forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 “Must have” biblioteke svakog stripofila
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

sawitch
Advanced Member



Serbia
39387 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 19/02/2022 : 15:04:59  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav svima.

Nosim se ovom idejom vec dosta vremena. Sta bi svaka kuca stripofila morala da ima na policama. To bi ujedno znacilo i da bi svaki od tih stripova trebao biti preporuka nekom ko nije iz nase sekte.

Budite selektivni i izdvojite ono sto se mora naci na policama zbog celokupnog kvaliteta, kultnog statusa itd. Ovaj topic bi trebao biti putokaz novijim generacijama da ne tumaraju.

Onako na prvu sa mojih polica to bi bilo:

- Maus (Komiko)
- Spaghetti brothers (integral Fibra)
- Kalvin i Hobs (Darkwood i System comics)
- Plast i ocnjaci (Fibra)
- Eternaut (Fibra)

Od nekih duzih serijala:

- Torgal (Libellus)
- Bluberi (Carobna knjiga)
- Asteriks (Carobna knjiga)
- Konan - Divlji mac Simerije (Darkwood)

Edited by - sawitch on 19/02/2022 15:05:59

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3132 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 19/02/2022 : 16:33:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Ovo uvek preraste u samo nabrajanja ličnih favorita. Ne verujem u te univerzalnosti. Nema ništa što svi moraju da imaju/pročitaju jer ionako neke od njih to neće dotaknuti. Šta će Maus nekom ko voli samo tra la la razbibrigu? Šta će Watchmen nekom kome je sportska rubrika u novinama krajnji domet mudrosti? Šta će Kalvin i Hobs nekom ko je bio starmali smarač i kad je bio klinac a kamoli sad kad je "odrastao"?

Jedino validno može biti šta od stripova može da se preporuči nekom ko ih inače ne čita, a i to onda zavisi od toga kog su uzrasta, i šta inače čitaju.
Asteriks i Talični, neka manga ako su klinci. Za starije, ako je samo osoba za avanturu i eskapizam, Bluberi, Valijant, poneki Betmen. Onima koji gledaju strip s visine, i misle da je to razonoda za decu - Maus, Arapin budućnosti, Watchmen, Korto Malteze, Asterios Polip.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/02/2022 : 16:38:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Treba imati sve, i onda problema nema...
Treba to sve i procitati, pa takoder problema nema, a najbolje sve iscitati visekratno. Pa onda nek govori bilo tko sto zeli...da je bitno ili vazno.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 19/02/2022 : 16:38:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Čemu negativa? Čovek je lepo i jednostavno objasnio zamisao u prvom postu... Taj neko ko bude nešto želeo će sam da istraži ovde nabrojane naslove i odluči.

Za nekog početnika ili povratnika u svet stripa:

- Batman: Godina prva (Fibra)
- Superman među zvezdama (DW/Fibra)
- Svagdanja borba (Fibra)
- Maus (Komiko/Fibra)
- V kao vendetta (ČK/Fibra)
- Balada o Slanom moru (DW)

Od dužih serijala, a opet da su neke manje celine:

- Princ Valiant (prvih 5 ČK tomova - prvih deset godina)
- Modesty Blaise 1-2 (Darkwood)
- Mister No Revolucija 1-3 (uskoro će poslednji, VČ)
- Spirou 1-6 (objavljeno pola, zasad, ČK)

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture

Edited by - Gil-galad on 19/02/2022 16:42:36
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2740 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 19/02/2022 : 17:49:08  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
To ovisi o afinitetima i kolekcionarskom pristupu.

Nemam namjeru imati na polici nešto što me ne zanima koliko god to imalo kultni status kod drugih stripofila. Naravno ne znaci da to necu procitati i cijeniti ali kolekciju ipak slažem sebi.

Isto tako ako me nešto zanima i volim to dobit ce svoje mjesto na polici koliko god to drugima bilo loše.

Tako da meni tu nema jednoznačnog odgovora
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 19/02/2022 : 18:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

To ovisi o afinitetima i kolekcionarskom pristupu.

Nemam namjeru imati na polici nešto što me ne zanima koliko god to imalo kultni status kod drugih stripofila. Naravno ne znaci da to necu procitati i cijeniti ali kolekciju ipak slažem sebi.

Isto tako ako me nešto zanima i volim to dobit ce svoje mjesto na polici koliko god to drugima bilo loše.

Tako da meni tu nema jednoznačnog odgovora



tako je...+1

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 19/02/2022 : 18:40:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
@RM bez veze mi je ovo što si napisao.

quote:
Originally posted by Red Marquis
Asteriks i Talični, neka manga ako su klinci.



Asteriks i Talični su za sve uzraste i za sve one koji su sposobni uživati u humorističnom stripu.

quote:
Originally posted by Red Marquis
Za starije, ako je samo osoba za avanturu i eskapizam, Bluberi, Valijant, poneki Betmen. Onima koji gledaju strip s visine, i misle da je to razonoda za decu - Maus, Arapin budućnosti, Watchmen, Korto Malteze, Asterios Polip.



Zašto razdvajati ove stripove u dvije grupe sugerirajući intelektualnu podjelu (pa još blesavi intelektualno zaostali stariji )? Kao da nije prirodno da netko uživa u svim nabrojanim stripovima.

Onima koji strip gledaju s visine umjesto preporuka za čitanje poručujem: Molim vas ne čitajte stripove! Ne želim da mi poslije pametujete što strip jeste i kakve stripove treba čitati.


Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 19/02/2022 : 18:53:10  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
ako ćemo se igrati ovoga treba uvesti neka ograničenja, 10, 20 naslova?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/02/2022 : 19:14:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
sva ta tobožnja normiranja, a naročito stripofilska, ne vrijede pišljiva boba. koga bih ja tu uopće uzeo u obzir, eto, tko meni može biti relevantan? takvoga u stripofilskim krugovima još nisam vidio.

može se samo uraditi 'prljavi' posao, eto da se čisto pobroje određeni stripovi žanrovski, tematski, po određenim izričito naglašenim motivima i tome slično. već i za to trebaju kapaciteti kakvih manjka, a kamoli da netko može normirati sadržaj sa svih aspekata koji su meni značajni, perspektive koje su njemu skrivene.

sve ovakve teme su samo nabrajanje stripova za koje su dotični čuli (gotovo doslovno baš to: samo su čuli, često nisu ni čitali), a ako su čitali, onda o pročitanom nemaju mišljenje nego prigodno, odnosno, nazovimišljenje.

usput,
evo što se mora imati: Gilova epizoda o Japancima. Lovci na čaplje Frana Gotovca. Zagor, Vječna magija. Nolittin Moster No. Trojica u mraku. i par Toppija, istrgnutih ih markosove zbrda-zdola skupljene zbirke Solitudinis Morbus. priča o Ircima u Cortu. i možda franov Papak.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3132 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 19/02/2022 : 19:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

@RM bez veze mi je ovo što si napisao.

quote:
Originally posted by Red Marquis
Asteriks i Talični, neka manga ako su klinci.



Asteriks i Talični su za sve uzraste i za sve one koji su sposobni uživati u humorističnom stripu.

quote:
Originally posted by Red Marquis
Za starije, ako je samo osoba za avanturu i eskapizam, Bluberi, Valijant, poneki Betmen. Onima koji gledaju strip s visine, i misle da je to razonoda za decu - Maus, Arapin budućnosti, Watchmen, Korto Malteze, Asterios Polip.



Zašto razdvajati ove stripove u dvije grupe sugerirajući intelektualnu podjelu (pa još blesavi intelektualno zaostali stariji )? Kao da nije prirodno da netko uživa u svim nabrojanim stripovima.

Onima koji strip gledaju s visine umjesto preporuka za čitanje poručujem: Molim vas ne čitajte stripove! Ne želim da mi poslije pametujete što strip jeste i kakve stripove treba čitati.



Mislim da je po svemu što sam ikad pisao ovde jasno da sve te pomenute stripove i sam volim i dan danas, pa naravno da ne znači da ih neko iz druge grupe ne može čitati.
Postoji podela hteo ti to ili ne. Pričam o ljudima koji stripove slabije ili uopšte nisu čitali. Kad krenu da čitaju više, te podele nestaju. Isprofilisaće se samo. Dotada je ovako kako sam napisao vrlo praktično.

Ima mnogo ljudi koji stripove nisu kontali i potcenjivački ih posmatrali. Pa onda zato što im je neko nešto sugerisao, ili jer su pogledali neki film/seriju nakanili se, i posle toga promenili mišljenje za 180 stepeni. Baš sam nedavno čitao povodom halabuke oko Maus zabrane, koliko je ljudi počelo čitati stripove baš zahvaljujući njemu, i sad čitaju i Image krimiće, i superherojštinu i indie stvari. I to je po meni super stvar, zar nije?
To što ti zagovaraš je samo druga strana novčića snobizma, knjiški "stripovi su za decu i razbibrigu" - je isto što i tvoj pogled "šta će mi takvi da pričaju o stripovima".

Samo nek se čitaju i nek ih čita što više ljudi. Ništa se nije desilo loše stripovima koje ti voliš zato što se pojavio negde neki pametnjaković kritičar koji samo preferira neke artsy grafičke novele. Niko ih nije prestao čitati i nisu se prestali crtati i izdavati.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12912 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 19/02/2022 : 20:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

To ovisi o afinitetima i kolekcionarskom pristupu.

Nemam namjeru imati na polici nešto što me ne zanima koliko god to imalo kultni status kod drugih stripofila. Naravno ne znaci da to necu procitati i cijeniti ali kolekciju ipak slažem sebi.

Isto tako ako me nešto zanima i volim to dobit ce svoje mjesto na polici koliko god to drugima bilo loše.

Tako da meni tu nema jednoznačnog odgovora



Točno tako
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 19/02/2022 : 20:48:41  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Gaša.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Bosko
New Member



Croatia
143 Posts

Member since 16/11/2018

Posted - 19/02/2022 : 21:09:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Bosko a Private Message  Reply with Quote
Moebius. Sve. I to odmah pored enciklopedije Š-Žva.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1730 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 19/02/2022 : 21:38:35  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Sawić je negde na tragu i mojih dilema.
Dođu mi gosti, vide dosta stripova i pitaju da im dam da pročitaju neki.
E, sad, to su uglavnom 35+ ekipa. Koja nikad nije čitala strip (ili davno ZS i LMS). I šta im preporučiti?

Pokušao sam sa Mausom, Eternautom, Asteriksom... I ni jedan nisu dobacili do sredine.

S druge strane, Zatamnjenje je pročitalo njih četvoro i svi imaju pozitivne utiske. Sada je opet prosleđen dalje. Ja ga još nisam stigao pročitati. :)
Ledeno doba Komikovo je takođe lepo prošao. Malo drveta i gvožđa Šabuteov takođe solidne kritike...

Kumu sam davao Ibikus, kaže ubio ga crtež, nije mogao da ga čita... Inače ima solidnu kolekciju Velikog Bleka. Al mu je Ibikus nečitljiv.

Tako da ti kriterijumi koje mi imamo i simpatije koje neki strip može da izazove kod nestripovske publike su međusobno neshvatljivi...

Resistance is futile.

Edited by - borg on 19/02/2022 21:39:38
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29281 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 19/02/2022 : 21:43:17  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Uvijek zanimljivo pitanje, ali znamo kako se ukusi razlikuju, pa ne znači puno bilo čiji upis. Ja mogu reći kako sam prije nekoliko godina pitao neke forumaše da mi predlože što bi bilo odlično za pročitati i nekolicina mi je predložila po desetak naslova, većina mi ih se nije svidjela, neke se nisam uspio ni natjerati da pročitam do kraja, poput recimo Alvara Mayora, koji je za mnoge remek-djelo, ali zna se 100 ljudi, 100 čudi.

Moj izbor koji bi preporučio svima (a još hrpu toga nisam čitao):

Maus
Eternaut
Aldebaran
Esteban
Trgovina
Ken Parker
Asterix
Svagdanja borba

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39387 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 19/02/2022 : 23:53:15  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ne znam zasto je tesko drzati se teme. Jedan od razloga sto sam pokrenuo topic je ovaj koji je Borg spomenuo. Dodje neko i pita me sta da cita i biram sta bih mu preporucio.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 20/02/2022 : 08:05:58  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Treba imati sve? Poludio si Ivane.

Dao bih ja tebi da se još jednom u životu seliš. Neka bude i u puno bolje i ljepše. Kad počneš spremati stripove za selidbu prva misao bi ti bila slijedećeg većeg i ljepšeg neće biti.

Ja i te kako filtriram što ću kupovati. Pratim ovaj topic.

E da. Stripove seliš sa Bubom. Sporta radi, da spojiš dvije velike ljubavi. Pa neće valjda stripovi sa kuhinjom, namještajem u kamionu. To bi išlo u jedno 50-ak puta.
Fck, ja imam veliki podrum u kojem momentalno držim kutije za selidbu stripova. Skoro je pun. Unutra stanu još samo bicikl i romobil na punjenje baterija.

posted by ivanl[/i]

Treba imati sve, i onda problema nema...
Treba to sve i procitati, pa takoder problema nema, a najbolje sve iscitati visekratno. Pa onda nek govori bilo tko sto zeli...da je bitno ili vazno.
[/quote]
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 20/02/2022 : 08:31:24  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Moji su favoriti M&B ALan Fordovi.

Eternaut mi je broj 1. Oduševili su me Maus, Brodeckov izvještaj. Kolorki imam 40-ak. Broj 1 mi je Bilo jednom u Francuskoj. Pa onda Gospodari ječma, Stare prdonje, Aldebaran, Zvjezdani borac ...
Nevjerojatnim bogatstvom crteža i truda uloženog oduševili su me Djeca kapetana Granta i Plašt i očnjaci. Isto tako potpuno suprotno oduševio me crtežom i Maus.

Zatamnjenja ću napomenuti kao strip koji bi eventualno uzeli frendovi koji ne čitaju stripove.

Westerna mi je više nego dosta. Od kada sam se vratio stripovima nisam pročitao niti jednog Kena Parkara. Čitao sam ga kao klinac. Čitam Velikog Bleka sa guštom. To je bila moja dječačka stripovska prva ljubav. Čitam ponekad i Kita Telera sa guštom. Isto dječačka prva ljubav. Sa Zagorom i Teksom imam problema. Moram biti specijalno raspoložen za njih. A to je rijetko.

Dva velika stripa još uvijek nisam pročitao.
1. Perzepolis - tema mi je jako interesantna, ali crtež me odbija do bola
2. Vrh Bogova - hebi ga. Star sam. Način čitanja me toliko iritira da sam prestao čitati nakon 3-og pokušaja i pročitanih 40-ak stranica.

E, da. Zaboravio sam Asteriksa i Taličnog. Humor im je bezvremenski. Atmosfera stipa me opušta skroz.

Edited by - stripnik on 20/02/2022 09:04:16
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/02/2022 : 09:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Treba imati sve? Poludio si Ivane.

Dao bih ja tebi da se još jednom u životu seliš. Neka bude i u puno bolje i ljepše. Kad počneš spremati stripove za selidbu prva misao bi ti bila slijedećeg većeg i ljepšeg neće biti.

Ja i te kako filtriram što ću kupovati. Pratim ovaj topic.

E da. Stripove seliš sa Bubom. Sporta radi, da spojiš dvije velike ljubavi. Pa neće valjda stripovi sa kuhinjom, namještajem u kamionu. To bi išlo u jedno 50-ak puta.
Fck, ja imam veliki podrum u kojem momentalno držim kutije za selidbu stripova. Skoro je pun. Unutra stanu još samo bicikl i romobil na punjenje baterija.

posted by ivanl[/i]

Treba imati sve, i onda problema nema...
Treba to sve i procitati, pa takoder problema nema, a najbolje sve iscitati visekratno. Pa onda nek govori bilo tko sto zeli...da je bitno ili vazno.


[/quote]

Vidiš koja je sve to muka? Najbolje sve rasprodat i promatrat zalaske i izlaske Sunca u Torres del Paineu

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 20/02/2022 : 09:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Najbolje
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
843 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 20/02/2022 : 09:49:29  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky
usput, evo što se mora imati: Zagor, Vječna magija. Nolittin Moster No.



Za ovo se debelo slažem. Ne može podbaciti ni u kom slučaju. Dodao bi možda još Kena Parkera.
Ostalo su više-manje forumaši napisali, da je u neku ruku vrlo teško napraviti korektan izbor.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/02/2022 : 10:45:27  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Dodje neko i pita me sta da cita i biram sta bih mu preporucio.




Preporučiš mu neki od stripova koje imaš na polici, jednostavno. A time i on i ti ulazite u rizik da imate veoma različite ukuse i da bi se njemu svideo neki drugi strip sa te iste police, ali ne ovaj koji si mu preporučio.

Imam problem sa tim "must have" i onim što bi "svaki" stripofil trebalo da ima na polici. To ne postoji. Sve je star afiniteta i pitanja da li na police stavljamo ono što se nama sviđa, ili "izvikane" naslove koje bi "svako" trebalo da ima.


Ukoliko mi neko dođe i pita za savet šta bi trebalo da pročita (strip/knjigu) ili koji film da pogleda, prvo ga pitam šta je do sada čitao/gledao i šta mu se svidelo, pa na osnovu toga mogu da napravim neku selekciju i preporučim nešto slično. Preporučivanje naših favorita bez da znamo šta ovaj drugi voli je obično pucanj u prazno.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 20/02/2022 10:46:44
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7793 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/02/2022 : 10:57:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ovo pitanje, bar kako ga ja shvacam, ne bi trebalo da je pitanje osobnih afiniteta. Ovdje bi trebalo da nabrojite stripove koje smatrate osnovama opce stripovske kulture bez obzira na vas ukus pokusavajuci pokriti sve stripovske skole pa nek se taj netko poslije sam trazi i razvija. Ne volim ja ni pratta ni corta, ali bi ga ovdje naveo, comancha mi je draza i bolja od bluberija, ali bi ovdje ipak dao prednost porucniku, rip kirby mi je najdosadniji strip na svijetu, ali bi ovdje mozda cak i nasao mjesto, itd...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 20/02/2022 : 11:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Slažem se sa Tontom. Must have je pogrešno imenovana kategorija. čemu posjedovati nešto što te ne zanima? samo zato jer to netko tako kaže?

Ove stripove koje nabrajate smatram da bi trebali biti u "uvjek dostupni" kategoriji. Tako da dijete, tinejdžer ili odrasla osoba nakon što u knjižnici/knjižari pročita cijelog Čovpasa/Zagora/Onepiece/ilištoveć, vidi da ima i drugih stripova koje će mu utažiti glad. I da će tu uvijek biti.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1404 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 20/02/2022 : 11:26:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Ovo uvek preraste u samo nabrajanja ličnih favorita.



A ovo je sasvim tačno, kao što će sama tema vremenom i pokazati. Bar kada se radi o pojedincima. Ne postoji strip koji bi svako "trebalo" da ima, jer ne postoji strip bez koga se ne može razumeti osnovni jezik medija.

Ali verujem da se može napraviti lista na nivou neke institucije, recimo, šta bi svaka biblioteka trebalo da ima - ironično, u dobu gde su biblioteke izgubile na značaju. Mnogi su pravili određene "kanone", koji se pojave i nestanu poput nove verzije mikročipova, i lično sam se pomalo već zasitio toga.

quote:
Originally posted by sawitch

Ovaj topic bi trebao biti putokaz novijim generacijama da ne tumaraju.



Putokaza u naše vreme ima toliko da njihovo obilje jedva ima više smisla od potpunog odsustva. Dok neko pronađe "svog ličnog kritičara" koji mu odgovara, mogao bi i da sam nađe stripove koji mu odgovaraju.

Ova tema se zapravo ništa ne razlikuje od nekih drugih, poput one koju je Aleks otvorio o najznačajnijim stripovima. Jedino što ima drugačiji kontekst.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/02/2022 : 11:41:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Ovo pitanje, bar kako ga ja shvacam, ne bi trebalo da je pitanje osobnih afiniteta. Ovdje bi trebalo da nabrojite stripove koje smatrate osnovama opce stripovske kulture bez obzira na vas ukus pokusavajuci pokriti sve stripovske skole pa nek se taj netko poslije sam trazi i razvija. Ne volim ja ni pratta ni corta, ali bi ga ovdje naveo, comancha mi je draza i bolja od bluberija, ali bi ovdje ipak dao prednost porucniku, rip kirby mi je najdosadniji strip na svijetu, ali bi ovdje mozda cak i nasao mjesto, itd...


tuše!!!
quote:
Originally posted by logo111

To ovisi o afinitetima i kolekcionarskom pristupu.

Nemam namjeru imati na polici nešto što me ne zanima koliko god to imalo kultni status kod drugih stripofila. Naravno ne znaci da to necu procitati i cijeniti ali kolekciju ipak slažem sebi.

Isto tako ako me nešto zanima i volim to dobit ce svoje mjesto na polici koliko god to drugima bilo loše.

Tako da meni tu nema jednoznačnog odgovora


lepo rečeno,i slažem se sa svim što si napisao,ali tontać je pogodio suštinu teme.
quote:
Originally posted by Red Marquis

Ovo uvek preraste u samo nabrajanja ličnih favorita.


nažalost

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 20/02/2022 11:43:22
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000