forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 House of the Dragon
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 13/09/2022 : 16:13:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
so far so good... pratim.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/09/2022 : 21:05:03  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo, barem za sada, hajde da vidimo dalje. Ono sto pravi veliku razliku izmedju ove serije i GOT je to, sto smo u originalu imali hrpu simpaticnih i dragih likova, koji su nam prirasli srcu vec od samog pocetka, dok u ovoj novoj seriji bi mi bilo svejedno kad bi ih vec u narednoj epizodi sve pokokali. Apslutno sam ravnodusan prema cijeloj ekipi, a to na duze staze nije dobbro.
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
951 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 14/09/2022 : 10:30:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Zanimljivo, barem za sada, hajde da vidimo dalje. Ono sto pravi veliku razliku izmedju ove serije i GOT je to, sto smo u originalu imali hrpu simpaticnih i dragih likova, koji su nam prirasli srcu vec od samog pocetka, dok u ovoj novoj seriji bi mi bilo svejedno kad bi ih vec u narednoj epizodi sve pokokali. Apslutno sam ravnodusan prema cijeloj ekipi, a to na duze staze nije dobbro.



Sad bi se uskoro trebao dogoditi veći vremenski skok i starije verzije likova će glumiti stariji glumci/glumice koji ti možda poboljšaju ili pak dodatno pokvare dojam o likovima

Pričalo se i da bi serija mogla biti antologijskog karaktera pa kad zaokruže ovu "The Dance of the Dragons" sagu, mogu napraviti skok u neki drugi period Targaryen dinastije (prije ili poslije) s potpuno novim likovima.

Edited by - Wolfman on 14/09/2022 10:39:03
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 14/09/2022 : 12:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ja sam covjek koji u zivotu ne voli da gleda unazad, samo naprijed. Slicno razmisljam kad su i serije ili filmovi u pitanju. Nadam se da ce se zaista snimiti taj najavljeni spin off o Jonu Snowu.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 14/09/2022 : 16:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Ja sam covjek koji u zivotu ne voli da gleda unazad, samo naprijed. Slicno razmisljam kad su i serije ili filmovi u pitanju. Nadam se da ce se zaista snimiti taj najavljeni spin off o Jonu Snowu.



Problem s tim spin offom je što priča nema gdje ići. Kit Harrington je skroz ok glumac (vidjeti epizodu Criminal UK s njim), ali je očito da je taj spin off koji je on smislija gori money grabbing od WD ispljuvaka. Koliko god loše to bilo odrađeno u GoT-u, zima je prošla, WW kao prijetnja više ne postoje, Jon je dobija svoj happy ending i to je to. Sve drugo će bit isforsirano.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 14/09/2022 16:10:52
Go to Top of Page

Siljak66
Junior Member



Iraq
351 Posts

Member since 15/06/2022

Posted - 18/09/2022 : 00:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Siljak66 a Private Message  Reply with Quote
House of the Dragon za sada ispunjava, pa čak i premašuje moja očekivanja, čini mi se da će sigurno biti bolje od poslednje 3 sezone GoT bar, mada, rano je još uvek za dati sud.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 20/09/2022 : 16:02:42  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Odgledao petu epizodu, šta drugo reći sem da kod Martina svadbe nikada nisu dosadne
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/09/2022 : 16:06:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ne sjećam se je li to po knjizi ili su malo ubacili za tv seriju.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
951 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 20/09/2022 : 16:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

ne sjećam se je li to po knjizi ili su malo ubacili za tv seriju.



To je sve upitno. Knjigu je pisao neki meštar koji je možda imao neke svoje političke ciljeve i agende, tko zna što je tu istina
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 20/09/2022 : 17:12:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
ne znam tko je pisao ali za sada je dobro.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/09/2022 : 17:25:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman
To je sve upitno. Knjigu je pisao neki meštar koji je možda imao neke svoje političke ciljeve i agende, tko zna što je tu istina


Kao i svaka pisana povijest

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/09/2022 : 21:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Peta epizoda genijalno odrađena. Šta znači dobra režija i dobri glumci. Opet se "ništa" nije dogodilo, a ni sekundu nije bilo dosadno. Počeo sam da se vežem za likove, što je dobar znak. Čak polako znam kako se ko zove. ;)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/09/2022 : 10:23:03  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da se nisi vezao za glumce kojih od naredne epizode vise nece biti. 😁
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 22/09/2022 : 10:31:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Nadam se da se nisi vezao za glumce kojih od naredne epizode vise nece biti. 😁



meni zao ove male Deneris, jebiga xD


quote:
Originally posted by manhunter

Peta epizoda genijalno odrađena.


I agree, samo samo jedna, tj. dve stvarcice, a mozbit da sam ja to sve malo ovlas ispratio gledajuci pred spavanje s jednom rukom na telefonu

ono bacanje s konja na pocetku je malko presmesno, i dalje ne kapiram koji to mehanizam je bio na snazi koji je omogucio celu tu zapetljanciju, uznemirio konja, itd.

i na kraju ono celo zapetljanstvo s "crvenilom na svadbi", iskreno mi je potez dicnog viteza bio malo isforsiran, odnosno razlog zasto je bas iskalio svoj bes (koji je imao jedva jednu epizodu fore da se nakupi od nule do tacke pucanja) na jadnom svaleru onog drugog lika?

ali vrh epizoda u globalu, super mi je ova serija

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/09/2022 : 11:44:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89
ono bacanje s konja na pocetku je malko presmesno, i dalje ne kapiram koji to mehanizam je bio na snazi koji je omogucio celu tu zapetljanciju, uznemirio konja, itd.


Možda je Daemon mirisao na zmaja pa je to preplašilo konja?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
951 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 22/09/2022 : 12:22:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Zanima me koji mu je plan bio za slučaj da Rhea ne padne s konja :D
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 22/09/2022 : 14:00:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Lord Vader89
ono bacanje s konja na pocetku je malko presmesno, i dalje ne kapiram koji to mehanizam je bio na snazi koji je omogucio celu tu zapetljanciju, uznemirio konja, itd.


Možda je Daemon mirisao na zmaja pa je to preplašilo konja?



uh, moguce, vrlo pristupacno objasnjenje za average joe gledaoca xDD

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/09/2022 : 14:35:30  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman

Zanima me koji mu je plan bio za slučaj da Rhea ne padne s konja :D


Pogodi je kamenom u glavu.
Tako smo mi radili jad smo bili dica.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/09/2022 : 17:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

ono bacanje s konja na pocetku je malko presmesno, i dalje ne kapiram koji to mehanizam je bio na snazi koji je omogucio celu tu zapetljanciju, uznemirio konja, itd.


Čitava epizoda je malo zbrzana, verovatno pošto nas od sledeće čeka skok od deset godina. Taj početak epizode i pad s konja je veoma loše urađen i skoro da je nepotreban. Trebalo im je neko dramatično otvaranje epizode, ništa drugo. Fail.


quote:

i na kraju ono celo zapetljanstvo s "crvenilom na svadbi", iskreno mi je potez dicnog viteza bio malo isforsiran, odnosno razlog zasto je bas iskalio svoj bes (koji je imao jedva jednu epizodu fore da se nakupi od nule do tacke pucanja) na jadnom svaleru onog drugog lika?


Ovde su se malo više potrudili, ali svejedno je zbrzano. Videli smo kako se kaje, da ima grižu savesti zato što je prekršio zavet. Pokušava da pobegne iz službe, ali ga plavuša otkači. Posle toga je iz besa tuži kod kraljice, očekivajući da će biti kažnjen i da tako skine ljagu sa sebe. Kraljica ga isto iskulira. Onda mu dolazi onaj tip i počinje da ga ucenjuje, to jest, da mu predlaže da čuvaju zajedničku tajnu i ovaj pukne. Smisla ima, ali je za tako nešto trebalo barem dve epizode, nikako jedva jedna.

Sama scena proslave je meni genijalno urađena, sa tri priče koje se prepliću u isto vreme, u brzom tempu i odličnoj propratnoj muzici. Reditelj je odlično stvorio napetost i atmosferu, me like it.


quote:

ali vrh epizoda u globalu, super mi je ova serija



Bio sam malo skeptičan na početku, ali mislim da će ovo biti baš dobro. Jedini problem mi je što sam se taman vezao za likove, i sad ih odjednom menjaju.Trebaće mi vremena da se naviknem, ali hajde...

Ukoliko ovo bude isplativo, nadam se da će obraditi čitav ciklus Targariyena, rat zmajeva,sve do Ludog Kralja i dolaska Baratheona na tron. Odlično bi se spojilo sa početkom GoT.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Iluvatar
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 01/06/2021

Posted - 23/09/2022 : 23:22:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Iluvatar a Private Message  Reply with Quote
Nemam cvrsto formirano misljenje o ovoj seriji kada je u pitanju ocjena. Dovoljno mi je dobra da je svake sedmice pogledam, tj. da pomislim na nju. Nije mi dovoljno dobra da je iznova gledam. Samo ono sto mi se bas svidi gledam po nekoliko puta. To vec nije dobar znak. Imam taj obicaj da vise puta pogledam vrhunski film, seriju ili odigram igru.

Ovdje mogu pohvaliti kostime i atmosferu. Generalno dobro je snimljena serija. Glumci rade dobro svoj posao. Dijalozi, onako. Nisu losi.

E sad, vecina glumaca mi nema nikakve posebne harizme niti su intrigantni ili misticni. Recimo Bejlis mi je 100x intrigantniji lik od svih ovih a Tirion ili Sersi harizmaticniji. Serija je dosta meksa i cenzuriranija od GoT-a. Jedva da opsuju. Mislim da je Robert Baration u prvoj epizodi opsovao vise puta nego sto sam to cuo u prvih pet epizoda ove serije. Sexa se nekako stide. Nije to tako prirodno i slobodno kao u GoT, a kao zele da ga ukljuce jer to prodaje robu. Hoce da se j..u a da im ne udje, rekao bih.

Ima gluposti i nelogicnosti. Preskacu i fusere stvari kao sto je "bitka" sa onim sto hrani rakove. Spolier u nastavku. Grade misteriju oko lika par epizoda da bi taj isti lik tek tako stradao u borbi koju nismo ni vidjeli i nije progovorio ni jednu rijec. Vojska sa oklopima i zmajevima ne moze pobjediti rastimovanu rulju koja kao pobjegne u pecine kada se zmajevi pojave. Ok, sta jedu unutra i sta piju? Okolo more, da nemaju mozda zalihe slane vode unutra? I onda dodje jedan lik i sjebe citavu rulju. Bas onako naivno i glupo nasjednu. Uzas. Podsjeca me na zadnje glupe sezone GoT-a i kad dotrakiji jurisaju u mrak na mrtve.

Crni valarioni su smijurija. Btw one perike i bijele kose na njima izgledaju ocajno. Ali priznajem, nisu pretjerali u zamjeni rasa toliko da uniste seriju.

Serija i nema izvorni materijal koji je dubok kao Pjesma leda i vatre i to se vidi jasno. Nema tu neke epske opasnosti, nema svadje i sukoba izmedju kuca na nekoj velikoj razini. Ovo mi dodje kao neka porodicna sapunica.

Mislim da nema razloga da se ova serija dize u nebesa samo jer je Rings of Power toliko losa. Mnogi to rade.

Serija je po meni u vecini segmenata samo losija kopija prvih 5 sezona GoT-a.

Ipak, nije smece. Nadprosjecna je cak, ali i daleko od vrhunske. Barem ja tako mislim.

Ok je.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 24/09/2022 : 17:33:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
@Iluvatar pogodio si "u sridu" što se tiče kvaliteta serije. Uz napomenu da ne bih rekao da nema dobrog materijala da se oslone na njega budući da je Fire and Blood odlično napisana i ima itekako radnje za fantastičnu seriju /možda ovo uzeti sa zadrškom jer volim da čitam istorijsku literaturu i jako mi se dopao stil pisanja u knjizi, dok vidim da je mnogim čitaocima bio dosadan/. Problem je u tome što nema dijaloga koji se može odmah adaptirati kao u slučaju GoT-a. Čak i kad govorimo o GoT-u isjekli su neke od najboljih dijaloga i monologa i ta tendencija je postajala sve gora što se više približavamo krahu u konačnim sezonama. Do problema dolazi kada se trebaju napisati dijalozi koji bi bili prijemčivi modernoj publici, a za koju čini mi se vjeruju da nema raspon pažnje koji može da obuhvati dvije prosto-proširene rečenice. Ne kažem da bih volio da u seriji dominiraju dijalozi tipa Henrija V ali svakako treba da se osjeti razlika u mentalitetu i određeni stepen poetičnosti/epičnosti u izražavanju. što se tiče likova, meni se mnogi glumi dopadaju, naročito padi konstantin kao viseris i ris irfan /oprostite ako nisam pravilno napisao/ kao oto hajtauer.

Ipak mi se i pored svega zasada dopada serija i čekam svaku narednu epizodu. Možda je to donekle odraz katastrofalnog stanja u medijima danas nego njenog suštinskog kvaliteta, ali dobro, šta ćemo sad. Ništa ne može da se snimi što ne bi bilo uništeno woke ideologijom i podilaženjem najmanjem zajedničkom sadržatelju. Danas ne bi mogle da se snime ni prve sezone GoT-a ni Džeksonov Gospodar prstenova zahvaljujući političkoj atmosferi i sklonosti ka medijskom linču. Očito je u čemu je problem. Narativ 10-15% populacije se agresivno promoviše kako bi izazivao podjele a kako bi se istovremeno zanemarili istinski problemi sadašnjice (kolaps kapitalizma, ekološke katastrofe, održivi razvoj, zloupotrebe moći i strahovit porast društvenih nejednakosti). Ne možemo birati vrijeme u kome živimo ali možemo biti malo svjesniji njegovih obmana i varki.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 26/09/2022 : 23:45:05  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Bio sam skeptičan zbog ovog vremenskog skoka u sred sezone gde taman kada se vežeš za likove oni ubace nove, ali ništa se ovde nije izgubilo i rekao bih da je čak postalo i zanimljivije sad kad su ulozi povećani. A koliko vidim dobili smo dostojnog duhovnog naslednika Maloprstića
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 27/09/2022 : 07:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo bila najlošija epizoda za sada. Da li zbog promene likova, ili čega već, ali ovo je bilo meh.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 27/09/2022 : 13:30:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
Je, bila je slabija. Baš su ručnu potegnuli.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 27/09/2022 : 14:47:25  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo jedna od boljih dosad.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000