forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Ekipaaaaaaa!! Kreću TROBROJI Alan Ford, tvrdi uvez
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 44

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 21/05/2022 : 13:25:57  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message
quote:
Originally posted by anto


čini da je ovde teški cirkus u pitanju.



Ne naravno....nego je napokon evergreen serijal koji je dio kulture i življenja na ovim prostorima dobio adekvatno kolekcionarsko izdanje kakvo zaslužuje.

Ljudi su to prepoznali i rezervirali svoje primjerke. Dali prvih 5, 10, 25, 75...ili sve knjige, nebitno.

Mora si znati da ovo nisu neki tvoji "novotalasni" i da će otići odmah.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/05/2022 : 14:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
quote:
Originally posted by don_draper

Iako inače volim kolekcije, omnibuse i sl., nekako mi je za kiosk strip neprirodno ovo. Vjerujem da je kvaliteta izrade na nivou, ali imam kod kuće kiosk izdanja pa nemam srca baš na ovo davati tolike novce. Tko hoće, voli, neka izvoli.



Ali zar nemaju najvecu cijenu upravo stara tres kiosk izdanja koja su imala cijenu manju od bureka kada su izasla, puna su tipfelera, cenzure, slabog otiska, na roto papiru... ?



Mislim, meni osobno su Bonelliji za kioske, kao i AF, ali s druge strane dobar je osjecaj drzati u rukama te HC perverzije i citati cjelu pricu unutar jednih korica, bez cenzure, sa normalnim prijevodom, otiskom itd.
Znaci samo koliko si spreman platiti taj "osjecaj" ili pogled na policama, te imas li uopste vise mjesta u stanu/kuci... ili ako si neizljeceni kolekcionar koji hvata isti strip u xy izdanja te nikad ti nije dosta (a cesto ni ne citas sta kupujes, nemas ni u planu).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 21/05/2022 : 14:56:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
quote:
Originally posted by Markos
Ja mislim da sam i više nego kvalificiran za davanje savjeta po pitanju izdavaštva, a sve ovo što sam napisao ovdje sam rekao Dadi osobno. Možda je baš na moj nagovor digao nakladu sa 500 na 700, ali trebao je raditi bar 1000, po meni. Tih prvih 25 trobroja, a pogotovo prvih desetak, to će se UVIJEK prodavati i to MORA imati stalno dostupno.

Da. Da. I opet da.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 21/05/2022 : 15:06:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Renky
Ma da?
A ono u striparnicama i knjižarama? Isto sve rezervirano?


?Mislim da je neki nesporazum ovdje?
Rečeno je da je 700 komada rezervirano.
Pod rezervirano ja smatram da je naručeno od kupaca na prodajnim mjestima.Kakvi onda primjerci ostaju za knjižare i striparnice?
Ili misliš da su knjižare i striparnice naručili više primjeraka nego su im ljudi rezervirali?
Ako je tako onda će biti za nove kupce.



Tako je, više naravno... Ode se misli na narudžbe. Uključujući striparnice i knjižare koje su naručile po svojoj procjeni a ne samo rezervirane primjerke.
Ali vidiš kako brzo se donese paušalni zaključak.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/05/2022 : 15:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by anto


čini da je ovde teški cirkus u pitanju.



Ne naravno....nego je napokon evergreen serijal koji je dio kulture i življenja na ovim prostorima dobio adekvatno kolekcionarsko izdanje kakvo zaslužuje.

Ljudi su to prepoznali i rezervirali svoje primjerke. Dali prvih 5, 10, 25, 75...ili sve knjige, nebitno.

Mora si znati da ovo nisu neki tvoji "novotalasni" i da će otići odmah.



ma jasno je meni da je u pitanju suvi klasik,i da će to otići jako brzo,i treba tako da bude,ali da je u startu rasprodat i da treba sad da strepim da li ću doći do svog primerka,pored toga što je cena,da se ne lažemo,izuvanje iz cipela,to mi je već neshvatljivo.
Zato kažem,ako bude sve kako treba,i ne budem morao da za svoje primerke čekam u redu,rado se uključujem u priču,i pored žešće cifre.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/05/2022 : 15:12:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
quote:
Originally posted by Dalen

quote:
Originally posted by Markos
Ja mislim da sam i više nego kvalificiran za davanje savjeta po pitanju izdavaštva, a sve ovo što sam napisao ovdje sam rekao Dadi osobno. Možda je baš na moj nagovor digao nakladu sa 500 na 700, ali trebao je raditi bar 1000, po meni. Tih prvih 25 trobroja, a pogotovo prvih desetak, to će se UVIJEK prodavati i to MORA imati stalno dostupno.

Da. Da. I opet da.


e o ovome ja govorim - kao što je kod Fibre uvek dostupan recimo Maus ili Nadzirači ili nešto treće,ili kod Čakejaca Asteriks,Valijant...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 21/05/2022 15:12:58
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 21/05/2022 : 15:13:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by anto

da li sam ja lud ili mi se samo čini da je cela ova situacija sa Libelusovim Alan Fordom teška sprdačina?
Planirao sam svakako da ga uzimam,ali sad da se bavim nekim vratolomijama i da ga po svaku cenu rezervišem u Alan Fordu grickajući nokte da li ću doći do svog primerka,ne pada mi na pamet.
Ajde,neću da unapred lupetam,sačekaću da vidim kako će se situacija razvijati,ali sve mi se čini da je ovde teški cirkus u pitanju.



Potrošiti 0 dinara na telefonski poziv striparnici, izgovoriti dvi rečenice, platiti kad stigne na kućna vrata... iznenađujuće neugodna vratolomija.
Nego, drugi dio posta je "Alkar Anto u sridu"... Pričekaj i kad se cirkus rasproda dođi nam ode pričati kako si neugodno iznenađen jer nisi uspija prije xy miseci rezervirati primjerke.

Eto, sad se neugodno iznenadi. Dokad više?

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 21/05/2022 : 16:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message
quote:
Originally posted by don_draper
Iako inače volim kolekcije, omnibuse i sl., nekako mi je za kiosk strip neprirodno ovo. Vjerujem da je kvaliteta izrade na nivou, ali imam kod kuće kiosk izdanja pa nemam srca baš na ovo davati tolike novce. Tko hoće, voli, neka izvoli.



+1

I još da citiram prijatelja:

"Dopi...lo mi da cijeli život kupujem iste stripove!"

Gdje to da trpam? Staro da držim tek tako ili prodajem i još 100 nepotrebnih muka.

Vjesnikovo izdanje koje imam, nesavršeno kakvo jest ili nije, me sasvim usrećuje.

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/05/2022 : 17:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
quote:
Originally posted by don_draper

Al' će biti veselo kad za par mjeseci na aukcijama osvanu prve 2-3 knjige pa krene bidding war.

Iako inače volim kolekcije, omnibuse i sl., nekako mi je za kiosk strip neprirodno ovo. Vjerujem da je kvaliteta izrade na nivou, ali imam kod kuće kiosk izdanja pa nemam srca baš na ovo davati tolike novce. Tko hoće, voli, neka izvoli.

Ali paradoks je to s kolekcionarstvom, ako u prvih par mjeseci ne ugrabiš priliku i ne nađeš se u pravom mjestu na pravo vrijeme, ode baba s kolačima.



- Moguce, da hoce. Zasto ne? Zato smo se i 'borili'.
- Volim i ja, zato ih imam sve u par primjeraka.
- Zato se ta 'bolest' i zove kolekcionarstvo. A do prave 'uputnice' treba doci sto prije...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 21/05/2022 17:08:29
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/05/2022 : 17:09:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
quote:
Originally posted by anto

da li sam ja lud ili mi se samo čini da je cela ova situacija sa Libelusovim Alan Fordom teška sprdačina?
Planirao sam svakako da ga uzimam,ali sad da se bavim nekim vratolomijama i da ga po svaku cenu rezervišem u Alan Fordu grickajući nokte da li ću doći do svog primerka,ne pada mi na pamet.
Ajde,neću da unapred lupetam,sačekaću da vidim kako će se situacija razvijati,ali sve mi se čini da je ovde teški cirkus u pitanju.


Pa bas Fordovski... Zajebancija... Sto da ne? Mozes i tako gledati na stvar.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4969 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 21/05/2022 : 17:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message
Pa i naštampano je da se proda, a ne da stoji u skladištu. Zasluženo rasprodano, bilo je za očekivati.

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1969.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/05/2022 : 17:49:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by anto

da li sam ja lud ili mi se samo čini da je cela ova situacija sa Libelusovim Alan Fordom teška sprdačina?
Planirao sam svakako da ga uzimam,ali sad da se bavim nekim vratolomijama i da ga po svaku cenu rezervišem u Alan Fordu grickajući nokte da li ću doći do svog primerka,ne pada mi na pamet.
Ajde,neću da unapred lupetam,sačekaću da vidim kako će se situacija razvijati,ali sve mi se čini da je ovde teški cirkus u pitanju.



Potrošiti 0 dinara na telefonski poziv striparnici, izgovoriti dvi rečenice, platiti kad stigne na kućna vrata... iznenađujuće neugodna vratolomija.
Nego, drugi dio posta je "Alkar Anto u sridu"... Pričekaj i kad se cirkus rasproda dođi nam ode pričati kako si neugodno iznenađen jer nisi uspija prije xy miseci rezervirati primjerke.

Eto, sad se neugodno iznenadi. Dokad više?



čujem se ja sa mojim prodavcem/prodavcima često;dosta razmenjenih meilova,sms poruka,viber poruka.Najmanji mi je problem da uradim to što kažeš.
Ali,ne znam da li me shvataš,ne želim da budem deo te lude igre - i krstim se i levom i desnom kad vidim šta se radi u tom Libelus ludilu.
Pazi,uzimam i ja libelusove stripove - Torgala,Spirua,Riđobradog,tu i tamo neku bonelijanu.Nešto uzmem čim izađe,nešto malo kasnije,nešto kao oštećeno...Ali kupim bez opterećenja,bez stresa,onda kad ja hoću.Normalno,u nekom razumnom roku.
Ali da uletim u tu mašineriju,kao što mi ti sad pričaš ili kao što vidim da se često spominje "nazoveš svog dilera i jednostavno rezervišeš na vreme" - pa daj čoveče,kakva je to igrarija,ko je tu lud.Da moram da se opterećujem da li ću stići da kupim neki strip pre nego što se rasproda,a priča se o rokovima od par sedmica ili par meseci.
Ma,da budem vulgaran,zabole me racku za tako nešto.

Meni je strip i njegovo skupljanje hobri,razonoda i zabava,opuštanje,a ne dodatna briga.

Ako me razumeš?

Zato,ako bude takva jebada sa kupovinom Alana Forda, povlačim se ja iz igre.Ako bude normalna situacija,tu sam i radujem se njihovoj nabavci.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 21/05/2022 17:51:37
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 21/05/2022 : 17:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message
Apsolutno se slažem da prvih 25 trobroja mora uvijek biti dostupno. Naravno da će se uvijek prodavati. Ja imam strip agente, i zaista nešto nisam u fazonu da jurim Libelluse da se ne rasprodaju, što ne znači da ne bih kupio kad malo pogledam i prelistam izdanje, pa malo pomalo. Previše su to važne epizode za svakog stripadziju sa ovih prostora.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/05/2022 : 17:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
Per aspera ad astra, (Forda)!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 21/05/2022 : 18:23:30  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by don_draper
Iako inače volim kolekcije, omnibuse i sl., nekako mi je za kiosk strip neprirodno ovo. Vjerujem da je kvaliteta izrade na nivou, ali imam kod kuće kiosk izdanja pa nemam srca baš na ovo davati tolike novce. Tko hoće, voli, neka izvoli.



+1

I još da citiram prijatelja:

"Dopi...lo mi da cijeli život kupujem iste stripove!"

Gdje to da trpam? Staro da držim tek tako ili prodajem i još 100 nepotrebnih muka.

Vjesnikovo izdanje koje imam, nesavršeno kakvo jest ili nije, me sasvim usrećuje.





Da se razumijemo, podrzavam da talijanski klasici budu uvijek dostupni, ali ovo bas nije financijski najpristupacnije i neki mozda sad nisu spremni kesirati, a tesko se bas utrkivati s ovim limited edition predbiljezbama. Tu se slazem s antom.
Ne kuzim taj neki fetis da sve mora biti u prokalkuliranim tirazima i da je sramota ako se ne rasproda prije zavrsetka tiskanja. I da stoji par mjeseci u skladistu pa rasprodat ce se, ipak je to Alan Ford.

Ali eto preko 800 poruka u ovom topicu, ne znam ima li neki BD ili Amerikanac toliko kad izade. Alan Ford je stripaski heavyweight pa mi je cak i drago da se ne razgrabe neki drugi stripovi toliko, nego da ih mogu mirnijim tempom nabavljati i planirati.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 21/05/2022 : 20:23:49  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Trebali su tiskat 700 komada pa bi knjiga bila 120 kuna.. pa bi se sve prodalo bez da moraš naučit preko Svetog Pavla i Petra...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 21/05/2022 : 20:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by anto


Ali da uletim u tu mašineriju,kao što mi ti sad pričaš ili kao što vidim da se često spominje "nazoveš svog dilera i jednostavno rezervišeš na vreme" - pa daj čoveče,kakva je to igrarija,ko je tu lud.Da moram da se opterećujem da li ću stići da kupim neki strip pre nego što se rasproda,a priča se o rokovima od par sedmica ili par meseci.
Ma,da budem vulgaran,zabole me racku za tako nešto.

.



Ja san od Libellusa odusta kad su umisto mene počeli donosit odluke kad moran kupit određeni strip.
Kupi sad ili nikad.
OK, nikad.
Ko voli, nek izvoli.
Njima je super bez mene, meni bez njih.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 21/05/2022 20:31:39
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 21/05/2022 : 22:05:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
quote:
Originally posted by teller
Trebali su tiskat 700 komada pa bi knjiga bila 120 kuna.. pa bi se sve prodalo bez da moraš naučit preko Svetog Pavla i Petra...

Vidim da ne pratiš baš. Naklada I JE 700 komada.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/05/2022 : 22:36:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
A da je naklada 1000 možda se ni ovih 700 nebi prodalo?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/05/2022 : 23:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

Glavno da nama nikada ne nestane tema za forumasenje... :D


Sa recikliranjem tema do svrsetka!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 21/05/2022 : 23:32:14  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message
Ali mene i dalje malo brine hrbat
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/05/2022 : 00:14:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
quote:
Originally posted by teller

Trebali su tiskat 700 komada pa bi knjiga bila 120 kuna.. pa bi se sve prodalo bez da moraš naučit preko Svetog Pavla i Petra...



Je, i ja kazem...steta sta nisu udrili 700 komada, nego samo 700! Drugi put ce bolje, vise, jace...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/05/2022 : 00:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by anto


Ali da uletim u tu mašineriju,kao što mi ti sad pričaš ili kao što vidim da se često spominje "nazoveš svog dilera i jednostavno rezervišeš na vreme" - pa daj čoveče,kakva je to igrarija,ko je tu lud.Da moram da se opterećujem da li ću stići da kupim neki strip pre nego što se rasproda,a priča se o rokovima od par sedmica ili par meseci.
Ma,da budem vulgaran,zabole me racku za tako nešto.

.



Ja san od Libellusa odusta kad su umisto mene počeli donosit odluke kad moran kupit određeni strip.
Kupi sad ili nikad.
OK, nikad.
Ko voli, nek izvoli.
Njima je super bez mene, meni bez njih.




Ovo je jedan lipi rezon. Mogli bi se mnogi ugledat na njega...
To sta ja ne mogu zamislit da mi recimo pobigne koji njihov Ford, skroz je moj problem. Moj osobni problem. Meni su moji problemi dragi. Bilo je ustvari i vecih problema pa ih nismo rijesili!
Ljudi, stvari su krajnje jednostavne. Samo opusteno!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 22/05/2022 : 00:22:33  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message
Možda nemaju stimulamsa za opuštanje
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/05/2022 : 01:56:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Ali mene i dalje malo brine hrbat


Kiropraktik je odgovor! Ako ruski, to bolje.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 44 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000