forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Пергам / Pergam
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 44

pergam
Starting Member



43 Posts

Member since 03/06/2021

Posted - 03/06/2021 : 17:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit pergam's Homepage  Send pergam a Private Message  Reply with Quote


Poštovanje,

ovo je naše prvo obraćanje stripovskoj javnosti, znamo da će pitanja biti mnogo, ali trudićemo se da vam damo sve odgovore...

Mi smo Pergam, potpuno nova strip-izdavačka kuća, baza nam je u Trebinju, a saradnici su nam rasuti po cijelom Balkanu! Izdavaćemo za sada isključivo i samo Bonelli stripove, i to one koje i mi i vi zajedno, jedva čekamo, naslove koji su nepravedno zapostavljeni, možda zaboravljeni, ali prvenstveno nešto što mi sami najviše volimo...

Naš princip rada biće po ugledu na prijateljsku srbijansku kuću Golconda, sa kojima se znamo odavno i čija nam je, prvenstveno savjetodavna, a zatim i tehnička pomoć (a i u ljudstvu) od neprocjenjive važnosti i vrijednosti, bila do sada, a biće vjerovatno i u narednom periodu. U prevodu, mali tiraži (400 komada), uz (trudićemo se) što viši kvalitet izdanja i pristojnu cijenu. Nadamo se da ćete nas podržati, izdavaćemo mnoge popularne Bonelli junake, otkupili smo dosta materijala, planiramo pristojan tempo, koliko nam okolnosti budu dozvoljavale, prvo izdanje je pred nama, a ovoga mjeseca u štampu ide i sljedeća knjiga, dok lagano završavamo pripremu treće.

Prvenac nam je dvodijelna epizoda iz popularnog serijala "Jedno doba, jedna priča" (Le Storie), neobjavljena na našim prostorima, a slijediće je u narednim mjesecima takođe sve ekskluzivne Priče, ili kako smo ih mi nazvali: "Storije".

Drugo izdanje će biti ipak nešto sasvim ozbiljno traženo, a što ćemo se truditi da objavljujemo po knjigu-dvije mjesečno (nažalost, teško ćemo stići Italijane kod kojih ove priče izlaze na nedjeljnom nivou, ali kaskaćemo za njima, do kraja, biće to jako lijepa kolekcija...) i što je najvažnije, pojedinačna knjiga, objavljena kao u originalu, u mekom A4 formatu. Pogađate? Naravno, Mister No u koloru!

Podijelićemo uskoro sa vama radne verzije materijala, vidjećete, sjajni su!

Toliko za naše prvo obraćanje!
Pišite nam, pitajte šta vas interesuje, putem naših Facebook i Instagram stranica, a u izradi je i web sajt.
Puno pozdrava iz Pergama!

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 03/06/2021 : 17:18:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Čestitke!
Kao da ste mene pitali:Priče i Mister No! Savršeno!
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 03/06/2021 : 17:31:32  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Bravo, bravo. Jedna domaća izdavačka kuća :)

Elvis has just left the building!

Edited by - cerichus on 03/06/2021 17:37:02
Go to Top of Page

pergam
Starting Member



43 Posts

Member since 03/06/2021

Posted - 03/06/2021 : 17:32:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit pergam's Homepage  Send pergam a Private Message  Reply with Quote
Hvala, ljudi. Očekujte neočekivano. :)
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 03/06/2021 : 17:33:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Neko je skoro rekao da mu je malo Bonelija 😆
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 03/06/2021 : 17:35:07  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
A za Mister No, sta reci sem HVALA ❤️
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 03/06/2021 : 17:36:04  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Kad bi mogli da očekujemo prvo izdanje?

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/06/2021 : 17:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ohoho, nevezano za odabir, bas mi je drago da ste iz trebinja. zivelo trebinje , da mi je sad malo tog kamena tamo!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6563 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 03/06/2021 : 17:39:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Jesu li izdanja na latinici i koliko ima tih ekskluzivnih Priča, s obzirom da serijal objavljuje Golconda a neke je objavila i ČK?
U svakom slučaju sretno!

loading...
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 03/06/2021 : 17:53:20  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
Od svih le storia, ako se ne varam, jedina dvodijelna je china song, koja je nastavak tropical bluesa...s obzirom da je u pitanju BiH izdavac, mogu sve izdavati, ne moraju imati dozvolu VC, ludensa, libelusa...
Go to Top of Page

pergam
Starting Member



43 Posts

Member since 03/06/2021

Posted - 03/06/2021 : 17:55:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit pergam's Homepage  Send pergam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Jesu li izdanja na latinici i koliko ima tih ekskluzivnih Priča, s obzirom da serijal objavljuje Golconda a neke je objavila i ČK?
U svakom slučaju sretno!


Pozdrav,
jesu, sva izdanja su nam na latinici, a koliko večeras ćemo Vam predstaviti prvu Storiju, koja je već izašla iz štampe i dostupna je za poručiti. Za nas su ekskluzivne sve one Le Storie koje do sada nisu objavljene, najvjerovatnije nećemo ponavljati ono što je već izašlo. Dizajnom su najsličnije Golcondi, lijepo će se na polici uklapati sa njima...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 03/06/2021 : 17:56:45  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Bravo i podržka, nadam se latinici ..
Uzet ču pilota u koloru a ako razmišljate o Komandantu Marku to bi me tek usrečilo..
Pozdrav i sve dobro..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25759 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/06/2021 : 18:02:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Meki Bonelli je uvijek dobrodoša.
Mister No u boji nije moj đir ali neka se narod veseli.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 03/06/2021 : 18:07:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče Mister Noa, 2 broja mjesečno s sasvim dobar ritam. Na godišnjoj razini to su 24 epizode, sasvim pristojno.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6563 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 03/06/2021 : 18:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

Od svih le storia, ako se ne varam, jedina dvodijelna je china song, koja je nastavak tropical bluesa...s obzirom da je u pitanju BiH izdavac, mogu sve izdavati, ne moraju imati dozvolu VC, ludensa, libelusa...



Mogu sve izdavati, ali preporučljivije je da ne izdaju, čega su i sami svjesni, ipak je to na ovim prostorima manje popularan serijal.
Što se mene kao čitatelja tiče, mogu i nastaviti gdje je Golconda stala, važno mi je samo da na kraju imadnemo sve epizode.

A Mister NO kolor je ono što se godinama priziva kao nešto što Ludens treba započeti, tako da evo prilike da pokažemo koliko smo to stvarno željeli. Samo ozbiljan rad, ritam kojega ćete se držati i dobra suradnja za izvoz pa da vidimo je li Mister NO kolor bio želja malobrojnih ali glasnih ili nas ima u pristojnom broju.

loading...
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 03/06/2021 : 18:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Želim Vam mnogo uspeha u izdavanju stripova na obostrano zadovoljstvo...

Da li ćete izdanja prosleđivati striparnicama u Beogradu?

Takođe da li u budućnosti planirate ipak nešto van Bonelija? Iako sam zainetersovan za ovo što izdajete, srećom nisam kolekcionar ali da jesam verovatno bi me bolela glava oko ovog segmentiranja La Storie xD..
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2720 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 03/06/2021 : 18:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Prst gore za stari dobri Bonelli, iako me takva SC izdanja koja nisu ona jeftina sa kioska baš ne zanimaju.

Kad se već kupuje van kioska dolazi mi u obzir samo HC.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 03/06/2021 : 18:34:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Evo šanse za Lazarus Ledda.
Samo što nije Bonelli.
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 03/06/2021 : 19:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
Svaka cast
Moja nada za redovnog Dampyra je jos malo porasla, al necu se petljatšta god objavite bit ce dobro.
Go to Top of Page

pergam
Starting Member



43 Posts

Member since 03/06/2021

Posted - 03/06/2021 : 19:11:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit pergam's Homepage  Send pergam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Kad bi mogli da očekujemo prvo izdanje?


Danas.
Go to Top of Page

pergam
Starting Member



43 Posts

Member since 03/06/2021

Posted - 03/06/2021 : 19:12:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit pergam's Homepage  Send pergam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Unngenant

Želim Vam mnogo uspeha u izdavanju stripova na obostrano zadovoljstvo...

Da li ćete izdanja prosleđivati striparnicama u Beogradu?

Takođe da li u budućnosti planirate ipak nešto van Bonelija? Iako sam zainetersovan za ovo što izdajete, srećom nisam kolekcionar ali da jesam verovatno bi me bolela glava oko ovog segmentiranja La Storie xD..


Biće i u Beogradu, naravno.
Za sada ne planiramo ništa osim Bonelija.
Go to Top of Page

Erick S
Starting Member

Bosnia and Herzegovina
55 Posts

Member since 28/03/2018

Posted - 03/06/2021 : 19:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Erick S a Private Message  Reply with Quote
Upravo neki dan bio u prelijepom Trebinju.
Podrška i sretno!!!
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2884 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 03/06/2021 : 19:52:38  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Bravo ljudi. Nek je sa srećom i nadamo se iznenađenjima...

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 03/06/2021 : 20:25:11  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Koje su ovo lijepe vijesti!!!
Mister No napokon!!
Da li će biti na latinici?
Go to Top of Page

Martindylan1982
Starting Member

51 Posts

Member since 09/12/2015

Posted - 03/06/2021 : 20:29:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Martindylan1982 a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav,

Puno sreće u radu i malo pitanje.
Da li će biti vaših izdanja i u striparnicama u Zagrebu?
Zanima me Mister No, pa da znam dogovorit rezervaciju.
Go to Top of Page

Damir82
New Member



131 Posts

Member since 02/06/2019

Posted - 03/06/2021 : 20:34:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Damir82 a Private Message  Reply with Quote
Bravo i svaka čast za Mister No!
Go to Top of Page
Page: of 44 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000