forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor Extra Retro
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 09/07/2022 : 23:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Zašto?
Reprinti su dobri.



Naravno. Reprinti rasprodanih Fibri :).

Jack the Black.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/07/2022 : 00:00:05  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ma svega...Znači da ima potražnje.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Rezanov
Starting Member

9 Posts

Member since 17/01/2022

Posted - 10/07/2022 : 11:17:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Rezanov a Private Message  Reply with Quote
Hmm, sad sam u iskušenju da i to počnem skupljati. No Extra mi je sinonim za Slobodnu Dalmaciju. Svaka čast Ludensu, ali onaj osjećaj ushićenja kojeg mi je kao dječarcu u ona ratna i poratna vremena donosila SD je neizbrisiv. One njihove reklame na zadnjim koricama sa svim junacima, reklame za Conana pa najave sljedećih brojeva s par pasica, pisma čitatelja. Sve to ima svoju sentimentalnu vrijednost.

Imam sve brojeve SD Extre i SD Zagora i Texa redovnog te dobar dio Ludensa Extre i redovnog Zagora. Oni prvi brojevi Extre Ludensa nakon SD-a su dosta loše kvalitete sami po sebi, a SD je već i vrijeme načelo.

Skupljao sam neko vrijeme i Zagor Original, ali sam ih rasprodao i dopunio Extru.

Možda ipak krenem skupljati i ovu retro Extru te običnu Extru kada dođe red na Nestalog istraživača kako bih imao noviji backup i ostavštinu za kćer ako će ju to ikada zanimati.

No Slobodna se ne prodaje, što su mom starom bili Zlatna serija i LMS, meni i mojoj generaciji je bila Slobodna uza sve svoje mane. Uz bok Slobodnoj Porin i njihov očajan prijevod te reciklirani papir :)

Mister NO od prvog broja na kioske - odmah!

Edited by - Rezanov on 10/07/2022 11:47:59
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18404 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 10/07/2022 : 11:49:39  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rezanov

Hmm, sad sam u iskušenju da i to počnem skupljati. No Extra mi je sinonim za Slobodnu Dalmaciju. Svaka čast Ludensu, ali onaj osjećaj ushićenja kojeg mi je kao dječarcu u ona ratna i poratna vremena donosila SD je neizbrisiv. One njihove reklame na zadnjim koricama sa svim junacima, reklame za Conana pa najave sljedećih brojeva s par pasica, pisma čitatelja. Sve to ima svoju sentimentalnu vrijednost.

Imam sve brojeve SD Extre i SD Zagora i Texa redovnog te dobar dio Ludensa Extre i redovnog Zagora. Oni prvi brojevi Extre Ludensa nakon SD-a su dosta loše kvalitete sami po sebi, a SD je već i vrijeme načelo.

Skupljao sam neko vrijeme i Zagor Original, ali sam ih rasprodao i dopunio Extru.

Možda ipak krenem skupljati i ovu retro Extru te običnu Extru kada dođe red na Nestalog istraživača kako bih imao noviji backup i ostavštinu za kćer ako će ju to ikada zanimati.

No Slobodna se ne prodaje, što su mom starom bili Zlatna serija i LMS, meni i mojoj generaciji je bila Slobodna uza sve svoje mane. Uz bok Slobodnoj Porin i njihov očajan prijevod te reciklirani papir :)


krasan osvrt... Bravo.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 10/07/2022 : 13:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rezanov

Hmm, sad sam u iskušenju da i to počnem skupljati. No Extra mi je sinonim za Slobodnu Dalmaciju. Svaka čast Ludensu, ali onaj osjećaj ushićenja kojeg mi je kao dječarcu u ona ratna i poratna vremena donosila SD je neizbrisiv. One njihove reklame na zadnjim koricama sa svim junacima, reklame za Conana pa najave sljedećih brojeva s par pasica, pisma čitatelja. Sve to ima svoju sentimentalnu vrijednost.

Imam sve brojeve SD Extre i SD Zagora i Texa redovnog te dobar dio Ludensa Extre i redovnog Zagora. Oni prvi brojevi Extre Ludensa nakon SD-a su dosta loše kvalitete sami po sebi, a SD je već i vrijeme načelo.

Skupljao sam neko vrijeme i Zagor Original, ali sam ih rasprodao i dopunio Extru.

Možda ipak krenem skupljati i ovu retro Extru te običnu Extru kada dođe red na Nestalog istraživača kako bih imao noviji backup i ostavštinu za kćer ako će ju to ikada zanimati.

No Slobodna se ne prodaje, što su mom starom bili Zlatna serija i LMS, meni i mojoj generaciji je bila Slobodna uza sve svoje mane. Uz bok Slobodnoj Porin i njihov očajan prijevod te reciklirani papir :)


+1
Slobodna ne mora na policu, ali neka nje u nekoj kutiji, previše mi je draga da bi je prodavao.
A što se ovog novog tice, još uvik je u meni tračak nade da ce ipak krenit od originalnog broja 1
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/07/2022 : 15:33:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Neće.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

pwild
New Member

113 Posts

Member since 11/09/2011

Posted - 10/07/2022 : 16:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Send pwild a Private Message  Reply with Quote
Fazon bi bio da u ovoj ediciji nakon indijanskog cirkusa krene vampir.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/07/2022 : 17:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Sićam se kad je extra došla do vampira pa se vratila nw početak...
Popizdija sam.Imaš neobjavljenog vampira i onra se site od početka🤕

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 10/07/2022 : 18:37:45  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Zna li se mozda,hoce li opet biti visak naslovnica???

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/07/2022 : 19:25:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A ima do tog pičiti.
Ali vjerovatno hoće.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 11/07/2022 : 20:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Koliko su tih prvih epizoda imale uopce ono po 128 stranica?
A bila je vec ta tema prozvakana vise puta, ali dobro se podsjetiti.
Da se izbjegnu te fejk naslovnice treba furati kao kod cizmara po 128 i onda stisnuti bremse kad dodje na red za 98 stranica.



"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

pwild
New Member

113 Posts

Member since 11/09/2011

Posted - 11/07/2022 : 21:45:56  Show Profile Show Extended Profile  Send pwild a Private Message  Reply with Quote
Kad tocno izlazi ovo? Hoce li na naslovnici pisati "Reprint" ili "Retro"?
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1236 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 11/07/2022 : 22:12:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
Što mislite hoće li sljedeća nova edicija od Ludensa/Strip-agenta biti neki retro-extra-platinasti klasik reprint izdanje ili će biti neke nove i na hrvatskom neobjavljene epizode?

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 11/07/2022 : 22:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pwild

Kad tocno izlazi ovo? Hoce li na naslovnici pisati "Reprint" ili "Retro"?


quote:
Originally posted by jaki

Da.Naslov edicije je sad Retro a ne Reprint.
Inače,ovo je četvrta edicija koju je LU pokrenija ove godine;
Zagor Kolor Specijal,Zagor Darkwoodske novele,Velike Bonelli priče i sad Zagor Extra Retro.


Jaki uglavnom tocno nagovješta
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 11/07/2022 : 22:15:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Space Marine

Što mislite hoće li sljedeća nova edicija od Ludensa/Strip-agenta biti neki retro-extra-platinasti klasik reprint izdanje ili će biti neke nove i na hrvatskom neobjavljene epizode?


Vrlo je moguce da krene edicija klasični zlatnik ili maxi specijal
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/07/2022 : 22:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Edi B

Jaki uglavnom tocno nagovješta


Uglavnom?
E sad si me ubija...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 12/07/2022 : 17:13:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Edi B

Jaki nepogrešivo nagovješta


Uglavnom?
E sad si me ubija...


Jaki nemoj šta zamirit, bilo je kasno i nisan ni skuzia koje gluposti pišen.
Eto ispravia san nebulozu
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 12/07/2022 : 18:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Koliko su tih prvih epizoda imale uopce ono po 128 stranica?
A bila je vec ta tema prozvakana vise puta, ali dobro se podsjetiti.
Da se izbjegnu te fejk naslovnice treba furati kao kod cizmara po 128 i onda stisnuti bremse kad dodje na red za 98 stranica.



Prvih 23.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/07/2022 : 19:42:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pa mi smo bolji od talijana....
Imamo puno više naslovnica od njih.
A tek ZS...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/07/2022 : 22:18:35  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Puno toga imamo a rijetko sto kronoloski i kako treba

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/07/2022 : 22:53:32  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Imaš spisak i stripove.
Kronologiju slažeš ko dica kockice u vrtiću.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 13/07/2022 : 09:01:43  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by emirem

Koliko su tih prvih epizoda imale uopce ono po 128 stranica?
A bila je vec ta tema prozvakana vise puta, ali dobro se podsjetiti.
Da se izbjegnu te fejk naslovnice treba furati kao kod cizmara po 128 i onda stisnuti bremse kad dodje na red za 98 stranica.



Prvih 23.



Tnx!
Hoce li pisati retro ili sta pravim fanovima sa ovim visestrukim nekronoloskim furanjem dodje i da se i isti potare od straznje anatomske linije i nazove ga i "vintage" sto se mene tice.

@jaki
Probao sloziti tako, ali blesavo izgleda kao Star Wars filmovi na random snimani 4-6 pa 1-3 pa 6-9.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 13/07/2022 09:02:13
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/07/2022 : 10:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ja sam gleda prvo Carstvo uzvraća udarac pa Povratak jedija a onda na kraju Novu nadu.
I nije mi smanjilo gušt.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 13/07/2022 : 12:54:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Sad već debelo zabrinjavaš. Nije šala.
Pogotovo druga rečenica

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/07/2022 : 12:56:42  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Jebiga,kad si mlad onda svašta valja

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000