forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 219 - Urban
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

borg
Senior Member



Serbia
1758 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 30/12/2023 : 00:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Dakle, jednoglasno, Blade Runner.


Resistance is futile.

Edited by - borg on 30/12/2023 00:32:11
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1067 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 15/01/2024 : 21:51:39  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Strip se moze procitati. Prvi dio, dok se jos zapetljavaju stvari je puno bolji, kasnije to prelazi u limunadu. Al svi elementi su tu koji kritiziraju jedan pogled na drustvo buducnosti. Od grada zabave u kojem se izravno prenosi policijske potjere, gdje kamere snimaju svaki kutak i koji je nadziran AI robotima i AI sustavom. Zatim prikaz pokvarenog i brutalnog tog drustvenog uređenja. Kasnije to prelazi u subjektivan izopacen i bolestan svijet tvorca tog grada i posljedice. I tako to.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10078 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 15/01/2024 : 23:57:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petarStripovi10

Strip se moze procitati.



Koja je to ocjena?

Već si nam objasnio da je "nije sranje" zapravo 7/10.

Ovo je onda 8/10?

Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1067 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 16/01/2024 : 08:34:22  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Nema ocjene. Stavi koju god hoces.
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1067 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 17/01/2024 : 20:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Evo, kad vec inzistiras, ocjena bi isto bila 7, kao i hoka hey. S tim da bi hoka hey onda imala koju decimalu iznad 7 jer mi je nekako bolja prica kad usporedim s ovim stripom. Al opet, preporuke za procitati oba, neki ce i kupiti.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3801 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 02/02/2024 : 20:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
S europskih SF-om u stripu nikad se ne zna što čeka. Neki uraci budu super, poput UW1, a neki ispadnu dosta napuhani i isprazni kao Carbone i Silicium.
Brunhschwiga sam upoznao preko Moći nevinih i tu me nije baš osvojio.
Ono što upada u oči ovdje i što su neki dobro zamjetili, obilje referenci i elemenata iz pop kulture, nekada i preko granice. Kužim ideju, ali na momente je stvarno overload.
Priča sama po sebi nije takav copy/paste. Premisa je zapravo dobro osmišljena, intrigantna. Problem je što likovi nisu toliko intrigantni ili uvjerljivi. Previše jednostavni i nezanimljivi. Nakon finog početka, strip zapadne u neku svoju vrstu kaosa iz kojeg se prema kraju solidno izvuče. No, u toj sredini me nekako izgubio i dalje nisam imao baš pretjerane poveznice. Čini mi se da je autor imao previše ambicija u tijeku pisanja i htio razviti radnju na više frontova, da bi se potom vratio na početne postavke.
Crtež mi nikako nije legao. Nekako previše kaotičan i "blurry", iako možda je to bila namjena. Ali, vizualno me nikako nije privukao.
Sve u svemu, Urban će naći svoju publiku. Meni je bio pretjeran, što vizualno, što nekada narativno. Jako dobra ideja, prigodan završetak, ali falilo je dosta elemenata da bih uistinu uživao u stripu.

Od 1 do 5, na pola puta

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000