forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 232 Samo tišina
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/09/2022 : 08:27:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Uspješni pisac Joseph Vaughan prisjeća se djetinjstva i mladosti, tijekom kojih je bio nehotični svjedok događajā koji su ga potresli i progonili cijeli život – zvjerskih ubojstava djevojčica. Godinama nakon što je upravo on, kao dvanaestogodišnji dječak, pronašao prvu žrtvu, policija napokon dolazi do mogućeg rješenja. Joseph tad odlazi u New York kako bi se maknuo iz sredine koja ga je obilježila za cijeli život te se okušava u pisanju. Ali kad shvati da ubojica i dalje ore krvavu brazdu, Josephu nema druge nego se vratiti u rodni kraj i vlastitom istragom pokušati doći do osobe koja mu je uništila život.

Strip Samo tišina, nadahnut romanom Tiha vjera u anđele R. J.-a Elloryja, više je od običnog trilera o serijskom ubojici. U ovoj mračnoj priči, bez ustupaka i tračaka vedrine, R. J. Ellory otkriva snagu svog pisma kojim razrađuje kompleksne osjećaje koji pokreću likove.

Kolorka 232 • Samo tišina • 112 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Fabrice Colin • Crtež Richard Guérineau • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.9.2022. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-232-samo-tisina/819/

Trouble will find me

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 20/09/2022 : 18:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Čitajući sinopsis djeluje mi baš po mom ukusu. Knjigu bih također trebao pročitati.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6604 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 20/09/2022 : 20:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
I po mom, ali na kraju sam pomalo skeptičan da se na 112 stranica može napisati dobar triler. Vidjet ćemo.

loading...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25907 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/10/2022 : 14:47:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nema mesa...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1065 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 19/12/2022 : 18:28:23  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Vidi se da je strip rađen po književnom predlošku. A ako je rađen po nagrađivanom književnom djelu iz 2007. godine ne može ni biti toliko loš, ma kako bio interpretiran. Zanimljivo je puno teksta i opisivanja za mali broj stranica. Sviđa mi se žanr. Tokom cijelog stripa traži se ubojica djece u toj američkoj zabiti, zločin koji se ponavlja godinama i izluđuje glavnog lika. Ljubitelji trilera i krimića doći će na svoje.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 21/12/2022 : 09:06:08  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ovo bi trebala biti ambiciozna krimi priča koja traje desetljećima i govori o strašnim ubojstvima ali i o životu i trenutku u povijesti i o selu i gradu i zatvoru i o još hrpi stvari i teško je to onda sve sažeti u stotinjak strana stripa. Mislim, strip je ok i pokriva sve glavne niti radnje i ne čini se zbrzan, ali opet - ono što Jaki kaže - nema mesa.
Go to Top of Page

Zula
Average Member

768 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 17/01/2023 : 13:59:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Samo tišina
(Tiha vjera u anđele)

Šteta bi bilo procijeniti ovaj strip po broju stranica ili koliko je on blizu/daleko od književnog predloška.
Samo tišina me baš uvukla u priču i atmosferu, i tu ima svega osim tišine. Stranica je baš onoliko koliko treba biti jer sve je tu! Često sam se vraćao, provjeravao situacije i likove... Baš sam zadovoljan pažnjom uloženom u čitanje ovog stripa, mislim da sam zato na kraju i zadovoljniji pročitanim.

Ocjena 9/10

p.s. možda za nekog ovdje "nema mesa", ali ima ribe, blitve, krumpira, salate... ima i juha i desert. Ima svega dovoljno, ovisi samo tko što voli.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 17/01/2023 : 19:02:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Slažem se. Meni je ovo bio fini strip za lijeno nedjeljno popodne, dobra atmosfera i solidan funkcionalan crtež. Priči ne fali apsolutno ništa nego smo svi zadnjih godina navikli čitati grandiozne štorije pa ovakve prizemljenije i neambicioznije imaju puno slabiji efekt nego što to realno zaslužuju.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2456 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 21/01/2023 : 08:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Odlican strip, vidim da mu se zamera mali broj strana, ali mislim da su sve efektno iskoriscene, nema tu praznog hoda.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6604 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 25/06/2023 : 15:15:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Ništa spektakularno, ali dobar strip, moj žanr, iako mi nije baš onaj punokrvni triler jer slučaj traje godinama pa glavnog lika, koji pripovijeda iz prvog lica, zapravo pratimo kroz život. Tako se u njegovim različitim razdobljima i on različito odnosio prema slučaju. Dok je u djetinjstvu i mladosti skoro pa htio raditi svoju istragu, vremenom je bezuspješno pokušavao pobjeći od svega.

Fali mesa, hehe, dobro to jaki kaže. A, onako, u drugoj polovici sve počinje ići maksimalno brzo (možda i ne bi da su umjesto scena seksa stranice koristili za nešto svrsishodnije) i onaj završetak mi je nagao, prelako se Jozi upalila lampica nad glavom. Iskreno, autor me pobijedio kad je u pitanju tko je krivac, ali možda više jer sam u određenom trenu počeo vjerovati da i nije neki od viđenih likova već netko deseti. Imao sam svog favorita, ali nije imalo smisla da je on pa sreća da nije jer bi bila ocjena manje.

Ovako, P: 8, S: 7, C: 7, N: 7 iliti 7/10

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 25/06/2023 15:17:48
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 30/08/2023 : 20:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Nekada davno dobio sam knjigu Tiha vjersža u anđele na poklon... Danas sam pročitao i strip nastao po toj knjizi.... Lijepa adaptacija.
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 04/09/2023 : 08:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
Izmesana osecanja povodm ovog stripa. Inace sam fan ovog zanra.

Crtez (i pre svega kolorit) je napravio dobru atmosferu, ali dobija se utisak da je ovo radio neko ko se inace ne bavi stripom.
Par strana stripska radnja, onda ide par strana opisa sa slikama, kao da citam slikovnicu. Vise bih voleo da su te emocije ili radnja o kojima se samo "pise", prenesene u regularnom stripskom obliku.

Zanimljivo za procitati ali ne znam da li bi nekom preporucio/poklonio ili zadrzao u kolekciji.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 05/12/2023 : 11:53:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Planira san čitanje uz kavicu i pauzu na pola stripa pa sutradan nastavak. Nisan pravija pauzu. Ja zadovoljan.😉

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000