forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 House of the Dragon
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

naker
Advanced Member



3523 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 22/08/2022 : 22:51:14  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Odgledah prvu epizodu i već mi deluje da će ovo biti za tri koplja bolje od svih aktuelnih fantasy serija i mislim da ovo zaslužuje svoju temu:



Edited by - naker on 22/08/2022 22:51:34

naker
Advanced Member



3523 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 22/08/2022 : 22:53:18  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ajde prvo ono što mi se ne sviđa: koliko se sećam knjige Demon nije bio baš toliki psihopata, A Viseris nije bio baš takav bezkičmenjak, ali sve ostalo mi je i više nego dobro. Tehničke stvari tipa CGI, kostimi, gluma itd mi deluje ozbijno odrađena i produkcijska vrednost je kakva treba da bude.

E da, i kao što je na drugoj temi gosn Bushido već spomenuo, u samom startu serija obiluje grafički mučnim scenama i ona scena porođaja definitivno nije za osobe osetljivog stomaka pa budite mudri i ne gledajte ovo sa vašim lepšim polovinama

Početak obećava.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24647 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/08/2022 : 22:58:48  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Komentar sa topica o serijama:

Prva polovina epizode prilično dosadnjikava, druga dosta bolja.
Nema onog misterioznog štiha iz GoT, više je srednjevekovna klasika. Nadam se da će biti bolje kako serija bude odmicala.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3523 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 22/08/2022 : 23:16:48  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Yep, ima taj srednjovekovni vajb što je po meni OK jer je ovo u suštini građanski rat unutar jedne kuće koji će se preliti preko celog kraljevstva

+ zmajevi, mnogo zmajeva
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 23/08/2022 : 12:39:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
pogledao sinoć
sise i guzice su tu, ima i odrezanih jaja, razbijenih lubanja, daemon bi moga biti gej.... dakle, standardni GOT :)
iako me na početku ona naracija u stilu galadriel zbunila, pa na trenutak nisam bio siguran gledam li možda spin off gospodara prstenova

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/08/2022 : 13:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Daemon nije gay...ni blizu.
To što ti je čudno kod njega je da mu je
napeta nećakinja.
Ništa čudno za Targaryene...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 23/08/2022 : 13:07:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
pa nek misli na nju dok jebe, budala jedna :))

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

maverick
New Member

102 Posts

Member since 13/08/2012

Posted - 23/08/2022 : 14:27:46  Show Profile Show Extended Profile  Send maverick a Private Message  Reply with Quote
Serija bi mogla biti odlična ako ne bude nelogičnosti kao u prvom dijelu.

Recimo mlate se njih dvojica u areni. Ovaj plavi princ ga ošamuti, baci na pod, okrene mu leđa i onda se dvije minute šepuri kao paun ispred publike. Sasvim dovoljno da se ošamućeni digne, uzme buzdovan, zvekne ga, baci na tlo i pobijedi.

Ali dobro, događa se i u stvarnom svijetu pa zašto ne i na filmu. Bil Hikok je znao da nikad ne smije okretati leđa protivniku a opet je to jednom učinio i dobio metak.

I nije objašnjeno odakle im taj početni kapital od 10 zmajeva, a to je temelj vlasti i bitna informacija.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3523 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 23/08/2022 : 20:44:39  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Objašnjeno je u knjigama :)
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7266 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 24/08/2022 : 09:58:38  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ok serija, iako su mi svi Targaryenovi na isti kalup. Općenito mi ta loza ide na k i j mi se i za zmajeve. Hightower, kraljeva ruka, ima potencijala.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3523 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 24/08/2022 : 10:47:20  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Targarjeni su toliko jaki da su sami sebi najveći neprijatelji kada zmaj udari na zmaja. Meni je to genijalno smišljeno.

Ali slažem se, što kvalitetnije odrade sporedne igrače to će priča o samim Targarjenima biti bolja
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3524 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 28/08/2022 : 22:25:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Meni je najzanimljivije bilo što su uvezali Pesmu leda i vatre kao neki... Zadatak Targaryena, da ne kvarim ako neko još nije gledao.

Produkcijski odlično, ali s jedne strane i ovde donekle upleten woke. Prosto neverovatno da se u stvarnosti furaju woke, cancel i sl. stvari, a istovremeno snimaju ovoliko bespotrebno nasilne serije.

Nije na nivou početka GoT, ali nije ni loše.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16204 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 28/08/2022 : 23:30:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Ok serija, iako su mi svi Targaryenovi na isti kalup. Općenito mi ta loza ide na k i j mi se i za zmajeve. Hightower, kraljeva ruka, ima potencijala.

Slazem se.
Sto manje zmajeva i sedokosih i bice ovo solidno.
Ali, realno i GOT je bio sjajan zbog sporednih likova i manjih kuca i porodica... Npr, najzanimljivi delovi su mi bili sa The Houndom, aka, Sandor Cleganom.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0

Edited by - Caleb on 28/08/2022 23:31:05
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 29/08/2022 : 14:18:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
Fali nešto...neka napetost, neka pararelna radnja. Za sad je obiteljska sapunica. Ne kažem da je loše ali očekujem više.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3523 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 29/08/2022 : 22:03:41  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Usporili su radnju i druga epizoda protekla u nešto laganijem tonu, ali uz dosta dvorskih spletki i politike kako bi se napravio valjan uvod za ono što sledi. Biće ovo dobro
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24647 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 31/08/2022 : 16:33:40  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Užas od dosade ova druga epizoda. Da nije one scene u Dragonstone-u, ništa. Ova mala što je trebalo da se uda ima užasno lošu periku, a njen otac mi je ionako bezveze, ali mora zbog woke publike.

Za sad ovo produkcijski nije ni blizu GoT, a ni većina glumaca mi nema neku harizmu. U stvari, ova mala čukunbaba od Daenerys je jedina koja je ubedljiva, ostali ne. Nisam im ni imena upamtio, što je već loš znak.

Nadam se mnogo boljoj radnji u budućnosti, nekoliko paralelnih priča, dinamici. Ako ovako ostane, biće jedna velika porodična sapunica iz srednjeg veka.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3523 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 05/09/2022 : 20:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Gledati House of the Dragon nakon Rings of Power je kao da nakon Odmazde mračnog viteza pređeš na Daytrippera.

Vrhunska treća epizoda.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24647 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/09/2022 : 22:12:59  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Baš, baš dobra epizoda. Porediti sa onom sramotom od LOTR je neumesno.

Likovi su polako izgrađeni, dinamika je tu, a kraj epizode podseća na neke od najboljih trenutaka iz GoT. Ide ovo u dobrom pravcu.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
966 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 06/09/2022 : 07:00:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Daemon junački kao Rambo trči pod kišom metaka... ovaj strijela ne bi li postigao ono što cijela vojska sa zmajevima nije mogla zadnjih par tjedana, mjeseci? Na kraju ga tek reda radi pogodi par strijela da ne ispadne totalna smijurija Naravno, klupko u koji se time zapetljao sasvim očekivano, u maniri GOT-a, raspliće dobro poznata magična riječ Dracarys i zmajonja ex machina.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3523 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 06/09/2022 : 07:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Heroji, junaci, mitovi, legende, jednom rečju epska fantastika A ekipa koja adaptira Martinove stvari obožava strelce, setite se samo strela iz GoT Battle of the Bastards

Crabfeeder se skrivao po tunelima i pećinama i Daemonova "predaja" ga je naterala da izađe na čistinu kako bi postao laka meta zmajevima. Odlična taktika i lukavost.

Zmajevi jesu deus ex machina rešenje, jer postavljaju pitanje koliko bi zapravo kuća Targaryena bila jaka da nemaju zmajeve? Jako bitna stvar za celu sagu pesme leda i vatre
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24647 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/09/2022 : 08:24:31  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ovo sve stoji, iako je sam taj čin gde se on sam probija kroz neprijateljske redove i izbegava stotine strela malo jeftin i bezveze. Mada je kinematografski sve to urađeno na veoma dobrom nivou.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
966 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 06/09/2022 : 08:34:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter
iako je sam taj čin gde se on sam probija kroz neprijateljske redove i izbegava stotine strela malo jeftin i bezveze



Plot armor je i dalje najmoćnija stvar u Westerosu
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 06/09/2022 : 14:47:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
treba mi malo vremena da se ufuram ali sad mi je već malo interesantnije. prihvatio sam radnju kao takvu i likove, vidjet ćemo kud to sve ide. dat ću šansu, zasad. jest da je sapunica ali poslije gledanja rings of (woke) power i treba mi sapunica da si isperem oči.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5274 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 09/09/2022 : 15:56:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Serija otkida za sada
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24647 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 12/09/2022 : 20:46:00  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Evo koliko znači dobra režija, dobra gluma i ispričana priča.
Odlična četvrta epizoda, najbolja do sada, iako se "ništa" nije u njoj desilo.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3523 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 12/09/2022 : 23:31:54  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Jedna spora epizoda, jedna brža, ritam pripovedanja kakav i treba da bude za ovakav tip serija. Veoma bitna epizoda jer Demon navodi Reniru da okusi tamnu stranu. Saga oko Hajtauera takođe fino napreduje.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000