forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KRIMINAL 8 i 9
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/04/2022 : 17:03:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Proslijedi Spavača meni Nemam puno za ponuditi u zamjenu, al možda se nađe nešto šta ti je interesantno.


A ne, niposto...
Sto kupim ostaje zauvijek u mojoj kuci, a kamoli da prosljedujem dalje nesto od Fibre.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Iluvatar
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 01/06/2021

Posted - 26/04/2022 : 21:57:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Iluvatar a Private Message  Reply with Quote
bio je jedan oglas na olx.ba u kojem je lik prodavao kompletan fibrin serijal kriminala do ova zadnja dva broja. prodavao je to sve za nekih 150km ili 75 eura. otisao je relativno brzo i beskrajno se kajem sto nisam reagovao na vrijeme. cijena je bas bila top, stripovi bukvalno kao novi a citam da se radi o odlicnom serijalu. kajem se jbg i za to i za skalpirane...lik prodavao citav serijal za 50e..ali doduse tu nisam mogao nista uraditi. otislo prije nego sam vidio oglas. posto je ako se ne varam jedan ili dva broja kriminala otisao, vjerovatno je naredni serijal koji cu skupiti propovjednik. kriminal ako opet naiđem na komplet. patim od toga da imam citavu seriju, jbg.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/04/2022 : 22:29:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Skalpirani tek otkidaju.Mislim,volim Krminal,kao i ostale Brubejkerove stripove,ali Aronov i Gerin strip je suvo zlato devete umetnosti.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/04/2022 : 22:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Skalpirani tek otkidaju.Mislim,volim Krminal,kao i ostale Brubejkerove stripove,ali Aronov i Gerin strip je suvo zlato devete umetnosti.



Ma daj Anto, pa bolji je Kriminal od Skalpiranih po svim parametrima

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/04/2022 : 23:36:55  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
opusteno, i skalpirani i kriminal su top
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/04/2022 : 23:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Pa i opušten sam Pokušavam malo podbosti Anta (jel koristim dobar padež?), čini mi se da ga nema baš na forumu toliko često u zadnje vrime.
Super su Skalpirani, ali ih po mom mišljenju ljudi ipak malo previše dižu u nebo.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/04/2022 : 23:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
mislim da ce vise ljudi to reci za kriminal. elem, ja se kunem u oba
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/04/2022 : 01:06:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Nisu mi bas isti, ni u atmosferi da tako kazem, pa bez razmisljanja dajem prednost Kriminalu jer su mi Skalpirani ipak malo vise jednosmerni, "standardniji" (ej, ne u smislu bonelijade :D), te na kraju su se vec pomalo vukli i konce je trebalo razvuci.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/04/2022 : 01:25:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kriminal; 5+
Skalpirani; -5
Oba vrijede zlatne medalje, potonji, malo, samo malo u nijansu minus, bljestavog sjaja.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 28/04/2022 : 20:30:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Skalpirani tek otkidaju.Mislim,volim Krminal,kao i ostale Brubejkerove stripove,ali Aronov i Gerin strip je suvo zlato devete umetnosti.


Meni su skalpirani odlični, a svi me nešto cimaju da čitam i kriminal pa sam uzeo prvi i bio mi je solidan krimić ne baš atraktivnog vizuala pa nisam bio potaknut za nastavke. Vi koji se kunete u kriminal koji vam je najbolji broj pa da odmah pređem na njega da si dam još jednu šansu?
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/04/2022 : 20:34:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Prva knjiga je skroz okej strip, no po mom mišljenju je ujedino i najslabiji nastavak Kriminala (od prvih sedam), tako da bi definitivno trebao nastaviti čitati. Druga knjiga je već osjetno bolja, no moji su favoriti peta i šesta knjiga. Sve su labavo povezane tako da ne preporučam preskakanje, a s obzirom da se brzo čitaju neće ti oduzeti puno vremena

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 28/04/2022 20:35:23
Go to Top of Page

Zula
Average Member

768 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 28/04/2022 : 20:39:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by anto

Skalpirani tek otkidaju.Mislim,volim Krminal,kao i ostale Brubejkerove stripove,ali Aronov i Gerin strip je suvo zlato devete umetnosti.


Meni su skalpirani odlični, a svi me nešto cimaju da čitam i kriminal pa sam uzeo prvi i bio mi je solidan krimić ne baš atraktivnog vizuala pa nisam bio potaknut za nastavke. Vi koji se kunete u kriminal koji vam je najbolji broj pa da odmah pređem na njega da si dam još jednu šansu?


Skalpirani su mi izvrsni i bolji od zasad 7 pročitanih Kriminalna... Najbolji 3 i 6.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/04/2022 : 21:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Potpisujem Paku, peta i šesta knjiga.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 28/04/2022 : 21:39:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
hvala :) posudim u knjižnici onda... šestu - tu ste se oboje usuglasili, pa ako prođe krenem od druge po redu do kraja :)
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2456 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 28/04/2022 : 21:41:42  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Meni su Skalpirani kao celina sjajni, bez nekog pada, ujednacene kvalitete, visoka razina svih 5 knjiga...i kao takav bolji je serijal od Kriminala, koji je sasvim solidan, mirniji, nema tu dinamiku Skalpiranih, i ne involvira te u pricu toliko,da jedva cekas sledecu stranu...
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/04/2022 : 21:44:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Da, zapravo su dosta drugačiji stripovi... Skalpirani su više kao nabrijani triler, dok je Kriminal baš dosta prizemniji, klasičniji da se tako izrazim.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/04/2022 : 22:34:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by anto

Skalpirani tek otkidaju.Mislim,volim Krminal,kao i ostale Brubejkerove stripove,ali Aronov i Gerin strip je suvo zlato devete umetnosti.


Meni su skalpirani odlični, a svi me nešto cimaju da čitam i kriminal pa sam uzeo prvi i bio mi je solidan krimić ne baš atraktivnog vizuala pa nisam bio potaknut za nastavke. Vi koji se kunete u kriminal koji vam je najbolji broj pa da odmah pređem na njega da si dam još jednu šansu?


1 - 4/5
2 - 4.5/5
3 - 4.5/5
4 - 4/5
5 - 5/5
6 - 5+/5
7 - 4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/04/2022 : 22:35:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Meni su Skalpirani kao celina sjajni, bez nekog pada, ujednacene kvalitete, visoka razina svih 5 knjiga...i kao takav bolji je serijal od Kriminala, koji je sasvim solidan, mirniji, nema tu dinamiku Skalpiranih, i ne involvira te u pricu toliko,da jedva cekas sledecu stranu...


slažem se

quote:
Originally posted by Paka01

Da, zapravo su dosta drugačiji stripovi... Skalpirani su više kao nabrijani triler, dok je Kriminal baš dosta prizemniji, klasičniji da se tako izrazim.


slažem se

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/04/2022 : 22:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Kriminal; 5+
Skalpirani; -5
Oba vrijede zlatne medalje, potonji, malo, samo malo u nijansu minus, bljestavog sjaja.


da si čitao DW izdanje,malo bi drugačije pričao - uz dužno poštovanje Bobu Solanoviću,koga zaista i iskreno poštujem kao prevodioca,ovde nije bio na visini zadatka kao što zna (recimo kao na Panišeru),dok je Milanče Jovanović aka Džimi Gitara po-ki-dao kod srpske verzije,i zaista je ugođaj nekih 15-20% bolji.
Kad sam uzeo u ruke DW Skalpirane,sutradan sam prodao Fibrin komplet,dok sam kod Panišera ostao na Markosovoj varijanti.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 28/04/2022 22:45:18
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/04/2022 : 22:45:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kriminal sam iscitao vec tri puta, meni je to izvanredan serijal.
Skalpirane samo jednom, vrijeme je za drugo citanje...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/04/2022 : 22:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by ivanl

Kriminal; 5+
Skalpirani; -5
Oba vrijede zlatne medalje, potonji, malo, samo malo u nijansu minus, bljestavog sjaja.


da si čitao DW izdanje,malo bi drugačije pričao - uz dužno poštovanje Bobu Solanoviću,koga zaista i iskreno poštujem kao prevodioca,ovde nije bio na visini zadatka kao što zna (recimo kao na Panišeru),dok je Milanče Jovanović aka Džimi Gitara po-ki-dao kod srpske verzije,i zaista je ugođaj nekih 15-20% bolji.
Kad sam uzeo u ruke DW Skalpirane,sutradan sam prodao Fibrin komplet,dok sam kod Panišera ostao na Markosovoj varijanti.




Kod prijevoda susjeda nasuprot Hr prijevoda, uzimam uvijek i samo prijevod na svom jeziku. Pogotovo ako je to Fibra... sad nisam siguran tko je bio prvi nakladnik ovog serijala na ovim prostorima, nije mi ni bitno, da sad ne trazim, ali i ne razmisljam nimalo kod biranja kad su u pitanju isti stripovi sa razlicitim prijevodima.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 29/04/2022 : 15:45:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

hvala :) posudim u knjižnici onda... šestu - tu ste se oboje usuglasili, pa ako prođe krenem od druge po redu do kraja :)



Ma greška, nemoj tako!

Posudi sve i čitaj po redu, poanta je da ima poveznica i po meni baš gubiš ako ćeš tako nasumično iščitavati nastavke.

A što se tiče rasprave Kriminal i Skalpirani, meni su oba serijala baš vrhunski stripovi. Kod Skalpiranih mi se sviđa i to Tarantinovsko ludilo i pretjerivanje, a i crtež je odličan.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/04/2022 : 17:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Velika bi bila greska krenuti sa Kriminalom od sestice!
To niposto ne savjetujem. Knjige, to jest likovi i situacije se ispreplicu, pojavljuju i nadovezuju. Nit bi se preskokom izgubila i doslo bi se do pogresnog zakljucka o knjizi, to jest o serijalu.
Treba iscitati sve!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/04/2022 : 18:07:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ma da, apsolutno citati redom jer se stvari nadovezuju, ali kad je covjek napisao "...uzeo prvi i bio mi je solidan krimić ne baš atraktivnog vizuala pa nisam bio potaknut za nastavke"... mozda ga tek sada zahvati ludilo i krenut ce citati od reda, tko zna? :D


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3746 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 29/04/2022 : 21:26:14  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Po meni najbolje od Kriminala dolazi s 3.knjigom sve do 6.knjige. Prve dvije knjige su vrlo dobre, ali nemaju tu zicu kao ostale. Ali su i nuzne za udubljivanje dalje u serijal, tako da i od mene preporuka za citati dalje po redu.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000