forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Nove Zekanove pustolovine 1
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28964 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/10/2022 : 13:04:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Ovaj integral Novih Zekanovih pustolovina razgalit će ljubitelje korova, ateizma, nakladničkih problema, smrskanih rasplinjača i besmrtnih strip-junaka.

Nove Zekanove pustolovine 1 • Neki malo bolji svijet • 248 stranica • Kolor • 213 x 287 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Lewis Trondheim • Crtež Lewis Trondheim • Prijevod Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.10.2022. • Cijena 250 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/nove-zekanove-pustolovine-1-neki-malo-bolji-svijet/837/

Trouble will find me

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 20/10/2022 : 13:06:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Da ima takvih smajlija sad bih cijeli post ispunio srcima :)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/10/2022 : 13:11:05  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sreća,sreća,radost!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 20/10/2022 : 13:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Uvijek sam jako skeptičan kod ovakvih nastavaka ali ne mogu reći da mi nije neizmjerno drago

quote:
Originally posted by Kerempir

Da ima takvih smajlija sad bih cijeli post ispunio srcima :)


Ako koristiš vindoze 10 onda probaj sa win key + točka :)

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



415 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 20/10/2022 : 15:42:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
❤💕

ma vidi stvarno
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2448 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 20/10/2022 : 15:46:06  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Sjajno, sjajno!!!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/10/2022 : 10:43:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 21/10/2022 10:44:35
Go to Top of Page

Vorador
Senior Member



Croatia
1576 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 21/10/2022 : 10:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Vorador's Homepage  Send Vorador a Private Message  Reply with Quote
Praznik!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 21/10/2022 : 12:12:10  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Tako mi je drago da opet imamo Zekana ❤ Zekan je dio povijesti, stripovskog odrastanja.

Prvo smo čitali Zagore. Onda su došli francusko klasici, a onda se pojavio glas da postoji i francuski novi val i da je Trondheim jedan od najjačih novotalasnih Francuza (što bi reko Anto). Pa su ameri izbacili Duengon. Pa je još 2003. Macan predstavio Trondheima Mamutiovim krabarom u Quu.. Pa je par Zekan imao premijeru Atomskim ubrzivačem u izdanju More Comicsa. Tad su stripovi dolazili na kapaljku, a autori su bili više Imena nego konkretni stripovi koje možeš pročitati. Trebalo je par godina da se kompletira Zekan, More comics je izdavao album na godinu, a onda je Fibra roknula 5 albuma odjednom. Do tad je već strip izdavaštvo postalao puno jače, puno se više albuma objavljivalo.

Zakon mi je što su Zekani na neki način pratili taj razvoj - nisu nam dani odmah, nego kroz vrijeme, i onda je bilo i iščekivanje i veselje i strip na kraju. I tih prih deset albuma je jedan od dražih dijelova moje kolekcije. Čitao sam ih prije par godina ili bili su mi super, čak i Proljetni praznici koji mi prvi put nisu bili nešto. I sad se Zekan vraća!! 5 albuma odjednom! Vraća se mladost, vraćaju se uspomene, vraćaju se stari junaci 😃😃

Hoće li biti dostojan? Čak i ako neće, drago mi je da je tu. Mogu oprostiti jedan lošiji integral na račun starih dana. Ali nadam se da će biti dobar, najbolji. Da će pokazati ovoj mlađariji danas šta stara garda može
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2448 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 21/10/2022 : 15:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Kad je ovo u AF?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28964 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/10/2022 : 16:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Idući tjedan

Trouble will find me
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 21/10/2022 : 16:33:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
🥰🥰😍😍

Pcoro je lijepo opisao, kupio te zekane od more comicsa na jednom standu ful jeftino misleći da je nešto za djecu ( tek sam počeo pratiti stripove a za forum nisam ni znao) i oduševio se, a tek kada je fibra najavila izdavanje naknadnih brojeva. Uz lincolna meni jako drag strip, volim i samostalne epizode i one povezane, "realnije" gdje kao da je to moja ekipa. I baš me pogodila zadnja priča koja s jedne strane mi je odlična s druge strane si mislio čemu takav završetak?
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1767 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 05/11/2022 : 10:58:31  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Ovaj integral je apsolutno remek delo! Rekao bih da je bolji od hvalevrijednih pustolovina. Ne secam se kada sam se tako smejao uz neki strip. Ne volim Macanove prevode ali ovde je razvalio!
Odusevljen sam! Preporuka svima!
10/10

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 05/11/2022 : 16:31:27  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
Potvrdjujem!
Bukvalno kez od uveta do uveta svo vreme.
Treba poceprkati i ostala Trondhajmova dela…
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 06/11/2022 : 19:19:55  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Čitam i trudim se da čitam što sporije. Prvi i treći album su mi genijalni. Uf, koliko mi je ovo nedostajalo…

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3730 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 18/11/2022 : 00:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Moze li se ovaj strip citati bez citanja prijasnjih Zekanovih izdanja?

Takoder, ukoliko netko se zeli rijesiti kompleta prijasnjih Zekana, slobodno mi se moze javiti

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 18/11/2022 : 08:27:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper

Moze li se ovaj strip citati bez citanja prijasnjih Zekanovih izdanja?

Takoder, ukoliko netko se zeli rijesiti kompleta prijasnjih Zekana, slobodno mi se moze javiti



Teoretski može, zekan je umro na kraju hvalevrijednih pustolovina (nije spojler, to ćeš pročitati i u uvodniku), ovo kao da je paralelni univerzum, odnosno uletit ćeš se u zekanovu propalu vezu ( koja se razvijala u hvalevrijednim pustolovinama i sl) ali život ide dalje, te još neke sitnice ali u ovdje kao da se zekanu nije ništa desilo.

Spoj zekana i rikija je fantastican, cijelo vrijeme smiješak i nevjerica na razvoj radnje, a svidjeli su mi i, ajmo reći, eksperimentalni brojevi (onaj 4.album gdje lik intervjuira žene koje nose sperme, umro sam). Kao da je novi zekan bolji od starog.

Tako da slobodno se može pročitati bez hvalevrijednih pustolovina, možda i zainteresira te nagoni nove čitatelje da potraže stare brojeve.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/11/2022 : 13:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sad kad bude navala na prvi ciklus Zekana,a neće se moći naći - a lepo sam govorio "Čitate li Zekana?".

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/11/2022 : 14:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

sad kad bude navala na prvi ciklus Zekana,a neće se moći naći - a lepo sam govorio "Čitate li Zekana?".



stampace to markos, dobar je on covek
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3130 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 18/11/2022 : 14:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by anto

sad kad bude navala na prvi ciklus Zekana,a neće se moći naći - a lepo sam govorio "Čitate li Zekana?".



stampace to markos, dobar je on covek


Realno, integrali bi zasigurno imali dobru prodaju.
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 18/11/2022 : 15:17:46  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by anto

sad kad bude navala na prvi ciklus Zekana,a neće se moći naći - a lepo sam govorio "Čitate li Zekana?".



stampace to markos, dobar je on covek


Realno, integrali bi zasigurno imali dobru prodaju.



+100
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2448 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 18/11/2022 : 18:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
+101.

Zekana vec nema u AF.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 03/01/2023 : 13:59:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Moj grijeh je velik, posumnjao sam u Trondheima.
Posipavam se pepelom i objavljujem da je ovo vjerojatno najbolji nastavak nekog serijala kojeg smo imali prilike čitati zadnjih boktepitaj koliko godina!
U ovom integralu imamo 5 naslova za koje bez ikakve sumnje mogu reći da 3/5 ulaze u top 5 Zekanovih avantura ikad! Preciznije, prvi, treći i peti album imaju takav spektar pamtljivih i bizarnih nadjebavanja Zekana i Rikija da je to čudo! Urnebes kakvog nema u starim pustolovinama sveukupno. Osim toga imam osjećaj i da je Zekan ovdje manje ciničan i sklon neuspjehu ali i puno oštroumniji tako da je neopisiv gušt kad s lakoćom u više navrata popiša Rikijeve neodoljivo prefrigane pizdarije. A nije da ih ima malo.!
Gotovo svaka priča se doima aktualnija i zrelija ali nipošto po štetu zajebancije i specifičnog humora tako da mislim da je pred Trondheimom blistava budućnost ma koliko god on već godinama spadao među veterane BD stripa.
Crtež u Zekanu je oduvijek bio sporedna stvar ali neobično je što mi je već na prvoj stranici zapelo za oko koliko je okuugodniji, pročišćeniji i manje neurotičan nego što smo to navikli. Tako da bi mu oni koje je Zekan do sada odbijao mogli pružiti šansu. Sad kad ga malo listam si razmišljam kako su zapravo i boje puno kvalitetnije odrađene, što se pogotovo primjeti u drugom albumu koji je meni slab ali je vizualno jako kul. Očito mi se nedaju čitat stripovi bez teksta ¯\_(ツ)_/¯
Ali ok, čak i unatoč tom drugom albumu uživao sam u svakom trenutku čitanja ovog naslova i ne znam da li je tako i drugima no Zekan me baš baci u dobru volju i ima tendenciju da me to dosta dugo drži. Tako da će ovo nesumnjivo biti moj izbor za visoko mjesto u ovogodišnjem glasanju.
Zekan se vratio jači nego ikad! Pa tko bi to rekao?!
Jedva čekam dvojku!
Posebna zahvala velikodušnom dedamrazu/lil'babyJesusu Markosu! 💗

Antoanskih 9/10!

Bok, kako si.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/01/2023 : 17:19:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
cenim da je antoanskih 9/10 jača ocena od šanerovskih 10/10?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2448 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 03/01/2023 : 18:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Ne znam da li mi je neka knjiga uz ovu, i dva Lavirintova Zerocalcarea, razvukla osmeh od uha do uha, i donela tako lep osecaj radosti. Da je vise ovakvih stripova.

Zelim Marku da sto pre rasproda integral, da bi u istom ruhu videli Zekanove pustolovine bez Zekana, i regularnu seriju u dve knjige.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 03/01/2023 : 19:34:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

cenim da je antoanskih 9/10 jača ocena od šanerovskih 10/10?


Antoanskih 9/10 je granitna ocjena s tendencijom rasta (da, granit raste u visinu!) dok je Šanerovih 10/10 dosad neviđena anomalija od koje svakako treba strepiti!

Bok, kako si.
Go to Top of Page
Page: of 2  Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000