forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 213 - Gung ho
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 09/09/2022 : 08:30:09  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Posudio ga u knjižnici i nikako da krenem čitat - odbijala me debljina. Kad sam krenuo, vidio sam da nema razloga za strah, u integralu ima 5 albuma od po 100 stranica, a svaki se pročita za 15 minuta. Crtež je ljepuškast, ali umjetan, dobro prenosi informaciju ali nećeš se zagledavat u njega, a teksta ima malo i jednostavan je. Radnja je stoput viđena, ali zabavna. Minus je što nema kraja, čini se da se ovo nastavlja.

Ovaj Gung Ho najviše izgleda ko neka visokobudžetna teen serija, takav je pristup radnji i likovima. Ima ta neka pozerska scena di Zack i Yukiko bježe čudovištima na motoru, pa skaču preko razbijenog mosta, pa se ljube, a u pozadini hrpa bijesnih monstruma divlja. Te scene su režirane da budu ikonske, izgledaju kao da su ispale direktno s televizije i bilo mi je krivo da to čitam ja, sredovječni čiča, umjesto da to na ekranima prate milijuni klinaca i uzdišu.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/09/2022 : 10:12:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro
... ja, sredovječni čiča ...



Pa, zar nitko osim mene ne ažurira svoj profil?

Drž' se čiča !
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 09/09/2022 : 11:49:16  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Pa ko će to, ja ni ne gledam profil ni ništa, samo lupam postove da konačno dobijem i petu zvjezdicu

Vidim da sam zaboravio napomenuti da je Gung Ho fora! Opušteno, zabavno.. jedna dobra komercijala. Osim što nema kraja, jel
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 31/10/2022 : 09:42:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Prije svega, ludo volim postapokalipsu i konzumirao sam nezdrave količine takve tematike u svakakvim oblicima pa stoga oprostite ako ću ovo snobovski popljuvati.
Što ne valja- likovi su potpuno nekarizmatični i među njima se uopće ne događa nekakva kemija unatoč hormonima koji bi u takvoj situaciji trebali pridonositi u razvoju kaotičnosti situacije. Ista stvar se reflektira i u odnosu sa roditeljima/skrbnicima - nema tog osjećaja sukoba u relaciji "mi smo disfunkcionalan klan - vani je prijetnja koju možemo riješiti samo zajedništvom". Sve je to nekako mlako i površno i doima se kao da se događaji nižu bez previše poveznica koje bi tvorile cjelinu nego je osjećaj kao da gledamo serijalizirani dvadesetominutni animirani film sa gotovo potpuno nasumičnim pričicama labavih uzajamnih vezica.
Mutirani kapucinski majmuni ili štoveć su totalno bezveze. Niti prijetnje, niti hijerarhije, niti prave opasnosti. Praktički su osuđeni biti statisti i topovsko meso kroz sve albume što se najviše očituje u zadnjem albumu. Klinci od njih uglavnom bježe kak im se sprdne a tamane ih jednakom lakoćom.
Survival dio - nepostojeći. Ok tu sam vjerojatno picajzla jer ovo ulazi u sferu onoga "što bih ja htio" a ne "što mi autor pruža i da li je to dobro izveo" . No! Meni je to izuzetno bitna stavka kod ovakvih priča.
Crtež je vrlo dobar. Jako dobro kadriranje i odlična atmosfera koja prenosi doživljaj. Međutim nikako mi nije sjelo "holivudsko" razmetanje sa dinamikom. Na pola ovog integrala sam pomislio da ću popizdit vidim li još jednom kroser koji leti. Nekim čudom nisam popizdio ali blokbasterovskog prenemaganja nigdje ne fali.

Da se lako čita - to je istina.
Da je zabavno - paa vjerojatno jest. Mlađima bi moglo biti super i mislim da bi se lakše mogli ufurati u tinejdžersko akcijsku radnju, za razliku od npr Živih Mrtvaca u kojima dramatika više leži u psihologiji likova.

Subjektivno: 5/10
Objektivno: 7,5/10
Adolescenti: 10/10

Bok, kako si.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 31/10/2022 : 12:25:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
A gle, ajmo biti realni, Mrtvaci su ipak debelo iznad svega.
Čak i odlični a jako jako sličan I Am A Hero im ne može konkurirati.

No svejedno je meni Gung Ho i dalje odličan strip, osebujnog crteža i stila.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/11/2022 : 15:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

U izvođenju dva nemačka autora,strip o bliskoj budućnosti gde je ljudska civilizacija skoro pa zbrisana,a ono što je preživelo skriva se u utvrđenim gradovima/kolonijama,a priča počinje tako što u jedan od njih stižu braća Gudvudi;onda kada vam život zavisi o disciplini i poštovanju pravila,nezgodono je kada se neko tome opire...

Gung ho je dinamičan,dramatičan te akcijom nabijen strip u kome ima svašta nešto od pojedinih klasičnih dela žanra "katastrofe u budućnosti" (da to tako nazovem),ali i svoj neki pečat,pa se sigurno može reći da strip sasvim i dovoljno originalan.
Kako god,Gung ho vozi 300 na sat,čita se u dahu.
Ono što je meni zasmetalo,što verovatno nije svima,je zadnje poglavlje - ne mogu sad da se setim tačno (prošlo je 4 meseca kako sam ga pročitao),ali znam da me je iznerviralo kad braća u rambo stilu cepaju i belu pošast i ljudske neprijatelje,ma ni Rambo im nije ravan.Šta znam,da je to izvedeno malo prizemnije,bilo bi lepše.
Ovako potanka 5/5

*veliki plus za strip je što su mi ga oba sina (15 i 11) sljuštila samo tako i pitala imam li još nešto tako dobro.
Jesam li spomenuo da je ovo strip savršen za tinejdžere?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/02/2023 : 22:24:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Evo mene opet u kontri.

Priča je zapravo dosta banalna i svi ti odnosi među tinejdžerima ne odudaraju od prosječne teen serije na Netflixu ili gdje već. Prednost je što je dobro ispričana. Ima strip taj neki pogođen tempo i uspijeva uvući čitatelja u svoj svijet. Točnije, to sve vrijedi do zadnjeg albuma koji mi je osjetno lošiji s kompletno promašenim i neuvjerljivim razvojem događaja. Crtež mi nije po guštu, ali osunčane boje znatno podižu dojam te, uz navedeni tempo, čine ovaj strip vrlo čitljivim, no ne i pamtljivim.





Nakon čitanja blizak sam ovom osvrtu.

Površna, lakozabavna teen sapunica, pomalo u manga stilu.

Potencijalni spoiler:
Usput, nisam znao da se majmuni/mandrili ne penju na drveće. I da se množe toliko da za njih nema dovoljno metaka ili čega god.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 03/08/2023 : 11:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Dobar je Gung ho, odolijevao sam neko vrijeme čitanju zbog tih teen spika al baš je onako filmski režiran. Crtež je isto poseban pa ostaje u kolekciji. Šteta što mi je pao iz vrečice koja se pokidala pa mi se oštetio donji dio al dobro daje mu i to na šarmu s obzirom na naslovnicu sa ožiljcima na glavnom junaku
Vidim već spektakularnu miniseriju koja se na kraju pretvori u razočaravajuću teen sapunicu od 8 sezona.

Edited by - Chui on 03/08/2023 11:59:51
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 03/08/2023 : 12:26:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Shaner

Evo mene opet u kontri.

Priča je zapravo dosta banalna i svi ti odnosi među tinejdžerima ne odudaraju od prosječne teen serije na Netflixu ili gdje već. Prednost je što je dobro ispričana. Ima strip taj neki pogođen tempo i uspijeva uvući čitatelja u svoj svijet. Točnije, to sve vrijedi do zadnjeg albuma koji mi je osjetno lošiji s kompletno promašenim i neuvjerljivim razvojem događaja. Crtež mi nije po guštu, ali osunčane boje znatno podižu dojam te, uz navedeni tempo, čine ovaj strip vrlo čitljivim, no ne i pamtljivim.





Nakon čitanja blizak sam ovom osvrtu.

Površna, lakozabavna teen sapunica, pomalo u manga stilu.





da,meni je ovo previše young adult štivo.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1228 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 03/08/2023 : 13:36:14  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro
Minus je što nema kraja, čini se da se ovo nastavlja.


Pa dobro ima li kraja ili nema?
Mozda ga nema ali barem nema ni nekog velikog cliff hangera?

Komotno se mogu zatvoriti korice sa zadovljnim osmehom, ako bude jos bice, ako nema vise nema veze (kao recimo u Isaku piratu) ?

Dvoumim se bas u vezi nabavke, jer ne secem vene bas na postapokalipticne stripove
ali vrag bi ga znao deluje ipak da ima nesto zanimljivo unutar korica :)

Under construction.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 03/08/2023 : 14:14:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

quote:
Originally posted by pcoro
Minus je što nema kraja, čini se da se ovo nastavlja.


Pa dobro ima li kraja ili nema?
Mozda ga nema ali barem nema ni nekog velikog cliff hangera?

Komotno se mogu zatvoriti korice sa zadovljnim osmehom, ako bude jos bice, ako nema vise nema veze (kao recimo u Isaku piratu) ?

Dvoumim se bas u vezi nabavke, jer ne secem vene bas na postapokalipticne stripove
ali vrag bi ga znao deluje ipak da ima nesto zanimljivo unutar korica :)


Meni dalje ne treba, ovo je taman.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000