forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Apartman Rogoznica
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 18/05/2022 : 16:25:25  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

U pravu si, možda je najbolje ne uplitat se, da ne bi opet došli do onih ekoloških rendžera ili šta je već bilo zadnji put...


Frajer mrtav ladan izvriđa Slavoniju i Zagorje, i još nazove ljude budalama šta tamo žive.
Moš mu se smijat ili ga poslat u međunožje mile majčice.
Smij se, bolje ti je.


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/05/2022 : 16:29:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa cuo si ljude, nema. :D Ocito su svi samo u turizmu, a one u trgovinama, postama, skolama itd. uvozite? ;)


Nego ozbiljno, u turizmu je mozda lakse naci posao ako imas cime poceti i ako nemas veza (cujem postoje neke veze koje ti srede posao u javnoj upravi za cas).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/05/2022 : 16:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Paka01

U pravu si, možda je najbolje ne uplitat se, da ne bi opet došli do onih ekoloških rendžera ili šta je već bilo zadnji put...


Frajer mrtav ladan izvriđa Slavoniju i Zagorje, i još nazove ljude budalama šta tamo žive.
Moš mu se smijat ili ga poslat u međunožje mile majčice.
Smij se, bolje ti je.




Samo da andjustice ne naleti na ovo.
Od udara na lokalpatriotski ponos će ga strefiti srce.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12214 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/05/2022 : 16:55:10  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Euro, nitko nije vlasnik nijednog otoka. Možeš imat zemlju na otoku, no ne možešbiti vlasnik cijelog otoka. Obalni pojas je pomorsko dobro i to je svačije/ničije vlasništvo.



čovjek je rekao na HRT da je vlasnik otoka, mislim da je spomenuo da je vlasnik čak dva otoka i da je njegova familija vlasnik tih otoka tamo od nekog 16 stolječa pa do danas. Nikakvu zemlju nije spomenuo nego je rekao, da je vlasnik otoka. Možda mu sunce udarilo u glavu...

A jednom drugom prilikom sam isto tako gledao neku emisiju na HRT, gdje je neki čovjek rekao da je vlasnik dva otoka ispred NEUMA (BIH) i da sada ne zna, da li su ti otoci u EU ili ne.
Znači nitko od ove dvojice nije spomenuo da je vlasnik zemlje, da je obalni pojas svačije dobro, nego su dali do znanja da su otoci njihovi.
Ali dobro, možda mu sunce udarilo u glavu, možda je bio pijan dok je to pričao, možda je čovjek na kokainu, možda ima bipolarnu smetnju,...mislim može biti svašta.

Što se tiče prava na korištenje obalnog pojasa u svačije dobro tu isto tako postoje problemi, gdje su vlasnici po negdje zabranili put, jer je put do obale preko njihovog zemljišta a oni ne dozvoljavaju, pa nitko ne može doči do mora ili su jednostavno privatizirali neki dio i betonirali svoju terasu sve do mora i stvorili vlastitu obalu ili su neki djelovi obale koji pripadaju nekom Hotelu pa ne može svatko uči ako nije gost hotela itd,...ima tu svega i svačega. Sve manje če biti tog javno dobrog
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12214 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/05/2022 : 16:56:39  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

U pravu si, možda je najbolje ne uplitat se, da ne bi opet došli do onih ekoloških rendžera ili šta je već bilo zadnji put...



eko rendžeri postoje več:

https://ecoranger.co.za/
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 18/05/2022 : 17:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Pa cuo si ljude, nema. :D Ocito su svi samo u turizmu, a one u trgovinama, postama, skolama itd. uvozite? ;)


Nego ozbiljno, u turizmu je mozda lakse naci posao ako imas cime poceti i ako nemas veza (cujem postoje neke veze koje ti srede posao u javnoj upravi za cas).






Javni sektor je rak rana Hrvatske.
Ne samo šta je razjeba gospodarsvo, jer javni sektor još uvik živi u Jugoslaviji (Al onoj iz 1952.), i šta je stvorija radno nesposobne i neproduktivne radnike, nego je uglavon taj isti javni sektor glasačka mašinerija koja ostavlja aždaju na životu.
Jebi ga, moraš izać na izbore glasat za rođu iz SDP/HDZ/HSLS/HNS/MOST kad ti je sredija posal u poreznoj upravi iako si polupismeni retard.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12214 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/05/2022 : 17:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Paka01

U pravu si, možda je najbolje ne uplitat se, da ne bi opet došli do onih ekoloških rendžera ili šta je već bilo zadnji put...


Frajer mrtav ladan izvriđa Slavoniju i Zagorje, i još nazove ljude budalama šta tamo žive.
Moš mu se smijat ili ga poslat u međunožje mile majčice.
Smij se, bolje ti je.





nikoga nisam izvriđa. Zar nije istina, da se najviše ljudi iz Slavonije odselilo u inozemstvo? Pa ljudi sami kažu kako se Slavonija prazni, kako sela umiru,... a razumijem ih, tko bi volio čitave dane da radi na polju, kada se može lova zaraditi jednostavnije. I zanima me koliko Dalmatinaca se preselilo u Slavoniju ili Zagorje? Nije da su baš neke kolone prema Slavoniji....ili se varam?

a ako ne vjeruješ meni, imaš ovdje HRT:

https://www.youtube.com/watch?v=_4_mAkmwHBk


Edited by - 1Euro on 18/05/2022 17:11:36
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 18/05/2022 : 17:12:06  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Paka01

U pravu si, možda je najbolje ne uplitat se, da ne bi opet došli do onih ekoloških rendžera ili šta je već bilo zadnji put...


Frajer mrtav ladan izvriđa Slavoniju i Zagorje, i još nazove ljude budalama šta tamo žive.
Moš mu se smijat ili ga poslat u međunožje mile majčice.
Smij se, bolje ti je.





nikoga nisam izvriđa. Zar nije istina, da se najviše ljudi iz Slavonije odselilo u inozemstvo? Pa ljudi sami kažu kako se Slavonija prazni, kako sela umiru,... a razumijem ih, tko bi volio čitave dane da radi na polju, kada se može lova zaraditi jednostavnije. I zanima me koliko Dalmatinaca se preselilo u Slavoniju ili Zagorje? Nije da su baš neke kolone prema Slavoniji....ili se varam?

Zašto se zamarat gospdarstvon, planiranjen, i poljoprivredon u Slavoniji, kad se mogu Slavonci poslat pušit kurce čobanima po nenaseljenin otocima?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 18/05/2022 : 17:29:43  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Poli


Pa cuo si ljude, nema. :D Ocito su svi samo u turizmu, a one u trgovinama, postama, skolama itd. uvozite? ;)


Nego ozbiljno, u turizmu je mozda lakse naci posao ako imas cime poceti i ako nemas veza (cujem postoje neke veze koje ti srede posao u javnoj upravi za cas).






Javni sektor je rak rana Hrvatske.
Ne samo šta je razjeba gospodarsvo, jer javni sektor još uvik živi u Jugoslaviji (Al onoj iz 1952.), i šta je stvorija radno nesposobne i neproduktivne radnike, nego je uglavon taj isti javni sektor glasačka mašinerija koja ostavlja aždaju na životu.
Jebi ga, moraš izać na izbore glasat za rođu iz SDP/HDZ/HSLS/HNS/MOST kad ti je sredija posal u poreznoj upravi iako si polupismeni retard.


Ovo je logička pogreška.
S obzirom da u 'aždaju', po tvome, spadaju sve stranke, onda za opstanak 'aždaje' i nije potrebno da itko od zaposlenih u javnom sektoru glasa za neku od stranaka.
Čak i kada bi se svi ponijeli poput tebe i nikada ne glasali, opet bi 'aždaja' ostala na životu jer bi ljudi glasali sami za sebe.
Dakle, vodeći se premisama koje si sam zadao, jedino na što zaposleni u javnom sektoru mogu utjecati je koji dio 'aždaje' trenutno vlada, ne i na održavanje same 'aždaje'.

Nije da ima veze s temom, ili da je nešto važno, ali, eto, upalo mi je u oko.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12214 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/05/2022 : 17:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Paka01

U pravu si, možda je najbolje ne uplitat se, da ne bi opet došli do onih ekoloških rendžera ili šta je već bilo zadnji put...


Frajer mrtav ladan izvriđa Slavoniju i Zagorje, i još nazove ljude budalama šta tamo žive.
Moš mu se smijat ili ga poslat u međunožje mile majčice.
Smij se, bolje ti je.





nikoga nisam izvriđa. Zar nije istina, da se najviše ljudi iz Slavonije odselilo u inozemstvo? Pa ljudi sami kažu kako se Slavonija prazni, kako sela umiru,... a razumijem ih, tko bi volio čitave dane da radi na polju, kada se može lova zaraditi jednostavnije. I zanima me koliko Dalmatinaca se preselilo u Slavoniju ili Zagorje? Nije da su baš neke kolone prema Slavoniji....ili se varam?

Zašto se zamarat gospdarstvon, planiranjen, i poljoprivredon u Slavoniji, kad se mogu Slavonci poslat pušit kurce čobanima po nenaseljenin otocima?



to si ti rekao, no ima drugo rješenje, ne treba nitko nikome pušiti kurčeve.
Slavonci mogu dati svoju zemlju u zajam, ne znam Rumunima npr (oni vole da rade na poljima, ima ih i u Sloveniji dok beru hmelj npr...) i dok im Rumuni rade na zemlji, slavonci mogu odmarati na moru. Možda ne prvu godinu ali kasnije kada posao krene. Pogledaj cijenu pšenice, svinja,...to svakim danom cijene idu gore. I šta ima lakše zaraditi novac nego na zemlji. Lijepo posadiš, zemlja obavi sve da izraste i na kraju pokupiš i prodaš. Ili kupiš male praščiče, hraniš ih svaki dan su teži i time im cijena raste. ne trebaš ništa ni raditi, samo gledaš kako raste do nekih 200+ kila i onda kolješ ili čak prodaš u neku mesnicu pa če oni sve to obaviti. I tako dalje, kupiš novu rundu praščiča ili čak ne moraš kupiti oni sami imaju mladunce, ti samo hraniš to i čekaš. A čekati možeš i na moru, ako ti Rumuni rade umjesto tebe, ne moraš ti biti tamo prisutan.
Ili to ili ideš u Irsku raditi na bauštelu ili čistiti wc.....mislim da bi se ljudima više svidio moj sistem

U Sloveniji seljaci su pravi frajeri, voze traktore od 100.000+ eura, kojima programiraš rutu i oni sami rade, sve je to danas modernizirano, ne trebaš ni puno raditi, zato i kažem kako ima puno potenciala u Slavoniji za zaraditi, ne znam zašto ljudi odlaze van. Neka rade na polju ili daju u zajam nekome tko želi raditi. Mladi kao ne žele raditi na poljima a vole čistiti WC u Irskoj. Nema logike!

Edited by - 1Euro on 18/05/2022 17:46:11
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/05/2022 : 14:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ima li kakav fin apartman u Gradcu
da nije skupo ne mora biti uz more može i dalje :)

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/05/2022 : 17:16:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ima sa one strane Velebita, kod Bihaca. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/05/2022 : 17:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Okanite se politike i vulgarnih izraza, hvala.

P.S. Jaki, ti sigurno imaš prijatelje ovdje na forumu, za što nekolicini ne daš besplatno ljetovanje jedno tjedan dana (referiram se na onaj drugi topic)?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/05/2022 : 17:42:04  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Oko 35 eura mi je prihvatljivo
10 dana

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12214 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/05/2022 : 18:02:02  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Otok blizu Splita na prodaju za 700.000 eura:

https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/zanimivosti/bi-za-otok-blizu-splita-odsteli-700-000-evrov/627971

Piše kako je više od 80% otoka u vlastništvu države a ostali su u PRIVATNOM VLASNIŠTVU. Ovaj što se prodava je u privatnom vlastništvu a prodava se več od 2016 godine, no nitko ga ne želi kupiti jer na njemu ne smiješ ništa graditi...

Kome je u interesu da se ne smije graditi na otocima???
Zar nije bolje imati otoke koji imaju več nešto sagrađeno, koji se mogu baviti turizmom, gdje se nešto događa a ne da kao imaš otok ali ne smiješ ništa raditi/graditi na njemu. Pa neče nitko kupiti samo zemlju na otoku i ovih par drveta. Naravno da onda ne možete ništa prodati. Treba to promjeniti ili uopšte ne prodavati.

Edited by - 1Euro on 19/05/2022 18:13:31
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/05/2022 : 18:03:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

Otok blizu Splita na prodajuza 700.000 eura:

https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/zanimivosti/bi-za-otok-blizu-splita-odsteli-700-000-evrov/627971





O ovome sam govorio prije:
Dejstvo je namreč, da se s prodajo otoka ne proda otok, ampak zemljišče na otoku, obala pa je pomorska dobrina, s katero upravlja županija, in nihče ne more postati njen lastnik, je še poročala televizija N1.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12214 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/05/2022 : 18:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by 1Euro

Otok blizu Splita na prodajuza 700.000 eura:

https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/zanimivosti/bi-za-otok-blizu-splita-odsteli-700-000-evrov/627971





O ovome sam govorio prije:
Dejstvo je namreč, da se s prodajo otoka ne proda otok, ampak zemljišče na otoku, obala pa je pomorska dobrina, s katero upravlja županija, in nihče ne more postati njen lastnik, je še poročala televizija N1.



da, pročitao sam i ja to, ali isto tako piše da je 80% otoka vlastništvo države a ostali su privatni, ali očito je privatna samo zemlja na otoku a ne otoci kao otoci, zbunjajuče.
Ali nema veze, tko če kupiti samo zemlju na otoku i zašto?
Ionako ne smije ništa graditi na toj "svojoj" zemlji pa onda je svejedno da kupiš zemlju u Slavoniji gdje za 700.000 eura dobiješ puno više zemlje nego na ovom otočiču s tim da tamo možeš i graditi.
Ok, sada znamo kako je u Hrvatskoj ali me zanima kako je u drugim zemljama gdje se isto tako prodavaju otoci (Italija, Grčka,....) tamo mislim da možeš kupiti cijeli otok sa obalom, možda možeš i graditi,...ili je isto tako kao u Hrvatskoj gdje se može kupiti samo zemljište na otoku.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12214 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/05/2022 : 18:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
ima web stranica gdje se prodavaju otoci:

https://www.privateislandsonline.com/search?availability=sale
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12214 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/05/2022 : 18:33:12  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
kakva imena otoka:

-prduša mala:

https://sl.wikipedia.org/wiki/Prdu%C5%A1a_Mala

-kurba mala:

https://sl.wikipedia.org/wiki/Kurba_Mala
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/05/2022 : 00:09:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ja mislio da Hrvati kazu kurva a ne po naski... mozda je to jedan od tih otocica sa privatnim vlasnistvom, pa neki Zlovenci tamo snimaju filmove za nagradu Stojan.

A vidi, pa to je neki celebrity otocic
https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/hrvatska/pocinje-velika-akcija-spasavanja-magaraca-s-pustog-i-zabacenog-otoka-kurba-mala-prijatelji-zivotinja-ostavljeni-su-zedni-izmuceni-prijeti-im-smrt-1035269




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 20/05/2022 00:11:10
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2946 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 20/05/2022 : 00:12:12  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Paka01

U pravu si, možda je najbolje ne uplitat se, da ne bi opet došli do onih ekoloških rendžera ili šta je već bilo zadnji put...


Frajer mrtav ladan izvriđa Slavoniju i Zagorje, i još nazove ljude budalama šta tamo žive.
Moš mu se smijat ili ga poslat u međunožje mile majčice.
Smij se, bolje ti je.





Frajer je mrtav ladan ustvrdio da ovi što su "optirali", glede državljanstva, onomad, to mi je jedna od najdražih riječi zapamćenih riječi iz vokabulara jednog eura, dakle "optirali", odnosi se na apatride koje je proizvela Republika Slovenija, kao i štediše Ljubljanske banke, to je isto spomenuo, e oni, neće dobiti ništa nazad, "niti centa", tako nešto je bilo, pa su im to porezni obveznici Republike Slovenije sve to s kamatama isplatili


U međuvremenu u Slavoniji:

















Išao sam iz Osijeka u Vinkulju, u tiskaru Zebra, po ostatak naklade našeg, ovogodišnje prvog od četiri planirana strip-albuma, a u povratku, gps u kolima, me skrenuo, na kao bržu rutu, koja je uključivala gore navedene prizore, pa sam moro stat.

I ono, neb' se selio. Doduše, u potpunosti razumijem ljude koji odu van radit, ili na moreno...

Svojedobno, ljudi iz Dalmacije, no ne samo i oni, su se selili u Slavoniju, što je rezultiralo pogrdnim nazivom "došljo", ali to je nekoliko generacija iza nas, dakle prije turizma u današnjem obliku i tako tome...

Mislim, svake godine bude da je neki strani radnik u Dalmaciji dobio po lampi ili prijavio bahatog gazdu, tako je prije bilo i kod nas, tome se ne treba čuditi, mi smo zaostalo društvo, bili i ostali.

Uglavnom, ovako se, uopće o životu u Slavoniji, jedino išđučavaju u Zagrebu, sućutno, pognu glavu kao malo nahero da bi dodatno naglasili razumijevanje s teškim životom đe nas Glavine falange svako malo streljaju, ali smo si sami krivi što glasamo za iste, no drago mi je da sada imamo i ovaj upit iz Slovenije, koja je nedaleko Zagreba...

Rumunji, primjerice, dolaze studirati u Osijek, tj. na razmjenu preko erazmusa, na semestar na prehrambeno tehnološki ili poljoprivredni faks, jel, ali trenutno imamo i ekipu iz Ukrajine, koja je, nadam se samo u tranzitu, ali po svemu sudeći te nade su uzaludne. Ne zato što imam neke predrasude protiv njih, već zato što je izgledno da će, ono što se događa u njih, potrajati.

Zanimljivo je, kad su izbjeglice iz nekih drugih područja bježale i preko Slavonije, e onda je bilo "upoomoć, oće nas muslimanifikoficirati", a ja kako sam uočio, eto nema baš džamija, kako je najavljeno, čak i ovdje...

Ono što ima, iz tog razdoblja jest presuda protiv RH koje je donio Europski sud za ljudska prava. Naime, kod Tovarnika je jednu obitelj, suprotno odredbama Europske konvencije o ljudskim pravima, lokalna murija, pa masovno prognala u Srbiju iz koje su prešli u Hrvatsku, zatraživši azil, a da bi u konačnici, tijekom prelaska granice jednu djevojčicu pregazio vlak.

Što će, kao i u Sloveniji, platiti porezni obveznici. Murija koja je to učinila, evo stavljam 10 kuna, a) neće biti nađena, b) neće odgovarati za, c) u ponovljenom postupku naknadu štete zbog neučinkovite istrage platit će porezni obveznici RH

Zanimljivo, isti onaj sud koji je donio presude protiv Slovenije u predmetima izbrisanih i Ljubljanske banke, donio je i ovu presudu protiv RH...

Tako da to Slovenija, Slavonija, sve je to isti kurac...








https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/

Edited by - andjusticeforall on 20/05/2022 00:24:52
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12214 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 20/05/2022 : 00:56:27  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
uopšte ne znam šta znači riječ "optirali" zato je sigurno nisam nikada koristio pa ne razumijem kako ti to može biti moja najdraža riječ, nemam pojma o čemu pričaš. Možda sam se zatipkao ili si ti nešto pobrkao.
Što se tiče Slovenije i Slavonije one su iste samo po sličnosti imena. U Sloveniju se čak doselilo više ljudi nego se iz nje izselilo, nije da mi je drago zbog toga nego samo kažem.
A što se tiče Štediša Ljubljanske banke, nemam pojma kako je to završilo, ne pratim to uopšte ali ako su ljudi dobili novac (ako su ga stvarno) to mi je baš drago za njih. Jer pazi, naši u Sloveniji su skužili, da je jeftinije plačati kazne koje primamo regularno od strane EU zbog nepoštivanja svega i svačega, nego da popravljamo greške (ako ih je uopšte i bilo, što mi vjerovatno ionako ne priznajemo haha). Tako da izgubiti na sudu pravdu još uvijek ne znači da če ljudi dobiti novac, znači jedino da če Slovenija plačati kaznu što nije ispunila ono što joj sud nalaže. Ako je kazna zbog nepoštivanja suda npr 5 milijuna eura a novac koji treba isplatiti npr 300 milijuna eura mislim da se zna kako če to završiti, ove brojke sam samo napisao onako da si možemo predstavljati situaciju, ne znam o kakvim se brojkama inače radi jer ne pratim situaciju nije me ni briga, ja sigurno nisam nikome ništa dužan a brige me za Ljubljansku banku koja ionako više ne postoji. Kažem samo da se ne treba prerano veseliti jer Slovenija ima dobre matematičare pa če to pokušati zbrojiti šta se više isplati. Znam da su "izbrisani" dobili neki novac ali to jako malo, mislim da se radilo o par sto eura po glavi i to još nisam siguran da su svi dobili, neki su u međuvremenu počinili samoubojstvo

Edited by - 1Euro on 20/05/2022 01:10:01
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/05/2022 : 10:14:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

kakva imena otoka:

-prduša mala:

https://sl.wikipedia.org/wiki/Prdu%C5%A1a_Mala

-kurba mala:

https://sl.wikipedia.org/wiki/Kurba_Mala



Eh, to ti je ništa... Na Biokovu ima jedna mala lokva šta se zove Pizdino Ogledalo.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 20/05/2022 10:14:55
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/05/2022 : 10:33:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Eh, to ti je ništa... Na Biokovu ima jedna mala lokva šta se zove Pizdino Ogledalo.


Legendarno!


Ali izgleda je nekada to bilo ipak normalnije... ko da se zivilo u Big Brotherlu.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/05/2022 : 10:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andjusticeforall

kurac...










Može li bez vulgarnih izraza?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 20/05/2022 10:46:51
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000