forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 300čuda Comics - B.P.R.D. Najezda žaba tom 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

300cuda Comics
Starting Member

31 Posts

Member since 20/09/2021

Posted - 06/05/2022 : 09:44:01  Show Profile Show Extended Profile  Send 300cuda Comics a Private Message  Reply with Quote

300cuda Comics
Starting Member

31 Posts

Member since 20/09/2021

Posted - 06/05/2022 : 09:54:46  Show Profile Show Extended Profile  Send 300cuda Comics a Private Message  Reply with Quote
Od danas u prodaji B.P.R.D. Najezda žaba tom 2. Uživajte u ovom sjajnom izdanju.
Go to Top of Page

Jazzbina1
Starting Member

39 Posts

Member since 19/12/2021

Posted - 06/05/2022 : 10:50:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Jazzbina1 a Private Message  Reply with Quote
Kakav je plan objave Hellboya, Omnibusa 3 i 4?
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4654 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 06/05/2022 : 22:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
Cena prava sitnica.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/05/2022 : 00:12:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Opa, mozda je vreme da krenem s kecom. Ionako sam bas zavrsio Ognjenka u paklu pa nema vise dalje.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 07/05/2022 : 10:17:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip se ni izbliza ne pominje u konverzaciji koliko bi trebalo. Minjola ima zavidnu reputaciju; Guy Davis zaslužuje jednaku, iako iz drugačijih razloga.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/05/2022 : 13:49:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pajtos

Cena prava sitnica.


au,sad tek videh - 70 stranica više i 700 kinti skuplje;jebeno.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 07/05/2022 13:49:50
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 07/05/2022 : 14:43:59  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

Ovaj strip se ni izbliza ne pominje u konverzaciji koliko bi trebalo. Minjola ima zavidnu reputaciju; Guy Davis zaslužuje jednaku, iako iz drugačijih razloga.


+1. Sjajan strip.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/05/2022 : 17:03:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ja ne kuzim, kako se jos ne kuzi da su poskupljenja, (papira), neminovna...
I bit ce sve veca, (citaj; gora)

Nego, ovaj me strip zivo interesira, nisam jos ni jedinicu nabavio, kad ga iscitam onda mozemo i diskutirati.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4654 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 07/05/2022 : 17:52:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
Kužimo mi, Ivane, kužimo, ali kužiš li ti da plaće nisu mrdnule ni pola cvonjka i da je sasvim ljudski i normalno da padnem sa stolice kad vidim ove cene...
(Njihov sam čitalac, da ne ispadne da sam neki usputni hejter)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/05/2022 : 18:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ne bi bila problem ova cena da je u pitanju Rotografika i HC,ali 3400 za Simbol i meke korice koje su mi pukle po sredini kod prvog broja je previše.
pa ipak, uzima se ova dvojka,ipak je ono unutra najbitnije.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 07/05/2022 18:33:29
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/05/2022 : 19:56:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ne bi bila problem ova cena da je u pitanju Rotografika i HC,ali 3400 za Simbol i meke korice koje su mi pukle po sredini kod prvog broja je previše.
pa ipak, uzima se ova dvojka,ipak je ono unutra najbitnije.


3400 din, to je cca 215 kn. Pa nije malo, to sigurno, za sc. Pa jos ako je puklo...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 07/05/2022 20:34:39
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 07/05/2022 : 20:09:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Naprsline se dodatno naplaćuju.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 09/05/2022 : 09:58:25  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
raduju i mene ove b.p.r.d zabe
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25759 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/05/2022 : 10:10:49  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Hoće li Marko raditi BPRD?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 09/05/2022 : 13:58:10  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Neće, predug je serijal i propao bi isto kao i Bajke. Sve te preduge stvari su propale, ili treba radit debele knjižusine ko Saga i Walking dead ili je bolje spalit pare na Trgu bana Jelačića. S tim da B.P.R.D. nisu ni razvikana komercijala kao spomenuta Saga i WD. To je kult o kojem šapćemo nas par posvećenika, Hrvatska je premala i preskučena da bi se primilo ovako nešto.

Ali Fibra bi bar mogla tiskati B.P.R.D. majicu za idući Interliber, to bi bio i jače potez nego da se objavi sam serijal, jer njega su ionako pročitali svi koji drže do sebe
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 09/05/2022 : 14:01:03  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
To bi morale biti Guy Davies majice. Obožavam Mignolu ali realno, Guy Davis je B.P.R.D., taj njegov razbarušeni stil, umorni, neušminkavi slikovi i polu-smiješna, polu-strašna čudovišta su ono što je učinilo B.P.R.D. velikim.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 09/05/2022 : 14:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Pravo je zadovoljstvo pročitati pcorov post koji hvali neki strip i još se složiti s njim!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 09/05/2022 : 22:00:11  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
+1

Davisov B.P.R.D. uvijek stavljam ispred Hellboya, a većeg Mignolinog fana od mene nema:) Namjerno nisam napisao Arcudijev, nego Davisov B.P.R.D., on je serijal podigao na višu razinu, on je duša serijala. pcoro je lijepo napisao zašto.
Mora se spomenuti i Dave Stewart, koloristička gromada, bogom dana za bojanje Davisovog crteža.

Eh, da je bar samo jednom bio angažiran za rad na Wolverineu...



Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/05/2022 : 00:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Cena najnovijeg BPRD-a je suludo skupa. Cekacu da je neko prodaje polovnu ostecenu za manje pare ili neki Sajam gde ce biti veci popust. A bas sam nedavno nabavio prvi omnibus BPRD. Uskoro ce na citanje.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 10/05/2022 : 07:47:15  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Jbg, a nije suludo kupiti dva skracena amera, ili dva skracena Betmena koja si najavio da planiras uzeti, ta dva su skuplja, a imaju i manji broj strana, plus su im bukvalno manje strane :-)
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 10/05/2022 : 07:48:31  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Ali subjektivno imas dojam da si kupio dva stripa, pa se verovatno lepse osecas, zavaravas sam sebe...zato imamo npr. Ispod crvene kacige 1 i 2.

Edited by - john connor on 10/05/2022 07:50:19
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/05/2022 : 18:37:41  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Jbg, a nije suludo kupiti dva skracena amera, ili dva skracena Betmena koja si najavio da planiras uzeti, ta dva su skuplja, a imaju i manji broj strana, plus su im bukvalno manje strane :-)



Ne znam kolko ce da kostaju ova dva Betmena Ispod crvene kacige, ali to su tvrde korice i iz dve knjige pa je zato i cena takva. Jos kod CK nikad ne znas mozda bude Simbol, mozda bude Rotografika, dok je kod 300 cuda Simbol mekih korica i prave se naprsline. Jedina prednost 300 cuda je to sto je originalni americki format koji i ja mnogo volim kao i ti i njega preferiram za americka izdanja ispred dzepnog CK i Fibra Absolut.

Ali ja sam mislio vise na to da mi je suludo veliko poskupljenje u odnosu na prvi broj BPRDa.
Ova druga knjiga na popustu kosta 3400 a prva na popustu je bese bila 2200 ili 2400 ne mogu da se setim? U svakom slucaju poskupljenje od 1000 dinara ili 1200 dinara mi je suludo.
Puna cena drugog broja 4200 a puna cena prvog broja 3000. Tu je poskupljenje tacno 1200 dinara. Koliko je to u procentima 40-45%?
Stvarno sto je mnogo, mnogo je.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25759 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/05/2022 : 20:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Na hrvatskom bi to bio UPIO.


Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 12/05/2022 : 23:04:36  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Kao da naježda žaba već ne predstavlja dovoljno krupan problem, donešena je odluka da se prenese sedište BPRD-a na drugu lokaciju, na lokaciju davno napuštene istraživačke baze, ali dok se baza priprema za operativnu upotrebu kopa se sve dublje i dublje po podrumima, silazi se previše duboko, pronalazi se nešto što možda bolje da nije bilo pronađeno... A u međuvremenu vojska žaba postoje sve brojnija i brojnija, samo im treba lider da im osvetli put..

Šta da kažem što se već ne zna: BPRD kao spinoff Hellboya je pametno, pitko, jezivo dobro napisano delo sa odličnom osmišljenim likovima i misterijama koje vrebaju iza svakog ćoška, čestim i kreativnim scenama borbi (kako se boriti protiv čudovišta koje ima ogroman jezik? pa toliko ga snažno lupiš po vilici da oštrim zubima odgrize sopstveni jezik naravno!), odličnim crtežeom Guya Davisa koji tačno gađa u zlatnu sredinu između komičnosti i jezivosti koji je suština serijala. I scenaristički i crtački ovo zaslužuje najveće moguće ocene. Čitati Hellboya, a preskočiti BPRD mi je kao da čitaš Inkala, ali da preskočiš Kastu Metabarona. Jedno sa drugim ide zajedno i nadopunjuje se. Prvi put čitam BPRD i samo sam overio ove dve do sada izdate knjige, i možda je preuranjeno od mene da ovo kažem, ali BPRD mi deluje kao da spada u sam vrhu najkvalitetnije odrađenih spinoffova ikada.

Što se tiče samog izdanja: bonus galerija je pravi mali slatkiš za ljubitelje crteža, jer postoji obilje skica i ilustracija propraćenih napomenama autora gde objašnjava kako se izgled likova menjao tokom vremena. Kec je imao onaj sjajni papir dok se ovde dobije mat što je po meni poboljšanje. Ali moderni kupci su navikli na tvrde korice, a ovde se dobijaju meke, serijal jeste predugačak što znači krupan udar na novčanik kako za kupca tako i izdavača, jer cena ovog drugog toma, a verovatno i svih sledećih - je papreno visoka.

Ali strašno bih se pokajao da sam preskočio ovo, BPRD je sjajno, ali sjajno štivo. Mene je već kec osvojio, ali ovo mi je još bolje od prvog toma. A trojka je već stavljena na cobiss
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 13/05/2022 : 10:28:54  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by john connor

Jbg, a nije suludo kupiti dva skracena amera, ili dva skracena Betmena koja si najavio da planiras uzeti, ta dva su skuplja, a imaju i manji broj strana, plus su im bukvalno manje strane :-)



Ne znam kolko ce da kostaju ova dva Betmena Ispod crvene kacige, ali to su tvrde korice i iz dve knjige pa je zato i cena takva. Jos kod CK nikad ne znas mozda bude Simbol, mozda bude Rotografika, dok je kod 300 cuda Simbol mekih korica i prave se naprsline. Jedina prednost 300 cuda je to sto je originalni americki format koji i ja mnogo volim kao i ti i njega preferiram za americka izdanja ispred dzepnog CK i Fibra Absolut.

Ali ja sam mislio vise na to da mi je suludo veliko poskupljenje u odnosu na prvi broj BPRDa.
Ova druga knjiga na popustu kosta 3400 a prva na popustu je bese bila 2200 ili 2400 ne mogu da se setim? U svakom slucaju poskupljenje od 1000 dinara ili 1200 dinara mi je suludo.
Puna cena drugog broja 4200 a puna cena prvog broja 3000. Tu je poskupljenje tacno 1200 dinara. Koliko je to u procentima 40-45%?
Stvarno sto je mnogo, mnogo je.


Ne znam sta da ti kazem, na to da kod Ck opravdavas cenu time da su 2 knjige, i tvrde korice...time upravo potvrdjujes da rade pametno sto odvajaju na dve knjige, da bi pojedinacno cena bila psiholoski prihvatljiva, sto je besmisleno sa strane kupca, sa Ck je sjajan potez...dve knjige Crvene kacige ce biti 3k+, i ne vidim po cemu je to jeftjnije od Bprd, ili dva Hulka, stagod...plus su te zajebali za format, dzaba ti takav hc...sto je opet svojevrsna prodaja magle...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000