše "mišljenje" ima dovoljnu ozbiljnost i težinu. Do tada sve su to samo forumska naklapanja i "tjeranje vode na vlastiti mlin".


bokte al se neki ljudi vole brukati.

A nevjerojatni su mi i oni koji misle da visoka cijena znači da je izdanje kolekcionarsko.

LL je fulao sa nakladom, mogla je komotno ići veća, cijena bi bila ni
a, a strip bi se svejedno rasprodao s vremenom.
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



415 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 21/05/2022 : 07:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Renky
Ma da?
A ono u striparnicama i knjižarama? Isto sve rezervirano?


?Mislim da je neki nesporazum ovdje?
Rečeno je da je 700 komada rezervirano.
Pod rezervirano ja smatram da je naručeno od kupaca na prodajnim mjestima.Kakvi onda primjerci ostaju za knjižare i striparnice?
Ili misliš da su knjižare i striparnice naručili više primjeraka nego su im ljudi rezervirali?
Ako je tako onda će biti za nove kupce.



Ovo je Dado napisao na LL forumu:

quote:
Što se alternativnih opcija tiče, tu su standardno striparnice (pod uvjetom da imaju slobodnih primjeraka) i/ili knjižare, a što se nas tiče ovo izdanje je – rasprodano.


Znači pod rasprodano se misli da Libellus više nema primjeraka, no to ne znači da se neće moći naći u striparnicama.
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 21/05/2022 : 08:07:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Renky
Ma da?
A ono u striparnicama i knjižarama? Isto sve rezervirano?



Ili misliš da su knjižare i striparnice naručili više primjeraka nego su im ljudi rezervirali?
Ako je tako onda će biti za nove kupce.



Upravo tako. Jucer je u striparnicama bilo slobodnih za rezervaciju.
Zainteresirani mogu priupitati u Babilonu.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25907 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/05/2022 : 09:02:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
OK.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/05/2022 : 12:42:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
da li sam ja lud ili mi se samo čini da je cela ova situacija sa Libelusovim Alan Fordom teška sprdačina?
Planirao sam svakako da ga uzimam,ali sad da se bavim nekim vratolomijama i da ga po svaku cenu rezervišem u Alan Fordu grickajući nokte da li ću doći do svog primerka,ne pada mi na pamet.
Ajde,neću da unapred lupetam,sačekaću da vidim kako će se situacija razvijati,ali sve mi se čini da je ovde teški cirkus u pitanju.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3747 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 21/05/2022 : 12:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message
Al' će biti veselo kad za par mjeseci na aukcijama osvanu prve 2-3 knjige pa krene bidding war.

Iako inače volim kolekcije, omnibuse i sl., nekako mi je za kiosk strip neprirodno ovo. Vjerujem da je kvaliteta izrade na nivou, ali imam kod kuće kiosk izdanja pa nemam srca baš na ovo davati tolike novce. Tko hoće, voli, neka izvoli.

Ali paradoks je to s kolekcionarstvom, ako u prvih par mjeseci ne ugrabiš priliku i ne nađeš se u pravom mjestu na pravo vrijeme, ode baba s kolačima.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page
Page: of 44 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000