forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 213 - Gung ho
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/06/2022 : 22:28:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


U bliskoj budućnosti "bijela pošast" desetkovala je svjetsko stanovništvo.

Civilizacija kakva nam je poznata sada je samo gorko-slatka uspomena. Svijet je postao opasno mjesto. Preživjeti se može samo u utvrđenim gradovima i kolonijama u Opasnoj zoni, u kojima život ovisi o poštovanju pravila. To je jasno svakom djetetu. Sve dok ne postane tinejdžer...

Lijeni, buntovni, nasilni i neprijateljski nastrojeni Zack i Archer Goodwoody otišli su predaleko. Otkad su prije osam godina izgubili roditelje, dva su si brata međusobno čuvala leđa u gradskom sirotištu. Nisu dobro prošli s lokalnom upravom. Društvo koje se bori za opstanak nema strpljenja za huligane poput njih.

Zbog mladosti su dobili drugu priliku. Poslali su ih u jednu od kolonija u Opasnoj zoni.

Koloniju 16, Fort Apache.

Kolorka 213 • Gung ho • 432 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Benjamin Von Eckartsberg • Crtež Thomas Von Kummant • Prijevod Dorotea Held • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 3.6.2022. • Cijena 270 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-213-gung-ho/767/

Trouble will find me

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/06/2022 : 22:41:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Evo ga! :)


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/06/2022 : 22:44:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
drugi pik ture

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/06/2022 : 23:07:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

drugi pik ture



yes vala
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/06/2022 : 23:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Joj sto volim Kolorke!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 04/06/2022 : 00:03:55  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Njemački autori.
Svidio mi se početak, mislim da sam bio dao i preporuku.

Have mercy
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 04/06/2022 : 06:31:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Nakon privjua, prodano. :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 04/06/2022 : 06:41:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
Stripčuga!

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 05/06/2022 : 16:37:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pročitano! U šutu! :D

Odličan, priča me podsjeća na miks Mrtvaca i Tiatana, sa time da dosta više baca na Titane.
Nema dosade ni jednog kadra, nema pada kvalitete, naprotiv crtež je odličan i vrlo vrlo živ. Izgleda ka da su uzeti screenshotovi iz nekog crtića, likovi izgledaju nekako ful živahno, dobre ekspresije lica, odlično nacrtana akcija, dosta detalja... Baš mi se svidio ovaj kopjuterski crtež, iako nisam baš neki ljubitelj tj uvijek su mi draži rukom crtani stripovi.
A i ima ga, mrcina od 400+ stranica, zdrobio me i otpale su mi ruke dok sam ga pročitao.

Od mene topla preporuka, ovo je ujedno i strip čiji mi se privju najviše i svidio iz ove ture.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 05/06/2022 16:40:08
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/06/2022 : 21:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Baš mi se svidio ovaj kopjuterski crtež, iako nisam baš neki ljubitelj tj uvijek su mi draži rukom crtani stripovi.


Ovi stripovi za koje tvrdiš da imaju kompjuterski crtež također su crtani rukom. Samo je razlika u podlozi.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 06/06/2022 : 08:10:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Baš mi se svidio ovaj kopjuterski crtež, iako nisam baš neki ljubitelj tj uvijek su mi draži rukom crtani stripovi.


Ovi stripovi za koje tvrdiš da imaju kompjuterski crtež također su crtani rukom. Samo je razlika u podlozi.



Ma dobro da, znam da crtaju na tabletima, ali vidi se razlika.
Ugl ovdje je crtež, a i priča ludilo, to je najbitnije.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 07/06/2022 05:13:33
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 06/06/2022 : 18:29:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pročitano! U šutu! :D

Odličan, priča me podsjeća na miks Mrtvaca i Tiatana, sa time da dosta više baca na Titane.
Nema dosade ni jednog kadra, nema pada kvalitete, naprotiv crtež je odličan i vrlo vrlo živ. Izgleda ka da su uzeti screenshotovi iz nekog crtića, likovi izgledaju nekako ful živahno, dobre ekspresije lica, odlično nacrtana akcija, dosta detalja... Baš mi se svidio ovaj kopjuterski crtež, iako nisam baš neki ljubitelj tj uvijek su mi draži rukom crtani stripovi.
A i ima ga, mrcina od 400+ stranica, zdrobio me i otpale su mi ruke dok sam ga pročitao.

Od mene topla preporuka, ovo je ujedno i strip čiji mi se privju najviše i svidio iz ove ture.



Potpis.

Odličan brutalan postapokalipticni strip, ja bih samo dodao da me podsjetilo i na Gospodara muha. U skladu s tim kraj pomalo predvidiv a sama posast nikad objašnjena ali slično kao u živim mrtvacima, fokus priče je na odnosu između samih tinejdžera koje šoraju hormoni, te na medjugeneracijskom jazu u vrlo, vrlo zajebanom svijetu.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/06/2022 : 18:29:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Evo mene opet u kontri.

Priča je zapravo dosta banalna i svi ti odnosi među tinejdžerima ne odudaraju od prosječne teen serije na Netflixu ili gdje već. Prednost je što je dobro ispričana. Ima strip taj neki pogođen tempo i uspijeva uvući čitatelja u svoj svijet. Točnije, to sve vrijedi do zadnjeg albuma koji mi je osjetno lošiji s kompletno promašenim i neuvjerljivim razvojem događaja. Crtež mi nije po guštu, ali osunčane boje znatno podižu dojam te, uz navedeni tempo, čine ovaj strip vrlo čitljivim, no ne i pamtljivim.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/06/2022 : 18:38:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner
... čine ovaj strip vrlo čitljivim, no ne i pamtljivim.



Super kombinacija.

Pošto ga nećeš zapamtiti uživat ćeš u čitljivom stripu kao da ti je prvi put.

Bolje nego da pamtiš (olfo dobar a) nečitljiv strip
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/06/2022 : 19:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Shaner
... čine ovaj strip vrlo čitljivim, no ne i pamtljivim.



Super kombinacija.

Pošto ga nećeš zapamtiti uživat ćeš u čitljivom stripu kao da ti je prvi put.

Bolje nego da pamtiš (olfo dobar a) nečitljiv strip



Zanimljiv pogled.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/06/2022 : 19:53:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Nema na čemu .
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 28/06/2022 : 23:38:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Kruvtijeben! Ka' da se zaglavila papučica gasa.
Proba san dozirat sa prva dva albuma u tri dana ali zajebano je kad se papučica zaglavi.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/06/2022 : 23:43:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Nadam se da je barem kocenje na cilju bilo na vrijeme! :D


Odlicno... mene jos ceka, ali ni ne sumnjam da ce da... vozi! :P



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 17/07/2022 : 19:04:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Evo i mene prigotovio.
Postapokaliptična teen sapunica, ali gledljiva.
Ima tempo, zanimljive likove, doduše ne baš do kraja razrađene, a neki nedirnuti tak da su samo kao prolaznici.
Sve te priče počinju kao da je svo vrijeme svijeta pred njima i da imaju želju napraviti nove Gospodare prstenova, ali u nekom trenutku shvate da je to malo prevelik zalogaj i zbog voljnog momenta, rokova, čekanja novog Libellus izdanja počinje skracivanje i brzanje da se nekako primakne kraju.
Crtež mi je sjeo, doduše ne kao mladjin besplatni savjet nego mi je zbilja ok.
Nećemo sad spojlati zbog Polia, nek sam osvaja utvrde i brani se od malih bijelih medvjedića.
Sad još nešto, jel to ide dalje ili su odjahali zadovoljni u suton?
Nekako kao da imaju još nerazjašnjenih odnosa i želje i volje za naseljavanjem nove utvrde, plus gdje će Kimiko naći zubara, lažu je da joj krezubi osmijeh dobro stoji.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1050 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 17/07/2022 : 19:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Da, tako se i meni učinilo nakon čitanja previewa. Kao više namijenjen tinejdžerima.
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 17/07/2022 : 22:25:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Isplati se pozabaviti gradivom, nije teško, zabavno je i ugodno protekne vrijeme.
Ja bi ga za razliku od Shanera preporučio, uostalom možda se već ničeg ne sjeća pa će ga i on ponoviti.

Shaner i Lukica pate od iste nesjećajne traume, samo što kolega to ne radi zbog love nego zbog ljubavi prema slikopisu.
Da se vratimo na Gung, problem je u tome što smo sve već vidjeli i pročital pa je baš nelako naći nešto već nevđeno.
Meni ovo bilo lakše savladati nego Lokot i ključ.
Lokot ima više gradiva i preokreta, ali mi baš bila borba sa njime.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/07/2022 : 23:40:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Sin (15 godina),uzeo strip i nije ga ispustio iz ruku dok ga nije pročitao.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 17/07/2022 23:40:51
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/07/2022 : 06:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
@ivi

Kako "za razliku od Shanera"? Zar nije već utvrđeno da je moja kritika najbolja preporuka?

I da, bolji je od L&K, ali to i nije baš teško.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 18/07/2022 : 21:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Pa ti si Hattori Hanzo foruma.
Tvoja oštrina je postala legendarna i nadaleko poznata u strip krugovima.
Svi te poštuju i boje se tvoje kritike, a gdje neću ja maskeman.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 19/07/2022 : 05:25:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Sin (15 godina),uzeo strip i nije ga ispustio iz ruku dok ga nije pročitao.



Zna lima što valja.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 02/08/2022 : 14:00:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Evo mene opet u kontri.

Priča je zapravo dosta banalna i svi ti odnosi među tinejdžerima ne odudaraju od prosječne teen serije na Netflixu ili gdje već. Prednost je što je dobro ispričana. Ima strip taj neki pogođen tempo i uspijeva uvući čitatelja u svoj svijet. Točnije, to sve vrijedi do zadnjeg albuma koji mi je osjetno lošiji s kompletno promašenim i neuvjerljivim razvojem događaja. Crtež mi nije po guštu, ali osunčane boje znatno podižu dojam te, uz navedeni tempo, čine ovaj strip vrlo čitljivim, no ne i pamtljivim.





Ovaj osvrt mi se u glavnom sviđa. Svi albumi su na istom nivoju samo je poslednji mini armagedon i teška koljačina.

Vrlo dobra montaža i kolor, crtež malo vuče na mangu (nisam shvatio sasvim ko je ko među mladim ženama).

Neču zapamtiti priču ali bilo mi je ok pročitati. Fali poneko produbljavanje karaktera koji su dosta na površini. Veoma nadprosječan rad (pogotovo vizualno) a izdanje je fenomenalno, više od 400 strana stripa ili pet duplih albuma.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000