forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Nešto nam ubija djecu 1
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/07/2022 : 11:21:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Kad u usnulom wisconsinskome gradiću počnu nestajati djeca, čini se da više nema nade. Većina ih se nikad ne vrati, a ona koja se vrate donose strašne priče o užasnim stvorenjima što žive među sjenama. Ali čak se i čudovišta boje tajanstvene neznanke koja ubrzo zatim stiže u grad. Ona djeci vjeruje i tvrdi da je jedina koja može vidjeti što i oni vide.

Njezino ime je Erica Slaughter. Njezin posao je da ubija čudovišta. To je sve čime se u životu bavi i zato plaća cijenu kao i svi koji čine ono što se činiti mora.

Nešto nam ubija djecu 1 • Nešto nam ubija djecu: knjiga prva • 384 stranica • Kolor • 190 x 285 mm • Tvrdi uvez • Scenarij James Tynion IV • Crtež Werther Dell'Edera • Prijevod Paola Brodej • Lektura i redaktura Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 19.7.2022. • Cijena 250 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/nesto-nam-ubija-djecu-1-nesto-nam-ubija-djecu-knjiga-prva/804/

Trouble will find me

john connor
Senior Member

Serbia
2455 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 19/07/2022 : 11:57:36  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Izgleda opako dobro. Pohvale za dizajn.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/07/2022 : 13:52:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Uzimam za IL... treba nesto ostaviti i za sajam (a ono, kao da nece tada izaci tona novosti). :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/07/2022 : 16:59:49  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Prvi put kad sam čitao, nije išlo nikako.
Ali nakon odličnog Department of Truth od istog autora, pokušat ću još jedanput.

Have mercy

Edited by - izivko on 19/07/2022 17:02:16
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 20/07/2022 : 09:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam ovo digitalno ali planiram i kupiti strip jer mi je fora, pisao sam već o tome. Privukao me over the top naslov koji obećaje ali i stvarno donosi litre krvi i pretjeranu akciju. Čak sam očekivao da će strip biti više camp ali zapravo je riječ o prilično ozbiljnom akcijskom horroru koji tek ponekad ima malo humora. Radnja je onako, navlakuša. Iz poglavlja u poglavlje očekuješ da će se desiti nešto spektakularno, ali sve se obično riješi na neki osrednji, relativno normalan način. Primjer toga je kad Erica ode u dućan da kupi hrpu oružja za borbu protiv čudovišta, pa uzme razne motorne pile, kosačice, sjekire, svašta - a na kraju se bori sa svoja dva noža kao i uvijek. Ili čudovišta - o njima se priča kao da su strašna, nepobjediva, apsolutno nadmoćna i čitatelj je već spreman da će ili cijeli grad izginut ili da će vojska morati baviti atomku, a na kraju ipak bude dovoljna Erika i dva podulja noža.

Mislim, ovo nisu prigovori - tako to treba biti. Iz naslova se zna kakav strip očekujemo i točno to i dobijemo. Ali dobijemo i lijep rad sa likovima i crtež Werthera dell'Edere koji je ovdje, sjajno obojen, zablistao i dobro funkcionira i u velikim akcijskim scenama kao i u emo trenucima zbog kojih zavolimo likove.


A od svega mi se najviše svidjela Erica Slaughter. Baš je super lik, veći od života, istovremeno snažan i nježan, nepobjediv, aranjiv, onako ikonički definiran sa svojom crnom maramom i (pre)velikim očima i laracroftovskom oblekom. Da su danas stripovi popularni ko nekad, svaka druga curka bi furala maramu kakvu ona ima. Super su je pogodili, zbog tik prevelikih očiju izgleda čudno, neprilagođeno, a ipak je nekako seksi..
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 21/07/2022 : 21:51:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Koliko knjiga bi ukupno trebalo izaći?

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/07/2022 : 22:31:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne zna se, serijal još traje.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 24/07/2022 : 18:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo, donekle napeto i vizualno dopadljivo. Bar kroz ova prva tri trejda. Vidjet ćemo kako će se dalje razvijati. Bojim se da ne ode u pretjerano objašnjavanje kako i zašto i nekakvu "veliku" priču. Mislim da bi bilo bolje da se drže Erice, akcije i jednostavnih a uvjerljivih epizodnih likova.

Edit:
Evo pročitao i četvrti i peti trejd. U četvrtom imamo Ericin origin i to mi nije bilo toliko zanimljivo, iako su tu vizualno najdojmljiviji momenti u cijeloj seriji. Peti trejd nas vraća u "sadašnjost" i, naravno, komplicira priču. Nisam siguran koliko mi se sve to sviđa, ali i dalje želim znati kako će se stvari razvijati što govori u prilog Tynionovom vođenju priče.

Zna li netko kad izlazi #26?


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 28/07/2022 12:01:24
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/07/2022 : 12:30:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
To ti je prokletstvo serijala na kojima radi autor koji istovremeno kroji puno toga kod velikih igrača, Marvela i DCa... Ako se dobro sjećam, Tynion uspješno gura Detective Comics tako da tko zna koliko ima vremena za ove autorske serijale, i The Nice House on the Lake je usporio nenormalno. Ima takvih slučajeva... Aaron sa Southern Bastards mi prvi pada na pamet.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 28/07/2022 : 13:35:47  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Sveske izlaze prilično redovno kad nema razmaka između trejdova, koji ume da se oduži, tako da će 26. sveska ko zna kad.
“Problem” je što je JT4, uz sve ostale serijale koje piše, uključen (iako ne piše) i u spin-off House of Slaughter, koji po meni treba apsolutno preskočiti.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/07/2022 : 14:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Nakon procitanog previewa urlam, skacem i plesem od srece i radosti, jer kako izgleda, nema brige da ce ponestati dobrih stripova. Koji jebeno fenomenalni lik Erica Slaughter, top of the top.

Jack the Black.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/07/2022 : 16:16:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Markinjo, btw. zasto si ubacio “nam” u naslov? U oridzinalu je Something is killing the children. Znaci doslovno Nesto ubija djecu. Pitam onako cisto iz znatizelje.

Jack the Black.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/07/2022 : 16:22:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mozda da prvo procitas tu prvu knjigu? ;) Nagađam...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/07/2022 : 16:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Zasad mi je samo preview pri ruci :).

Jack the Black.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/07/2022 : 17:09:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Meni se strip vec kezi u sobi. ;P



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

RaoulDuke
Junior Member



Croatia
429 Posts

Member since 02/05/2016

Posted - 28/07/2022 : 17:41:11  Show Profile Show Extended Profile  Send RaoulDuke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

To ti je prokletstvo serijala na kojima radi autor koji istovremeno kroji puno toga kod velikih igrača, Marvela i DCa... Ako se dobro sjećam, Tynion uspješno gura Detective Comics tako da tko zna koliko ima vremena za ove autorske serijale, i The Nice House on the Lake je usporio nenormalno. Ima takvih slučajeva... Aaron sa Southern Bastards mi prvi pada na pamet.



Zar nije Southern Bastards na čekanju zbog optužbi za seksulano nasilje Jason Latoura? Od toga vjerovatno neće više biti ništa, ali to nije do Aarona.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/07/2022 : 17:56:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Mislim da su Bastardsi otišli na pauzu prije toga s Latourom. The Goddamned isto tako ide ubitačno sporo, mada mi do tog serijala i nije previše stalo s obzirom na kvalitetu ovog drugog dijela.

Edit:
Baš gledam, zadnji broj Bastardsa je iz 2018., a optužbe kontra Latoura su krenule 2020. čini mi se.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 28/07/2022 18:00:09
Go to Top of Page

RaoulDuke
Junior Member



Croatia
429 Posts

Member since 02/05/2016

Posted - 28/07/2022 : 18:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send RaoulDuke a Private Message  Reply with Quote
Da, ranije je krenula pauza. U svakom slučaju šteta da vjerovatno nećemo vidjeti nastavak.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/07/2022 : 21:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Sveske izlaze prilično redovno kad nema razmaka između trejdova, koji ume da se oduži, tako da će 26. sveska ko zna kad.
“Problem” je što je JT4, uz sve ostale serijale koje piše, uključen (iako ne piše) i u spin-off House of Slaughter, koji po meni treba apsolutno preskočiti.


To sam odlučio preskočiti čim sam saznao da uopće postoji.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1971 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 28/07/2022 : 22:14:57  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Zbog?
Mislim, OK ako je loš (nisam još pročitao),
ali mi je cijela priča dovoljno intrigantna
da me zanima i otkud, šta, kako.

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 28/07/2022 22:15:13
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/07/2022 : 23:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ja se baš tog "otkud, šta, kako" bojim. Rijetko kad to objašnjavanje izađe na dobro.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 29/07/2022 : 07:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Ja se baš tog "otkud, šta, kako" bojim. Rijetko kad to objašnjavanje izađe na dobro.


Četvrti trejd mi je ok, ipak mora “malo” da se objasni šta i zašto.
HoS mi je pak muženje izmužene krave.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2646 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 30/07/2022 : 00:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Nešto nam ubija djecu je prošli vikend dobio Eisnera za "Best Continuing Series".
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/07/2022 : 00:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Nešto nam ubija djecu je prošli vikend dobio Eisnera za "Best Continuing Series".


A Tynion je dobio Eisnera za najboljeg scenarista. I to već drugu godinu zaredom.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

949 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 13/08/2022 : 09:30:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Možda je naslov trebao biti odvažniji, tipa: "Žderači djece"
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10060 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/08/2022 : 10:21:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci

Možda je naslov trebao biti odvažniji, tipa: "Žderači djece"



Za naslov: Something Is Killing the Children?

Zapravo si na tragu najčešćih načina prevođenja s engleskog jezika kod nas.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000