forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 271 Posvojenje - Wajdi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/10/2023 : 13:58:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


“Dosad mu se majka zvala Rat, a otac Progon… Odsad se zovu Izdaja i Napuštanje.” Gaëlle i Romain posvojili su desetogodišnjaka Wajdija, koji je rastao u užasu rata u Jemenu. No dječakov novi život u Francuskoj nije lak. Wajdi, nepovjerljiv i prekaljen nakon borbi i patnji, a ne znajući ni riječ francuskog, pogrešno tumači i najjednostavnije geste. Sretni posvojitelji razočaraju se čim se suoče s prvim pobunama. Kako se poteškoće nižu, par sve više oklijeva oko potvrde zahtjeva za usvajanje. Što tada Wajdiju preostaje osim…?

Kolorka 271 • Wajdi • 144 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Zidrou • Crtež Arno Monin • Prijevod Andrea Bagović • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 17.10.2023. • Cijena 22 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-271-wajdi/917/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/10/2023 : 14:12:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/10/2023 : 18:56:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
prethodni diptih mi je odličan.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2354 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 18/10/2023 : 01:02:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Prvi deo mi je bio odličan, tako da ovo uzimam sa guštom...

Carpe diem
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37358 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/10/2023 : 17:38:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ako mi je prvi bas dobro sjeo, ne vidim sto ne bi i ovaj, apropo...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 23/10/2023 : 15:06:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Francuska produkcija je tolika da stvarno svi možemo pronaći ponešto za sebe. Ta širina dozvoljava i ovakvim stripovima da isplivaju na površinu i pritom izvuku i emocije a emocije su zajebana stvar.
Da, patetično je… da, priča može imati samo dva kraja… ali uz crtež bez tuša i upotrebu blage palete boja ne možete ostati ravnodušni.
Starim, ovakve stripove ( filmove pogotovo ) nekad san izbjegava u širokom luku a eto, sad san zadovoljan pročitanim i čekam treći diptih ( ? ) u narednoj godini.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1046 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 23/10/2023 : 15:23:26  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Francuska produkcija je tolika da stvarno svi možemo pronaći ponešto za sebe. Ta širina dozvoljava i ovakvim stripovima da isplivaju na površinu i pritom izvuku i emocije a emocije su zajebana stvar.
Da, patetično je… da, priča može imati samo dva kraja… ali uz crtež bez tuša i upotrebu blage palete boja ne možete ostati ravnodušni.
Starim, ovakve stripove ( filmove pogotovo ) nekad san izbjegava u širokom luku a eto, sad san zadovoljan pročitanim i čekam treći diptih ( ? ) u narednoj godini.



Dakle, do godina je.
Već sam se uplašio da sa mnom nešto nije u redu...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15686 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/11/2023 : 22:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam, to jest ponovio i prvo Posvojenje, Zidroua i Monina, koje je Fibra tiskala prije tocno pet godina, prije otvaranja korica ovog 'novog' Posvojenja.

(Ne trebate se bojati, cita se sto posto odvojeno, iako ima par krasnih referenci na prvu knnigu.)

I jbg. u zivotu uvijek ne sjedaju sve stvari na svoje mjesto, (zeljeli-ne zeljeli to), nazalost, ali zivot nas testira stalno, i sto nas ne ubije, jaca nas. Na kusnji smo svi, vise ili manje, a neki i previse. Ne mozemo utjecati na masu stvari koje ipak direktno utjecu na nas, mozemo se samo potruditi prezivjeti, a to naravno nije pocesto lako. Ova dva diptiha, kako sugerira naslov ticu se djece, i istrgnutosti njihovih zivota iz njihove sigurne zone, zone komfora, djetinjstva, kako god hocete... a to je zajebana i bolna stvar! To valjda svatko zna. Ponekad se to preklopi u sretan zavrsetak, ali cesto 'happy' i 'end' ne idu skupa. Ne bi puno o ovome, ticalo bi se i politcke korektnosti a o tome bi se dalo raspravljati iducih 55 stranica, iako bi nas prije vec izbacilo s foruma...

Volio bi da se bar manje sranja dogada diljem planete, kad vec nikada nece sranja prestati... bar to mogu, ako nista drugo. Polagati nadu. (Sto mi, uostalom i preostaje?)

Crtez besprijekoran. Cist, jasan, krasan. Boje njezne, pastelne, melankolicne jos ti vise zaseru ionako zasrane osjecaje dok citas ove price...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 15/11/2023 : 23:29:16  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
"Prvi dio" mi je ostao u boljem sjećanju nego ovaj...

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

vladar81
Starting Member

Serbia
3 Posts

Member since 04/04/2019

Posted - 19/11/2023 : 13:25:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vladar81 a Private Message  Reply with Quote
Jedva čekam ovo da pročitam...prvi deo je bio fantastičan, ostavio je jak utisak. Nadam se da je i ovaj na nivou.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37358 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/11/2023 : 17:59:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Da, i meni je "prvi dio" ostao u sjecanju kao bolji, no ovdje mi se cini da je prva polovina bolja... ili sam napravio gresku i citao u dva cuga i bila to prevelika pauza? Ne znam, nesto mi na kraju nije sjelo na mjesto, ali strip je dobar.
Ne zna se sta sve je Wajdi pretrpio zapravo, samo se nagovestava i mozda je i bolje da ne znamo svega. Kako su posvojitelji prvo odreagirali je mozda stvar diskusije, da li bi stvarno "tako brzo odustali" ili ne, ili jos brze, no te stvari obicno upravo zbog toga ne idu tako brzo pa da se to kupi kao na trznici. Mozda bi "roditelji" nisu bili najrealniji, ali sve u svemu, mislim da tema svakako ima svoje mjesto u strip kulturi.

A dvojica sprema vec sljedeci strip (treci) za 2024 pise unutra.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 02/03/2024 : 13:14:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Prvi mi je puno bolji, ovaj nekako isforsiran.
Sve je to meni jasno, te razlike i ostalo, ali maltene bi lakše udomio starog pesa iz Dumovca nego ovo dijete.
Kao da se pomalo prevagnulo na pretjerivanje.
Valjda će treći biti bolji, iako me prevju ne veseli.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000