forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog 189: Nakon duge šutnje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

LudensovPotrcko
Average Member

605 Posts

Member since 05/06/2018

Posted - 04/02/2022 : 21:10:40  Show Profile Show Extended Profile  Send LudensovPotrcko a Private Message  Reply with Quote
Toliko štede da nema više ni naslovnice...



Scenarij: Sclavi, Tiziano
Crtež: Casertano, Gianpiero

Broj originala 362.

Već dostupan na shop.strip-agent.hr

Ovih dana i na ostalim prodajnim mjestima.

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2035 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 04/02/2022 : 21:19:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Neprecizna najava, vec je na kioscima! Potrcko, malo vise azurnosti molimo!

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16367 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 04/02/2022 : 21:26:47  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Od Sklavija poslije duge tišine očekivao sam nešto originalnije od toga da se Dilan ponovo propije. Priča je tanka, nema skoro nikakvog slučaja osim Dilanovih pijanstava.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 04/02/2022 : 21:39:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Ima li crtež na naslovnici veze s radnjom stripa?

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 04/02/2022 : 21:40:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Nekoć sam čitao i Dylan Doga, ali odustao sam nakon priče Muško srce i crteža koji me je tjerao na povraćanje, ali ova sjajna naslovnica mi daje nadu da bi priča mogla biti vrhunska.
Sada bez šale, Sclavi je valjda napisao nešto pametno.

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 04/02/2022 : 21:46:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Fun fact: na unutarnjoj korici talijanskog izdanja pod naslovničar piše "Nitko"
Nadam se da su to namjerno stavili kao mig liku iz #43.

quote:
Originally posted by delboj

Od Sklavija poslije duge tišine očekivao sam nešto originalnije


Kak ne? Poanta o duhovima je (relativno) originalna.

quote:
Originally posted by Curunir

Ima li crtež na naslovnici veze s radnjom stripa?



Začudo, ima.

Edited by - Sarghan on 04/02/2022 21:46:43
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15682 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/02/2022 : 22:41:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Naslovnica, odlicna!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18384 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/02/2022 : 05:42:44  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Ja se samo pitam dal je Stano i za ovu naslovnicu digo pare...
Ako je, valjda ga bar malo crv griznje savjesti nagrizo..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 07/02/2022 : 00:16:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Nakon duge šutnje
Dylan Dog
DD LU 189 | 94 str.

by Sarghan

Owen Travers obični je službenik koji je počeo učestalije piti otkada je umrla njegova voljena žena. U takvom stanju, angažira Istražitelja noćnih mora u nadi da će uz njegovu pomoć uspjeti stupiti u kontakt s duhom svoje žene koja i dalje obitava u njegovoj kući. S druge strane, Dylan Dog liječeni je alkoholičar koji više ne pije. Ipak, sve se mijenja kad upozna Crystal.


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 07/02/2022 : 07:11:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Ja se samo pitam dal je Stano i za ovu naslovnicu digo pare...
Ako je, valjda ga bar malo crv griznje savjesti nagrizo..


Naravno da je. Iz pouzdanih izvora znam da je nacrtana na crnom papiru, pa je morao uložiti puno truda za izradu

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18384 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 07/02/2022 : 07:39:39  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Qwertz

quote:
Originally posted by teller

Ja se samo pitam dal je Stano i za ovu naslovnicu digo pare...
Ako je, valjda ga bar malo crv griznje savjesti nagrizo..


Naravno da je. Iz pouzdanih izvora znam da je nacrtana na crnom papiru, pa je morao uložiti puno truda za izradu



jadničak Stano...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 07/02/2022 : 09:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Nakon duge šutnje
Dylan Dog
DD LU 189 | 94 str.

by Sarghan

[center]Owen Travers obični je službenik koji je počeo učestalije piti otkada je umrla njegova voljena žena. U takvom stanju, angažira Istražitelja noćnih mora u nadi da će uz njegovu pomoć uspjeti stupiti u kontakt s duhom svoje žene koja i dalje obitava u njegovoj kući. S druge strane, Dylan Dog liječeni je alkoholičar koji više ne pije. Ipak, sve se mijenja kad upozna Crystal.




Odlična recenzija Sarghana
Go to Top of Page

Grabb
Junior Member



340 Posts

Member since 26/03/2018

Posted - 07/02/2022 : 10:04:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Grabb a Private Message  Reply with Quote
Ovu sam čekao da uokvirim!
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 07/02/2022 : 10:08:54  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Piratsko izdanje


“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

J.Stickman
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
364 Posts

Member since 28/10/2009

Posted - 07/02/2022 : 10:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit J.Stickman's Homepage  Send J.Stickman a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam recenziju za ovu priču. Otprilike nam se mišljenja poklapaju u 90 posto. Jedna od boljih priča iz tog ciklusa novog života.

https://www.instagram.com/avet_rio_gribaje/
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15682 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/02/2022 : 17:04:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jako dobra DD prica starog majstora Sclavia!
Casertano iscrtao pricu maestralno! Uzitak za oci i dusu. Drago mi je da i nakon cijelog stoljeca Dylan ostavi ovakav utisak na mene. Nije mi bez veze medu pet najboljih Bonelijanaca!
Preporuka za ovaj strip!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18384 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 21/02/2022 : 18:29:31  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Steta sto taj strip nije izašao za vreme Dnevnika..
U to vrijeme na stripove se crtalo i saralo raznorazne stvari.. kako bi tek ta prazna naslovnica bila dobrodošla za rezultate taroka ili remija..ili otisak tave sa jajima..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 21/02/2022 18:30:28
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 21/02/2022 : 18:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/02/2022 : 13:46:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Nakon sto godina, kupio sam DD na kiosku. Nije bačenih 20 kuna, Sclavi vrijedi...

... ali nakon duge šutnje, Sclavi nam se vraća sa starom kramom. Moram slomiti srce Sarghanu: nema tu novog, friškog sagledavanja stvari. Sclavi se i dalje ne zna izboriti sa životom, ali čak i takav je zanimljiviji od ivanla, recimo. Ne bih ni da se Sarghan sad raspištolji. Potrudio se, slijedio priču, slijedio Sclavija, analizirao o čemu se tu radi --- i, po meni, promašio. Ma koliko god lijepo napisao, i sve fanove poslao po šibice, Sclavijeve se stvari moraju nanišaniti iz jedne sasvim druge razine razmatranja. Nisu tu toliko važni ni alkoholizam ni duhovi shvaćeni kao predmet nekakve raščlambe. Sclavi se opet jada o životu, nikako mu ne sjeda ta smrtnost. Čovjek umire, čovjek će umrijeti, amen. Što sad s tim? E, tu je Sclavijeva veličina, da se uopće pita i podiže te teme, a odmah i granica, jer se stalno vrti na onoj istoj tinejdžerskoj razini, kad sam bio tinejdžer i kad ga nisam kužio, pa sam se čak bavio mišlju da je dubok??!!

Sclavi je jedna od najčudnijih biljki koje sam ikada vidio. Makar ga nikada nisam vidio. Nitko na svijetu nema takvu sposobnost postavljanja pravih tema i odmah potom gacati po plićaku. U istoj priči je genijalan i šmokljan: dođe, nakon što su ovi koji pišu te neke ivanlopriče o DD, dojadili i samom vragu (ali ne ivanlu), a za koje ne znam jer ih nikada nisam čitao, samo znam da su cucleki, znači, Sclavi aterira u tu situaciju i postavi temu kak Bog zapovijeda: spiritizam, duhovi, onostrano ---> ima li nade?? I onda, tako sjajno skuckano i podignuto, prosere se petparačkim moraliziranjem, djetinjastim utješiteljsko-dječjepravobraniteljskim rezimeima, da čovjek ne vjeruje vlastitim očima.

Ali o svemu tome bih ja popričao sa curunirom, sarghanom i nadasve - ivanlom. Ponajviše s kikyijem. Profesor Adam mi nije ravan u ovim stvarima, sve to ja mogu natanane. I rado se dam poučiti, ako je to zamislivo u ovim okolnostima.

Edited by - stinky on 22/02/2022 13:48:15
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16783 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 22/02/2022 : 13:57:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Iskreno pročitao sam tu priču prije tjedan ili možda 10tak dana i ne sjećam je se više. Znači vrlo nebitna priča.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/02/2022 : 14:16:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
kažeš, nebitna priča? u jebemu miša, ali to nije priča za tebe, krugeru. pa ti se ne pitaš o smislu života i ne cugaš. ne znam zakaj si to uopće išao čitati, kad si ti sređen čovjek, definiran kak Bog zapovijeda. meni je najbolje kad ti čitaš prče o skautskim vještinama i takve stvari. to je to, a ne ove papazjanije u kojima se Sclavi napinje da skuži život, smisao i te šeme.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 22/02/2022 : 14:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote

Na "moj" kiosk odnedavno ne dolazi jedino redovni DD. Valjda je premala naklada.
Stoga njega stavljam na popis za SNK, a naručujem nekoliko puta godišnje.
Tako da... Iako, iskreno, teško da bih na to gubio vrijeme. DD je odavno treš, i zapravo samo tada i valja (ovaj paradoks proistječe iz samodestruktivne produkcije SBE-a).
Čim počne nekakva blabla u ime stare slave, postaje doslovno nečitljiv. Sve je tako plitko, jadno, površno, a forsira se dojam veleumlja.
Ali eto, upecao sam se na taj dolazak asteroida i sad uglavnom patim čitajući nebuloze koje su očito popunjavanje brojeva umjesto da polako grade zaplet.
Nema priče bez supstancije, nigdje i ni u čemu, a DD ju je odavno izgubio i postao teška razvalina. Za to je najviše zaslužna ona nepodnošljiva Barbatova. Čak i Kjavi i Ruju imaju svoje zasluge, a ona je usrala sve.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/02/2022 : 14:59:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, ova bi ti priča mogla biti okej. Nema tu "veleumlja", naprotiv!! Svedena je na rudimentarno, čovjek pati, čovjek cuga, pa jel ima utjehe il' nema... Znači, postavka je genijalna, pravi Sclavi. Dalje od toga on ne zna, njegove "poante" su leherlih; bile su dobre dok smo bili mladi i mlađahni, ali čovječe mili, ne može se ostati na tome čitav život, nego se kad porasteš moraju odbaciti dječje stvari. Zapravo je Sclavi ovdje promašen po tvom ćeifu, tako da će tebi naposljetku biti veleumlje haha.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 22/02/2022 : 15:07:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir


Na "moj" kiosk odnedavno ne dolazi jedino redovni DD. Valjda je premala naklada.
Stoga njega stavljam na popis za SNK, a naručujem nekoliko puta godišnje.
Tako da... Iako, iskreno, teško da bih na to gubio vrijeme. DD je odavno treš, i zapravo samo tada i valja (ovaj paradoks proistječe iz samodestruktivne produkcije SBE-a).
Čim počne nekakva blabla u ime stare slave, postaje doslovno nečitljiv. Sve je tako plitko, jadno, površno, a forsira se dojam veleumlja.
Ali eto, upecao sam se na taj dolazak asteroida i sad uglavnom patim čitajući nebuloze koje su očito popunjavanje brojeva umjesto da polako grade zaplet.
Nema priče bez supstancije, nigdje i ni u čemu, a DD ju je odavno izgubio i postao teška razvalina. Za to je najviše zaslužna ona nepodnošljiva Barbatova. Čak i Kjavi i Ruju imaju svoje zasluge, a ona je usrala sve.




Uvijek je bio treš, samo je nekad zabavan, češće naporan.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/02/2022 : 20:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ajde kad neće nitko, onda sam otvaram okrugli stol o Dugoj šutnji
sarghan, nemoj se ustručavati, ni spock ni bilo tko tko se smatra vrlim mužem

Evo za početak pitanje: tko je od koga ovdje zapravo trebao tražiti pomoć: je li trebao tražiti Owen Dylana, ili Dylan Owena??
Jer pazite, Owen ima (ili je imao) ono što Dylan već 40 godina bezuspješno traži: pravu ljubav. Ali je Owen kolabirao, on je prokleto sam i dolazi k ovom našem tinejdžeru po pomoć. Dylan s druge strane opet ima prigodnu curu. "Mislim da je Crystal prava" reče i počne cugati. Znači, imaš ili nemaš pravu, kajat ćeš se. Ako nemaš, cugat ćeš, a i ako imaš - cugat ćeš. Kako se izlazi iz ovog ćorsokaka?!!?

Sclavi vidi četiri načina: znanost (profač Adam), paraznanost (gospođa Trelkovski), religija, civilne udruge (AA: anonimni alkoholičari).
Dylan na kraju opet nije išao nikud i nije radio ništa: on je ustreptao i izručio se AA i prigodnoj curi. Tapkanje u mjestu, jer će sljedećeg mjeseca skužiti da su i AA i prigodna - fejk.
Owen je odbio AA, paraznanost je tupo promatrao, religiju nije osjetio... a nakon svega vidi svjetlo na kraju tunela.

Zato kažem: tko je koga trebao pitati?
Ovim uvađanjem u problematiku s kojom se Sclavi teško hrva, može se zahvatiti ova priča iz jednog bitnog gledišta. Onda možemo razglabati.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 22/02/2022 : 21:45:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky



Evo za početak pitanje: tko je od koga ovdje zapravo trebao tražiti pomoć: je li trebao tražiti Owen Dylana, ili Dylan Owena??


Niti Dylan Owena niti Owen Dylana. Svatko nekog drugog. Obrazloženje u narednim odgovorima.

quote:
Jer pazite, Owen ima (ili je imao) ono što Dylan već 40 godina bezuspješno traži: pravu ljubav. Ali je Owen kolabirao, on je prokleto sam i dolazi k ovom našem tinejdžeru po pomoć. Dylan s druge strane opet ima prigodnu curu. "Mislim da je Crystal prava" reče i počne cugati. Znači, imaš ili nemaš pravu, kajat ćeš se. Ako nemaš, cugat ćeš, a i ako imaš - cugat ćeš. Kako se izlazi iz ovog ćorsokaka?!!?


Ovo stoji, ali njih dvojica su, po meni, različitih osobnosti. Owen je rob navika i rutine (tipični službenik najniže razine kao što i sam kaže u stripu) koji je navikao svaki dan provoditi jednako sa istom (jednom) osobom. Takoreći, zna što želi (rutinu i monotonost). Samim time, on je bio zadovoljan time što je prije imao, ali ne i životom nakon ženine smrti.

S druge strane, Dylan je puno otvoreniji i fleksibilniji te misli da zna što želi, ali ustvari ne zna što želi i zato je "raznovrsniji" po dnevnim aktivnostima. On je tip koji bi se zbog ljubavi prilagođavao djevojkama, a kasnije bi shvatio da mu to ili ne odgovara ili da ne dobiva što traži (Recchioni je to donekle objasnio u "Muškom srcu"). Samim time, Dylan je trenutno "nezadovoljan", ali aktivno traži ono čime bi bio zadovoljan (čitaj: eskperimentira s više djevojka). Takoreći, Dylan je (samo u ovom konkretnom primjeru u odnosu na Owena) "slobodnog duha/karaktera" što se tiče pravila i normi, dok je Owen više "rob" života.

quote:

Dylan na kraju opet nije išao nikud i nije radio ništa: on je ustreptao i izručio se AA i prigodnoj curi. Tapkanje u mjestu, jer će sljedećeg mjeseca skužiti da su i AA i prigodna - fejk.
Owen je odbio AA, paraznanost je tupo promatrao, religiju nije osjetio... a nakon svega vidi svjetlo na kraju tunela.


A ne bih rekao da Dylan nije ništa radio. Nastavno na prethodni komentar, Dylan se ovdje "trudi" i "bori" da izađe iz tog pakla jer, iako nije zadovoljan trenutnim stanjem, vjeruje da mu život može biti bolji i da "možda" (nije siguran) može jednog dana naći što traži. Druga je stvar što to vjerojatno nije točno i laže sam sebe. U ovom slučaju (u usporedbi s Owenom), Dylan je "borac" (mada to možda nije najbolja riječ).

S druge strane, Owen je prije bio zadovoljan time što ima, no kada je to izgubio, bio je siguran da nikada više neće to ponovno imati pa se "predao" i nije ništa radio. Prije bih za Owena rekao da nije ništa radio nego za Dylana koji se trudio izvući se iz toga. Samim time, vjeruje da će tek kad se preda ponovno imati ono što je izgubio (svjetlo na kraju tunela), mada ni to ne mora biti točno.

quote:
ono što Dylan već 40 godina bezuspješno traži: pravu ljubav.


Što dulje čitam Dylana, sve sam uvjereniji da Dylan u ovom pogledu cijelo vrijeme laže sam sebe. Više-manje zbog svega prethodno navedeno ( + Recchionijevo viđenje u "Muškom srcu"). Ako ćemo ići rutom edipovog kompleksa, prije bih rekao da traži mamu nego ljubav, ali kako sam tog nije svjestan, neće je nikada ni naći.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.29 seconds. Snitz Forums 2000