forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 LOTR Rings of power
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

Tonto
Advanced Member



7874 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 08/03/2024 : 13:41:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
https://screenrant.com/movie-adaptations-nothing-like-books/


... i još

Starship troopers
I, robot
I am legend
The wizard of oz
...itd.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4146 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 08/03/2024 : 13:44:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto
Slažem se. Ne zamjerite mi preoštar nastup, ali doprinosi zahuktavnju rasprave što me uvijek veseli. Nije mi namjera svrstati ikoga u spomenute kategorije već ukazati na, po meni, prvoloptašku kritiku koja je rezultat indoktrinacije na pomalo (opet po meni) primitivnom sagledavanju stvari.


Može to biti prvoloptaška kritika, ali i ne mora. Film je primarno vizualni medij a ljudi su vizualna bića tako da je prva stvar koju netko primjeti i može kritizirati upravo taj aspekt nekog djela. Zar je to drugačije od najave novog Zagora u Italiji? Pa prvo ćemo svi (i ti s nama) iskomentirati naslovnicu/crtež, Barison sve lošiji! blabla...
Ja kužim da ti želiš problematizirati ljudsku sklonost navikama,tradicionalizmu kao i rastući rasizam i ksenofobiju u društvu ali LOTR je zaista potpuno pogrešan primjer za to.

Ajmo ekranizirat Velog Jožu ili Regoča, al nek su crnci jer je to bajka i ko sere protiv toga je kriptorasist. Ma da ne bi.

Ovo me sad podsjetilo kad sam se prije 10 godina baš grdo posvađao sa prijateljem jer mi je Heimdall u Thoru bio odličan. I danas mi je odličan ali zato što se radi o ekranizaciji američkog stripa. S druge strane da danas netko ekranizira neku od Sturlusonovih saga sa crnačkom postavom onda bi to bila sasvim druga priča, a takvih marketinških travestija ne treba nikome jer to jednostavno ne može biti način za ispravljanje povijesnih nepravda. Jedino što može jest iznijedriti drugačiji efekt i još dodatno podijeliti ljude.

@Bushido: U LOTRu nema tih likova iz Warcrafta. Kraj priče. Ekranizacija Warcrafta D&Da i sličnih stvari sa crnom rasom nije i ne smije biti problematična osim naravno rasističkim glupanima.

Bok, kako si.

Edited by - Cromwell on 08/03/2024 13:51:11
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7269 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/03/2024 : 13:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
@Bushido - Drizzt Do'Urden mi je jedan od najdražih knjiških likova, ali primjeri nisu iz LOTR-a.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7874 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 08/03/2024 : 13:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
...to jednostavno ne može biti način za ispravljanje povijesnih nepravda. Jedino što može jest iznijedriti drugačiji efekt osim još dodatno podijeliti ljude.


To je točno, ali ja tu vidim samo problem u ljudima. Travestije su zabavne, ako ti se ne sviđa produži dalje, nađi nešto što ti se sviđa, nema potrebe pjeniti se i galamiti o blasfemiji jer to zasigurno nije.

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 08/03/2024 13:54:17
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7874 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 08/03/2024 : 13:59:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Volio bi čuti što bi fanovi Shakespearea iz njegovog vremena rekli na Romea i juliju sa dicapriom...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1410 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 08/03/2024 : 14:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Rings of Power tvrdi da pripada Tolkienovom svijetu, dakle, opravdano mu je suditi prema tome koliko se u taj svijet uklapa, odnosno koliko je vjeran Tolkienovoj viziji.
Crnih vilenjaka, crnih patuljastih Skotkinja, crnih irskih cigana i slicnih woke bedastoca kod Tolkiena nema i tocka.
Cinjenica da ih ima, kao sto Bushido istice, u drugim svijetovima je irelevantna, jer razgovaramo o Tolkienu.
Cinjenica da vecina filmskih adaptacija ne ostaje vjerna knjiskim predloscima stoji, ali takodjer nije relevantna, jer nije usporedivo raditi seriju od koje ocekujes ogroman profit zahvaljujuci tome sto si otkupio prava na Tolkienovo ultra-popularno ime i raditi adaptaciju nekih od ovih stvari koje navodi Tonto, a koje nikad nisu imale planetarnu popularnost.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7874 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 08/03/2024 : 14:05:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Generalno, moja opservacija je da će ljudi reagirati na promjenu rase ili spola ostrašćeno i oštro, a kad u adaptacijama dolazi do promjena karaktera, poanti, bitnih djelova radnje te su kritike triput tiše i zanemarive. To su, jebiga, in my book, elementi rasnih predrasuda. Ništa strašno, svi imamo predrasude ko što vice kaže, samo ukazujem na to jer tako na to gledam.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1410 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 08/03/2024 : 14:07:39  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Volio bi čuti što bi fanovi Shakespearea iz njegovog vremena rekli na Romea i juliju sa dicapriom...



Valjda s Claire Danes, buduci da su u Shakespearovo doba svi glumci bili muskarci?

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7874 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 08/03/2024 : 14:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Što ćemo s činjenicama da John Wayne glumi Džingis kana ili što Mickey Rooney glumi japanaca u Doručku kod tiffaniya? Čini li to te filmove lošijima?

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12804 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/03/2024 : 14:43:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

@Bushido: U LOTRu nema tih likova iz Warcrafta. Kraj priče. Ekranizacija Warcrafta D&Da i sličnih stvari sa crnom rasom nije i ne smije biti problematična osim naravno rasističkim glupanima.


quote:
Originally posted by vice

@Bushido - Drizzt Do'Urden mi je jedan od najdražih knjiških likova, ali primjeri nisu iz LOTR-a.


Naravno. Samo dajem primjere prikaza tamnoputih vilenjaka u drugim franšizama, čisto da se vidi kako to nije toliko nezamislivo, niti da je The Rings of Power u tom smislu neki presedan.

Po meni je besmisleno to prolijevanje žuči oko boje kože fiktivnih likova, ili nekih drugih karakteristika.

Naravno da su u Tolkienovom imaginariju svi glavni likovi bijelci, isto kao i pripadnici njihovih rasa. Tolkienovi svjetovi su multikulturalni i višerasni u prenesenom smislu.

Međutim, autori i producenti adaptacija Tolkienovih djela ne mogu razmišljati na taj preneseni, književni način, jer su film i televizija audiovizualni mediji, koje konzumiraju milijarde stanovnika ovoga planeta. Oni ne stvaraju te adaptacije da bi ih gledala većinska bjelačka publika iz vremena kada su Tolkienove knjige originalno objavljivane, već ih stvaraju za današnju globalnu publiku i globalno tržište.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6997 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 08/03/2024 : 14:45:17  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Što ćemo s činjenicama da John Wayne glumi Džingis kana ili što Mickey Rooney glumi japanaca u Doručku kod tiffaniya? Čini li to te filmove lošijima?



U ovom slučaju da, iako se ne slažem sa tobom skoro ni u čemu, i po ovom pitanju.

Edited by - alexts on 08/03/2024 14:58:40
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6997 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 08/03/2024 : 14:57:41  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Razumijem vaše gledanje na stvari, ali se ne slažem. S moga gledišta mogu biti crnci, mogu biti pederi, mogu biti astronauti. Stvar je autorske slobode i pristupa adaptaciji.



Ograničavanje autorskih sloboda u adaptacijama, nije želja za rasizmom, već želja da dobiju delo blisko izvorniku, kakvo žele i zbog čega idu da gledaju.

Nekima uvek nije bitno. Nekima uvek jeste. To je razlika u karakterima i umerničkim preferencijama.

Kad čovek želi da vidi adaptaciju Šekspira, što bližu originalu, neće prihvatiti labavo zasnovanu. Ako hoće autorsku varijantu, novo i drugačije delo, viziju blago zasnovanu na Šekspiru, neće ići da gleda delo verno izvorniku.

Mislim da svi znamo šta želi 85% gledalaca filmova baziranih na Tolkinu. Ne može se pobeći od toga. Onih 15% koji dobiju nešto sasvim drugačije, ne znači da će ni oni svi biti zadovoljni, ako je loše urađeno.

Edited by - alexts on 08/03/2024 15:00:57
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 08/03/2024 : 15:04:34  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Što ćemo s činjenicama da John Wayne glumi Džingis kana ili što Mickey Rooney glumi japanaca u Doručku kod tiffaniya? Čini li to te filmove lošijima?




Baš sam o tome razmišljal, to nije bilo woke

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6997 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 08/03/2024 : 15:08:34  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Navođenje linkova gore, filmskih dela koja drastičnije odstupaju od književnih izvornika, nema nikakvog smisla.

Ne mogu se druga dela porediti na takav način sa LOTR. Kao ni sa Marvelom ili DC-jem.

Mnogi filmovi nisu nastali zbog želje publike da vide vernu adaptaciju (dok LOTR jeste nastao iz komercijalne potrebe producenata za zadovoljavanjem ovakvih želja), ni zbog želje autora da naprave delo verno izvorniku.

Zašto onda porediti takva dela sa onim gde postoji interes publike za vernom adaptacijom ili želja autora da odpoštuje originalnu viziju?
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7874 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 08/03/2024 : 15:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Alekse sve si krivo pohvatao. Navodjenje adaptacija nije tu da bi se usporedjivalo sa ovom serijom vec kao protuargument onima koji misle da se stvari ne smiju mijenjat.

Nitko nije rekao da je ogranicavanje autorskih sloboda zelja za rasizmom i razlozi koje ti navodis su skroz legitimni. Sve i jedino sto ja govorim je da se elementi rasnih predrasuda mogu iscitati kada netko kao prvi problem navodi rasu (i to prilicno naglasava) u seriji kojoj se da prigovoriti tisucu stvari prije toga. Nikoga ne optuzujem za nista, sam reagiram na nesto sto je meni bezveze.


The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 08/03/2024 15:23:44
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 08/03/2024 : 15:35:07  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Dođe mi da upalim ovo samo da vidim oko čega je buka...
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6066 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 08/03/2024 : 15:59:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

https://forgottenrealms.fandom.com/wiki/Drow

https://warcraft.wiki.gg/wiki/Night_elf

https://elderscrolls.fandom.com/wiki/Dunmer



Odlična usporedba. Što tamo neki Tolkien zna, treba se referirati na Blizzard. Oni znaju kako treba.


Bond.James Bond.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1422 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 08/03/2024 : 17:42:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by prop_ovednik

Dođe mi da upalim ovo samo da vidim oko čega je buka...



Ni oko čega. Šta se mene tiče Bezosov Gospodar prstenova?

Moguće da je sve to o čemu raspravljate krivica marketinga, koji bi da privuče stare fanove Tolkinove priče, kojih ima priličan broj, i da stvori nove. Kako drugačije da vrate uloženi novac? A pod marketingom ovde mislim na to kako se serija predstavlja publici. Ja sam po svojoj prirodi prilično imun na reklamu, ali vidim da ljudi, i meni bliski i oni dalji, nisu, pa bih rekao da je tu bar deo problema.

Obično mi problem nije u samoj rasi - različite rase i narodi su zamišljali Isusa Hrista na različite načine, da i ne pominjem paganske bogove (tj. prirodne sile) - već kada se biraju ljudi koji nemaju veštine i talenta da odglume šahovske figure, kamoli malo aktivnije primerke života, ali statistički odgovaraju zamišljenim ili predviđenim odnosima (rasnim, polnim, kojim god) u gledalištu, pa eto ih tu, u filmu ili seriji. The Expanse mi je bio najbolji primer za tu stranputicu, jer tamo rasna raznolikost ima osnovu u samoj priči.

I još više me brine ono što je sawitch pomenuo: da serija ne izgleda dobro za svojih trilion ili koliko dolara budžeta. Šta je to sa ovom kompjuterskom grafikom danas? Biće da novac nije dovoljan da stvori ukus.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7874 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 08/03/2024 : 18:00:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:

I još više me brine ono što je sawitch pomenuo: da serija ne izgleda dobro za svojih trilion ili koliko dolara budžeta. Šta je to sa ovom kompjuterskom grafikom danas? Biće da novac nije dovoljan da stvori ukus.

Pranje love?

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 08/03/2024 18:01:29
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 08/03/2024 : 18:29:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

I još više me brine ono što je sawitch pomenuo: da serija ne izgleda dobro za svojih trilion ili koliko dolara budžeta. Šta je to sa ovom kompjuterskom grafikom danas? Biće da novac nije dovoljan da stvori ukus.



aj grafika, nego i kostimi-oklopi sto su 3D-printovani od plastike ko za skolsku predstavu....

no to je sve valjda, kako bi Bushido lepo rekao - reprezentativno za danasnju globalnu populaciju koja nema nikakve kriterijume ni za sta vise xD

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1410 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 08/03/2024 : 20:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Ajmo razmisliti o ovoj temi mrvicu dublje.

Zašto kod Tolkiena nema ne-bijelaca? Pa zato što je njegov svijet u biti europski srednji vijek (plus magija). A u takvom je svijetu sve bijelačko - moda, oružje i oklopi, arhitektura i dizajn, tehnologija, ceste, dijeta... Sve je to bijelačko i europeidno. A stavljati u takav, u svim elementima bijeli, svijet nekoga druge rase, ali tko se ne oblači i ponaša kao pripadnik druge rase, nego samo ima drugu boju kože, nema nikakvog smisla i upravo je suprotno od inkluzivnosti - upravo briše identitete drugih rasa i stavlja fanonovsku bijelu masku na crno lice, nakon čega osoba više nije ni bijelac ni ne-bijelac, kao npr. Lee iz Steinbeckovog Istočno od raja.
Jesu li ti bijelci zarobljeni u ne-bijelačkim tijelima doista najbolje što postoji za te rase i za to se treba boriti?
Također, iako je svijet, naravno, izmišljen, nije fantastičan do te mjere da se u njemu od bijelačkih roditelja rađaju djeca ne-bijelih rasa, pa se nužno postavlja pitanje odakle su došli ti ne-bijelci, odnosno kako su došli. Jesu li ih, kao i u realnosti, bijelci kolonizirali, porobljavali i eksploatirali ili im je neki međuzemljaški Soroš otvorio granice ili kako su se točno izmješali s bijelim rasama?

Što se tiče drugih izmišljenih svijetova koji nisu Tolkienovi ali su izmigoljili ispod Tolkienove kabanice, priznajem da o njima ne znam praktički ništa (i da ne želim naučiti), ali koliko na prvi i posljednji nezainteresirani pogled vidim, ti tamni vilenjaci u D&D-u, Elven Scrolls ili Warcraftu u biti uopće nisu negroidne rase nego imaju bijelačke crte lica i samo tamnu kožu, a ponekad ni to, nego su crni u moralnom smislu? Super, siguran sam da su stvarni pripadnici negroidne rase oduševljeni.

Što se tiče ideje da treba stavljati druge rase u filmove i serije bez obzira na logiku, jer je publika danas ne samo globalna nego je i globalno ispiranje mozga doista uspjelo, pa se ljudi doista osjećaju isključenim (iz fiktivnih svjetova!) ako bar netko u njima ne izgleda poput njih - čak i u tome ima rasizma, jer ne vjerujem da bi netko rekao da u ekranizacije arapskih, kineskih ili bajki američkih indijanaca treba ubacivati random bijelce (naravno, isključivo u uloge pozitivaca), jer inače bijelci neće moći u tome uživati. Ispada, dakle, da su ne-bijelci ograničeniji od bijelaca.

Kao i uvijek, ja baš zato što volim raznolikost, želio bih da kad odem u Italiju tamo vidim Talijane i njihovu kulturu, kad odem u Irsku - Irce i njihovu kulturu, kad čitam ili gledam Tolkiena to bude europeidno, a kad čitam ili gledam Tisuću i jednu noć to bude arapsko, a ne da sve bude kaša.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2365 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 08/03/2024 : 21:21:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

quote:
Originally posted by prop_ovednik

Dođe mi da upalim ovo samo da vidim oko čega je buka...



Ni oko čega. Šta se mene tiče Bezosov Gospodar prstenova?

Moguće da je sve to o čemu raspravljate krivica marketinga, koji bi da privuče stare fanove Tolkinove priče, kojih ima priličan broj, i da stvori nove. Kako drugačije da vrate uloženi novac? A pod marketingom ovde mislim na to kako se serija predstavlja publici. Ja sam po svojoj prirodi prilično imun na reklamu, ali vidim da ljudi, i meni bliski i oni dalji, nisu, pa bih rekao da je tu bar deo problema.

Obično mi problem nije u samoj rasi - različite rase i narodi su zamišljali Isusa Hrista na različite načine, da i ne pominjem paganske bogove (tj. prirodne sile) - već kada se biraju ljudi koji nemaju veštine i talenta da odglume šahovske figure, kamoli malo aktivnije primerke života, ali statistički odgovaraju zamišljenim ili predviđenim odnosima (rasnim, polnim, kojim god) u gledalištu, pa eto ih tu, u filmu ili seriji. The Expanse mi je bio najbolji primer za tu stranputicu, jer tamo rasna raznolikost ima osnovu u samoj priči.

I još više me brine ono što je sawitch pomenuo: da serija ne izgleda dobro za svojih trilion ili koliko dolara budžeta. Šta je to sa ovom kompjuterskom grafikom danas? Biće da novac nije dovoljan da stvori ukus.


Ja bih skratio odgovor.
Ova "serija" je NEVIĐENO SMEĆE i ne treba traćiti vreme na istu.
Ovi što je hvale neka nastave da uživaju u civilizacijsko-kulturnom uzdizanju, samo bez etiketiranja nas ostalih kako smo netolerantni i zaostali rasisti...

Carpe diem
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24754 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 08/03/2024 : 21:30:18  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Serija je katastrofa na svim nivoima, čak i ako zanemarimo sve ove rasne nebuloze. Kasting dno, dijalozi dno, kostimi naručeni sa wisha, gluma tragikomična, specijalni efekti iz devedesetih.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7874 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 08/03/2024 : 21:40:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Neka me netko upuceniji u tolkiena ispravi ako grijesim, ali mislim da sam citao kako je on sam izjavio da su orci radjeni po uzoru na mongole.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1422 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 08/03/2024 : 22:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Ima podosta vremena kako nisam čitao o tim stvarima, ali mislim da se radi o Hetitima, bar što se tiče oružja i jezika.

Osim toga, quenya, visokovilenjački jezik, je inspirisan finskim, koji nije iz porodice indoevropskih.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000