forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Vaš top 3 stripa koji Vam se nikako nisu svidjeli
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1067 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 06/07/2022 : 22:31:03  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Ljepota tame i Winshlussov Pinocchio su izvrsni. Pinocchio je rijedak primjer kako s gotovo ništa riječi zainteresirati čitatelja stripa i bez dosađivanja.
Dosta tih francuskih stripova iz Kolorki je nekako meh kao i Betmeni.
Nije totalno njesra, ali onako ni vrti ni mimo.
Pogotovo što se tiče scenarija, u crtež se ne pačam, tu mi je umjetnička sloboda izražavanja više dozvoljena pa ni ne osuđujem stilove crtanja autora bez obzira koliko banalni mogli biti.
Uglavnom mediokritet prevladava.
Osim toga nisu mi nešto ni kritički hvaljeni stripovi koji su mi pretenciozni i usiljeni kao npr. oni s toplim ljudskim pričama ili tako nešto.
Prežvakane, ništa orginalne priče na koje otkidaju ovdje na forumu u hvaljenju i hvalisanju.
Kao one serije na Netflixu za koje klinci drže hvalospjeve, a priče su već obrađene detaljno desetljećima prije u filmovima i serijama.
Samo mlađi nisu ni čuli za njih.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37404 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/07/2022 : 22:55:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pinocchio je BRDO od stripa, ziva legenda, da ga nema trebalo bi ga izmisliti!


A i vi koji kao ne vidite da se Manhunter i izivko zajevabaju (ajde, izivko se nije ni trudio). :P



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2804 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/07/2022 : 00:26:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Ne znam bas dal se netko zeza, ne pratim bas dobro sve clanove . Al sam siguran da ima hrpa ljudi kojima se recimo Watchmeni nisu svidjeli. A znam i nekog tamo, koji ih uopce nije procitao :).

Jack the Black.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4001 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 07/07/2022 : 00:44:14  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Nikopol, From Hell.... Ova dva su mi toliko užas da ne znam koji bi treći stavio sa njima....
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4844 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 07/07/2022 : 00:54:05  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Malo i iz špijuniraj pa ćeš znat
Trećega stavi i nabij .... . ......
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16880 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 07/07/2022 : 01:07:18  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Watchmen
Presveto srce
Brodolomci vremena
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46591 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/07/2022 : 06:11:39  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

Ne znam bas dal se netko zeza, ne pratim bas dobro sve clanove . Al sam siguran da ima hrpa ljudi kojima se recimo Watchmeni nisu svidjeli. A znam i nekog tamo, koji ih uopce nije procitao :).

meni se nisu svidili i otarasija san ih se. Al ne bi ih stavija u 3 najgora. Ima puno losijih.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 07/07/2022 : 06:37:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Alvar Mayor
Hicksville
Martina Mjesec

Ima jos brdo toga, al ovi su mi se nekako urezali u sjecanje, imam blagi PTSP od njih.
Kako je spomenuo tex2, sve što zapocmem citam do kraja, mada, bilo je nekih previewa koji su mi bili toliko loši da ih nisam procitao do kraja, tako da sam nabavku izbjegao u širokom luku.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6977 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/07/2022 : 06:41:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Bez navođenja nekih serijala koje godinama nisam čitao, ovako na prvu rekao bih:

Supertežak (Batman)
Locke & Key
Jedna noć u Rimu

Vjerojatno ih ima koji su mi se svidjeli i manje, ali sam ih potisnuo iz sjećanja.


TDKSA je, naravno, van konkurencije.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1775 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 07/07/2022 : 07:39:26  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Pinocchio mi je bio dosadan i pretpran ali cu probati ponovo.

Rebetiko mi jedan od najdosadnijih stripova i nista mi se nije dopalo.

KO u Tel Avivu / Realist je totalno bezveze strip. Crtez je lep i to je sve. Nabacano bez ikakvog koncepta.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5136 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 07/07/2022 : 08:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Ne razumijem kako netko uopće može Ljepotu tame staviti u isti koš sa Pinocchiom???

Ljepota tame je bljezgarija koja nekome može biti zanimljiva jedino zbog toga što ju sto čitatelja može tumačiti na sto različitih načina, a u biti se radi o najobičnijoj provokaciji koja nema nikakvog kostura za izgradnju priče koja bi imala ikakvog smisla…ono čitaš, čitaš i na kraju k……, ništa se nije dogodilo, a čitatelj je doslovno izgubio nekoliko desetaka minuta dragocjenog vremena.

S druge strane u Pinocchiu imamo više pričica, parodija, crni homor…sve vješto utkano u jednu cjelinu-pravo malo remek djelo!
Pinocchia sam “pročitao” barem tri puta do sada i uživanje je zagarantirano.
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1701 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 07/07/2022 : 08:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
Tko još čita loše stripove?

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5136 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 07/07/2022 : 08:11:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
@tex2
U komentarima na recenzije daješ predobre ocjene za stripove koje smatraš najlošijim ikada?
Čak sam i ja Ljepoti tame dao lošije ocjene od tebe, a smatram da ima mnogo mnogo lošijih stripova od istog.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5136 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 07/07/2022 : 08:12:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

Tko još čita loše stripove?


To ne možeš znati dok ne otvoriš korice…
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1701 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 07/07/2022 : 08:17:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by Bachy

Tko još čita loše stripove?


To ne možeš znati dok ne otvoriš korice…



Nemam vremena za otvaranje korica koje me ne privuku, a ako su me privukle nisu loše.

Vrijedi li ako su korice odlične a strip loš, da je onda sveukupno loše? Ili obrnuto?

Meni se npr ne sviđaju neke korice a strip mi je odličan... Je li to onda loš strip?

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29520 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 07/07/2022 : 08:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Da, teško mi je ocijeniti, onda bar opišem da mi je loš. Ocjena 5 mi je zapravo negativna, dno, za crtež ne bi nikad dao ionako ispod, polazim od činjenice da treba nacrtati strip, za scenarij i priču isto tako, ako je meni krš, ne bi ipak išao s nižim ocjenama. Ali da morati ću revidirati neke ocjene, vidim da sam ocijenio Pyongyang lošijim od Ljepote tame, Ljepota tame mi je jedinica, teško može biti lošije.

quote:
Originally posted by Oki

@tex2
U komentarima na recenzije daješ predobre ocjene za stripove koje smne idem ispod 5, jeratraš najlošijim ikada?
Čak sam i ja Ljepoti tame dao lošije ocjene od tebe, a smatram da ima mnogo mnogo lošijih stripova od istog.


"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 07/07/2022 : 08:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Od cenjenih stripova/svetih krava fandoma

Berserk
Betmen Smrt u porodici
Osvetnici: Tajni ratovi i (bonus) Rukavica Beskraja

Edit: interesantno, svi navedeni su grafički baš dobro odrađeni

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 07/07/2022 08:37:11
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4001 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 07/07/2022 : 10:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Malo i iz špijuniraj pa ćeš znat
Trećega stavi i nabij .... . ......


Koji k....??????
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37404 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/07/2022 : 11:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Locke & Key



Shaneru!? Pobogu!



Ipak... dosledan si, i dalje iznenađujes.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15699 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/07/2022 : 12:41:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Locke i Key sam vec tri puta iscitao. Prvo Darkwoodovo izdanje, pa dvaput Fibrino i jos cu u zivotu. Jedan od najdrazih mi stripova. Ne pada jabuka daleko od stabla. Kingov sin je cudo uradio s ovim stripom, a fenomenalni crtez samo sve to lansirao u stratosferu devete umjetnosti. Ne mogu vecu preporuku dati za neki strip, kao sto dajem za ovaj.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15699 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/07/2022 : 12:46:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ljudi spominju dosta Batmane kao lose.
Inace nisam se bavio previse Batmanima u zivotu, osim sto mi je Bolandov Strasni Vic bio strasni dobar strip, no nedavno sam iscitao svih 27 Fibrinih sismisa zaredom. I zaista, pola-pola, ima remek djela i teskog smora. Cim dode vise kostimiranih likova ode sve u los moment. Bar meni. Ali u nekima sam zaista uzivao, poput Jokera, recimo. Od te superherojstine koju nikako ne volim, i nikada je nisam mogao, a trudio se jesam Batman mi je jedini ok. Ali on i nije superheroj, kao sto bi Ilije Cvorovica supruga Danica rekla; obican covek.

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 07/07/2022 12:50:34
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7836 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/07/2022 : 13:09:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Da su u pitanju tri stripa koja su vas najvise odusevili locke & key bi kod mene imao velike sanse... ali dobro, tko sam ja da sudim, meni je u ovom slucaju pride of baghdad jedan od glavnih kandidata.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3140 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 07/07/2022 : 13:34:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
The Dark Knight Strikes Again je aspolutno bez konkurencije. Najveća smeća koja sam čitao su neke mange, ali ipak sam se odlučio ovde za poznata dela.

Polina, Mort Cinder i Sharaz De.

Toliko jaka konkurencija da nema mesta za Jodorowskog, a zaslužuje.

Edited by - Red Marquis on 07/07/2022 13:36:22
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5631 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 07/07/2022 : 13:47:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Prvo mi nije padao na pamet nijedan strip kojeg sam pročitao da mi se nije svidio, pa sam onda ovdje na temi vidio Rebetiko i da, ni meni nikako nije sjeo. Lijepo je nacrtan, ali priča me ničim nije privukla.

Onda sam se sjetio i Comesovih omnibusa koje je izdao Komiko, čitao sam prva dva i stil pripovijedanja me ubio. Koliko su bili hvaljeni očekivao sam previše, ali očito to nisu stripovi za mene. Čudne rečenice, čudni postupci likova, nikako se nisam mogao uživiti u radnju.

Zatim Vaughanov Ex Machina, pročitao sam sve i tema mi ima potencijala, ali izvedba mi je poprilično dosadna. Ni jedan od likova mi nije bio zanimljiv.

I za kraj jedna mala kontroverza, nisam nikad dao pravu priliku Cortu Malteseu. Prva epizoda koju sam probao čitati bila je Mu, čini mi se, i nimalo me nije privukla. Kasnije sam čitao Baladu i to mi je OK, no kasnije priče su mi opet malo odbojne. Corto mi ima istu manu kao i Comesovi stripovi, čudne dijaloge. Cijelo vrijeme dok čitam razmišljam o tome kako likovi čudne rečenice izgovaraju i nikako se ne mogu koncentrirati na strip :D

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10078 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/07/2022 : 15:11:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Mu kao početni Corto, ne može gore.

Inače, ti dijalozi u stripovima kod Pratta i Comesa su ono najbolje kod tih stripova.

Kao akcioni i nisu nešto.

Edited by - Peyo on 07/07/2022 15:16:50
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000