forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 LOTR Rings of power
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 15/09/2022 : 19:01:16  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ok.
Postujem citatelje i one koji godinama istrazuju Tolkienova djela analizirajuci sve aspekte. E sad ,da li su se prije ovih fensi pokreta, sa tendencijom autoasfiksije, samogusenja, ikada od magistara tolkinologije bavili ovim naslinim, nelogicnim ubacivanjem necega sto ne pripada blijedom Medjuzemlju.
E sad su poceli.
Gledajte, trazio sam u beskonacosti interneta informacije koje se ticu samo postojanja, odnosno mogucnost postojanje neke rase koja bi odgovarala africkoj rasi. Naletio sam na neke mrvice, koliko su sad daleko od istine, ne znam, pak trudili su se. Uputili ste me da ne postoji crna, tamnoputa rasa nalik negroidima, vec samo kavkazoidi to jest europeidno slicna rasa i napominje se kao nesto mongoloidna rasa. Hajde dobro, tamni vilenjaci su u stvari obicni vilenjaci, bjelinjaci koji su imali psihickih problema, pa su skrenuli sa puta za Mordor. U Medjuzemlju sunce ne sija, nema sanse da se razvije tamniji pigment.
Dobro, znaci crni vilenjaci su psiholoska posljedica, a ne dermatoloska.
Da sad citam Tolkienova djela nemam cajta, citam F.Herberta, futuru, a to je fantazija iz istog kalupa. Da li ce u slijedecem filmu "Dina" biti tko bijel, crn, nebitno, hoce li tko albino gorilu iz "Rampage"-a nazvati rasistickom, jer je gorila original crna, pfft, ma libo me nesto.


Nisam 5 minuta resersirao, vec par tjedana po cak disertacijama, diplomskim radovima ljudi koji su pisali bas o narodima i rasama u tolkienovim djelima, ne moram ga citati da bi trazio pojmove tamnoputih, vec zato sluzi internet da suzim potragu i skratim vrijeme trazenja.
Pojam trazen, odgovor nadjen, amazon se zeznuo, pare bacene, ljudi ispale budale i iskoristene za promociju kontroverzi.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24618 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 15/09/2022 : 20:13:53  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
I još jednom: da je serija odlična, taj woke momenat niko ne bi ni primetio. Problem je što je serija sranje, I takva bi bila i da su svi glumci beli.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25863 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/09/2022 : 20:46:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Meni seriji fali veličanstvenosti.
A i svi vilenjaci su promašeni glumci.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7765 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/09/2022 : 20:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

I još jednom: da je serija odlična, taj woke momenat niko ne bi ni primetio. Problem je što je serija sranje, I takva bi bila i da su svi glumci beli.

...a ja ti kazem da itekako bi. Danas je prigovaranje na woke moment moderno isto koliko i sama woke kutura. Ali dobro, ipak ja zivim na balkanu, a ti u svici pa su nam percepcije vjerovatno drukcije.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 15/09/2022 : 21:11:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
pa daj ajde primer samo jedne adaptacije/nastavka/ributa nekog ranije vidjenog dela, originalnog predloska, fransize, stagod - da je dobra (ili nedajboze odlicna) a da se fenstvo popelo internetu na onu stvar s prigovaranjem na woke?

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24618 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 15/09/2022 : 21:19:13  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto


a ja ti kazem da itekako bi. Danas je prigovaranje na woke moment moderno isto koliko i sama woke kutura.


Bilo bi i tada prigovaranja, ali mnogo manje, u to sam siguran. Ali da je neki dobar glumac, poput Idrisa Elbe, koji prisvoji ekran i scenu kad se pojavi, u ulozi vilenjaka, niko se ne bi bunio. Možda bi bilo komentara kako ne ide crni vilenjak, ali kako je glumac razbio.

Da su dijalozi smisleniji, režija bolja, glumci ubedljiviji, a efekti bolji, tu i tamo bi bilo nezadovoljnih zbog mešanja rasa, ali manje nego sada. Jednostavno, serija je amaterski urađena, za tik-tok generaciju, kojoj je vrhunac umetnosti serijal Fast and furious.
Kao što sam već napisao, i u GoT ima mnogo mešanih rasa, pa niko živi nije to spomenuo. erovatno zato što je serija dobra, a i zato što su rase pametno iskorišćene. Da je Jon Snow crnac, bilo bi bezveze. Ali zato je sasvim prihvatljivo da neko iz Dornea, Braavosa ili neko od Dothrakija bude tamne puti. I tu se opet vraćamo na kvalitet i inteligenciju producenata.

quote:
Ali dobro, ipak ja zivim na balkanu, a ti u svici pa su nam percepcije vjerovatno drukcije.



Moguće da je i do toga. Ali percepcije u bilo kom delu sveta su drugačije. Ne bih rekao da se u Južnoafričkoj Republici bune što je crnac u ulozi vilenjaka.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7765 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/09/2022 : 21:26:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Pa evo sandman izgleda sasvim ok. Odnosno ljudima koji nisu citali strip je prilicno dobar, druga je stvar kako cemo mi strip manijaci to dozivit. Iznapadali su ga zbog tih woke pizarija, cak i prije nego je serija izasla, toliko da ih je i sam gaiman nabio na tuki zbog toga.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 15/09/2022 : 21:46:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ma kaki crni Sendmen, dosadna serija ko proliv xD
(ali u pravu si nacelno, nije serija uvredljiva ko ovaj kvazi-LotR, a ipak ima dosta seratora na "woke" (koji su pritom nasli Sendmena i Gejmana da napadaju zbog toga....))

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25863 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/09/2022 : 21:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Sandman je dobra serija.
Uglavnom,bolja nego li je strip.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7765 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/09/2022 : 22:01:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Sandman je dobra serija.
Uglavnom,bolja nego li je strip.

e sad ga ti blasfemises.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 15/09/2022 : 23:32:02  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Sad citam "the Sandman"-a, sorry zivi smor. Frknut cu cetiri knjige kad ih procitam. Gledao prvu ep cini se ok.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7765 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 15/09/2022 : 23:54:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Meni je sasvim jasno da sandman ne lezi svima i da ce mnogima biti smor, ali je neosporan njegov status i znacaj u svijetu devete umjetnosti i to nije bez razloga. Zato tvrditi da je tu neka prosjecna serija koja ce vjerovatno vrlo brzo pasti u zaborav je po meni malko bedasto. To bi mi bilo ko da ja sad kazem da je tamo neki truli film bolji od kuma jer mene kum davi i naporan mi je ko k.

Sto se mene osobno tice taj svijet kojeg je osmislio gaiman, izvedba i kombiniranje sa vec postojecim likovima i literaturom siju tolkiena za tri koplja.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25863 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/09/2022 : 03:42:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Tebi.
Sandmanu zamjeram očajan crtež u početku a to za strip nije zanemarivo.
Doduše ni obi fibrini blokovi nisu pomogli u zadovoljstvu čitanja.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7765 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 16/09/2022 : 08:07:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Zato ja imam beli put/darkwood komplet, a meni taj "ocajan" pocetni crtez funkcionira bolje nego neki kasniji bolji crtezi. Bas mi ima odgovarajuci underground smek.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24618 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 16/09/2022 : 08:22:25  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ajd da se vratimo na temu. Danas nova epizoda, pa opet ide hejtovanje. ;)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7765 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 16/09/2022 : 08:33:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ajd da se vratimo na temu. Danas nova epizoda, pa opet ide hejtovanje. ;)

pa pobogu zasto gledas vise? Da je meni nesto tako grozno ne bi me puskom natjero da upalim.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39310 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 16/09/2022 : 09:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
I meni je grozno ali gledam jer sam jednostavno prevelik Tolkinov fan da nesto prodje pored mene. I mislim da je dobro da sto vise ljudi gleda i da se buni da ne useru nesto sledece. Ja ne znam sto je bilo tesko prepisati recept od LOTR. Sa danasnjom tehnologijom bi to moralo biti samo jos bolje...
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 16/09/2022 : 14:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto
pa pobogu zasto gledas vise? Da je meni nesto tako grozno ne bi me puskom natjero da upalim.



Ovo ni meni nije jasno.
Dam 2-3 epizode šanse, da se malo uhoda -
i ako mi nije sjelo, da je ne znam koliko hvaljeno,
odoh dalje. Toliko toga ima za pogledati
da mi dva života ne bi bila dovoljna..
a kamoli još da pratim stvari koje me
iritiraju do točke (zamalo) živčanog sloma,
kao pojedince ovdje.

Mazohizam na djelu

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 16/09/2022 14:25:39
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24618 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 16/09/2022 : 14:39:18  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Volim temu, volim Tolkiena. Mazohista sam. Nadam se da će postati bolje. Dovoljno razloga?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 16/09/2022 14:39:58
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25863 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/09/2022 : 15:21:40  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ajmo pustit vilenjaka da prenese poruku ljudima a usput ćemo mu vratit oružje i neispratit ga do teritorija koje drže ljudi.
Ima li sta gluplje?
Zapleti su na razini Buratinija.
Šteta,ima ovdje dobrih glumaca i potencijala za dobru seriju.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 16/09/2022 : 17:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Volim temu, volim Tolkiena. Mazohista sam. Nadam se da će postati bolje. Dovoljno razloga?



Obzirom na (vrlo bitne, temeljne čak) stavke koje vas sve skupa iritiraju
(a posebno strast kojom ih mrzite),
valjda je dosad jasno da neće postati bolje
onako kako bi vas zadovoljilo

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39310 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 17/09/2022 : 14:40:44  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Nakon 4 epizode utisak isti. Glumci svi bezbeze, radnja dosadna, ovi Hobiti su nesto najdosadnije sto sam gledao poslednjih 10 godina…
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9538 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 17/09/2022 : 14:52:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
mora da sam prespavao hobite u 4. epizodi xD

inace, najjace ikada, "they took our jobs" u Numenoru, kad nisam pao sa stolice

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 17/09/2022 : 19:27:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89


inace, najjace ikada, "they took our jobs" u Numenoru, kad nisam pao sa stolice


Nije to više taj naš staaari Numenor, uništili ga migranti
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39310 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 17/09/2022 : 22:15:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Kostimi sljaste intenzivnim bojama koje veze nemaju sa atmosferom. Da su glumci malo bolji proslo bi ovo fino ali jbg. Fotografija i muzika su dobri.
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000