forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Strip o Prešernu (tiskarske napake!!!)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/07/2022 : 17:47:37  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Pitanje za Slovence:

-da li vaš strip o Prešernu ima isto tako ove očite tiskarske greške?

Skoro na svakoj stranici, neke ove boje se pojavljivaju....ne znam kako je uopšte prošao kontrolu!??

Ja sam ga kupio u knjižari, još uvijek imam originalni račun. Možda bi mi ga zamjenili, a možda je ovako čak zanimljiviji, možda je jedini takav,...mislim, ako bi se radilo o poštanskoj marki, ovakva sa greškom bi vrijedila puno više nego bez griješke, a ne znam kako je to sa stripovima?

Ako imate ovaj strip, da li možete pogledati, da li je i vaš primjerak ovakav, sa tim tiskarskim greškama:




















Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 18/07/2022 : 18:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Nemam strip ali meni to ne izgledaju kao greške. Po tome kako ne prelaze neke rubove i neke planove izgleda mi kao da je autor do namjerno tako oslikao/obojio da obogati crtež, ili stilom dočara sjećanje ili štoveć.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 18/07/2022 18:01:13
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/07/2022 : 18:28:43  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
pa meni ovo izgledaju očite greške....

zašto bi ovo trebalo da bude na slici i po čemu je to obogatilo crtež:






Edited by - 1Euro on 18/07/2022 18:31:32
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/07/2022 : 18:32:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

pa meni ovo izgledaju očite greške....

zašto bi ovo trebalo da bude na slici i po čemu je to obogatilo crtež:




Pa to moraš pitat autora.
I meni se ovo čini namjerno.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 18/07/2022 : 18:33:37  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Koliko se sjećam moj je bio isti, nemam ga više samo sam ga pročitao.
To ti je kao moderna umetnost.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/07/2022 : 10:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
izgleda da to mora biti tako i da sam jedini koga to smeta....iako ja svejedno mislim, da se radi o grešci tiskare ali su očito kasno primjetili, nakon što su več otisnuli SVE brojeve, pa onda umjesto da bace 1500 več natisnutih izvoda oni to prodavaju kao nekakvu "likovnu manifestaciju". Bilo kako bilo, ionako su svi primjerci takvi, pa ovaj nije ništa poseban.
Eto, šta su mi odgovorili:

Spoštovani,

Odgovarjam na vaše e-pisanje, ki ste ga naslovili na Gorenjski muzej in Mestno občino Kranj.

V Gorenjskem muzeju smo Strip o Prešernu izdali februarja 2021. Do danes smo prodali nad 1500 izvodov. Projekt sta finančno podprla Mestna občina Kranj in Ministrstvo za kulturo. Glede na povpraševanje na trgu so izvedli dva natisa stripa. Tiskala je tiskarna Košir iz Kranja, ki je svoje delo opravila z odliko. Do danes v zvezi s tiskom ali vsebino stripa nismo prejeli nobene pripombe ali pritožbe, razveselilo pa nas je mnogo pohval.

Barvni elementi, ki jih vi interpretirate kot tiskarske napake, to seveda niso. Predstavljajo pa likovno manifestacijo, sporočilnost stripovske zgodbe oziroma poudarjajo določene vsebine, ki so avtorsko delo akademskega slikarja Jožeta Trobca.

Prijazno vam predlagam, da še enkrat prelistate strip in verjamem, da boste začutili, da so barvni elementi vključeni z namenom in izredno premišljeno.



S spoštovanjem,



Mag. Marjana Žibert, direktorica Gorenjskega muzeja
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/07/2022 : 13:36:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote


Tako ti je kad se najedes tabletica prije crtanja stripova umjesto poslije.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/07/2022 : 14:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
ja sam toj direktorici odgovorio:

Spoštovani!



Niste me prepričali. Osebno menim, da je šlo za napako pri tisku, vendar so v tiskarni prepozno ugotovili in so to ugotovili šele ko so natisnili že preveč izvodov in jih niso želeli vreči stran in ponovno tiskati, kar je povezano z dodatnimi stroški in so tole SKROPUCALO potem opravičili kot nekakšno "likovno manifestacijo". V kolikor gre pa res za "likovno manifestacijo" pa naj povem, da je brez repa in brez glave, povsem nesmiselna in nepotrebna, predvsem pa MOTEČA.

Skratka, tole ni vredno 14,70 evra. Pošteno bi bilo, da odtisnete nov izvod brez teh črt, ki so povsem nesmiselne ali pa mi vrnete denar nazaj.





lp



Aleš Fidler

a ona mi je odgovorila:

Spoštovani,



Kot sem napisala – ne gre za napake pri tisku.

Govorila sem z akademskim slikarjem Jožetom Trobcem, ki ga lahko pokličete na (dala mi je njegov broj, ali ga neču javno objaviti)
Izredno sem razočarana nad vašim pisanjem, ker je žaljivo do vseh vpletenih pri projektu.

Denarja ne bomo vrnili, ker vaše utemeljitve žal ne zdržijo reklamacije izdelka.



S spoštovanjem,



Mag. Marjana Žibert, direktorica



Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 19/07/2022 : 15:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Uopće ne vidim u čemu je problem. Ovdje se radi o svjesnoj intenciji autora, a ne o nekakvim tiskarskim greškama.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 19/07/2022 : 15:23:30  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Vidi se iz aviona da je ovo integralni deo crteža. I još povratak novca zbog toga? Po toj logici mi Bonelli duguje hiljade evra zbog svih onih Pepea, Mangiatinia i sličnih, pošto mi njihov crtež liči na jednu ogromnu štamparsku grešku.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/07/2022 : 15:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Uopće ne vidim u čemu je problem. Ovdje se radi o svjesnoj intenciji autora, a ne o nekakvim tiskarskim greškama.



radi se o više stvarima:

-ovo je trebao biti strip o Prešernu (največem slovenskom pjesniku, kojeg imamo na kovanici od 2 eura, koji je napisao slovensku himnu,...) i ovaj strip bi trebao da posluži, da mlađe genaracije kroz strip bolje upoznaju Prešerna i njegov rad i život i put,...i nema tu mijesta za nekakve "likovne manifestacije" i likovne eksperimente

-ovo je financiralo MINISTARSTVO ZA KULTURO, znači našim novcem, pa bi bio red da se i nas pita, da li mi uopšte želimo ovakav "likovni eksperiment". Zato sam ja zatražio, da mi natisnu NORMALNI PRIMJERAK, bez tih rainbow crtica i slično, koje mene smetaju ili da mi vrate novac, jer meni se to ne sviđa. Možda bi bilo dobro, da ja to dam u novine, pa da se svi koji smo nezadovoljni ovim načinom (a možda sam samo ja nezadovoljan!) da dođemo ispred Ministarstvo Kulture i zapalimo ove primjerke, pa čemo to nazvati nekakvom "manifestacijom"

-meni smetaju ove crtice, koje nemaju nikakav smisao, pa bi bilo dobro, da su tiskali dvije verzije (jednu sa crticama i jednu normalnu, bez crtica) pa neka ljudi odluče koja im se sviđa, ovako smo dobili (barem po mom mišljenju) sjeban crtež.

-koliko stripova si dosada vidio, da imaju ovako nešto!??? Reci iskreno, da li tebi ne bi smetalo, da kupiš npr Zagora (ili šta god ti voliš da čitaš) pa da su bez veze tamo neke dugine crtice, koje nemaju nikakav smisao sa crtežom, sa pričom,...nego su tamo samo zbog toga, jer se radi o likovnoj manifestaciji.

-bilo bi zanimljivo čuti mišljenje nekog likovnog kritičara, pa da vidimo, da li je ovo stvarno toliko super ili se radi o gluposti

-pošto stripove kupujem 35 godina, a čitam ih nekih 37 godina, do sada nisam nikada vidio tako nešto, pa bi trebalo prije kupnje u knjižari npr staviti UPOZORENJE da se radi o nekakvom "likovnom manifestu" koji možda nije za svakoga, koji odskače od NORMALNIH STRIPOVA. Mene nitko nije upozorio, ja sam na internetu pročitao da se radi o stripu i pošto volim stripove ja sam taj "strip" kupio misleči da ču dobiti normalan strip a ne neki likovni manifest i sada kada sam to vidio, jako sam razočaren i takav strip ne želim. Zato me i zanimaju mišljenja drugih kupaca, koji su isto tako kupili taj strip, kako se njima čini.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 19/07/2022 : 15:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Uopće ne vidim u čemu je problem. Ovdje se radi o svjesnoj intenciji autora, a ne o nekakvim tiskarskim greškama.



radi se o više stvarima:

-ovo je trebao biti strip o Prešernu (največem slovenskom pjesniku, kojeg imamo na kovanici od 2 eura, koji je napisao slovensku himnu,...) i ovaj strip bi trebao da posluži, da mlađe genaracije kroz strip bolje upoznaju Prešerna i njegov rad i život i put,...i nema tu mijesta za nekakve "likovne manifestacije" i likovne eksperimente

-ovo je financiralo MINISTARSTVO ZA KULTURO, znači našim novcem, pa bi bio red da se i nas pita, da li mi uopšte želimo ovakav "likovni eksperiment". Zato sam ja zatražio, da mi natisnu NORMALNI PRIMJERAK, bez tih rainbow crtica i slično, koje mene smetaju ili da mi vrate novac, jer meni se to ne sviđa. Možda bi bilo dobro, da ja to dam u novine, pa da se svi koji smo nezadovoljni ovim načinom (a možda sam samo ja nezadovoljan!) da dođemo ispred Ministarstvo Kulture i zapalimo ove primjerke, pa čemo to nazvati nekakvom "manifestacijom"

-meni smetaju ove crtice, koje nemaju nikakav smisao, pa bi bilo dobro, da su tiskali dvije verzije (jednu sa crticama i jednu normalnu, bez crtica) pa neka ljudi odluče koja im se sviđa, ovako smo dobili (barem po mom mišljenju) sjeban crtež.

-koliko stripova si dosada vidio, da imaju ovako nešto!??? Reci iskreno, da li tebi ne bi smetalo, da kupiš npr Zagora (ili šta god ti voliš da čitaš) pa da su bez veze tamo neke dugine crtice, koje nemaju nikakav smisao sa crtežom, sa pričom,...nego su tamo samo zbog toga, jer se radi o likovnoj manifestaciji.

-bilo bi zanimljivo čuti mišljenje nekog likovnog kritičara, pa da vidimo, da li je ovo stvarno toliko super ili se radi o gluposti

-pošto stripove kupujem 35 godina, a čitam ih nekih 37 godina, do sada nisam nikada vidio tako nešto, pa bi trebalo prije kupnje u knjižari npr staviti UPOZORENJE da se radi o nekakvom "likovnom manifestu" koji možda nije za svakoga, koji odskače od NORMALNIH STRIPOVA. Mene nitko nije upozorio, ja sam na internetu pročitao da se radi o stripu i pošto volim stripove ja sam taj "strip" kupio misleči da ču dobiti normalan strip a ne neki likovni manifest i sada kada sam to vidio, jako sam razočaren i takav strip ne želim. Zato me i zanimaju mišljenja drugih kupaca, koji su isto tako kupili taj strip, kako se njima čini.


Čovječe, smiri se.

Ako ti se ne sviđa crtež, onda strip pokloni nekome.

Zamisli, kako bi to izgledalo kada bi svi reagirali poput tebe kada pročitaju nešto što im se ne sviđa.

Paljenje stripova? Zvučiš poput nacista.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/07/2022 : 15:47:37  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
-ovo ne bi poklonio ni največem neprijatelju

-spaliti ovaj užas mi se čini jedino ispravnim i jedino tako ču opet moči pronači svoj unutrašnji mir i vratiti vjeru u stripove.

-možda ima i drugo rješenje osim paljenja stripova, da ja tim stripom obrišem guzu i time uljepšam sam crtež, napravim svoju osobnu likovnu manifestaciju ali se plašim da bi zbog tih ružnih boja mogao dobiti prištiće po guzi, zato mi se čini paljenje bolja opcija
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 19/07/2022 : 15:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
@1Euro, umjetnost je čudna stvar. Očito je autoru, kada je ovo radio, sinulo da tu i tamo ubaci ove fleke. Iskreno, i meni izgledaju kao greška u štampi, ali umjetnici znaju biti malo čudni u svojem izričaju, pa to izgleda čudno.😁

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 19/07/2022 : 16:05:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Evo, ja ti nisam neprijatelj ali možeš mi pokloniti

Usput, da li je barem priča dobro vođena i poučna ili su samo nabacane činjenice?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 19/07/2022 : 16:16:46  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Evo, ja ti nisam neprijatelj ali možeš mi pokloniti

Usput, da li je barem priča dobro vođena i poučna ili su samo nabacane činjenice?



Crtež je veoma dobar ali je priča dosta nestripovska, kao što si napisao nabrajanje činjenica, nema nekih gore-dole momenata.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/07/2022 : 16:20:24  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Evo, ja ti nisam neprijatelj ali možeš mi pokloniti

Usput, da li je barem priča dobro vođena i poučna ili su samo nabacane činjenice?



čekam, da vidim, šta če mi javiti iz knjižare u kojoj sam ga kupio, jer još uvijek imam račun, pa če mi možda "uzeti u račun" to znači, da bi mogao vratiti strip a zauzvrat uzeti neki drugi. Ali ne računam baš na to,...vidjet ču kako če završiti. Ako ga slučajno budem poklanjao prvi si mi na listi!

Što se tiče priče, ona je bez veze, samo nabacane činjenice (ono, išao je studirati u Ljubljanu, išao je u Beč i tamo se zaposlio kod Baumgartnera kao pisar,...). Tu i tamo je zanimljiv crtež (tamo gdje nije uprljan tim duginim bojama) jer se vidi kako je izgledala Ljubljana, Kranj, Beč,..u to vrijeme, ko neke razglednice, arhitektura, moda/odječa i život u to vrijeme. Zato sam i tražio da mi daju normalni strip sa normalnim crtežom, bez te neke likovne manifestacije ali svi su takvi, tako je rađeno.
Poslao sam mail par likovnim kritičarima u Sloveniji, pa ako če mi netko odpisati, da vidim kako kritičari gledaju na to
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 19/07/2022 : 16:53:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Momci, hvala na odgovorima

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000