forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Apartman Rogoznica
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/05/2022 : 13:30:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by 1Euro

Što se tiče Slovenije, ovdje se lijepo živi, več je Poli objasnio, ne bi se ni ja mijenjao, meni je Hrvatska destinacija za sunčanje i plivanje a ne bi u njoj živio zauvijek, jer kako je Paka več objasnio zimi se nema šta raditi. Ali ne razumijem zašto bi netko htio živjeti u Zagorju, Slavoniji ili Lici, jer tamo se isto tako nema zimi šta raditi uz to nemaju ni more. Mislim, ok, svatko voli svoj dom ali Slavonci i Ličani očito baš i ne jer se najviše njih izseljava u Irsku, Njemačku,....


Ja ni nisam mislio samo na hrvatsko more nego na obalu uopste, i nasu (jer i kod nas se neki kasnije presele da budu blize moru).
Nego, stopa nezaposlenosti nije ista u svim zemljama Euro, valjda znas to, kao ni unutar same drzave nije isto. Nije ni kod nas ako pogledas Prekmurje i Ljubljanu, obalu.

Za mene sigurno nije takav nacin zivota da radis ko crnas samo 4 mjeseca, a onda preostalih 8... gnijem, trulim (jer to bi sigurno bio moj outcome ). Bolje 8 sati dnevno, sigurno, mada plata nije bajna.







Nego, jakiju smo preoteli topic... sigurno se nitko do sada javio nije, hoce li sada? Jaki bi trebao napisati da se unutar apartmana nalaze bogata nalazista LMS/ZS/Eks blaga pa tko prvi...





A na obali nema ljudi koji rade cilu godinu 8 sati?



Nema, naravno.

A i cijela obala je zimi mrtva, pa to je poznato.

Za ozbiljno, to što je Paka napisao važi većinom za otoke, iskreno nisam znao da uz obalu postoje slična mjesta, ali naravno i u tim mjestima postoje normalna neturistička radna mjesta gdje ljudi rade tijekom cijele godine.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/05/2022 : 15:26:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Makarska Rivijera ti je cila takva, tuga i žalost, nigdi ničega. Počevši od same Makarske kao grada u kojemu se malo i nimalo toga događa van sezone, pa do ovih manjih mista poput Podgore, Tučepi, Baške Vode, Brela, itd, u kojima bogom nema ničega. Mrtvilo.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 20/05/2022 : 15:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Nema, naravno.

A i cijela obala je zimi mrtva, pa to je poznato.

Za ozbiljno, to što je Paka napisao važi većinom za otoke, iskreno nisam znao da uz obalu postoje slična mjesta, ali naravno i u tim mjestima postoje normalna neturistička radna mjesta gdje ljudi rade tijekom cijele godine.



Paka priča iz perspektive života na Makarskoj rivijeri, a tu je turizam glavni izvor prihoda. Sve su to relativno manja mjesta u gotovo neprekinutom nizu i zimi tu živi jako malo ljudi. Jednom sam bio u Zaostrogu u četvrtom mjesecu i mogu reći da je iskustvo šetanja stazom uz more gotovo nadrealno. U tih nekoliko minuta doslovno nikoga nisam sreo, puhao je neki jači vjetar i cijelo mjesto je izgledalo kao grad duhova. Koliko je god u sezoni živo i puno ljudi, toliko je zimi prazno i "mrtvo".

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12208 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 20/05/2022 : 17:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
ja često idem u Moščeničku Dragu, ono na jednodnevni izlet, tek toliko da se okupam, pročitam neki strip, sunčam, pojedem nešto,...i vratim se nazad. Moščenička Draga ima prekrasne plaže (čak dvije) ali sam primjetio da ju je turizam pojeo. Npr. imali su fudbalsko igralište, uvijek uređena travica, nacrtane crte, mreža na golovima, treninzi i po vručini ono oko 19h na večer kad je malo pala sjena,...znači momcima je to vjerovatno puno značilo, a sada su to igralište pretvorili u......... PARKING!
I čovjek bi pomislio kako onda sada nema problema sa parkiranjem? Uvijek sve puno, ako ne dođeš do 10 ujutro ne možeš nigdje parkirati svi parkinzi puni, bilo je čak nekih divljih parkirališta, i to sve puno, ponegdje kola parkirana uz cestu,...sve puno i za vrijeme Covida,.....na plaži ne možeš mijesto dobiti a uz to dovukli i one neke pedolino i kanuje i takva sranja koja zauzimaju trečinu plaže, a ponekada se neka žena sjeti pa donese onaj sto za masažu ili pedikuru i to, pa i tamo pravi gužvu sa tim. Uz to nigdje nisu toliko blizu nudisti i odjeveni, granica je samo neka pizzerija, odjeveni na lijevoj strani pizerije nudisti na desnoj strani i samo čekam kada če i njih potjerati pa zauzeti njihovu plažu ioako oni tamo imaju nekakve stijene i to, ne izgleda previše lijepa plaža a možeš ih gledati dok si u moru, jer su oni nekih 50 metara dalje i imaju foru da kada mi odjeveni previše gledamo na njihovu stranu gole žene, onda se dignu muškarci pa onda nitko više ne želi da gleda na njihovu stranu, ne zato jer ih se bojimo nego nije isti feeling gledati gole žene i gole muškarce, kada su samo žene i muškarci spavaju onda svi gledaju tamo. A ponekada i na ovoj plaži gdje smo odjeveni žene skinu grudnjak, skoro uvijek neka, ponekada čak 3-4 (yeahhh!!!)

Inače srečom do mora imam oko dva sata i to mi je sasvim ok, ima puno ljudi koji se voze 10+ sati do mora (Nijemci,Česi, madžari,..) tako da je 2 sata skoro ko da živim na moru a do Moščeničke drage imam oko 2 sata i po, ponekada 3 sata ovisi od gužve na cesti i granici ali do prvog mora (Slovenija) ili Hrvatska npr Plaža Preluk ili Črnikovica imao bi isto oko 2 sata vjerovatno ali ja sam navikao na Moščeničku Dragu iako možda bi sada bilo vrijeme da pronađem nešto drugo gdje nema tolike gužve. Ne trebaju mi kanuji, masaže, 10 kioska sa sladoledom i čevapima,...samo da je lijepa plaža, da nema gužve, da se može parkirati i to je to, takvih mijesta vjerovatno sve je manje i manje da ih ima više vjerovatno ne bi onim dečkima uzeli fudbalsko igralište
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/05/2022 : 18:08:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Moščenička Draga je lijepa da, ali uz to što nema parkinga i mjesta an plaži, pozicija joj je jako loša jer vrlo rano ostaje bez sunca.
Čudi me da ne ideš na Krk, čini mi se da je Krk destinacija no1 za Slovence.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12208 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 20/05/2022 : 18:24:50  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Moščenička Draga je lijepa da, ali uz to što nema parkinga i mjesta an plaži, pozicija joj je jako loša jer vrlo rano ostaje bez sunca.
Čudi me da ne ideš na Krk, čini mi se da je Krk destinacija no1 za Slovence.



KRK je super pogotovo Baška, Stara Baška, Malinska, Omišalj, Vrbnik,...dugo več nisam bio, sviđa mi se jer postoji most ne trebaš na trajekt, ali Krk je malo duža vožnja, ako idem samo za jedan dan. Ali da Krk je super i vjerovatno ču ga još posjetiti

Edited by - 1Euro on 23/05/2022 23:50:18
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 20/05/2022 : 20:50:46  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Makarska Rivijera ti je cila takva, tuga i žalost, nigdi ničega. Počevši od same Makarske kao grada u kojemu se malo i nimalo toga događa van sezone, pa do ovih manjih mista poput Podgore, Tučepi, Baške Vode, Brela, itd, u kojima bogom nema ničega. Mrtvilo.



mrtvilo je i u sarajevu ako ćeš tako
prije beča sve je mrtvilo
a i beč je mrtvilo ako uzmemo veće i bolje gradove
ne možeš tako promatrati
ima života i mimo mladenačkih godina drogiranja i noćnog izlaska


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24652 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/05/2022 : 21:07:48  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je u celoj Evropi u primorskim predelima manje više ista situacija. Ja svake godine idem u Francusku u jedno mestašce. Leti bude puno, karneval, jahanje konja po plaži, restorani i slične gluposti. A bio sam tamo i u martu, aprilu i u septembru i oktobru. I onda bude "mrtvo". Tako je kad hoćete turizam.

Mada se meni ta mesta više sviđaju van sezone, ali dobro.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 20/05/2022 21:30:38
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/05/2022 : 21:39:18  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Mislim da je u celoj Evropi u primorskim predelima manje više ista situacija. Ja svake godine idem u Francusku u jedno mestašce. Leti bude puno, karneval, jahanje konja po plaži, restorani i sl. A bio sam tamo i u martu, aprilu i u septembru i oktobru. I onda bude "mrtvo". Tako je kad hoćete turizam.

Mada se meni ta mesta više sviđaju van sezone, ali dobro.


Turizam u Hrvatskoj, baren ovde kod mene u Splitu, ti i nije stvar izbora, nego najčešće jedini izbor.
Zamisli kad se u industrijskome gradu(Da, Split je bija industrijski grad) od cca 200000 ljudi, u roku od par godina ugase Brodosplit, Diokom(to ti je bivša Jugoplastika), Jugovinil, Mesopromet, Dalmacijacement, itd...
200000 ljudi, nek je 150000 radno sposobno, ugaasiš 50000 radnih mista.
Fantazija.
Fala bogu šta smo tu di jesmo, na moru, na Mediteranu. Da nema toga bižali bi vanka brže od Slavonaca i Ličana.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/05/2022 : 21:50:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by Paka01

Makarska Rivijera ti je cila takva, tuga i žalost, nigdi ničega. Počevši od same Makarske kao grada u kojemu se malo i nimalo toga događa van sezone, pa do ovih manjih mista poput Podgore, Tučepi, Baške Vode, Brela, itd, u kojima bogom nema ničega. Mrtvilo.




mrtvilo je i u sarajevu ako ćeš tako
prije beča sve je mrtvilo
a i beč je mrtvilo ako uzmemo veće i bolje gradove
ne možeš tako promatrati
ima života i mimo mladenačkih godina drogiranja i noćnog izlaska






E, ali nema, u tome i je stvar. Na Makarskoj Rivijeri ima malo toga i za srednjovječnu i stariju populaciju, o tome govorim. Govorim o kulturnim i sportskim manifestacijama npr. Zima je grob za svakoga. A to da je mrtvilo prije Beča ne drži vodu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24652 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/05/2022 : 22:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by manhunter

Mislim da je u celoj Evropi u primorskim predelima manje više ista situacija. Ja svake godine idem u Francusku u jedno mestašce. Leti bude puno, karneval, jahanje konja po plaži, restorani i sl. A bio sam tamo i u martu, aprilu i u septembru i oktobru. I onda bude "mrtvo". Tako je kad hoćete turizam.

Mada se meni ta mesta više sviđaju van sezone, ali dobro.


Turizam u Hrvatskoj, baren ovde kod mene u Splitu, ti i nije stvar izbora, nego najčešće jedini izbor.
Zamisli kad se u industrijskome gradu(Da, Split je bija industrijski grad) od cca 200000 ljudi, u roku od par godina ugase Brodosplit, Diokom(to ti je bivša Jugoplastika), Jugovinil, Mesopromet, Dalmacijacement, itd...
200000 ljudi, nek je 150000 radno sposobno, ugaasiš 50000 radnih mista.
Fantazija.
Fala bogu šta smo tu di jesmo, na moru, na Mediteranu. Da nema toga bižali bi vanka brže od Slavonaca i Ličana.



Ma ovo je bilo iz zajebancije, nikakva kritika.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/05/2022 : 22:15:50  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by manhunter

Mislim da je u celoj Evropi u primorskim predelima manje više ista situacija. Ja svake godine idem u Francusku u jedno mestašce. Leti bude puno, karneval, jahanje konja po plaži, restorani i sl. A bio sam tamo i u martu, aprilu i u septembru i oktobru. I onda bude "mrtvo". Tako je kad hoćete turizam.

Mada se meni ta mesta više sviđaju van sezone, ali dobro.


Turizam u Hrvatskoj, baren ovde kod mene u Splitu, ti i nije stvar izbora, nego najčešće jedini izbor.
Zamisli kad se u industrijskome gradu(Da, Split je bija industrijski grad) od cca 200000 ljudi, u roku od par godina ugase Brodosplit, Diokom(to ti je bivša Jugoplastika), Jugovinil, Mesopromet, Dalmacijacement, itd...
200000 ljudi, nek je 150000 radno sposobno, ugaasiš 50000 radnih mista.
Fantazija.
Fala bogu šta smo tu di jesmo, na moru, na Mediteranu. Da nema toga bižali bi vanka brže od Slavonaca i Ličana.



Ma ovo je bilo iz zajebancije, nikakva kritika.


Ma razumija san da se zezaš.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11084 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 20/05/2022 : 23:23:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Ne slažem se... mrtvilo je toliko koliko ga ljudi dozvole. I u malin mistima može se lipo živit i radit cilu godinu ako se organiziraš ponudiš nešto van sezone.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/05/2022 : 23:25:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Ne slažem se... mrtvilo je toliko koliko ga ljudi dozvole. I u malin mistima može se lipo živit i radit cilu godinu ako se organiziraš ponudiš nešto van sezone.




Reka sam već prije, Gradac je svemir za sve ovo sjevernije na Makarskoj Rivijeri.

EDIT:
Vamo se kod nas u Podgori ima koju godinu opet otvorilo kino, nakon ko zna koliko vrimena... Jedan tip je zapea i gura koliko je god moga sam i to je išlo na jedvite jade, dok na kraju nije uspija isposlovat suradnju sa Kino Mediteran koje sada financira poslovanje kina. A znaš šta je najžalosnije? Šta su ga lobirali vlasnici kafića i gostioničari koji su tada bili na vlasti. Pokušavalo ga se sprječit na sve moguće načine da radi jer eto taj jedan dan u tjednu izvlači ljude iz kafića u kino.

I na kraju kad se uspilo ipak prić priko toga, kaže da mještani Podgore čine debelu manjinu šta se tiče posjećivanja kina. Nažalost to sam vidio i na svoje oči s obzirom da često gledam filmove u kinu. Kaže taj tip, većina njegovih prijatelja ima dicu osnovnoškolskog uzrasta koje matere i očevi nikad nisu odveli u kino. Ne znan, meni je to tužno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 20/05/2022 23:28:40
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/05/2022 : 23:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Zato ja ne bi nikada mjenjao Ljubljanu za nijedan drugi grad, a zadnjih +10 godina ima vec i previse turista, no ja nisam u centru toliko pa ih ni ne vidim gdje se krecem. A tamo u 80/90-ima centar je bio raj za tulum, onda sa trg. centrima na rubu grada je sve umrlo u centru, ko grad duhova je bilo, sada se opet popravilo u posljednjih 15-20 godina, sad pravi turisti izvana. Valjda je onima koji su sada mladi to drukcije nego nama, nego ja sam naviknut na urbani zivot (pri cemu uopste ne izlazim vise, ono partyji ili sta god, mogu bit doma-kuca-doma mjesec dana bez problema, samo da su mi trgovine blizu i izbor) i mislim da ga ne bi mjenjao za neku kucicu na selu ili uz obalu, nema sanse. Mozda kad budem star i dementan. :D
Ali ne volim vrucinu, samo dalje od nje, ljeto mi je najomrazeniji dio godine kada pritisne, a da sam tada jos negdje na moru 24/7, nema sanse, par dana da, vise ne izdrzim.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 20/05/2022 23:50:48
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4863 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 24/05/2022 : 00:28:39  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Renky

Ne slažem se... mrtvilo je toliko koliko ga ljudi dozvole. I u malin mistima može se lipo živit i radit cilu godinu ako se organiziraš ponudiš nešto van sezone.




Reka sam već prije, Gradac je svemir za sve ovo sjevernije na Makarskoj Rivijeri.

EDIT:
Vamo se kod nas u Podgori ima koju godinu opet otvorilo kino, nakon ko zna koliko vrimena... Jedan tip je zapea i gura koliko je god moga sam i to je išlo na jedvite jade, dok na kraju nije uspija isposlovat suradnju sa Kino Mediteran koje sada financira poslovanje kina. A znaš šta je najžalosnije? Šta su ga lobirali vlasnici kafića i gostioničari koji su tada bili na vlasti. Pokušavalo ga se sprječit na sve moguće načine da radi jer eto taj jedan dan u tjednu izvlači ljude iz kafića u kino.

I na kraju kad se uspilo ipak prić priko toga, kaže da mještani Podgore čine debelu manjinu šta se tiče posjećivanja kina. Nažalost to sam vidio i na svoje oči s obzirom da često gledam filmove u kinu. Kaže taj tip, većina njegovih prijatelja ima dicu osnovnoškolskog uzrasta koje matere i očevi nikad nisu odveli u kino. Ne znan, meni je to tužno.



Eto mene ovaj petak na Top Gunu, a možda i klinke na crtić odvedem ;)
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4863 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 24/05/2022 : 00:32:21  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

Zato ja ne bi nikada mjenjao Ljubljanu za nijedan drugi grad, a zadnjih +10 godina ima vec i previse turista, no ja nisam u centru toliko pa ih ni ne vidim gdje se krecem. A tamo u 80/90-ima centar je bio raj za tulum, onda sa trg. centrima na rubu grada je sve umrlo u centru, ko grad duhova je bilo, sada se opet popravilo u posljednjih 15-20 godina, sad pravi turisti izvana. Valjda je onima koji su sada mladi to drukcije nego nama, nego ja sam naviknut na urbani zivot (pri cemu uopste ne izlazim vise, ono partyji ili sta god, mogu bit doma-kuca-doma mjesec dana bez problema, samo da su mi trgovine blizu i izbor) i mislim da ga ne bi mjenjao za neku kucicu na selu ili uz obalu, nema sanse. Mozda kad budem star i dementan. :D
Ali ne volim vrucinu, samo dalje od nje, ljeto mi je najomrazeniji dio godine kada pritisne, a da sam tada jos negdje na moru 24/7, nema sanse, par dana da, vise ne izdrzim.




Ljubljana je taman po mom guštu, uvijek navijam da odemo tamo na vikend izlete, a mogu se zamisliti i da živim tu. Dućanćići, restorančići, svugdje začas stigneš, može i bciklom i pješke, priroda je odmah iza ugla, ne par sati su razni zanimljivi dijelovi Europe...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 24/05/2022 : 12:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
imal gdje gradac 35 45 eura za mene apartman klasika ne mora ništa biti top napucano renovirano
običan apartman

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/05/2022 : 13:50:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

@1Euro
Evo, upravo jucer bio clanak na posljednjoj stranici Dela u vezi kupovine otoka u Hr.
https://www.delo.si/magazin/zanimivosti/cena-od-12-do-70-evrov-za-kvadratni-meter/

Otvori ti se celi clanak ako cackas tamo oko onog videa da prođe vrijeme...

Cijene su 12-70 € za kvadratni metar. Ima otok koji se prodao za 6 mio €.
Naravno, gore se ne moze graditi nista, ali bas nista, jedino ako je neka zgrada vec postojala moze da se obnovi ali samo takva kakva je bila, nikakvih novosti.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12208 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 24/05/2022 : 15:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


@1Euro
Evo, upravo jucer bio clanak na posljednjoj stranici Dela u vezi kupovine otoka u Hr.
https://www.delo.si/magazin/zanimivosti/cena-od-12-do-70-evrov-za-kvadratni-meter/

Otvori ti se celi clanak ako cackas tamo oko onog videa da prođe vrijeme...

Cijene su 12-70 € za kvadratni metar. Ima otok koji se prodao za 6 mio €.
Naravno, gore se ne moze graditi nista, ali bas nista, jedino ako je neka zgrada vec postojala moze da se obnovi ali samo takva kakva je bila, nikakvih novosti.






piše isto tako da če prodavati kmetijska zemljišta, ovo bi moglo biti zanimljivije iako oni če to sigurno zakomplicirati da ne možeš biti vlasnik zemljišta nego samo zemlje na tom zemljištu haha tako kao što ne možeš biti vlasnik otoka nego samo zemljišta na tom otoku,...

Sve u svemu, živimo u razdoblju gdje če biti puno prilika za zaraditi. Pitanje šta če se dogoditi sa Ukrajinom (obala crnog mora), možda če se tamo moči kupovati jeftina zemljišta tko god pobjedio. Pobjede li Ukrajinci, njima če trebati novac da obnove zemlju pa če se moči jeftino doči do nekog zemljišta uz more, pobjede li Rusija, oni če toliko biti istrošeni novčano (sankcije, troškovi rata,...) da če isto tako trebati privuči strane ulagatelje.
Zato je bez veze trošiti novac za zemljište u EU, jer je PRESKUPO, bit če prilike u Ukrajini. Možda do tada još neka zemlja bankrotira (covid, posljedice rata, recesija,....), treba biti na oprezu.
Hvala bogu nemam kredita, imam ušteđevinu,...samo strpljenja, pojavit če se prilika za ulaganje kad tad.
A BESPLATNI savjet (koliko sam ja besplatnih savjeta dao ovom forumu tokom svojih 18 godina prisustva! Uz to ekonomija je najteža škola ikada, to svi znamo ) je, ČUVAJTE NOVAC! Nemojte ga slučajno sada trošiti za:

-putovanja (veoma skupa putovanja, duple cijene), budale čak uzimaju kredite kako bi išle na putovanja) Putovanje je najmanje važno i bacanje novca, jer taj novac vam se nikada neče vratiti, samo trošite bezveze z aputovanje i na putovanju
-štedite benzin (što manje bezveznih vožnja, što manje trošenja benzina jer je skup)
-što manje kupovine NOVIH STVARI bilo čega (ne podupirite trgovine, jer su digle cijene i time ih samo održavate na životu)
-umjesto trošenja, ŠTEDITE!!!! Štedite sav novac koji možete, trošite samo za neophodno, a ostalo štedite jer če vam biti veoma koristan za koju godinu ili dvije.

Tada če se dogoditi, da jednostavno ponestane novca, jer ga neče moči tiskati ZAUVIJEK, jednom če to prestati, ovaj novac ionako više nema nekog realnom pokriča, tiskaju novac ko wc papir, ali svejedno jednom če se to završiti, urušiti, ljudi če bankrotirati, firme če bankrotirati,...i bit če puno svega za pola cijene! I tada treba iskoristiti situaciju i kupovati!!!!!
Ne kupujte sada jer je skupo (a bit če još skuplje), ali kada više ne bo išlo, onda če bankrotirati i tada če se moči kupovati jeftino.
Zato budite pametni i ne trošite sada kada je skupo, a skupo je sve. Čuvajte novac, štedite a budale neka troše, kasnije kada bankrotiraju, pokupovat čete za pola cijene ili još jeftinije.
Jednom če i EU prestati tiskati novac i rješavati svaku zemlju (Grčka, Italija, Španjolska, Cipar, Ukrajina,....ne znam gdje se sve nije bacao novac) i tada budete zavisili samo od svoje ušteđevine "cash is king" pa čete moči kupovati jeftino. Npr u Ukrajini, čitavu zemlju če trebati izgraditi na novo, bit če jeftina zemljišta, ljudi gladni i spremni raditi za pola plače, Rusija če biti prisiljena prodavati naftu za pola cijene jer zbog embarga če imati puno nafte i ništa novca, onda če sva ta nafta krenuti na trg i cijene če padati itd,...
Treba izdržati tih par godina da se sve to završi sa što manje trošenja i što više uštede a onda svi koji imate gotovinu bit čete kraljevi. Euro i dollar neče nikada propasti a ostale valute nisu ni važne, štedite eure!!!!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10755 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 05/06/2022 : 10:08:29  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


@1Euro
Evo, upravo jucer bio clanak na posljednjoj stranici Dela u vezi kupovine otoka u Hr.
https://www.delo.si/magazin/zanimivosti/cena-od-12-do-70-evrov-za-kvadratni-meter/


Cijene su 12-70 € za kvadratni metar. Ima otok koji se prodao za 6 mio €.
Naravno, gore se ne moze graditi nista, ali bas nista, jedino ako je neka zgrada vec postojala moze da se obnovi ali samo takva kakva je bila, nikakvih novosti.







Svjezije vijesti o tome kako ide ova igra.

https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/obala/cehe-su-nekad-zezali-da-na-more-nose-pastete-o-njima-su-se-smisljali-vicevi-danas-za-milijune-eura-kupuju-vile-po-dalmaciji-imaju-i-omiljena-mjesta-1198324

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46537 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 05/06/2022 : 13:38:32  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Kupuju svi ne samo Čehi. I neka kupuju.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10755 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 05/06/2022 : 15:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Kupuju svi ne samo Čehi. I neka kupuju.



Ma i drago mi je samo zbog ovih sto hoce preko noci biti milioneri.

Te srednjoeuropske zemlje bolje prolaze od nas mislim na RH, jer ovi Poljaci, Cesi, Slovaci, pa i Madzari su jos bili pod zeljeznom zavjesom, pod okupacijom, rezimima, a mi smo bili "cvijece" socijalizma, pa opet mi se vadimo na rat da nas je unazadio i da nemremo dignut standard.
Evo jedne anegdote od mog starog, tamo negdje 60-tih bio dosao jedan Ceh na Jadran bio s nasima u drustvu i povela se prica o njegovoj skodi, o autu. Malo ga zezali kako su Zastave bolje od Skode, a ovaj simpaticno nacvrckan je promijenio ton i poceo ozbiljno pricati o ceskim inzenjerima i auto industriji prije drugog rata, ovi ga nasi shvatali ozbiljno i jos se ismijavali otkud on vadi te informacije. A sta ces i ocekivati od naseg drustva, svi smo bili pametni za sebe, a drugima smo malo znali.

Mislili smo to su neke zemlje tamo iza zavjese, sirotinja, kao da nisu imale povijest prije okupacije. Dobro, purgeri su znali za zasluzne ceske inzenjere kao sto su Penkala, ne mogu se sjetiti drugih.
Uglavnom, lik veli kako ce Skoda i Ceska praviti jedne od najboljih auta na svijetu i da ce ih ljudi bas cijeniti.
Eto vidimo kako je to danas. Oni su otisli daleko u razvoju, a mi smo ostali pametni za sebe.
E pa tko je bio vrijedan, radio, zaradio,pa neka si kupi vikendicu, kucu, bude u njoj renta je, dodje Skodom Enyak, Meckom GLS-om, a to su sve iste one stvari o kojoj je govorio i nas kolega 1Euro.
Ali tu je i okrutna administracija koju treba podmazati da pokrenes kupovni postupak i izganjas dozvole.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 05/06/2022 : 16:46:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by lwood

Kupuju svi ne samo Čehi. I neka kupuju.



Ma i drago mi je samo zbog ovih sto hoce preko noci biti milioneri.

Te srednjoeuropske zemlje bolje prolaze od nas mislim na RH, jer ovi Poljaci, Cesi, Slovaci, pa i Madzari su jos bili pod zeljeznom zavjesom, pod okupacijom, rezimima, a mi smo bili "cvijece" socijalizma, pa opet mi se vadimo na rat da nas je unazadio i da nemremo dignut standard.
Evo jedne anegdote od mog starog, tamo negdje 60-tih bio dosao jedan Ceh na Jadran bio s nasima u drustvu i povela se prica o njegovoj skodi, o autu. Malo ga zezali kako su Zastave bolje od Skode, a ovaj simpaticno nacvrckan je promijenio ton i poceo ozbiljno pricati o ceskim inzenjerima i auto industriji prije drugog rata, ovi ga nasi shvatali ozbiljno i jos se ismijavali otkud on vadi te informacije. A sta ces i ocekivati od naseg drustva, svi smo bili pametni za sebe, a drugima smo malo znali.

Mislili smo to su neke zemlje tamo iza zavjese, sirotinja, kao da nisu imale povijest prije okupacije. Dobro, purgeri su znali za zasluzne ceske inzenjere kao sto su Penkala, ne mogu se sjetiti drugih.
Uglavnom, lik veli kako ce Skoda i Ceska praviti jedne od najboljih auta na svijetu i da ce ih ljudi bas cijeniti.
Eto vidimo kako je to danas. Oni su otisli daleko u razvoju, a mi smo ostali pametni za sebe.
E pa tko je bio vrijedan, radio, zaradio,pa neka si kupi vikendicu, kucu, bude u njoj renta je, dodje Skodom Enyak, Meckom GLS-om, a to su sve iste one stvari o kojoj je govorio i nas kolega 1Euro.
Ali tu je i okrutna administracija koju treba podmazati da pokrenes kupovni postupak i izganjas dozvole.




Samo da se zna, Škoda je danas njihova kao što je i INA naša.
Ali da su oni svjetlosnim godinama od Hrvatistana, to debelo stoji.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 05/06/2022 16:46:43
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46537 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 05/06/2022 : 17:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Hrvatistan bez turizma= Afganistan

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.29 seconds. Snitz Forums 2000