forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Inflacija,kriza,rat i stripovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 08/06/2022 : 15:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by marcho

Ne samo da ću smanjiti kupovinu, nego ću polako rasprodavali kolekciju...



ja poluamaterski prodajem knjige...prosle i pretprošle se moglo prodati
ove godine... nikako... na kapaljku... narod ne kupuje knjige
sa stripovima je isto vjerujem
sretno u prodaji

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/06/2022 : 15:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sve se cesce zapitam; jesmo li mi svi ovdje na istom forumu ???

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 08/06/2022 : 15:32:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell
i moj vječiti favorit: "premalo zarađujete pa vam je zato skupo"



U stilu: Nisam debeo, nego nizak .
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/06/2022 : 15:42:22  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Nema belih sijalica.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/06/2022 : 15:47:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sto coravis pod tim svetlom, ko da smo u kupleraju...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2449 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 08/06/2022 : 15:49:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Izuzmemo li par kiosk Bonellija, ja nikakav strip nisam kupio evo ima skoro pola godine. Uza sve druge životne troškove jednostavno ih nemam di ugurat. Nije mi toliko cijena stripova problem, već je sve drugo skupo... Dok platim režije, spizu i gorivo, ode plaća. Tako da da, nažalost, odustao sam od puno toga. Toliko lijepih novih izdanja, a teško da ću išta uzet.


Ista siutacija kod mene. Doduse kupim 1 do 2 stripa mesecno od ČK ili DW.
A dosta toga sam i prodao u prethodna 2-3 meseca :(
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7888 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 08/06/2022 : 16:24:40  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
A ja se pitam sta ce uopste biti sa stripovima u globalu po celom svetu ako se stvarno veruje u toliku krizu?
Pa sam Bonelli mora platiti crtace,scenariste itd...Koliko ce onda kostati strip u Italiji?Ako to bude nesto nenormalno ode prodaja u propast..Postavlja se pitanje.Jel moguce da pukne izdavacka kuca Bonelli posle toliko godina?Moje misljenje je da je sve ovo prenapumpano ovom kontrolisanom krizom i da nece biti bas sve kao u mediima..

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/06/2022 : 16:26:05  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Definitivno smanjujem ionako smanjenu kupovinu. Limit mi je do 200 eura misečno.



quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Kupovat ću što i inače kupujem.


+1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 08/06/2022 16:27:27
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/06/2022 : 16:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cronos six

A ja se pitam sta ce uopste biti sa stripovima u globalu po celom svetu ako se stvarno veruje u toliku krizu?
Pa sam Bonelli mora platiti crtace,scenariste itd...Koliko ce onda kostati strip u Italiji?Ako to bude nesto nenormalno ode prodaja u propast..Postavlja se pitanje.Jel moguce da pukne izdavacka kuca Bonelli posle toliko godina?Moje misljenje je da je sve ovo prenapumpano ovom kontrolisanom krizom i da nece biti bas sve kao u mediima..



Krajem '70ih godina američka izdavačka kuća DC Comics je doživjela nešto slično. Taj se ddogađaj danas zove DC Implosion. Evo par crtica:

However, DC experienced ongoing poor sales from the winter of 1977 to the winter of 1978. This has been attributed in part to the North American blizzards in 1977 and 1978, which both disrupted distribution and curtailed consumer purchases.[4] Furthermore, the effects of ongoing economic inflation, recession, and increased paper and printing costs, led to declines in both the profitability of the entire comic book industry and the number of readers. In response, company executives ordered that titles with marginal sales and several new series that were still in development be cancelled.

On June 22, 1978, DC Comics announced staff layoffs and the cancellation of approximately 40% of its line.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 08/06/2022 16:31:52
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/06/2022 : 16:54:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
I opet su se izvukli, jes vidija...
A skoro da su nas ostavili na miru.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/06/2022 : 17:09:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

I opet su se izvukli, jes vidija...
A skoro da su nas ostavili na miru.




Mogli smo lipo bit mirni i imat jedan podforum manje

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3938 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 08/06/2022 : 17:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
@Paka01

DC Comics i danas prolazi kroz sličnu situaciju. Prvo je corona bacila američku strip produkciju na koljena, kad za vrijeme lockdowna tri-četiri mjeseca stripovi nisu izlazili. Nakon corona-krize se tradicionalna američka prodaja strip-sveski u nastavcima nikad nije potpuno oporavila. Prije otprilike godinu i pol pokušali su oživjeti mas-produkciju stripova. To je krenulo kroz projekt "Future State" nakon kojeg je svakog tjedna trebao uslijediti sve veći broj novih naslova. Kako smo vidjeli, od toga se prilično brzo odustalo i DC trenutno ima najmanji broj tjednih naslova u duuugo vremena (u nekim tjednima manje od 10 sveski tjedno). Jedino što je u svemu pozitivno je to što je postotak dobrih stripova sada relativno veći.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/06/2022 : 17:24:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Vidiš, nisam znao. Moram priznati da sam poprilično zapostavio praćenje DC-a u stvarnom vremenu tako da niti ne znam šta je aktualno u glavnom univerzumu već par godina, izuzev ovako dosta hvaljenih mini-serijala.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 08/06/2022 : 17:27:52  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Vi ste deco valjda svi mladi pa pamtite samo ovo blagostanje u kojem smo živili donedavno. Nama malo starijima se čini da život na ovim prostorima i nije ništa drugo nego jedan veliki niz stabilizacija, štednji, inflacija, ratova, tranzicija, recesija i ostali predkriznih, kriznih i postkriznih radzoblja i tako u krug. Bar smo mi naviknuti na sva sranja, meni je žao tomu nevičnih Švicaraca i Skandinavaca, zamislite kako je tek njima sada.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/06/2022 : 17:58:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Vi ste deco valjda svi mladi pa pamtite samo ovo blagostanje u kojem smo živili donedavno. Nama malo starijima se čini da život na ovim prostorima i nije ništa drugo nego jedan veliki niz stabilizacija, štednji, inflacija, ratova, tranzicija, recesija i ostali predkriznih, kriznih i postkriznih radzoblja i tako u krug. Bar smo mi naviknuti na sva sranja, meni je žao tomu nevičnih Švicaraca i Skandinavaca, zamislite kako je tek njima sada.



To je istina. Ja sam primjerice, prelazio na Euro zajedno s Taljanima onomad, s kojima sam tada radio. Oni su bili izbezumljeni promjenama. Ja sam lire kao nista racunao u marke, marke u eure, eure u kune. Sve skupa u dolare. Njima je mjenjanje cjena bilo sok! Bezumlje. (ali bilo mi je gust kupovati obilje stripova po njihovim trafikama. Tad su prodavali samo Dylana u miljun primjraka)
A kamoli sto drugo. Da ne nabrajam s kojim sam sve narodima radio koji kurca nisu fleksibilni kao mi. Zadnjih deset godina s Norvezanima, zakukuljenim/zacudenim/zasticenim pod staklenim zvonom, ne kuzeci sto se van njihovog dvorista dogada... a i nemaju nesto stripova.

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 08/06/2022 18:01:49
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/06/2022 : 18:16:56  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Vi ste deco valjda svi mladi pa pamtite samo ovo blagostanje u kojem smo živili donedavno. Nama malo starijima se čini da život na ovim prostorima i nije ništa drugo nego jedan veliki niz stabilizacija, štednji, inflacija, ratova, tranzicija, recesija i ostali predkriznih, kriznih i postkriznih radzoblja i tako u krug. Bar smo mi naviknuti na sva sranja, meni je žao tomu nevičnih Švicaraca i Skandinavaca, zamislite kako je tek njima sada.


U 46 godina, jedna promjena države, jedna promjena školskog sustava, jedan rat, jedna svjetska kriza, prvi lock down u modernijoj povijesti.
Meni dosta.
Nek nešto ostane i za buduće generacije.
Ja bi malo skandinavskog modela.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18383 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 08/06/2022 : 18:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Kupuju po strip mjesečno na kioscima i pitaju Bernarda zasto nece Tex Odabrane priče, zasto nema Nevera i Martija na kioscima, zasto nece Alan Ford od 200 nadalje..
Kladim se da najvise prigovaraju bas ti koji odvale tesko srca tih 18 kuna (sad 25) mjesečno na stripove.. secem jaja ako nije tako..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 08/06/2022 18:26:31
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4701 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 08/06/2022 : 18:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Vi ste deco valjda svi mladi pa pamtite samo ovo blagostanje u kojem smo živili donedavno. Nama malo starijima se čini da život na ovim prostorima i nije ništa drugo nego jedan veliki niz stabilizacija, štednji, inflacija, ratova, tranzicija, recesija i ostali predkriznih, kriznih i postkriznih radzoblja i tako u krug. Bar smo mi naviknuti na sva sranja, meni je žao tomu nevičnih Švicaraca i Skandinavaca, zamislite kako je tek njima sada.

U odnosu na eu, super
Swiss inflation rate may 2022 2.9 %
Norway inflation rate april 2022 5.4 %
EU inflation rate may 2022 8.1 %


Edit: Croatia inflation rate april 2022 9.4%

Go kneel and weep

Edited by - drogsy on 08/06/2022 18:37:31
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/06/2022 : 18:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by vukozec

Vi ste deco valjda svi mladi pa pamtite samo ovo blagostanje u kojem smo živili donedavno. Nama malo starijima se čini da život na ovim prostorima i nije ništa drugo nego jedan veliki niz stabilizacija, štednji, inflacija, ratova, tranzicija, recesija i ostali predkriznih, kriznih i postkriznih radzoblja i tako u krug. Bar smo mi naviknuti na sva sranja, meni je žao tomu nevičnih Švicaraca i Skandinavaca, zamislite kako je tek njima sada.

U odnosu na eu, super
Swiss inflation rate may 2022 2.9 %
Norway inflation rate april 2022 5.4 %
EU inflation rate may 2022 8.1 %


Edit: Croatia inflation rate april 2022 9.4%


Meh...
Mi ako nije dvoznamenkasta i ne računamo da imamo inflaciju.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1213 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 08/06/2022 : 19:03:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI


U 46 godina, jedna promjena države, jedna promjena školskog sustava, jedan rat, jedna svjetska kriza, prvi lock down u modernijoj povijesti.
Meni dosta.
Nek nešto ostane i za buduće generacije.
Ja bi malo skandinavskog modela.



S tim jedino možeš da mašeš skandinavcima, to je sramotan skor za ovaj region, i to za 46 godina. Pitaće te starost gde ti je bila mladost

Tri ljuta moderatora suzbijala spam.
Jedan dobi povišicu, ostade ih dva...
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 08/06/2022 : 19:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

U 46 godina, jedna promjena države, jedna promjena školskog sustava, jedan rat, jedna svjetska kriza, prvi lock down u modernijoj povijesti.
Meni dosta.
Nek nešto ostane i za buduće generacije.
Ja bi malo skandinavskog modela.



Vidi se da je vaša generacija imala lijepo djetinjstvo, pošto se ja sa svojih 36 mogu pohvaliti apsolutno istim dostignućima kao i ti :D Hajde, priznat ću ti promjenu školskog sustava, ali složit ćeš se da je to poprilično benigno u usporedbi s ostalim ;)

Ja sam još dodatno blagoslovljen činjenicom da živim u BiH, to je u startu beneficirani balkanski staž :D

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18383 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 08/06/2022 : 19:13:39  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Ni vise ni manje...
Za sada...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Salkan
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
451 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 08/06/2022 : 19:22:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
Naravno da ću jesti manje, a stripove kupovati isto ili više. Kakvo glupo pitanje.

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/06/2022 : 19:31:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Salkan

Naravno da ću jesti manje, a stripove kupovati isto ili više. Kakvo glupo pitanje.



quote:
Originally posted by Poli


Vec neko vrijeme (vjerojatno bezuspjesno) pokusavam smanjiti nakup stripova, ali prije svega zbog nedostatka prostora a i vremena za citanje.


ista priča i kod mene.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/06/2022 : 19:33:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
a ovo što se pominje čitanje stripa na ekranu - pre ih neću ni čitati nego na taj način.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000