forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 300čuda Comics - B.P.R.D. Najezda žaba tom 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 15/05/2022 : 07:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Kao da naježda žaba već ne predstavlja dovoljno krupan problem, donešena je odluka da se prenese sedište BPRD-a na drugu lokaciju, na lokaciju davno napuštene istraživačke baze, ali dok se baza priprema za operativnu upotrebu kopa se sve dublje i dublje po podrumima, silazi se previše duboko, pronalazi se nešto što možda bolje da nije bilo pronađeno... A u međuvremenu vojska žaba postoje sve brojnija i brojnija, samo im treba lider da im osvetli put..

Šta da kažem što se već ne zna: BPRD kao spinoff Hellboya je pametno, pitko, jezivo dobro napisano delo sa odličnom osmišljenim likovima i misterijama koje vrebaju iza svakog ćoška, čestim i kreativnim scenama borbi (kako se boriti protiv čudovišta koje ima ogroman jezik? pa toliko ga snažno lupiš po vilici da oštrim zubima odgrize sopstveni jezik naravno!), odličnim crtežeom Guya Davisa koji tačno gađa u zlatnu sredinu između komičnosti i jezivosti koji je suština serijala. I scenaristički i crtački ovo zaslužuje najveće moguće ocene. Čitati Hellboya, a preskočiti BPRD mi je kao da čitaš Inkala, ali da preskočiš Kastu Metabarona. Jedno sa drugim ide zajedno i nadopunjuje se. Prvi put čitam BPRD i samo sam overio ove dve do sada izdate knjige, i možda je preuranjeno od mene da ovo kažem, ali BPRD mi deluje kao da spada u sam vrhu najkvalitetnije odrađenih spinoffova ikada.

Što se tiče samog izdanja: bonus galerija je pravi mali slatkiš za ljubitelje crteža, jer postoji obilje skica i ilustracija propraćenih napomenama autora gde objašnjava kako se izgled likova menjao tokom vremena. Kec je imao onaj sjajni papir dok se ovde dobije mat što je po meni poboljšanje. Ali moderni kupci su navikli na tvrde korice, a ovde se dobijaju meke, serijal jeste predugačak što znači krupan udar na novčanik kako za kupca tako i izdavača, jer cena ovog drugog toma, a verovatno i svih sledećih - je papreno visoka.

Ali strašno bih se pokajao da sam preskočio ovo, BPRD je sjajno, ali sjajno štivo. Mene je već kec osvojio, ali ovo mi je još bolje od prvog toma. A trojka je već stavljena na cobiss


Trudim se da nekako filtriram sebi izbor stripova kako bih na kraju (ako se u stripovima ikada kraj i nazire) imao best of the best na polici, bez razvodnjavanja, pa sam zaista mislio da se ograničim na glavni Helbojev serijal. Sad si me nagovorio da uzmem i BPRD

Ne znam da li prvo da ti zahvalim ili da te zadavim

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3501 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 15/05/2022 : 12:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Pričaj mi o tome, šta tek mi koji nemamo EU platu treba da kažemo na sakupljanje BPRD, a navukli smo se najstrašnije

A i mislim da se pravi kraj Helboja ne nalazi u glavnom serijalu već u BPRD-u, tako da stvarno bi trebao dati šansu BPRD-u
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2437 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 31/07/2022 : 22:55:49  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Posto sam vec citao ranije, nisam zurio sa nasim izdanjem. Milina je bila citati ovo, sve sto pozelis od stripa je tu, sve zbog cega volimo stripove. Samo kad bi izlazilo 3,4 knjige godisnje, bilo bi jos bolje :-)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20702 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/10/2022 : 01:50:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Minjola,Arkudi,Dejvis&Stjuart:B.P.R.D. - Najezda žaba 3 (300 Čuda)

Bolje mi je seo treći tom Najezde žaba nego prvi (drugi za sada propustih).Sad gledam šta napisah za keca,i ista je priča i sada - voleo bih da je više realnih zavrzlama,trilera i tako to,nego to silno nabijanje čudovišta,tzv horora i fantastike.U stvari,što sam matoriji,sve mi manje prijaju pomenuti žanrovi.
Od tri priče u ovom tomu,najbolja mi je Univerzalna mašina (4.5/5),Vrt duša malo slabija (4/5),pa zadnja,Poprište smrti,opet malo slabija (3.5/5) .
Ono što me definitivno impresionira u stripu je Dejvisov crtež,koji je sa Stjuartovim kolorom praznik za oči.
Sad jbga što ne padam više na ovakve priče,moj je problem.

Izdanje trećeg BPRD-a je kvalitetnije od keca,ali za ovu lovu i proizvod iz Simbola je morao tvrdi povez - i opet sam se jebao sa čitanjem onih tekstova koji su blizu sredine,jer su male margine (unutrašnje),a ne smeš mnogo da previjaš strip.Takođe su i korice nežne,vidi se da se lako mogu oštetiti ivice.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 15/10/2022 : 15:43:52  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
Da, mene je odbilo od kupovine upravo to sto ne vidim do kraja lepo stranu, ne mogu presaviti,
Tj plasim se da cu razvaliti knjigu pa ce postati kupus.
Tvrd povez bi bio idealan, pa da ostane za sva vremena u kolekciji
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2140 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 17/10/2022 : 08:35:23  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Meni su sve ove tri priče top, ovo je po meni već vrhunac B.P.R.D.-a. Dejvis na crtežu, od toga neće biti bolje, a u pričama nema statusa quo, nema svetih krava, likovi se mijenjaju, ginu, ma šta likovi, nestaju kontinenti!! Sve to uz puno trasha i s čudnim smislom za humor. Vrh stripaštva, vrh umjetnosti općenito. Realno, vrh civilizacije - prema ovom se išlo cijelo vrijeme, od početaka u afričkim savanama do ove kolekcije mekoukoričenih B.P.R.D. priča
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3501 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 03/12/2022 : 20:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ne znam šta da mislim o izdavaču koji ne otvara teme za sopstvene stripove, ali evo komentar za treći tom BPRD-a na ovoj temi:


Helboja već odavno nema, a njegovo mesto su zauzeli neki novi likovi koji deluje da su se idealno uklopili u BPRD jer kriju mračne tajne, kao i stariji članovi uostalom, koji neprestano vode borbu sa unutrašnjim demonima..

Samo Minjola & Arkudi mogu sročiti priču koja nominalno nosi naziv najezda žaba, a gde se žabe praktički uopšte ne pojavljuju, a da uprkos tome, ili upravo zbog toga, serijal i dalje bude prokleto zabavan za čitanje. Sjajna mešavina okultnog, fantastike, misterije, ali sa vrhunskim i upečatljivim likovima. U ovom trećem tomu ima podosta i humora, i crkoh od smeha šta je Johanu prvo palo na pamet nakon što je ponovo dobio novo telo Kao da sve ovo već nije dovoljno samo pa sebi tu je i crtež, gde se Dejvisova olovka i Stjuartov kolor odlično dopunjuju i daju serijal upečatljivi vizuelni doživljaj. BPRD ima odličan crtež.

Vrh je BPRD
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000