forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 LOTR Rings of power
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6056 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 08/03/2024 : 23:19:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
@culture vulture : odličan post.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6918 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 08/03/2024 : 23:21:45  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Tonto hoće da kaže da azijati treba da glume orke, bez maske.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7830 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 08/03/2024 : 23:27:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Tonto hoće da kaže da azijati treba da glume orke, bez maske.

E to.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 09/03/2024 : 08:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Ajmo razmisliti o ovoj temi mrvicu dublje.

Zašto kod Tolkiena nema ne-bijelaca? Pa zato što je njegov svijet u biti europski srednji vijek (plus magija). A u takvom je svijetu sve bijelačko - moda, oružje i oklopi, arhitektura i dizajn, tehnologija, ceste, dijeta... Sve je to bijelačko i europeidno. A stavljati u takav, u svim elementima bijeli, svijet nekoga druge rase, ali tko se ne oblači i ponaša kao pripadnik druge rase, nego samo ima drugu boju kože, nema nikakvog smisla i upravo je suprotno od inkluzivnosti - upravo briše identitete drugih rasa i stavlja fanonovsku bijelu masku na crno lice, nakon čega osoba više nije ni bijelac ni ne-bijelac, kao npr. Lee iz Steinbeckovog Istočno od raja.



Stereotipni je pogled da je Europa u srednjem vijeku bila samo bijela. Još u 3. stoljeću bilo je careva ZRCa koji su bili crnci, potomci robova. Na kraju srednjeg vijeka i početkom novog na francuskim dvorovima posebno kasnije u Versaillesu popularno je bilo nanositi hrpu bijelila (tko zna zašto!?)...Europa je oduvijek bile naseljena raznima rasama i ljudima različite boje kože. Prikaz rasa/ljudi u RofP je potpuno smislen, a o scenariju i filmskom jeziku u seriji bi se dale raspravljati. A o ovome je sve Tonto dobro napisal u svom uvodnom upisu o seriji.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4132 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 09/03/2024 : 10:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Svakome tko je čitao Tolkiena je prikaz rasa/ljudi u RofP potpuno smislen jednako kao što je smisleno da Jaguarovu šapu u Apocalyptu glumi Vladimir Šeks. Zašto ne bi ekranizirali Šegrta Hlapića pa da Majstora Mrkonjića glumi neki Somalijac. Kužiš "mrkonjić" (tko zna zašto!?).
Vas dvojica želite negirati činjenicu da izgled nekog glumca može dati određen ton filmu. Samo ne znam čemu onda svi oni silni šminkeri, maskeri, prostetika i castinzi služe.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1407 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 09/03/2024 : 11:26:38  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by culture vulture

Ajmo razmisliti o ovoj temi mrvicu dublje.

Zašto kod Tolkiena nema ne-bijelaca? Pa zato što je njegov svijet u biti europski srednji vijek (plus magija). A u takvom je svijetu sve bijelačko - moda, oružje i oklopi, arhitektura i dizajn, tehnologija, ceste, dijeta... Sve je to bijelačko i europeidno. A stavljati u takav, u svim elementima bijeli, svijet nekoga druge rase, ali tko se ne oblači i ponaša kao pripadnik druge rase, nego samo ima drugu boju kože, nema nikakvog smisla i upravo je suprotno od inkluzivnosti - upravo briše identitete drugih rasa i stavlja fanonovsku bijelu masku na crno lice, nakon čega osoba više nije ni bijelac ni ne-bijelac, kao npr. Lee iz Steinbeckovog Istočno od raja.



Stereotipni je pogled da je Europa u srednjem vijeku bila samo bijela. Još u 3. stoljeću bilo je careva ZRCa koji su bili crnci, potomci robova. Na kraju srednjeg vijeka i početkom novog na francuskim dvorovima posebno kasnije u Versaillesu popularno je bilo nanositi hrpu bijelila (tko zna zašto!?)...Europa je oduvijek bile naseljena raznima rasama i ljudima različite boje kože. Prikaz rasa/ljudi u RofP je potpuno smislen, a o scenariju i filmskom jeziku u seriji bi se dale raspravljati. A o ovome je sve Tonto dobro napisal u svom uvodnom upisu o seriji.



Ne smatram da je relevantno za raspravu pa se neću obazirati na to da si izmiješao Europu u srednjem vijeku, Zapadno Rimsko Carstvo u 3. stoljeću i Versailles 17. stoljeća, koji se ne preklapaju ni vremenski ni geografski ni kulturološki ni u bilo kojem smislu pa otuda, naravno, ni rasnom. Isto tako ću zanemariti anakronost, netočnost i nelogičnost navoda o rasi rimskih careva i razlozima za šminkanje na francuskim dvorovima. Moglo bi se, s malo više truda i znanja, naći puno boljih i relevantnijih primjera za rasnu raznolikost Europe u srednjem vijeku, pogotovo u mediteranskim zemljama. Recimo, dakle, da si apsolutno u pravu i da bi realistični prikaz srednjega vijeka u Europi trebao uključivati značajan postotak ne-bijelaca i da je moj post trebao to priznati. OK, recimo da to stoji i, evo, priznajem da sam previše pojednostavio stvari.
Ali previše pojednostavio za koji razgovor? Za razgovor o povijesno točnom, sveobuhvatnom prikazu srednjega vijeka? Svakako. Ali mi ovdje ne razgovaramo o tome, nego o Tolkienovom autorskom svijetu, a za taj razgovor ne mislim da sam stvari previše pojednostavio ili jednostrano prikazao.
Tolkien je bio Englez, rođen u viktorijansko doba i odrastao na viktorijanskoj književnosti (koja uključuje određene rasne predrasude koje je on nesvjesno baštinio), kojeg su sjećanja iz djetinjstva vezala za nestajuću ruralnu Englesku (koju nije jedino on u to doba idealizirao - to je u to doba bio opći sentiment, bez razumijevanja kojeg je nemoguće razumijeti Tolkiena, jer Sauron nije samo demon ili strah s Istoka, nego i industrijalizacija), kojeg se isto tako treba smjestiti u kontekst engleskog medijevalizma i antikvarijanizma (koji su pojednostavljivali i idealizirali srednji vijek čak i umovima socijalista poput Williama Morrisa), koji je život uglavnom proveo u tada rasno i nacionalno poprilično jednolikom Oxfordu, koji je svoj svijet inspirirao na europskim mitologijama za koje je bio stručnjak. Da, naravno da stoji da je to idealizirani svijet, da je u realnom srednjem vijeku bilo ne-bijelaca, ali o čemu razgovaramo? Je li ikad u realnosti postojala Engleska koju je Kate Greenaway prikazivala u svojim knjigama za djecu? Naravno da nije, to je bio svjesno idealizirani svijet, u kojem nemoguće čista djeca, obučena u izmaštane kostime kakve nikad nitko nije nosio žive u idilično urednoj i uvijek sunčanoj ruralnoj Engleskoj. Naravno da to nije realnost, ali u tome i jest čar njezinih knjiga. I koja je svrha uzeti crnu tintu i ofarbati tu i tamo neko lice u njezinoj knjizi jer bilo je i u viktorijansko doba u Engleskoj crne djece ili im dodati mrlje po rukama, nogama i odjeći jer stvarna djeca nisu nikad tako čista? Tko piše uvodnu riječ o Tadijanovićevom Rastušju i ističe da slika nije realna, da je agrarna revolucija počela već u 18. stoljeću, da je iz same činjenice da se Tadija nije nikad u njega pokušao vratiti očito kako ni on sam nije vjerovao da je Rastušje bilo baš tako super?
Tolkienov fantastični srednji vijek je bijeli i apsurdno je isticati: "Ali pravi nije bio!".
Ali moja poanta, na koncu, uopće nije bila to, nego da ne vidim na koji je način dobro za ne-bijelce da im se brišu njihovi autentični identiteti i da ih se predstavlja kao izgubljena stada Europljana.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1407 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 09/03/2024 : 11:30:31  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Svakome tko je čitao Tolkiena je prikaz rasa/ljudi u RofP potpuno smislen jednako kao što je smisleno da Jaguarovu šapu u Apocalyptu glumi Vladimir Šeks. Zašto ne bi ekranizirali Šegrta Hlapića pa da Majstora Mrkonjića glumi neki Somalijac. Kužiš "mrkonjić" (tko zna zašto!?).
Vas dvojica želite negirati činjenicu da izgled nekog glumca može dati određen ton filmu. Samo ne znam čemu onda svi oni silni šminkeri, maskeri, prostetika i castinzi služe.




Odlično!

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 09/03/2024 : 11:40:58  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

Ne smatram da je relevantno za raspravu pa se neću obazirati na to da si izmiješao Europu u srednjem vijeku, Zapadno Rimsko Carstvo u 3. stoljeću i Versailles 17. stoljeća, koji se ne preklapaju ni vremenski ni geografski ni kulturološki ni u bilo kojem smislu pa otuda, naravno, ni rasnom. Isto tako ću zanemariti anakronost, netočnost i nelogičnost navoda o rasi rimskih careva i razlozima za šminkanje na francuskim dvorovima.




Zanemaruješ ono gdje ti fali, šteta.


Ne, nije Frano obojal tablu

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 09/03/2024 16:52:44
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6918 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 09/03/2024 : 12:16:02  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
BeaGea, stvarno ti je neverovatna "logika". Različite rase prisutne u društvu, ne znače 1 ili 2 pojedinca neke rase, zalutala među 50000 ostalih.

Vidiš da ni danas, kad je Amerika puna različitih rasa, oni ne mogu da nađu dovoljan broj dobrih "obojenih" glumaca, koji bi korektno popunili njihovu (često preteranu u poslednje vreme, zbog "korektnosti") zastupljenost u TV serijama i filmovima, a da kvalitet glume ne pati.

A ti se za multirasnost pozivaš na srednji vek u Evropi.



Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1412 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 09/03/2024 : 12:37:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Pa evo ih Indija i Brazil kao primeri višerasnih kultura ili zemalja, pa ih retko ko pominje u ovakvim raspravama, već se sve vrti oko Amerike.

Ma čitav svet da postane kao Amerika. Čitav univerzum...

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers

Edited by - ridiculus on 09/03/2024 12:37:53
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6918 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 09/03/2024 : 12:44:25  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Kad je Worfa u Star Trek NG (i kasnije) glumio crnac, niko nije pomislio da je nešto neodgovarajuće. Staviš masku bilo kome i dobiješ rasu koja treba da bude - Klingonsku.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 09/03/2024 : 13:00:52  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

BeaGea, stvarno ti je neverovatna "logika". Različite rase prisutne u društvu, ne znače 1 ili 2 pojedinca neke rase, zalutala među 50000 ostalih.



Ni ne govorim o zalutalima, nego prisutnima. Čitaš između redaka ono kaj ne piše.
Povijest Europe po rasnom pitanju nije dovoljno istražena, ali ono kaj je poznato govori da je bila prisutnost svih rasa, od bijele preko crne do žute. Crkva i njezina literatura pokušavaju obojiti Europu u bijelo i na tim predrasudama počiva dobar dio informacija koji prosječni Europljanin danas ima. Stvarnost je bila drugačija.

P.S.Slika iznad ne prikazuje bilo koga, to je rimski car. Kojemu je dio Carstva uzorpiral car Niger

P.P.S. Ne zajebavam se, ovo su povijesne činjenice bazirane na izvorima.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 09/03/2024 13:06:50
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7830 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 09/03/2024 : 13:01:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Kad je Worfa u Star Trek NG (i kasnije) glumio crnac, niko nije pomislio da je nešto neodgovarajuće. Staviš masku bilo kome i dobiješ rasu koja treba da bude - Klingonsku.


Da, stavis masku, ali ni crni vulkanac tuvok bez maske u voyageru nije nikome smetao. Koliko je forsiranje korektnosti danas iritantno meni je jos gore inercijsko režanje publike na istu.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 09/03/2024 : 13:02:20  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

Pa evo ih Indija i Brazil kao primeri višerasnih kultura ili zemalja, pa ih retko ko pominje u ovakvim raspravama, već se sve vrti oko Amerike.



Jebiga, ne odgovaraju stereotipima.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46574 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/03/2024 : 13:04:05  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

Pa evo ih Indija i Brazil kao primeri višerasnih kultura ili zemalja, pa ih retko ko pominje u ovakvim raspravama, već se sve vrti oko Amerike.

Ma čitav svet da postane kao Amerika. Čitav univerzum...



Haha,ne znam za indiju ( ai boli me neka stvar) ali Brazil i dalje stavlja isključivo bilce ,pogotovo ka tv vvoditelje/ice šta je i normalno.
Mislin jesu višerasni i izmišani ali zna se ko je glavni.
Evo npr
https://www.youtube.com/watch?v=WHNhdMD54dU

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25958 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/03/2024 : 13:06:47  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Jebo rase,ta serija je loša.
Od glume pa do scenarija.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46574 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/03/2024 : 13:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Jebo rase,ta serija je loša.
Od glume pa do scenarija.




Zanimljiva je rasprava koga boli za seriju.

Uglavnom danas tako useru filmove evo npr. Demeter su usrali .

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1412 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 09/03/2024 : 13:11:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
I u Indiji je tako. Poslednjih više hiljada godina belci su u višim kastama. Ali htedoh da kažem, tu na 10 kvadratnih metara možeš da sretneš ljude svih boja koža. Oni su skroz izmešani. Ne kao u Južnoj Africi, gde je podela jasna.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7830 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 09/03/2024 : 13:17:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Svakome tko je čitao Tolkiena je prikaz rasa/ljudi u RofP potpuno smislen jednako kao što je smisleno da Jaguarovu šapu u Apocalyptu glumi Vladimir Šeks. Zašto ne bi ekranizirali Šegrta Hlapića pa da Majstora Mrkonjića glumi neki Somalijac. Kužiš "mrkonjić" (tko zna zašto!?).
Vas dvojica želite negirati činjenicu da izgled nekog glumca može dati određen ton filmu. Samo ne znam čemu onda svi oni silni šminkeri, maskeri, prostetika i castinzi služe.

Ja sam lijepo napisao da nisam fan tolkiena, a da jesam mozda bi i ja reagirao isto. Drukcije je fanovsko reagiranje i ono sa distance. Meni je gospodar prstenova od polovice trilogije pa do kraja gomila praznog hoda i dosade sa najglupljim mogucim krajem.
Ono o cemu se ovdje prica (ili bar ja pricam): mislis li da su rase najveci problem ove serije?

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 09/03/2024 : 14:05:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Kad je Worfa u Star Trek NG (i kasnije) glumio crnac, niko nije pomislio da je nešto neodgovarajuće. Staviš masku bilo kome i dobiješ rasu koja treba da bude - Klingonsku.


quote:
Originally posted by Tonto

Da, stavis masku, ali ni crni vulkanac tuvok bez maske u voyageru nije nikome smetao. Koliko je forsiranje korektnosti danas iritantno meni je jos gore inercijsko režanje publike na istu.


Poređenja totalno veze s vezom nemaju....što me od Al Eksa naravno ne iznenađuje, al s Tontom nisam tako blizak drugar još uvek, pa nzm šta da mislim xD

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7830 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 09/03/2024 : 14:14:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Mislis da se danas pojavi vulkanac crnac u star treku ne bi bilo galame: woke, woke, woke!?

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1407 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 09/03/2024 : 14:27:54  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by culture vulture

Ne smatram da je relevantno za raspravu pa se neću obazirati na to da si izmiješao Europu u srednjem vijeku, Zapadno Rimsko Carstvo u 3. stoljeću i Versailles 17. stoljeća, koji se ne preklapaju ni vremenski ni geografski ni kulturološki ni u bilo kojem smislu pa otuda, naravno, ni rasnom. Isto tako ću zanemariti anakronost, netočnost i nelogičnost navoda o rasi rimskih careva i razlozima za šminkanje na francuskim dvorovima.




Zanemaruješ ono gdje ti fali, šteta.




Zanemarujem ono gdje tebi fali, kako ti ne bi bilo neugodno kad se pokaže da pričaš podučavaš o stvarima o kojima nemaš pojma. Septimije Sever bio je crnac jednako kao što sam i ja. Po majci je bio italskog, po ocu punskog podrijetla, čitaj bijelo-semitskog. S obje strane porodice su mu aristokrati, eques, konzuli itbl., dakle, ideja da je to neki "niger uzurpator" (ne preuzimam nikakvu odgovornost za te riječi) u Carstvu koje nije isključivo europsko, u doba u kojem koncept rase nije postojao u današnjem značenju je jednako tako "bazirana na povijesnim činjenicama i izvorima" kao i ono o razlozima šminkanja na francuskim dvorovima, što neću rasturati, jer nema smisla. Pričaš o stvarima o kojima nemaš pojma jer pretpostavljaš da nitko drugi ne zna više, a razlog zašto mi se ne da pisati što jest povijesna istina je da je sve to ionako irelevantno za raspravu, za koju druga strana ionako nije ponudila nikakav pravi argument i neće, jer osim već svima dosadnog virtue signalling drugog tu nema. Ajmo dalje.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.

Edited by - culture vulture on 09/03/2024 14:29:27
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 09/03/2024 : 14:41:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Mislis da se danas pojavi vulkanac crnac u star treku ne bi bilo galame: woke, woke, woke!?



Naravno da bi. U odgovor (između ostalog) npr. tome što kad je Tuvok ispao Vulka-cr-nac: Paramaunt, ABC ili ko je već producirao i distribuirao Vojadžera nije išao okolo i lajao kako su oni on the frontlines borbe za reprezentaciju cele današnje moderne globalne populacije time što su castovali Afro-Amerikanca za tu ulogu. Za razliku od današnjice u kojoj marketing i PR manje-više samo tupe o tome kako su svi žene, manjine, trans, kako ovo kako ono....i kako to koriste kao štit protiv kritike. Ko god ti kritikuje Vojadžer, nikad neće reći bilo šta u vezi s Vulka-cr-ncem, ženom kapetanom broda, itd. Ali će ti zato Dženifer Lorens bez pardona reći da pre nje nije bilo ženskih akcionih heroja, itd.... Bezveze mešaš babe i žabe.

No kako god. Evo u to ime malo kulturne aproprijacije u vidu jake arijevske (ali evro-arijevske, ne indo-arijevske xD) likuše i njen ponosni manspreading xD

https://pbs.twimg.com/media/FUMph8AXsAADeQp.jpg


(i slažem se sa svima koji kažu da je agenda-based casting zaista najmanji problem ovog izroda od serije)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7830 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 09/03/2024 : 14:50:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by Tonto

Mislis da se danas pojavi vulkanac crnac u star treku ne bi bilo galame: woke, woke, woke!?



Naravno da bi. U odgovor (između ostalog) npr. tome što kad je Tuvok ispao Vulka-cr-nac: Paramaunt, ABC ili ko je već producirao i distribuirao Vojadžera nije išao okolo i lajao kako su oni on the frontlines borbe za reprezentaciju cele današnje moderne globalne populacije time što su castovali Afro-Amerikanca za tu ulogu. Za razliku od današnjice u kojoj marketing i PR manje-više samo tupe o tome kako su svi žene, manjine, trans, kako ovo kako ono....i kako to koriste kao štit protiv kritike. Ko god ti kritikuje Vojadžer, nikad neće reći bilo šta u vezi s Vulka-cr-ncem, ženom kapetanom broda, itd. Ali će ti zato Dženifer Lorens bez pardona reći da pre nje nije bilo ženskih akcionih heroja, itd.... Bezveze mešaš babe i žabe.

No kako god. Evo u to ime malo kulturne aproprijacije u vidu jake arijevske (ali evro-arijevske, ne indo-arijevske xD) likuše i njen ponosni manspreading xD

https://pbs.twimg.com/media/FUMph8AXsAADeQp.jpg


(i slažem se sa svima koji kažu da je agenda-based casting zaista najmanji problem ovog izroda od serije)

Ne bi rekao da mijesam babe i zabe jer je spominjanje tuvoka bilo iskljucivo kao odgovor aleksu i primjer kad se crnac nije skrivao iza maske, a ne da bi se radile usporedbe s lotr.

Ne da mi se vise igrati gluhih telefona jer si zadnjom recenicom sve rekao i slozio se s onim sto zelim reci.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6918 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 09/03/2024 : 15:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89


Poređenja totalno veze s vezom nemaju....što me od Al Eksa naravno ne iznenađuje, al s Tontom nisam tako blizak drugar još uvek, pa nzm šta da mislim xD



Savršena su moja poređenja, ali ti ih verovatno ne razumeš.

Tonto i BeaGea su posebna priča - jedan nije zainteresovan za LOTR, drugi nije za SW, ali zato svojim (čudnim) stavovima žele da dominiraju, kad su ove teme u pitanju.

Pretpostavljam da te muči Worf?

Da li si shvatio da je poenta, da možeš i u LOTR i u SW i bilo čemu, da smisliš novu (vanzemaljsku ili bajkovitu) rasu i da je vizuelizuješ kako hoćeš, ako pod maskom i crnci i belci izgledaju kao ta nova rasa?
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000