forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Talični Tom 6 i 7
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 26/10/2022 : 13:27:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
PRIČE UZ KOJE SU ODRASTALE GENERACIJE!

„TALIČNI TOM“ 6 i 7 na SAJMU KNJIGA po ceni od 1.540 dinara po tomu!



Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 144
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT
Junak Talični Tom

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Tali%C4%8Dni%20Tom%206%20_%20Prelistavanje.pdf



Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 144
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT
Junak Talični Tom

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Talicni%20Tom_07_Prelistavanje%20.pdf

SAMO JEDAN KAUBOJ POTEŽE REVOLVER BRŽE OD SVOJE SENKE!

To je, naravno, Talični Tom, junak istoimenog frankobelgijskog stripa, jednog od najpopularnijih evropskih stripova svih vremena i jednog od najčitanijih i najvoljenijih stripskih naslova na teritoriji bivše Jugoslavije.

Taj upečatljivi usamljeni kauboj, koji na kraju epizode na svom konju odlazi u zalazak sunca, u sebi objedinjuje mnoge stereotipe klasičnog junaka Divljeg zapada – sposoban je i brz, inteligentan i uvek spreman za akciju, zaštitnik je nejakih, sa izraženim osećajem za pravdu i mesto ga ne drži. Ali pripovedanje o njemu je istovremeno sasvim jedinstveno, obojeno neponovljivim humorom, a podvizi koje doživljava retko se viđaju čak i u tako bogatom žanru kao što je vestern.

Odeven u prepoznatljivo odelo sa crvenom maramom i šeširom, lik Taličnog Toma se u svojim pričama susreće i suočava sa brojnim dobrim i lošim ličnostima, onim izmišljenim, ali i onim koji pripadaju američkoj istoriji i folkloru (braća Dalton, Kalamiti Džejn, Bili Kid, Roj Bin, banda Džesija Džejmsa, Sara Bernar...) i svedok je i učesnik raznih stvarnih događaja iz američke istorije. Ipak, ta težnja ka autentičnosti autore nikad nije sprečavala da u priče unesu živ i večito aktuelan humor, koji smelo parodira žanr kom Talični Tom pripada.

„TALIČNI TOM“ 6 i 7 možete kupiti na SAJMU KNJIGA od srede, 26. oktobra, do nedelje, 30. oktobra 2022. godine, kao i u svim klubovima čitalaca Čarobne knjige u Beogradu, Kragujevcu i Novom Sadu, na našem sajtu i u Striparnici „Alan Ford“ po ceni od 1.540 dinara po tomu. Posle Sajma cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.700 dinara po tomu, a u ostalim knjižarama 2.299 dinara po tomu.

Klub čitalaca Čarobne knjige u Nišu sticajem nepredviđenih okolnosti neće raditi, zbog čega smo odlučili da izađemo u susret svim našim vernim čitaocima u Nišu i omogućimo im besplatno slanje paketa u Niš tokom trajanja Sajma.

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/10/2022 : 14:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
glavni pazar na sajma, ovo je vrh u stripu
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 26/10/2022 : 15:42:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Esencija
Go to Top of Page

Svirepi Macak
Starting Member



Croatia
71 Posts

Member since 30/01/2021

Posted - 26/10/2022 : 16:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Svirepi Macak a Private Message  Reply with Quote
Odlično!

"Kada sam gladan, onda sam zao."
Garfield
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18408 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 26/10/2022 : 18:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Prekrasno...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

dovlajoe
Junior Member



Serbia
313 Posts

Member since 11/01/2019

Posted - 29/10/2022 : 14:42:12  Show Profile Show Extended Profile  Send dovlajoe a Private Message  Reply with Quote
Uporedio sam papir i štampu ovog izdanja Taličnog sa prvim komikovim izdanjem Krcka na mat papiru. Sjajni papir je neuporedivo bolji. Da napomenem da je ovo je moje subjektivno mišjenje, zasnovano na gledanju u stripove skoro pedeset godina. Čarobnu knjigu su kritikovali za sve i svašta, a oni su vremenom uspeli da u svemu pogode ( boja, papir, štampa, prevod , dodatni tekstovi, tempo izdavanja, cena) i sve klasične stripove izdaju na skoro pa savršen način.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 29/10/2022 : 16:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja sam pazario ovo normalno i do kraja cu izgurati ali se ne bih slozio sa tim misljenjem. Mat papir je puno bolji za citanje, smanjuje odsjaje i ugodniji je za oci.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2456 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 29/10/2022 : 20:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Generalno sam za mat, mada moram priznati da mi je kod humoristickih stripova drazi sjaj, subjektivno stavec...kod Ck svi humoristicki super izgledaju, za razliku npr Sammyja i sl. kod Strip agenta...
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 29/10/2022 : 21:25:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ma daj, zamisli sjaj na asteriksu npr....

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

dovlajoe
Junior Member



Serbia
313 Posts

Member since 11/01/2019

Posted - 29/10/2022 : 22:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Send dovlajoe a Private Message  Reply with Quote
ma daj, zamisli sjaj na asteriksu npr....

npr... Nema šta da zamišlja. Treba samo da uzme u ruke Asteriksa u izdanju ČK koje je za dve klase najbolje izdanje Asteriksa na ovim prostorima. Naveo sam da je pohvala sjajnog papira moje subjektivno mišljenje, ali na ovo pametovanje (lupetanje) sam morao da se nadovežem.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2456 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 29/10/2022 : 22:44:03  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Ironija te zaobisla druze, bolje iscitavaj Asteriksa ponovo...probaj Zera...
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 30/10/2022 : 09:15:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dovlajoe

npr... Nema šta da zamišlja. Treba samo da uzme u ruke Asteriksa u izdanju ČK koje je za dve klase najbolje izdanje Asteriksa na ovim prostorima. Naveo sam da je pohvala sjajnog papira moje subjektivno mišljenje, ali na ovo pametovanje (lupetanje) sam morao da se nadovežem.


zanimljivo
pre svega to sto osecas moralnu obavezu da se nadovezujes na pametovanje koje uopste nije bilo upuceno tebi, nego mom drugaru johnu connoru
a zatim to sto sam se izgleda zajebao prvi put kad sam pomislio da se vodis tudjem subjektivnim misljenjem, a ne svojim; sad kad si dodatno naglasio sopstvenu subjektivnost, jasnije mi je definitivno da je u pitanju tvoje misljenje a ne tudje

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

dovlajoe
Junior Member



Serbia
313 Posts

Member since 11/01/2019

Posted - 30/10/2022 : 14:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Send dovlajoe a Private Message  Reply with Quote
E, nek ste mi rekli. Darkwood forum je trenutno malo pase, pa sada ekipica ovde širi prosvetiteljstvo sa stanovišta vlasnika najboljeg ukusa za sve i svašta, sa naglašenom potrebom da im postovi budu obojeni izvesnom dozom (valjda urođenog im ) humora.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 30/10/2022 : 14:18:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ne srdi se bezveze, nema razloga uopste.
mozemo se dobacivati sarkazmima itd, al to je da ubijemo vreme na forumu usled gomile svakako potpuno bezveznih diskusija.
pogotovu u zadnje vreme sad kad je postalo maltene trendy da se pljuje CK (koja je daleko od savrsenstva, al ne treba preterivati), do te mere da se, evo zadnje javlja tanjug, umisljaju falinke pojedinih izdanja, i slično.
kvo zadnje naravno nema veze s tobom per se, nego objasnjavam motivejšn iza mojih zezanja.
zezanja koja, da ponovim, su se nadovezala na connora, a ne na tebe, pa si ti krenuo s reakcijama niotkuda.
al ako si se nasao prozvanim, izvini, nije bila namera, itd.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

dovlajoe
Junior Member



Serbia
313 Posts

Member since 11/01/2019

Posted - 30/10/2022 : 15:40:32  Show Profile Show Extended Profile  Send dovlajoe a Private Message  Reply with Quote
Izvini i Ti i kolega connor, i ova moja reakcija je verovatno posledica sedmog dana karanntina zbog jebene korone, tako da sam ovako neurozan samo čekao da mi se neko namesti. Nadam se da će nam sledeće ćakulanje na stripovske teme biti vedrije i prijateljskije. Možete me "sresti" na temama starog dobrog BD-a: Asteriks, Talični, Bluberi i sl.
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 30/10/2022 : 18:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dovlajoe

Uporedio sam papir i štampu ovog izdanja Taličnog sa prvim komikovim izdanjem Krcka na mat papiru. Sjajni papir je neuporedivo bolji. Da napomenem da je ovo je moje subjektivno mišjenje, zasnovano na gledanju u stripove skoro pedeset godina. Čarobnu knjigu su kritikovali za sve i svašta, a oni su vremenom uspeli da u svemu pogode ( boja, papir, štampa, prevod , dodatni tekstovi, tempo izdavanja, cena) i sve klasične stripove izdaju na skoro pa savršen način.


Upravo tako... meni užasno smeta ta "matmanija" po svaku cenu, uz često opravdanje da je to, jelte, bolje i lepše i lakše za čitanje... ovo zadnje, ajde, možda, ali sve ostalo su gluposti... nije da nema i kvalitetnog mat papira, ali najčešće je reč o onom lošem, drvenastom, onom koji upija boju i gde kolor izgleda očajno u odnosu na kunstdruk, a izdavači ga silno hvale... meni su prvi integrali Bookglobea sa tim papirom, koje sam, uzgred, kupio na neviđeno za ogroman novac, zagorčali život, da bi se kasnije videlo da to sranje
e želi niko da kupi i da ga prodaju do danas u bescenje... a vlasnik kaže, ne vole ljudi klasične BD naslove!?! Ne, gospodine, ne vole ljudi prevare i prevarante, one što žele da uštede na papiru a hoće da naplate kao da su izdali neko stvarno luksuzno izdanje... meni je i dalje žao Trigana od Komika, ali ne želim na tu temu dalju polemiku, tu sam se isključio i rekao šta mislim... video sam i Arna od Stalkera i tu se takođe razočarao opasno, iako cenim i poštujem Milančeta i njegov entuzijazam... prosto, biće mi veoma žao svih onih naslova koje bih želeo da imam ali ne. elim da svoj novac dajem za isfušerisana, navodna, "luksuzna" izdanja...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 30/10/2022 : 19:26:27  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Eh,eh... Ja kupio i Krcka i Arna. I mogu reći da su odlični! Ali, odlični!
I da, smeta mi kada uveče pod veštačkim svetlom čitam sa sjajnog papira sadržaj.
Čak bih rekao da i prepijene, pune boje, jake boje smetaju prilikom čitanja. Nekako me umaraju i dekoncentrišu. Drečavo i sjajno me ne privlači. Više volim mat papir i crno belo, ili pastelniju paletu ako je u boji.
E, sad... Šta koga bole uvo šta ja više volim... Prosto izdavač izabere vrstu papira koju želi, i izda izdanje. Ja kupim ili ne to izdanje.
Ali, da pročitam kako je Stalker izdao isfušerena izdanja... Axle, i ti ga malo prebacio danas? :)

Resistance is futile.

Edited by - borg on 30/10/2022 19:27:11
Go to Top of Page

Dzonka
Starting Member



Serbia
70 Posts

Member since 08/05/2022

Posted - 30/10/2022 : 21:46:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dzonka a Private Message  Reply with Quote
Arn i Krcko su savršenstva od izdanja i hvala još jednom Džimiju i Vuku što su ih izdali na način na koji su ih izdali.

Da je više takvih izdanja u Srbiji, gde bi nam kraj bio...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10062 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/10/2022 : 22:26:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by dovlajoe

Uporedio sam papir i štampu ovog izdanja Taličnog sa prvim komikovim izdanjem Krcka na mat papiru. Sjajni papir je neuporedivo bolji. Da napomenem da je ovo je moje subjektivno mišjenje, zasnovano na gledanju u stripove skoro pedeset godina. Čarobnu knjigu su kritikovali za sve i svašta, a oni su vremenom uspeli da u svemu pogode ( boja, papir, štampa, prevod , dodatni tekstovi, tempo izdavanja, cena) i sve klasične stripove izdaju na skoro pa savršen način.


Upravo tako... meni užasno smeta ta "matmanija" po svaku cenu, uz često opravdanje da je to, jelte, bolje i lepše i lakše za čitanje... ovo zadnje, ajde, možda, ali sve ostalo su gluposti... nije da nema i kvalitetnog mat papira, ali najčešće je reč o onom lošem, drvenastom, onom koji upija boju i gde kolor izgleda očajno u odnosu na kunstdruk, a izdavači ga silno hvale... .



Imam francuska izdanja Spirua i Bil i Bula na jednom i drugom papiru i također preferiram taj glatki, sjajni papir. Bolje hvata nijanse (ili se meni to samo tako čini ).
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 30/10/2022 : 23:21:41  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Eh,eh... Ja kupio i Krcka i Arna. I mogu reći da su odlični! Ali, odlični!

Ali, da pročitam kako je Stalker izdao isfušerena izdanja... Axle, i ti ga malo prebacio danas? :)


Ne, ne... Rekao sam da sam razočaran izborom papira... to oko fušerisanja je više onako generalno, jer je unazad godinama sa tvrdim koricama bilo albuma i sa bukvalno novinskim papirom (što je za mene bilo šokantno... oni koji redovno prate strip scenu, znaju i na kog se izdavača to odnosi, da mu ne navodim više ime)... rekao sam, Milanu svaka čast, imam njegovog Druilleta, koji je ok i knjigu o Prattu koja je sjajna... o Arnu sam rekao šta sam rekao i stojim iza toga, meni se ne sviđa uopšte taj papir i tu nemam šta da dodam... poštujem da se nekome sviđa ali da kažeš da je to neko savršenstvo, e to ne mogu da prihvatim...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2456 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 30/10/2022 : 23:27:50  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Kada je Marko prebacio Fibru na mat, nije bilo srecnijeg od mene, jer covek zna svoj posao, i svakom stripu prilagodjava papir, svaka cast.

Sa druge strane, za humoristicki BD sam uvek za sjaj, mnogo je bolje, mozemo videti npr kako je uzasno ispalo kod Sammyja, strava i uzas...ali imamo dva prinera kod Najkule npr. Spiru Nada iznad svega, u matu, ali odabranom matu, ispalo odlicno, strip i savitljiviji, lakse se cita, a Kliftona uradili u sjaju, takodje ispao odlicno. Ne mogu reci da mi je jedan bolji, ili da bih zeleo da je drugacije.

Edited by - john connor on 30/10/2022 23:28:25
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 31/10/2022 : 01:48:41  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Nisam imao prilike da poredim humorističke stripove, ali sam u rukama držao na primer ČK i Fibrino izdanje Sedam života K(k)opca.
Papir, boje, više mi se svidelo Fibrino. Na kraju zadržao Srpsko izdanje, čisto zbog nijansi u jeziku. (Prevod je gotovo identičan, samo rečnik malo drugačiji).

Eto, na kraju mi i nije toliko važan bio papir, kad su jezičke nijanse odlučile. Hoću da kažem, da taj papir meni i nije toliko bitan. Ali naginjem blago ka matu. I nije mi upropašćeno izdanje ako je na sjajnijem papiru.
Fibrine Sandman-e sam čitao sa prigušenim svetlom. Jer mi uveče smetao odsjaj. Iako mi smeta milion stvari kod tog izdanja opet mi je jedno od omiljenih.
Tako da zaključim. Na kom god papiru da izdaju, izdanje će se prodavati, a raji nikad ugoditi. Šta god da izaberu, neko će gunđati.
Važniji su mi izbor naslova, prevodioca... nego papira. A ti slobodno kupi Arna, dok ga ima, jer mislim da će se brzo prodati, onaj crtež je genijalan.
A ni Krckov prevod ništa lošiji. ;)


Resistance is futile.

Edited by - borg on 31/10/2022 01:51:05
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 31/10/2022 : 09:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Slažem se da humoristični stripovi bolje izgledaju na sjaju. Vjerojatno je to zbog toga što se u ozbiljnijim stripovima boja često koristi u nijansama zbog dubine i osjenčavanja (pa na matu to izgleda muljavo) dok npr u Taličnom i Asterixu toga uglavnom nema a boje su svjetle i vesele pa zato sjaj izgleda sjajnije :)

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1872 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 31/10/2022 : 10:55:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine
video sam i Arna od Stalkera i tu se takođe razočarao opasno, iako cenim i poštujem Milančeta i njegov entuzijazam... prosto, biće mi veoma žao svih onih naslova koje bih želeo da imam ali ne. elim da svoj novac dajem za isfušerisana, navodna, "luksuzna" izdanja...



Ovde moram da reagujem, jer netačno laičko mišljenje se autoritativno iznosi kao objektivna istina.

Legenda o Arnu rađena je na GalerieArt Voume papiru. Na istom na kom je rađen i Drije. To je poseban voluminozni beli papir, neproziran i sa malim sjajem. Radeći u Darkwoodu otkrio sam da je ovaj papir jedan od najkvalitetnijih i jedan od retkih koji mogu da verno prikažu i kolorne i crno-bele stripove (Kalvin i Hobs, Kolekcionar, Valentina...).
Ovaj papir izuzetno dobro upija boju i realistično je prikazuje. Takođe, nije u potpunosti mat, nema opasnosti da kolor delujue zagašeno, ali mali odsjaj koji ima nije takvog intenziteta da smeta čitanju.
To je papir koji košta otprilike 20%više od kunstdruka i posledično doprinosi nešto većoj ceni izdanja, ali ja sa bibliotekom Zona ne želim da pravim kompromise.

quote:
Originally posted by axle munshine
rekao sam, Milanu svaka čast, imam njegovog Druilleta, koji je ok i knjigu o Prattu koja je sjajna...



Rekoh, Drije je na istom papiru kao Arn.
Prat je pak rađen na Kondat Perigo papiru. To je papir koji se često koristi za monografije, ali solidan je i za pojedine stripove. Ipak, kako ima veći odsjaj od GalerieArta, odlučio sam se za potonji, iako je Perigo jeftiniji.

Koliko ja ovde vidim, logika izvlačenja zaključka je sledeća:
sjajan papir = luksuz
mat papir = jeftino

To je apsolutno NETAČNO.

U Zoni objavljujem stripove koji možda nikada neće imati reprint na srpskom i stoga veoma brinem o ovim aspektima proizvodnje.
Svi papiri koje sam koristio (sem book papira u mangama) skuplji su od kunstdruka. Kunstdruk izbegavam u stripovima, zbog odsjaja koji smanjuje udobnost čitanja. Kada se u bioskopu projektuje film, on se projektuje na platno i iz svakog ugla sale boje na njemu su iste. Kada bi se projektovao na najlon to ne bi bilo tako.

Dakle, izdanja na kunstdruku nisu luksuznija već jeftinija. Ali je i rezultat jeftin izgled.
No, česta laička zabluda je da što je papir sjajniji (tzv. masan papir) to je izdanje luksuznije.
U tu zabludu bih dodao laičku percepciju pojedinih krem papira. Naime, munkeni na kojima je DW radio Iz pakla ili Modesti a Fibra svoje gekige, Berlin, Drakulu... skupi su ko đavo, osetno skuplji od kunstdruka. Izdavači su namerno birali taj papir, često ga čekali ako nije na stanju, a onda i izdašno plaćali. I onda neko dođe i samouvereno oceni da je "to trebalo raditi na kvalitetnijem papiru", pa ti dođe da počupaš kosu što si prosipao bisere tamo gde ih ne treba prosipati.

Edited by - Dzimi Gitara on 31/10/2022 11:01:42
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 31/10/2022 : 11:11:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
Tako je, Džimi, sve potpisujem.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 31/10/2022 : 11:20:00  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
axle munshine naporno laprda na sve strane o papiru vec jako dugo, mucno je citati ga. sad ce da saceka malo, pa ce opet da pocne
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000