forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - biblioteku ČAROBNA KNJIGA MANGA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 08/04/2022 : 12:28:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
Nova biblioteka: ČAROBNA KNJIGA MANGA



Dragi prijatelji,

Došlo je vreme da vam predstavimo novi poduhvat, na kome intenzivno radimo već dugo. Poslednjih godina se Čarobna knjiga izdvojila kao vodeći izdavač stripova u Srbiji – kako brojem naslova, tako i njihovim odabirom. Evropski i američki stripovi svih žanrova čine okosnicu našeg dosadašnjeg izdavačkog plana, obuhvatajući sve, od klasika do modernih stripova i najnovijih ostvarenja. Sada toj impresivnoj biblioteci pridružujemo i japanski strip – mangu.
Saglasni smo da manga podrazumeva bogatstvo naslova i žanrova, kao i da većina njih obuhvata desetine tankobona. Niko ne želi da čeka decenijama da sakupi jednu priču – pa ni mi. Zato će svi manga serijali Čarobne knjige biti objavljivani u mesečnom ritmu. Da, dobro ste pročitali – svakog meseca će izlaziti po jedan tankobon svakog serijala, sve dok taj serijal traje. Budući da će manga činiti važan deo našeg izdavačkog programa, objavljivaćemo nekoliko serijala uporedo. Svi oni će biti u japanskom formatu tankobona, i biće štampani tako da se čitaju zdesna-nalevo, čime ćemo poštovati originalan redosled čitanja svojstven mangi.

Za početak naše avanture u svet japanskog stripa, odlučili smo da vam predstavimo tri manga serijala: Tokijske osvetnike Kena Vakuija, Oštricu besmrtnika Hiroakija Samure i Borbenog anđela Alitu Jukita Kišira. Reč je o izvanrednim serijalima različitih žanrova, čime smo želeli da omogućimo čitaocima pristup japanskom stripu iz više uglova i istaknemo njegovu raznolikost.

Tokijski osvetnici su jedan od najpopularnijih manga serijala današnjice. U Japanu je u toku poslednji ciklus, a priča će se završiti u 30. tankobonu. Reč je o serijalu koji u osnovi nosi dirljivu pouku o prijateljstvu, požrtvovanosti i ljubavi, a odigrava se na ulicama modernog Tokija. Centralna ličnost je Takemići Hanagaki, mladić bez ambicija, koji saznaje da je njegova nekadašnja devojka iz srednje škole poginula tokom obračuna Tokio manđi bande, surove organizacije koja teroriše grad. Istog dana, Takemići se nalazi u životnoj opasnosti i prebacuje se dvanaest godina u prošlost, u vreme kada je bio u srednjoj školi, a Tokio manđi banda tek nastala. Takemići shvata da ima priliku da spreči Hinatinu pogibiju, pa odlučuje da upozna osnivača Tokio manđi bande – Sana Manđira, zvanog Miki. Ken Vakui je, kao nekadašnji član ulične bande, u Tokijskim osvetnicima preneo lična iskustva o značaju ljubavi i požrtvovanosti, kao i o tome koliko je važno imati oko sebe osobe kojima se bezgranično veruje. Stvorio je plejadu izuzetno harizmatičnih i dopadljivih likova, a serijal obiluje neverovatnim obrtima i trenucima u kojima se ne mogu suzbiti osećanja.
Tankobone Tokijskih osvetnika očekujte svake prve srede u mesecu u klubovima čitalaca Čarobne knjige i na našem sajtu, počev od 4. maja. Cena na Letećem startu biće 299 dinara, a naredne nedelje će, po ceni od 450 dinara, biti u prodaji i u svim bolje snabdevenim knjižarama.

Oštrica besmrtnika je remek-delo Hiroakija Samure, jedan od najpoznatijih manga serijala, i sastoji se od 30 tankobona. Priča se odvija u feudalnom Japanu tokom šogunata Tokugava, a glavni junak je ronin Manđi, koji na savesti ima ubistvo stotinu nevinih ljudi. Budistička monahinja mu daruje besmrtnost kao kaznu, sve dok ne ubije hiljadu zlikovaca i time ne okaje grehe. Manđi će pod zaštitu uzeti mladu devojku, Rin Asano, čiju su porodicu ubili ratnici okupljeni oko Kagehisea Anocua, vođe Ito-rju škole borilačkih veština. Manđi i Rin će se naći u kovitlacu borbi za prevlast borilačkih učenja, intriga šogunata i neverovatnih borbenih sekvenci koje oduzimaju dah. Hiroaki Samura je uneo novu energiju i pristup istorijskom žanru, a njegovo narativno umeće upoređuje se sa Akirom Kurosavom. Grafički aspekt Oštrice besmrtnika je među najlepšima u japanskom stripu. Samura majstorski kombinuje tehnike olovke i tuša, a njegove scene borbe smatraju se jednim od najimpresivnijih primera takvog crteža u mangama.
Oštricu besmrtnika očekujte svake druge srede u mesecu u klubovima čitalaca Čarobne knjige i na našem sajtu, počev od 11. maja. Cena na Letećem startu biće 299 dinara, a naredne nedelje će, po ceni od 450 dinara, biti u prodaji i u svim bolje snabdevenim knjižarama.

Naš treći serijal, Borbeni anđeo Alita, svrstava se u manga klasike i sastoji se od devet tankobona. Reč je o sajberpank naučnofantastičnoj mangi Jukita Kišira, prema kojoj su 2019. godine Robert Rodrigez i Džejms Kameron snimili holivudski blokbaster. Priča se odvija u postapokaliptičnoj budućnosti i distopijskom gradu Smetlištu, nad kojim lebdi utopijski Zalem. Doktor Ido Daisuke pronalazi na otpadu ostatke ženskog kiborga, kojem daje ime Alita. S vremenom otkriva da je Alita zapravo borbeni kiborg iz vremena rata s kolonijama na Marsu i da vlada zaboravljenom borilačkom veštinom pancerkunst. Alita će pokazati da poseduje humanije srce i snažniji osećaj za pravdu od većine ljudskih bića i pokrenuće niz događaja koji će uzdrmati čovečanstvo. Tajne odnosa Zalema i Smetlišta čine okosnicu događajâ u čijem je središtu Alita. Jukito Kiširo je Alitom nadahnuo brojne autore naučne fantastike i svrstavaju ga među najveće umetnike u tom žanru. Žustra i brza akcija, neverovatna maštovitost, neočekivani preokreti u radnji i vrsno grafičko umeće odlikuju Alitu, u čijem nastanku se vide uticaji vrhunskih ostvarenja američkog i evropskog stripa.
Borbenog anđela Alitu očekujte svake treće srede u mesecu u klubovima čitalaca Čarobne knjige i na našem sajtu, počev od 18. maja. Cena na Letećem startu biće 299 dinara, a naredne nedelje će, po ceni od 450 dinara, biti u prodaji i u svim bolje snabdevenim knjižarama.

Novom bibliotekom, posvećenom japanskom stripu, Čarobna knjiga započinje drugu deceniju intenzivnog rada na objavljivanju najboljih ostvarenja devete umetnosti. To, naravno, ne znači da će ritam objavljivanja dosadašnjih biblioteka posvećenih stripu biti u drugom planu – naprotiv. Ali o tome drugom prilikom.
Pozivamo vas da nam se pridružite na ovom novom putovanju jednim od najmaštovitijih, najbogatijih i najraznovrsnijih rukavaca stripa. Očekujte brojna prijatna iznenađenja i prvoklasne naslove.

S poštovanjem,
Vaša Čarobna knjiga

Edited by - Melusine on 08/04/2022 15:51:43

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/04/2022 : 13:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
mange na sve strane
za mene besmrtnik i alita
i naravno ocekujemo lone wolf and cub
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 08/04/2022 : 13:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Opa, fino fino.
Odlična cijena, drago mi je i da je SC izdanje.


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/04/2022 : 13:09:30  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Format,papir,cijena?
Inače + za mange kupova ih ja ili ne

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/04/2022 : 13:11:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Auf, svaka čast! Uzimaju se sve tri!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 08/04/2022 : 13:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Format,papir,cijena?
Inače + za mange kupova ih ja ili ne


Piše ti za format i cenu, pročitaj ponovo...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 08/04/2022 : 13:25:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Format,papir,cijena?
Inače + za mange kupova ih ja ili ne


Piše ti u tekstu cena, 299 din na letećem.
13x19 format.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 08/04/2022 : 13:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ne uzimam ništa, ovo me ne zanima, nego sam uzgred informativno, da li je Oštrica besmrtnika isto što je objavio Algoritam https://www.stripovi.com/recenzije/ostrica-besmrtnika-boi-alg-1-ostrica-besmrtnika-i/1779/, ali su oni stali na 18. broju?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/04/2022 : 13:50:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Ne uzimam ništa, ovo me ne zanima, nego sam uzgred informativno, da li je Oštrica besmrtnika isto što je objavio Algoritam https://www.stripovi.com/recenzije/ostrica-besmrtnika-boi-alg-1-ostrica-besmrtnika-i/1779/, ali su oni stali na 18. broju?


Da, riječ je o istom naslovu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 08/04/2022 : 13:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

da li je Oštrica besmrtnika isto što je objavio Algoritam https://www.stripovi.com/recenzije/ostrica-besmrtnika-boi-alg-1-ostrica-besmrtnika-i/1779/, ali su oni stali na 18. broju?



Da, to je isti strip.

Mockup je malčice nepravedan prema projektu jer izgleda kao da su mange flipane (slijeva nadesno) dok je iz teksta razvidno da se poštuje japanski original (zdesna nalijevo). Okušat ću prve brojeve ako bude sreće, uključujući Oštricu. Prijevod je, naime, jako drven i doslovan u Algoritmovom izdanju. Skoro do nečitljivosti. U to nedužno doba nisam znao za bolje, lako se guzica navikne.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/04/2022 : 14:21:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
čeka se u narednim godinama Lone wolf,Urasava,Berserk i Maison Ikoku.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 08/04/2022 : 14:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Carobnjaci sve vam je u saci
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2740 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 08/04/2022 : 15:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Pokemoni sa velikim očima ?

Probao sam i ne ide, ali očito da imaju svoje tržište.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3754 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 08/04/2022 : 15:07:38  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Svake pohvale za ovu ediciju. Nadam se da ce potrajati i da cemo vidjeti neke dugo prizeljkivane naslove

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 08/04/2022 : 15:16:28  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Kakva je Alita? Čitao neko?
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10062 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 08/04/2022 : 15:18:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Kakva je Alita? Čitao neko?



Ja davno.

Moj je dojam da je to za zahtjevnije mangaše.

Poput onih koji vole Ghost in the Shell.
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 08/04/2022 : 15:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Kakva je Alita? Čitao neko?



čitao ja, ali ono... nećeš mi verovati ako kažem da je odlična

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18409 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 08/04/2022 : 15:52:37  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Uzet cu za hcerku..
Ona luduje za mangama..
Ja tu politiku neću u moju butigu...
Za sada...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/04/2022 : 16:32:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine

Piše ti za format i cenu, pročitaj ponovo...


Je,u pravu si/ste

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/04/2022 : 16:33:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:

Ja tu politiku neću u moju butigu...




Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/04/2022 : 16:34:44  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Uvik mi je drago vidit da se izdaju nove mange, a pogotovo predstavnik modernih delinkventskih mangi Tokyo Revengers.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/04/2022 : 16:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Uzet cu za hcerku..
Ona luduje za mangama..
Ja tu politiku neću u moju butigu...
Za sada...


Da ima manga verzija Malog rendžera onda bi

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18409 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 08/04/2022 : 20:11:40  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by teller

Uzet cu za hcerku..
Ona luduje za mangama..
Ja tu politiku neću u moju butigu...
Za sada...


Da ima manga verzija Malog rendžera onda bi




Za mog dragog Jakija.. ja sam otvorena precitana knjiga..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3548 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 08/04/2022 : 21:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Sjajna vest da je konačno još jedan izdavač ušao u biznis sa mangicama, svaka čast
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 09/04/2022 : 12:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karven

quote:
Originally posted by swamp thing

Kakva je Alita? Čitao neko?



čitao ja, ali ono... nećeš mi verovati ako kažem da je odlična


Bude se onda probalo
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 09/04/2022 : 12:13:06  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by swamp thing

Kakva je Alita? Čitao neko?



Ja davno.

Moj je dojam da je to za zahtjevnije mangaše.

Poput onih koji vole Ghost in the Shell.


Nisam čitao GitS, ali ne bježim od komplikovanijih čitanija
Čitaće se
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000